Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Focusrite Saffire Pro 40-et vennék, minden ellenérv érdekel.


twozok

Kérdés

Sziasztok!

 

Szeretnék venni egy 8 előfokos hangkártyát és a Saffire Pro 40, valamint a Scarlett 18i20-at néztem ki. A második az kiesik alapból, mert egy fekete MacBook (mid 2007) gépem van OSX 10.6.8-cal és olvastam néhány bibt a MIDI körül. Cubase Studio 5-öt használok. Valószínűleg Windows7 (32 bit)-tel is használnám.

 

Több sávos felvételre szeretném használni, ugyanakkor élőben is használnám a legtöbb kijáratot, két bejáratot, valamint a MIDI In-Out csatit is.

 

Az érdekel, hogy rendszer összeomlás, dropout, MIDI keyoff elmaradása, stb.. tekintetében mire számíthatok. Most egy M-Audio FTP van, nagyjából meg vagyok vele elégedve, kivéve, hogy néha van MIDI keyoff elmaradás, meg már kevés a 2 in, 4 out és gondolom, hogy kicsit szebb hangja van a Focusritenak.

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Sziasztok!

Olyan gondom van a saffire pro 40 kártyámmal, hogy ha a mixcontrolban átállítom a sample rate-t 96 khz-re (csak ki akarom próbálni), kiírja, hogy 'no hardware connected', és ezek után csak úgy tudom használni a kártyát, ha újratelepítem a szoftvereit. 44,1 khz-en nincs ilyen probléma minden flottul megy. Mi lehet a probléma? A firewire csatlakozással lehet valami bibi? Vagy máshol kell keresni a hibát? A segítségeket előre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

megjott a mackie support valasza. nem lettem sokkal okosabb tole :)

 

 

The Onyx Blackbird uses a Dice FireWire chipset with the v4.1.0 driver. If you are interested in using the Onyx Blackbird on a PC we recommend using a FireWire card that has FW400 only ports with a Texas Instruments chipset. On a Mac you can use a FireWire 400 to FireWire 800 connection. Also on a Mac the Thunderbolt to FireWire adapter has not been officially tested but we have used the adapter here in Tech Support and did not have any connectivity problems.

 

Supported  Software

 

FOR PC

 

• Microsoft Windows 8, 7 (32 / 64 RTM), Vista (32 / 64 SP 2) or XP (SP 3)

• Pentium 4, Celeron or Athlon XP processor 

• 512 MB RAM 

 

FOR MAC

 

• Mac OS X 10.6.8 – 10.8.0  (The Onyx Blackbird is not supported on OSX 10.10)

• G4 processor 

• 512 MB RAM 

 

I hope this information helps and let us know if you have any questions.

Link to comment
Share on other sites

Én egy olyan interface-t keresek, amin mind a 8 csati előfokos, valamint van minimum 6 de inkább 8 kijárata, a MIDI szekció ne legyen tele buggal, win7 (32bit) és OSX 10.6.8 alatt fusson és vagy USB 2.0, vagy Firewire 400 legyen a csatlakozás, és szebb hangja legyen a jelenlegi M-Audio FTP-mnél. Első sorban laptoppal használnám. Ha olyat tudsz ebben a 150e körüli kategóriában, ami ezeket tudja, akkor írd meg kérlek.

firewire-t felejtsd el, legtöbb driver baszakodik a windows miatt, hol van kártya hol nincs... és csak restartal csatlakoztathatod. Én ilyet vennék

friss ropogós és 150 alatt van kurvajó mixer van hozzá.. és standalone gép nélkül is megy!

http://www.muziker.hu/hangtechnika/studio-eszkozok/usb-interfeszek/p/218308-tascam-US-16x08

http://tascam.com/product/us-16x08/overview/

Link to comment
Share on other sites

nem találtam semmiféle listát a kompatibilitásról. de mivel eléggé érdekel a cucc, írtam a tech supportnak. megkérdeztem, hogy létezik-e fw kompatibilitási lista. az automata rendszer szerint pár munkanapon belül válaszolnak.

ha van fejlemény, jelzem itt a fórumon is.

