Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Ilyen teljesítmény elég lenne élő felvételhez (cubase)?


fulton

Kérdés

Sziasztok

 

A tervem a következő lenne:

Szeretnék vásárolni egy notebook ot, hogy élőben tudjak felvenni zenét. (ez akár egyhuzamban 2-3 órát is jelent megszakítás nélkül)

Sokat erre nem szeretnék költeni, csak annyi a cél hogy a hanganyagot rögzítsem megbízhatóan, pont.

 

A külső interfész Focusrite Forte lenne. (rákapcsolva a book-ra) A felvételt a Cubase 7 LE rögzitené.

 

Ezt néztem ki, aminek a külseje is tetszik, mivel szempont volt hogy könnyű legyen , és ha lehet vékonyabb mint átlagos társai.

egyik ez lenne.

ASUS X453MA-WX039D 

ebben:

Intel® Celeron® N2930 (Quad-Core, 1.83 - 2.16 GHz)

4Gb Ram

500Gb HDD van.

 

ez 90e-

 

vagy ez:

 

ASUS X455LA-WX048D

Intel® Core™ i3-4010U (Dual-Core, 1.7 GHz

4 Gb Ram

500 Gb HDD

 

ez 114e-

 

Mi a véleményetek?

Milyen erőforrásra lenne szükség így laptopban hogy elvégezzem amit a kérdésemben leírtam?

Előre is köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Ha most a rögzítés a fontos, és a feldolgozást nem akarod feltétlenül ezzel az eszközzel végezni, akkor szerintem érdemesebb ilyenben gondolkodnod:

http://hitspace.hu/zoom-h5-1.html

85 eFt minden egyben. Hordozható, akkumulátorról vagy akár külső tápról működtethető.

Pontosabban ehhez kell még egy SD kártya is, az alap 2GB-os.
Ez a készülék 4 sáv 44,1KHz-en 8GB SD kártyára több, mint 6 órát tud rögzíteni.

Alap 2GB-os kártyáján 2 sávon 44,1KHz-en 3 órát lehet rögzíteni. Persze mindezt Wav-ban. (no meg mp3-ban is van lehetőség gondolkozni...).

Link to comment
Share on other sites

Ha most a rögzítés a fontos, és a feldolgozást nem akarod feltétlenül ezzel az eszközzel végezni, akkor szerintem érdemesebb ilyenben gondolkodnod:

http://hitspace.hu/zoom-h5-1.html

85 eFt minden egyben. Hordozható, akkumulátorról vagy akár külső tápról működtethető.

Pontosabban ehhez kell még egy SD kártya is, az alap 2GB-os.

Ez a készülék 4 sáv 44,1KHz-en 8GB SD kártyára több, mint 6 órát tud rögzíteni.

Alap 2GB-os kártyáján 2 sávon 44,1KHz-en 3 órát lehet rögzíteni. Persze mindezt Wav-ban. (no meg mp3-ban is van lehetőség gondolkozni...).

Köszönöm, de azért a lap top mellett azért is maradnék, mert otthoni internet stb felhasználásra is használnám.

De netezésre gondolom elég a kisebb teljesítmény is, viszont nem tudom a cubase elmenne e rajta felvétel közben.

Link to comment
Share on other sites

Sokat erre nem szeretnék költeni, csak annyi a cél hogy a hanganyagot rögzítsem megbízhatóan, pont.

 

Erről volt szó eddig :D

Egyébként nem értek a PC-khez, de így paraméterek alapján mennie kellene annak, amit akarsz 2 sávon biztosan. Sőt biztosan tudnia kell az összes mai laptopnak ezeket.

Link to comment
Share on other sites

zoom h4n-nel rogzitettem mar koncerteket, tokeletesen megfelel es nem kell egy laptopot cipelni a tobbi cucc mellett :)

keverorol lehozod a master kimenetet, vagy ha van ra kapacitas, akkor akar auxon is lehet keverni valamit es be a zoom-ba. ott meg mar akar 96k-n is rogzitheted. szerintem sokkal egyszerubb es megbizhatobb, mint barmilyen laptop.

Link to comment
Share on other sites

Csak annyit még, hogy a H5 nem sokkal kerül drágábba, mint a H4 és a H5-ön van jelszintszabályozóra külön potméter, így azonnal közbe lehet avatkozni, ha szükséges, míg menüből előszedve kicsit bonyolultabb... Pontosabban nem ismerem a H4 képességeit... :)

Egyébként a H5 előnyéhez még annyit, hogy ugyebár van 2 XLR/TRS Jack bemenete, plusz a tetején lévő mikrofon. A tetején lévő mikrofonnak van 3,5 jack bemenete is, így akár azon keresztül is be lehet vinni még két jelet, valamint ezt a fejet le lehet cserélni akár még két XLR/TRS Jack fejre. Így akár 4 XLR bemenete is lehet.

