Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Numa Concert vagy Numa Stage?


DeMarco

Kérdés

Megjelent a Fatar új pehelysúlyú stage pianoja, mely állítólag a Kurzweil Artisban is lévő TP100-as könnyített mechanikát kapja. Így több mint 100 rugóval olcsóbb a Numa Concerttől, mely hangban és tudásban ugyan az. Kérdés, aki próbálta már esetleg: megéri-e a pénzt a Concert fa billentyűs mechanikája kényelmileg vagy játékérzetre nem sok különbség van köztük? A NAMM videók alapján nem rossz a hangja elsőre, sok belépő zongit megszorongathat szerintem. ???

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

Ember! Felvettük a kapcsolatot ezt nem érted??? :( Ezt nem hiszem el!!!

Másrészt ami raktáron van az nem szó szerint azt is jelenti. Jó hogy azt nem írják ki neked hogy ott van az ablak mellett. Tököm ki van már most tényleg!

 

Kedves DeMarco! Köszönöm, hogy lepontoztad a segítő szándékú hozzászólásomat! Eszembe juttattad, hogy ne üssem az orromat más dolgába.

 

Azért még utoljára felkerestem (helyetted) az illetőt akit ajánlottam és megtudtam tőle, hogy ugyan a raktárkészleten nincsen a címben szereplő hangszer, de az üzletben van kipróbálható DEMO jelölésű darab. Azthiszem valami ilyesmit írtam én is a rosszindulatoskodás és a káromkodás előtt.

 

Más infót is megtudtam mindkét fentemlített hangszerről, de ezeket nem írom meg, mert nem tudom hogy mennyire publikus. Mindenesetre a fiúk a Frankfurti vásáron Fataréknál személyesen fognak tájékoztatást kérni. 

Link to comment
Share on other sites

Számtalanszor voltam jelen ilyen beavatkozásoknál, úgyhogy ez totál téves amit itt írsz, de vissza a témához igen...

Kipróbálnám őket ha lehetne de mivel jelenleg nem lehet, azért érdeklődöm nyilvánosan hátha mások esetleg többet tudnának róla. Sajnos inkább az jött le hogy látatlanban is meg akartok győzni inkább a "violinkulccsal" kéne foglalkoznom, mint a hangszerek közti különbséggel, csak nem értem mire fel?!

Nem kell mindenben egyetértenünk:-)

A próbát azért javaslom, mert számtalanszol tapasztaltam, Steinway D modellen, ugyanazon a koncerten, hogy ami nekem nagyon jó volt a másik zongorista leizzadt és a pokolba kívánta. Pedig azoknál a zongoráknál nagyon kicsi eltérések vannak és a legtöbb helyen a gyár saját emberei tartják karban. 

Villanyzongoráknál nem ennyire kritikus a dolog, de sokkal nagyobb a szórás a mechanikák között.

Link to comment
Share on other sites

Nem kell mindenben egyetértenünk:-)

A próbát azért javaslom, mert számtalanszol tapasztaltam, Steinway D modellen, ugyanazon a koncerten, hogy ami nekem nagyon jó volt a másik zongorista leizzadt és a pokolba kívánta. Pedig azoknál a zongoráknál nagyon kicsi eltérések vannak és a legtöbb helyen a gyár saját emberei tartják karban. 

Villanyzongoráknál nem ennyire kritikus a dolog, de sokkal nagyobb a szórás a mechanikák között.

 

Mondom, én próbálnék ha lehetne, csak kíváncsi voltam naívul hátha más segítő véleményére is számíthatok. Asszem fel kell ülni egy repülőre és kimenni ehhez Frankfurtba.