Link to comment
Share on other sites

utana olvastam, a forumokon azt irjak, hogy eleg haklis a firewire chipre, nagyon nem mindegy, milyen van a gepben.

nagyon gondolkodom, hogy milyen interface-t kellene venni (lecserelnem a regi jol bevalt m-audio fw 1814-et) es eddig a mackie tetszett a legjobban. a fw chip mizeria miatt viszont ujra at fogom gondolni :)

Ez a MacBookokra is igaz? Mármint a FW chip érzékenység? Akkor lehet, hogy tényleg nincs hibája, csak épp a 3ból egy géppel sem kompatibilis? Amúgy a hangja az Onyxnak szép, meleg, kerek.

Link to comment
Share on other sites

Nekem is az lenne, ha nem lenne tesónak egy Mackie Onyx 1620, ami állandóan lecsatlakozik, lefagy tőle az OSX, a Windows és a Hitspaceben azt mondták, hogy semmi baja, mert ott nem produkálta a hibát, még az általam vitt laptopon sem, bezzeg itthon meg igen.

 

utana olvastam, a forumokon azt irjak, hogy eleg haklis a firewire chipre, nagyon nem mindegy, milyen van a gepben.

nagyon gondolkodom, hogy milyen interface-t kellene venni (lecserelnem a regi jol bevalt m-audio fw 1814-et) es eddig a mackie tetszett a legjobban. a fw chip mizeria miatt viszont ujra at fogom gondolni :)

Link to comment
Share on other sites

nekem pl ez nagyon szimpatikus:

http://www.mackie.com/products/onyxblackbird/

Nekem is az lenne, ha nem lenne tesónak egy Mackie Onyx 1620, ami állandóan lecsatlakozik, lefagy tőle az OSX, a Windows és a Hitspaceben azt mondták, hogy semmi baja, mert ott nem produkálta a hibát, még az általam vitt laptopon sem, bezzeg itthon meg igen. Ja állítólag driver hiba, no de egy frissen telepített OSXnél gyárilag integrált driver van.

 

Ja és nincs MIDI rajta (mondjuk azon még lehet segíteni).

Link to comment
Share on other sites

Én egy olyan interface-t keresek, amin mind a 8 csati előfokos, valamint van minimum 6 de inkább 8 kijárata, a MIDI szekció ne legyen tele buggal, win7 (32bit) és OSX 10.6.8 alatt fusson és vagy USB 2.0, vagy Firewire 400 legyen a csatlakozás, és szebb hangja legyen a jelenlegi M-Audio FTP-mnél. Első sorban laptoppal használnám. Ha olyat tudsz ebben a 150e körüli kategóriában, ami ezeket tudja, akkor írd meg kérlek.

Tc Electronic Stúdio Konnekt 48 esetleg?

Link to comment
Share on other sites

igen egyet értek a focusrite hangkártyába pakolt előfokai macskajancsi cuccok., de mondjuk ezt az éréból azonnal le kéne vágni, meg a kamu "Award Winning" dumából.

MIlyen awardot nyertek vele, mert az már nincs rajta. Az e-mu 1820 asom ehez képest atomdurva, Pro40 előfoka mint a saffireöké nagyon gyenge, folyamatosan maxon kellet hajtanom tényleg szánalmas...

Award Failing

Én egy olyan interface-t keresek, amin mind a 8 csati előfokos, valamint van minimum 6 de inkább 8 kijárata, a MIDI szekció ne legyen tele buggal, win7 (32bit) és OSX 10.6.8 alatt fusson és vagy USB 2.0, vagy Firewire 400 legyen a csatlakozás, és szebb hangja legyen a jelenlegi M-Audio FTP-mnél. Első sorban laptoppal használnám. Ha olyat tudsz ebben a 150e körüli kategóriában, ami ezeket tudja, akkor írd meg kérlek.

Link to comment
Share on other sites

igen egyet értek a focusrite hangkártyába pakolt előfokai macskajancsi cuccok., de mondjuk ezt az éréból azonnal le kéne vágni, meg a kamu "Award Winning" dumából.

MIlyen awardot nyertek vele, mert az már nincs rajta. Az e-mu 1820 asom ehez képest atomdurva, Pro40 előfoka mint a saffireöké nagyon gyenge, folyamatosan maxon kellet hajtanom tényleg szánalmas...

