Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Focal Alpha 80


Hobkins

Kérdés

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

  • 0
Ekkor: 2014. 12. 26. at 17:18 írta Hobkins:

Sziasztok!

Érdeklődnék, kinek van tapasztalata Focal Alpha 80 tip. monitor hangfalakkal. Minden vélemény érdekel. Bátran írjon mindenki, aki már dolgozott vele, hallgatta, próbálta, van neki jelenleg is stb.
Előre is köszönöm!

Jo sok valaszt kaptal ra nem mondom! :)

Vettel vegulis?

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 2014. 12. 26. at 17:18 írta Hobkins:

Sziasztok!

Érdeklődnék, kinek van tapasztalata Focal Alpha 80 tip. monitor hangfalakkal. Minden vélemény érdekel. Bátran írjon mindenki, aki már dolgozott vele, hallgatta, próbálta, van neki jelenleg is stb.
Előre is köszönöm!

Hat, ha bo 5 ev utan, akkor bo 5 ev utan, de mentsegemre: 2014-ben meg nem voltak meg a 65-eim... :)

Szoval csak a 65-rol tudok nyilatkozni, ami egy nagyjabol 30m2-es helyre tulzottan sok az en izlesemnek. Mind a hangereje, mind a melyei. A 65-osnek mindenestre jol definialtak a kozepei, szep attetszoek a magasai es jol "teriti" a teret, ami a tweeteren mulik, az pedig ugyanaz mind a ket modellben (35W kontra 40W hajtassal), a dinamikajat en inkabb lustanak neveznem, meg reflexes ladak kozott is inkabb raeros, nekem kicsit hifis. A 80-as e tekintetben valoszinuleg meg "olyanabb".

Persze ha jo sok mely kell, meg meg iszonyatos hangero, akkor persze: 80as... De a 65 is iszonyatosan hangos, fajdalmasan hangos! 

Remelem segitettem! :D  :D  :D

Link to comment
Share on other sites

  • 0
3 órája írta Suba Krisztián:

Jo sok valaszt kaptal ra nem mondom! :)

Vettel vegulis?

Szia! Genelec 8030at vettem, de van nemi tapasztalatom az Alpha 80-nal. Amit fentebb a kollega leirt az teljesen igaz, annyi kivetellel, h. nem baj az, h hangos :) Es igen, lusta is. De azt gondolom, h. siman a nem rossz kategoriaba tartozik.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 2014. 12. 26. at 17:18 írta Hobkins:

Sziasztok!

Érdeklődnék, kinek van tapasztalata Focal Alpha 80 tip. monitor hangfalakkal. Minden vélemény érdekel. Bátran írjon mindenki, aki már dolgozott vele, hallgatta, próbálta, van neki jelenleg is stb.
Előre is köszönöm!

Yamaha HS8-ról váltottam Alpha 80-ra. Szerintem jobb, nem olyan dunyhák a mélyei. Kicsit tényleg lusta, viszont nagyon alacsony hangerőn is részletgazdag. Bár a bolti árát nem adnám ki rá:)

Szerkesztette halede
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Nálam is Alpha 80 monitorok csücsülnek, igaz, én amatőr pince-szinti-tekerő vagyok. Előtte MSP-5 párosom volt. Nem érzem sokkal lomhábbnak. Van különbség, de megfelelő akusztikai környezetben még bőven szokható/tanulható. Mint a legtöbb monitor, ez is meghálálja a jó környezetet. Maximálisan meg vagyok vele elégedve, de két hónap meló volt, mire olyan akusztikát varázsoltam köré, amivel használni is lehet. Ez vélhetőleg nem a monitor hibája - legfeljebb annyiban, hogy méretéből adódóan az embernek néha kicsit jobbra csúszik a keze a hangerő potin. :D Kell neki a hely, no.

Ma már el nem cserélném másra, nagyon megszerettem. Egy. Apró. Kivétellel. Ettől viszont agyvérzést kapok: ha meló közben halkan háttérzenét tolnék rajta, darab idő után lekapcsol, mert úgy érzi, nincs bejövő jel. Pedig van az, csak halk. Ez a feature sajna nem kikapcsolható, szóval ezeken a monitorokon nem feltétlenül lehet ASMR videókra LONGRUN FAP session-öket tolni, de amúgy pöpec cucc.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 2020. 01. 11. at 17:08 írta Gab:

Sziasztok! Hány négyzetméteres szoba szükséges a Focal Alpha 80-hoz? Belmagasság mennyire számít? Amúgy bármilyen FA80 téma érdekel, most kezdtem a "szakmát". :) Köszi a válaszokat. 

Szia! 12nm-nel nem art ha nagyobb. Nekem ott nem nagyon szolta ki magat. De meg fontosabb, h. a szoba rovidebb oldara rakd a hangfalakat. Jo hangos egy joszag, es raadasul eleg jol is szol. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...