Link to comment
Share on other sites

Amúgy tényleg nem érdemes túlpörögni ezt a témát. Zongorázz! Amúgy ugyanaz a mechanika évek során is más-más éretet mutathat. Nekem van olyan hangszerem ami az évek során nagyon rossz irányba változott, és olyan is volt amelynek jó tett a használat billentésérzetben. El kell menni, kipróbálni, leírásokkal meg (túl)agyalással nem mész semmire, hidd el

 

ui (off): Valóban nem ide tartozik, de ha már így érdekel: A kalapácsfejeket az intonálás során tűvel szúrják akkor is (sőt leginkább), ha lágyabb tónust kell elérni. Csiszolni akkor szokás a fejet, amikor a húr berágódott rajta, máskor nem lényeges. Extrém esetben folyadék-preparátummal itatják a fejet, amitől keményebb lesz és ezáltal élesedik a hangszín. A mechanikán nemigen "feszesítenek" csak be kell állítani az ideális módon. Ütésponton igen ritkán szokás változtatni, akkor is a legfelső oktávban van jelentősége. 

 

Nagyon félreértettél, de inkább hagyjuk...

Stage vs Concert volt a kérdés, a többinek keressünk más topikot ha nagyon polémiázni akarsz. Elképesztő hogy egy egyszerű kérdésből hová tud elfajulni egy-egy téma! :)))

Link to comment
Share on other sites

Srácok, srácok! Mielőtt kinyírjátok egymást… SpaceChimp megírta:

 

 

 

 

Ott dolgozik és mint látható a neve mellett is Adminisztrátor… szóval csak tudja :)

 

Zenéljetek a HitSpace-ben a klaviatúra-bunyó helyett :D

 

Téves! 

"A termék jelenleg nincs raktáron, de rendelésre nagyon hamar tudjuk szállítani." 

Mellesleg a kollégám felhívta őket ma és ott is azt mondták hogy nincs, annak ellenére hogy állítólag a webshop kapcsolatban van a készletnyilvántartással. Vagy nem mondanak igazat, vagy a webshop nem úgy működik ahogy kéne. Már jártunk úgy hogy bementünk egy hangszer miatt, mert mondták hogy van, aztán mégsem volt. Kiderült összekeverték más típussal. Mentségükre, ez máshol is megeshet, pláne ennyi féle cucc készleten tartásával.

Link to comment
Share on other sites

Téves! 

"A termék jelenleg nincs raktáron, de rendelésre nagyon hamar tudjuk szállítani." 

Mellesleg a kollégám felhívta őket ma és ott is azt mondták hogy nincs, annak ellenére hogy állítólag a webshop kapcsolatban van a készletnyilvántartással. Vagy nem mondanak igazat, vagy a webshop nem úgy működik ahogy kéne. Már jártunk úgy hogy bementünk egy hangszer miatt, mert mondták hogy van, aztán mégsem volt. Kiderült összekeverték más típussal. Mentségükre, ez máshol is megeshet, pláne ennyi féle cucc készleten tartásával.

 

Nem tudom miért a webshop kiírásán lovagolsz. Lehet hogy raktáron nincsen, de az eladótérben van kipróbálható darab. SpaceChimp minden nap ott dolgozik legalább 8 órát, szerintem párszor megkerüli a hangszereket :) Inkább vedd fel vele a kapcsolatot, a száraz webshopolvasgatás és idézgetés helyett… ha van az üzletben, akkor a srác megnyomkodja neked a telefonba is ha akarod :) És ezért nem kell Frankfurba sem repülni, csak írj neki. Hidd el, tényleg segítőkészek. Azt ha mégsincs, akkor majd ő elnézést kér a téves infóért, az már az ő baja :D

Link to comment
Share on other sites

Ember! Felvettük a kapcsolatot ezt nem érted??? :( Ezt nem hiszem el!!!

Másrészt ami raktáron van az nem szó szerint azt is jelenti. Jó hogy azt nem írják ki neked hogy ott van az ablak mellett. Tököm ki van már most tényleg!

 

Ok, én kérek elnézést, ne írj SpaceChimp-nek.

Link to comment
Share on other sites

Kipróbálnám őket ha lehetne de mivel jelenleg nem lehet, ...

 

Srácok, srácok! Mielőtt kinyírjátok egymást… SpaceChimp megírta:

 

 

DeMarco! 