Award Failing

Link to comment
Share on other sites

Mint írtam a legelső 

 

Leírtam a konkrét típusokat, de akkor még egyszer, konkretizálva: a legelső fehérszéria és az aktuális Pro (40 és 24) széria is produkálta a Saffire-ök közül. Scarlettel nem próbáltam, mert az nem volt.

Értem, köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

Mint írtam a legelső 

 

Közben agyaltam és lehet hogy a MIDI INt ki tudom kerülni, mert USB-s a keyboardom, de az fontos lenne, hogy az OUT-nál ne legyen Note Off kimaradás. Amit írtál, az a fehér legelső szériára vonatkozik akkor, vagy a mostaniakat is próbáltad?

Leírtam a konkrét típusokat, de akkor még egyszer, konkretizálva: a legelső fehérszéria és az aktuális Pro (40 és 24) széria is produkálta a Saffire-ök közül. Scarlettel nem próbáltam, mert az nem volt.

Link to comment
Share on other sites

Nekem voltak Note Off kimaradások első szériás Saffire (a fehér), Pro 40, és Pro 24 esetében is. 3 különböző laptopon, Win XP, Win 7 64 bit, és OSX 10.9 alatt is, minden esetben Ableton Live volt a DAW. Semelyik más kártya vagy MIDI interfész nem produkált ilyesmit ezeken a rendszereken, csak a Saffire-ők. 

Közben agyaltam és lehet hogy a MIDI INt ki tudom kerülni, mert USB-s a keyboardom, de az fontos lenne, hogy az OUT-nál ne legyen Note Off kimaradás. Amit írtál, az a fehér legelső szériára vonatkozik akkor, vagy a mostaniakat is próbáltad?

Link to comment
Share on other sites

Én is ilyet használok, és intenzíven nyomom a midit is, sosem volt gond vele, viszont a füles kimenet az tényleg iszonyat gyenge, pedig kettő is van, ez nagyon gáz. Én már megküzdöttem egy csomó hangkártyával, szerintem az elérhető árú gépezetek közül ez az egy kártya aminek van is valami "hangja", az ez alattiak nagyjából teljesen egyformák. Nem tudom mire gondolsz az M-Audio FTP kicsit szebb hangja alatt, de véleményem szerint ez a kártya sokkal jobb annál.

A Focusritenak gondolm, hogy szebb a hangja az FTP-nél.

Link to comment
Share on other sites

Nekem voltak Note Off kimaradások első szériás Saffire (a fehér), Pro 40, és Pro 24 esetében is. 3 különböző laptopon, Win XP, Win 7 64 bit, és OSX 10.9 alatt is, minden esetben Ableton Live volt a DAW. Semelyik más kártya vagy MIDI interfész nem produkált ilyesmit ezeken a rendszereken, csak a Saffire-ők. 

Link to comment
Share on other sites

Örömmel hallom. :D

Én is ilyet használok, és intenzíven nyomom a midit is, sosem volt gond vele, viszont a füles kimenet az tényleg iszonyat gyenge, pedig kettő is van, ez nagyon gáz. Én már megküzdöttem egy csomó hangkártyával, szerintem az elérhető árú gépezetek közül ez az egy kártya aminek van is valami "hangja", az ez alattiak nagyjából teljesen egyformák. Nem tudom mire gondolsz az M-Audio FTP kicsit szebb hangja alatt, de véleményem szerint ez a kártya sokkal jobb annál.

Link to comment
Share on other sites

Fehér macbookkal használom és is 10.6.8-al. Atomstabil. Koncerteket veszek fel vele, egyszer volt baj, de az miattam, nem ellenőriztem koncert előtt a vinyót és az düledezett.

A preampok olyanok, amit 100 000 osztva nyolccal árért el lehet várni. Használható.

A ki-bemenetek és a jelút programozhatósága szuperszónikus.

A MIDI-jét nem használtam intenzíven. Egyszer-egyszer bepötyögtem valamit, nem volt feltünő baja.

Egyetlen hátránya, a füles kimenet elég gyenge, nagyon hangos zenekar közepén ülve éppen, hogy hallható valami. Persze ez füles zártságtól, stb is függ.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...