Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

East West Symphonic Orchestra


vidor

Kérdés

Sziasztok.

Tudna nekem valaki segíteni?

Feltelepítettem az East West Symphonic Orchestra Gold Edition-t, de a cubase 5 nem nagyon veszi észre. Amikor az SD 2.0-át felraktam akkor azonnal tudtam máris sd sávot nyitni. Mit kellene csinálnom, hogy tudjak symphonic sávot is nyitni?

Bármilyen ötletnek nagyon örülnék.

Köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Sziasztok.

Tudna nekem valaki segíteni?

Feltelepítettem az East West Symphonic Orchestra Gold Edition-t, de a cubase 5 nem nagyon veszi észre. Amikor az SD 2.0-át felraktam akkor azonnal tudtam máris sd sávot nyitni. Mit kellene csinálnom, hogy tudjak symphonic sávot is nyitni?

Bármilyen ötletnek nagyon örülnék.

Köszönöm.

Telepítéskor a használatban lévő vsti folder útvonalát adtad meg? Soxor ezen bukik, de Cubiban amúgy a beállítások mélyén lehetőség van más folderek felkutatására is a nem látszódó pluginek után.

Link to comment
Share on other sites

nem SD2.0-t vagy EWQLSO-t kellene látnod, hanem Play-t és azt kellene hozzáadnod a projekthez, majd pedig a pluginen belül tudod váltani a különböző könyvtárakat, a browse-ban is akár (hacsak nem nagyon másképp működik a Cubase-ben a Play, mint bármi másban). természetesen mindez csak azután ér valamit, ha az auth wizard-ot lefuttattad és telepítetted a szükséges fájlokat (hangszereket).

 

más: elhelyezés szempontjából én a program files-t nem javasolnám, nagyon kellemetlen perceket tud szerezni már önmagában a "Program Files (x86)" és "Program Files" mappák közötti különbség (előbbi a 32 bites, utóbbi a 64 bites alkalmazások - és a te esetedben pluginek - mappái lesznek), hát még a lokalizációból szedett Intézőbeli nevek, az UAC ha a vst maga mellé akarna presetet menteni (már ha nem kapcsoltad ki az első percben :) ) stb.

 

sokkal jobb megoldás a probléma elé menni és csinálni egy külön zenei vst könyvtárat, 64 és 32 bites alkönyvtárakkal (habár ha így haladunk, akkor lassan végre el lehet felejteni az utóbbit) és mindig a megfelelőbe telepíteni a vst-ket. 

Link to comment
Share on other sites

 

más: elhelyezés szempontjából én a program files-t nem javasolnám, nagyon kellemetlen perceket tud szerezni már önmagában a "Program Files (x86)" és "Program Files" mappák közötti különbség  

Így-így! Külön nagy vinyó vagy ssd a sampler cuccoknak, ott egy audio folderben a gyökéren az egész. Utána csak fel kell ismertetni egy re-installt követően a keretprogramokkal vagy legjobb leklónozva ha minden ok, s az egész egy lemezképből visszaugrik 2 perc alatt. Amúgy az Ivory szintű 10-20 dvds pakkokat lehet 2 hétig telepítgetni mindig. Ezért se okésak már ezek az elharapózott, lassan terás telepítőjű hiper vst könyvtárak.

Link to comment
Share on other sites

Nem a sample könyvtárakról beszéltem, hanem magáról a pluginről, ami egy kis DLL fájl.

A kérdés arról szólt, hogy magát a plugint nem látja a Cubase, nem pedig arról, hogy a plugin nem látja a

sample könytárat.

A mintáknak természetesen külön vinyón illik lenni.

Ezt már telepítéskor is külön kérdezi a legtöbb cucc.

A VST pluginek "hivatalos" helye pedig az, amit írtam.

Ha nem ott vannak, hanem ezer helyen szétkoszolva a gépen, akkor nagyon hisztis tud lenni

a Cubase és a Nuendo.

A saját pluginjeik meg nem ott vannak a shared mappában, hanem a saját mappájukon belül lévő VST Plugins könyvtárban.

Abba meg nem ajánlatos külső plugint telepíteni.

Link to comment
Share on other sites

Nem a sample könyvtárakról beszéltem...

Pont az ilyen szanaszét telepítés ellen mondtam feljebb.

Amúgy láttam én már 150 megás "ilyen kis dll" fájlt is és az csak 1db. Vagy vannak olyan cuccok ahol a pár kilobájtos dll mellett kell közvetlen legyen a több gigás DAT fájl amibe a hangok vannak. Szóval ahány ház annyi szokás...

Link to comment
Share on other sites

Ez nem szanaszét telepítés. A legtöbb plugin így van kitalálva.

Valóban van egykét kisebb, aminek egymás mellett kell lenni, de ezek már nagyon ritkák.

Az összes komolyabb, nagyobb méretű cucc eleve úgy kérdezi, hogy hol a shared VST Plugins könyvtár és hová

menjen a hangminta könyvtár. Ezeknek nem kell együtt lenni.

A Kontakt meg pl. főleg tökmindegy, hogy honnan olvassa be a hangmintákat.

A lényeg, hogy a VST Plugins könytárakban legyen rend és ne keveredjenek

a külső és belső pluginek, meg ne legyen 15 VST könytár szanaszét a gépen,

mert ledobálja őket a Cubase, amikor gondol egyet.

Link to comment
Share on other sites

Én úgy raktam fel a vst-ket és a play-t hogy van egy vstplugin és egy vstplugin32 könyvtáram a gyökérben, illetve egy külön hdd a sample libeknek /ill. ssd a gyakran használt cuccoknak/, de ezen felül a Play pakol még a program files-be is, akár akarom, akár nem (pl. az aktiváláshoz szükséges cuccokat oda rakta hiába adtam meg más helyet).

Link to comment
Share on other sites

Ez nem szanaszét telepítés...

Igen, nem jól ment át amit akartam ezzel mondani, persze hogy a rend a lényeg és ne legyen 26 vst folder... :)

Amúgy igaz az is ami itt feljebb van írva, nem tom már melyik cuccnál volt régebben hogy tök mindegy volt mit adott meg az ember célnak, mindenféle Implulse Response wav fájlokkal telenyomta a C: meghajtó Applications Settings területét olyan fél giga körül...

Úgyhogy szó mi szó, csak magamat ismétlem, nem árt jól odafigyelni a telepítésekre és ha minden oké, akkor kell egy lemezképet nyomni az egészről.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...