Mindkettő kipróbálható itt a HitSpace-ben, akár egymás mellett is. Mechanikáról a legnehezebb írni, vagy beszélni. Ki kell próbálni. :)

 

 

Ott dolgozik és mint látható a neve mellett is Adminisztrátor… szóval csak tudja :)

 

Zenéljetek a HitSpace-ben a klaviatúra-bunyó helyett :D

Link to comment
Share on other sites

Kedves DeMarco! Köszönöm, hogy lepontoztad a segítő szándékú hozzászólásomat! Eszembe juttattad, hogy ne üssem az orromat más dolgába.

 

Azért még utoljára felkerestem (helyetted) az illetőt akit ajánlottam és megtudtam tőle, hogy ugyan a raktárkészleten nincsen a címben szereplő hangszer, de az üzletben van kipróbálható DEMO jelölésű darab. Azthiszem valami ilyesmit írtam én is a rosszindulatoskodás és a káromkodás előtt.

 

Más infót is megtudtam mindkét fentemlített hangszerről, de ezeket nem írom meg, mert nem tudom hogy mennyire publikus. Mindenesetre a fiúk a Frankfurti vásáron Fataréknál személyesen fognak tájékoztatást kérni.

Kedves Csaba!

Nem káromkodtam és rosszindulatúskodtam sztem, de elnézésed kérem itt nyílt színen ha érzékeny lelkületűként te ezt így érezted!

Mint írtam, azt az információt kaptuk a bolttól hívatalosan!!!!!! (talán tévesen), hogy ha nincs a webshopban mivel az szinkronban fut a bolti készlettel amit többször reklámoztak is mint erősség, akkor megrendelésre tudnak szállítani hogy kipróbálható legyen. Én nem kívántam tovább firtatni innentől, asszem ez belátható és szuverén jogom eldönteni, s neked meg is köszöntem privben az ajánlatod minekutána jól kivitatkoztuk magunk egymás közt. Úgy érzem semmivel nem sértettelek meg se itt se ott, sőt biztattalak hogy értékes gondolataid szoktak lenni, s újfenn írom, nem azért hogy hülyének néztelek volna ezzel. Az más hogy te milyen hangulatban hogyan értelmezed a szavakat, ezért is excuse me please!

Azt azért nem gondolnám hogy mint fórumközösség elől nemes cselekedet elhallgatni olyan információkat a két hangszer viszonylatában, melyek másoknak is fontosak lehetnek (nyugi nem így akarom magam számára kicsikarni az infót, ezért is ide nyilatkozom most), de persze neked is szuverén jogod ebben dönteni, csak miután behoztad vele a mézes madzag effektust, gondoltam... na mindegy!

No para & peace! ;)

Link to comment
Share on other sites

A kettőnk privát beszélgetését lezártnak tekintem, nem jutottunk sehova.

 

A fórumposzt viszont nyitott maradt és a forrás sem lett felkeresve ahogy javasoltam. Én ezzel az egésszel aztán békén hagytalak volna, de te kerestél fel privátban, hogy miért hájpolom az üzletet. A lelkemnek szüksége volt rá, hogy ennyi értelmetlen és parttalan beszéd után magam járjak a dolog végére, és ez a többieknek is információ lehet.

 

Tehát: elmagyarázták nekem, hogy bár a raktár készlet szinkronban fut a webshoppal, az üzletben lévő DEMO hangszerek nem képezik a raktárkészlet részét… Szerintem ez mondjuk elég világos, és kábé ezt próbáltam itt a fórumon is mondani, és legalább egy hétig a privát levelezésben. És bevallom, szúrta a szememet a piros pont is mikor reális dolgot javasoltam..., igaz volt az infó és csak egy kedves, röpke levélváltásba került utánajárnom… nomeg a "tököm"-et sem szoktam emlegetni lelkesítő szavak gyanánt. A plusz infót azért nem osztom meg, mert egyrészt nem kaptam rá felhatalmazást másrészt igen, azt kívántam jelezni vele, hogy egy egyszerű levélváltással beszerezhetőek plusz információk is ha az ember veszi a fáradtságot.

 

Ígérem ezután nem kotyogok más dolgába és remélem már csak a zenéről és a hangszerekről kell beszélgetnünk.

 

​És a lényeg… akit érdekel, kipróbálhatóak a hangszerek az üzletben.

Link to comment
Share on other sites

Vannak emberek, akik csak akkor fogadják el a véleményed, ha egyezik az övékével. Meg kell tanulni ezeket kiszűrni, és nem felvenni a kesztyűt, mert nincs jó vége sosem. Egyszerűen nem szabad vitába bocsátkozni, mert, ahogy a mondás tartja, legyőznek a rutinjukkal. Sajnos nekem sem mindig sikerül :-)

 

Igen, köszönöm, így lesz. Eddig valahogy megúsztam. Eztán is erre fogok törekedni.

Link to comment
Share on other sites

A kettőnk privát beszélgetését lezártnak tekintem, nem jutottunk sehova.

 

A fórumposzt viszont nyitott maradt és a forrás sem lett felkeresve ahogy javasoltam. Én ezzel az egésszel aztán békén hagytalak volna, de te kerestél fel privátban, hogy miért hájpolom az üzletet. A lelkemnek szüksége volt rá, hogy ennyi értelmetlen és parttalan beszéd után magam járjak a dolog végére, és ez a többieknek is információ lehet.

 

Tehát: elmagyarázták nekem, hogy bár a raktár készlet szinkronban fut a webshoppal, az üzletben lévő DEMO hangszerek nem képezik a raktárkészlet részét… Szerintem ez mondjuk elég világos, és kábé ezt próbáltam itt a fórumon is mondani, és legalább egy hétig a privát levelezésben. És bevallom, szúrta a szememet a piros pont is mikor reális dolgot javasoltam..., igaz volt az infó és csak egy kedves, röpke levélváltásba került utánajárnom… nomeg a "tököm"-et sem szoktam emlegetni lelkesítő szavak gyanánt. A plusz infót azért nem osztom meg, mert egyrészt nem kaptam rá felhatalmazást másrészt igen, azt kívántam jelezni vele, hogy egy egyszerű levélváltással beszerezhetőek plusz információk is ha az ember veszi a fáradtságot.

 

Ígérem ezután nem kotyogok más dolgába és remélem már csak a zenéről és a hangszerekről kell beszélgetnünk.

 

​És a lényeg… akit érdekel, kipróbálhatóak a hangszerek az üzletben.

Akkor még mindig nem érted a lényeget amit "egy hétig" magyaráztam neked. Látom sok minden érzékenyebben érint mint gondoltam, érzékenyebben mint mást bárkit.

Nyújtok feléd akkor ismét egy gesztust hogy szívesen elolvasom a véleményed ha ki is próbáltad ezeket a hangszereket, mert a blogod stb is sok érdekes tapasztalati megnyilvánulásról szól, ami szakértelemre vall. Itt most kicsit félresiklottunk, de sztem ez még nem fővesztéssel járó háborús bűn, s látod most is jobbot nyújtok nem küldelek el a fenébe. Én ui nem egy cselekedet v vélemény alapján itélek meg másokat ha látom hogy több van a színfalak mögött.

Megírhatod ide is ha akarod, privben is ha olyan vagy egyszerűen figyelmen kívül is hagyhatsz, ahogy gondolod, teljes a szabadságod Csaba.

Engem innen már nem az érdekel hogy hol és mi próbálható ki melyik boltban, hanem amire eredetileg is kíváncsi lettem volna, a véleményetekre akik itt olvasgattok, hogy ér-e több mint egy 100-assal többet a Numa Concert a Stagenél. A többi meg innentől irreleváns ha ezt mondhatom.

Nos így megfelel kedves Csaba?

Link to comment
Share on other sites

A félreértéseket tisztázandó: kipróbálható a HitSpace-ben mindkét hangszer akár egymás mellett is. Fizikailag itt megtalálható mindkét Fatar, kipróbálható, a raktárkijelzés (nincs raktáron) nem függ össze azzal, hogy az adott termék kipróbálható-e. Általában mindenből van DEMO darabunk, ami nem képezi a raktár (megvásárolható bontatlan darabok) részét.

Arra a kérdésre, hogy megér-e +100e forint különbözetet a mechanika nem tudok válaszolni, ezért írtam, hogy ki kell próbálni. Van akinek ennyi pluszt megérne az is, hogy a Numa Stage könnyebb, de mivel két egyforma hanggenerátorral rendelkező típusról beszélünk, a mechanika pedig teljesen a zenész ízlésének kérdése, változatlanul állítom, hogy ki kell próbálni mindkettőt. 

Link to comment
Share on other sites

Nem tudom, melyik volt ez a másik bolt, de azért a dolog nem ennyire egyszerű.. Fatar mechanikát igen sok hangszerben találsz, és nagy valószínűséggel tudnak Neked olyat mutatni a boltban, amiben ugyanaz van. Erre próbáltam utalni, de Te tudod...

 

Értem, de ezekben a Fatar termékekben, azon túl hogy másképp felépített és kalibrált a dinamikaleképzés minden gyártónál és modellnél, van egy Fatar Touch funkció is, ami önbeálló, vagy talán inkább intelligens dinamikafelismerést takar. Magyarul a te kezedhez idomodik a hangszer és "megtanulja" a saját billentésed. Ez csak drága Kawai stage zongikban volt eddig, de nem nagy talány, egyszerűen statisztikai alapon a leütések dinamikai szórásából alkothat egyéni velocity görbét, amit azért jó lenne megnézni hogy dolgozik. A sok Fatar mechanika pedig azt jelenti más gyártóknál, hogy nem a legújabb fejlesztéseket dobják rögtön piacra ami a Fatarnál épp megszületett szerintem. Ez persze lehet hogy lovagolást jelent más szemében a technikai paramétereken, de én szeretem kipróbálni mik a piacvezető fejlesztések és merre tart a technika, arról nem is beszélve, hogy ha pl egy 900 ezres Nord Pianohoz képest jobb mechanikát talál az ember harmad-negyed annyiért akár, az másban is jelent elgondolkodni valót azt hiszem. :)

Az meg hogy a mechanikákról a legnehezebb írni, az lehet igaz a szubjektivitás okán, de azért tudunk különbséget tenni a Zsiguli meg a Porsche között is irányvonalakban egészen biztos, a próba meg ezután jöhet, mikor már tudjuk mit érdemes kipróbálni.

Link to comment
Share on other sites

Mind a kettőnél az van írva, hogy nincs raktáron. Ha csak kiállított darab van, akkor azt szokták írni, hogy kipróbálható. Szerintem menj be, attól függetlenül, hogy nincs egyik sem, fognak Neked segíteni, többet is, mint gondolnád.

Kösz a biztatást aranyos vagy, de tapasztalataim szerint ha még a boltosok is csak papírforma alapján tudnak információkat az messze van attól mikor fej-fej mellett lehet a kettőt összehasonlítani, amire ezek alapján valószinűleg nem is lesz esély. Egyáltalán az sem ismert hogy ez a márka mennyire pörög itthon manapság, mert ugye 2 tábor van aki a nagyon olcsó Casiokat vagy a nagyon drága Nordokat stb keresi. Ezek az új Fatarok meg lehet hogy max 1-2 darabot tesznek ki éves szinten eladásilag az is rendelésre max. Legalábbis egy másik boltban ilyen információkat tudtam szerezni.

Link to comment
Share on other sites

 mert ugye 2 tábor van aki a nagyon olcsó Casiokat vagy a nagyon drága Nordokat stb keresi. Ezek az új Fatarok meg lehet hogy max 1-2 darabot tesznek ki éves szinten eladásilag az is rendelésre max. Legalábbis egy másik boltban ilyen információkat tudtam szerezni.

 

Nem tudom, melyik volt ez a másik bolt, de azért a dolog nem ennyire egyszerű.. Fatar mechanikát igen sok hangszerben találsz, és nagy valószínűséggel tudnak Neked olyat mutatni a boltban, amiben ugyanaz van. Erre próbáltam utalni, de Te tudod...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...