De ha jól gondolom, akkor már a hangkártya megvan, emiatt akarsz inkább laptopot venni. Bár szerintem egy Zoom sokkal megbízhatóbb, mint bármilyen laptop, valamint kis helyen elfér, így egy keverőpulton bárhol el lehet helyezni anélkül, hogy zavarná a munkát.

Link to comment
Share on other sites

Szabsz egy árlimitet és kiválasztod a legjobb ár/teljesítmény arányú laptopot.

Elsődlegesen a cpu-t nézd, ramból meg úgyis beletesznek mindegyikbe legalább 4GB-t.

Sima felvételhez nem szükséges vmi hatalmas teljesítmény.

 

Ja és tartsd majd kordában a gépet. Ne a felvétel közben kezdjen el szenvedni. :)

Link to comment
Share on other sites

Nézegettem még ezt a Zoom H1 recordert, szerintetek ez mennyivel készít gyengébb minőséget mint ha pl Laptop + Focusrite Forte kombóval veszem fel a zenét?

 

illetve minőségbeli különbség van-e a Zoom H1 és a H4 között felvételnél?, továbbá miben nyújt többet a H4, és ezt kamatoztatni tudnám e sima felvétel készítésnél? (keverő master kimenetéről menne a Zoom-ba)

Link to comment
Share on other sites

h4n-em van, igy errol tudok nyilatkozni.

korrekt, ar/ertek aranyban jo kis darab. amiert jobb mint a h1, az a ket extra xlr bemenet, igy nem csak a sajat, de 2 plussz inputbol tudsz felvetelt kesziteni. ami pl jo lehet ahhoz, hogy keverorol lehozod a jelet, de kozben a sajat mikrofonjaval is veszed a koncertet. aztan a vegen a ket jelbol keszitesz egy mixet. csinaltam mar ilyet, egesz elfogadhato dolgokat lehet kihozni belole.

csak a sajat, beepitett mikrofontol viszont ne varj csodat egy koncerten. hangnyomas, hangfalakhoz viszonyitott pozicio, stb, stb, mind sokat szamit.

Link to comment
Share on other sites

Értem. De ha jól értem akkor egy Zoom H1 el is ugyan olyan minőséget tudok készíteni függetlenül attól hogy nincs xlr bemenete?

Most az hogy a saját mikrofonjaival is készítsek egyidőben felvételt majdhogynem lényegtelen, mert ahova helyezve lenne a felvevő nem feltétlen előnyös hely. A két hangfal között lenne, és azok is kb 2 m-rre tőle. Nagyon sok ott a mély. De tudnál mutatni ilyen mixet? privőátban küldj már hozzőá linket, nagyon kiváncsi vagyok milyen eredmény jönn ki belőle.

Link to comment
Share on other sites

Vonalszintű felvételt ugyanolyat tudsz csinálni a H1-el és a H4-el is. A H4 két XLR-je annyival tud többet, hogy nem csak a saját mikrofonjaival, hanem akár méregdrága térmikrofonokkal is mellé tudsz dolgozni.

 

De sztem ezek a Zoom cuccok alapvetően arra valók, hogy legyen egy zsebben elférő kis SD recorder az embernél, ami elemről, egy db kis kábellel fel tudja venni egy keverő (vagy bármi) jelét a laptop/hangkártya stb rendszer helyett. És bónuszként még van saját mikrofonja is ezen kívül (H1, H4), vagy tud külső mikrofont is fogadni (H4). Ezekből előállhat egy 4 sávos felvétel egy adott, akár élő anyagból, amivel már lehet kezdeni valamit. A vonali L+R-et semmilyen szinten nem veszi fel rosszabbul, mint egy méregrága Alesis HD24, és nem kell hozzá rack konténer, meg tápellátás, meg egy ember, aki megemeli…. Igaz, az Alesis 12x tudja ugyanezt, de csak sávszámban, nem minőségben.

Link to comment
Share on other sites

Na megvan bennem a kavar, én ma beszéltem a Hitspacéval és ott azt mondták hogy (vonal bementről kérdeztem) hogy a H1 sajnos nem tartalmaz olyan A/D konvertereket, és hogy gyengébb minőségben vesz fel mint a H5 pl.

Na akkor most mi is van. Meg mit jelent az hogy gyengébb minőség.. mennyivel.. stb-. Ezek mind mind érdekes kérdések.

Sőt azt is mondták hogy még a H4 és H1 között is van kül. Nem vitát akarok, csak szeretném tisztán látni.

 

A helyzet a következő: csak vonal bementről akarok felvenni, méghozzá azt ami kijön a keverőből zene. Ennyi. És itthon azt kicsit megdolgozva elmentsem, netre promoként feltegyem. Ennyi.

Link to comment
Share on other sites

Nekem Tascam DR-40-esem van ami ilyesmi kategoriaju mobil recorder mint a Zoom-ok. En nagyon szeretem, megfelel nekem teljesen. Vonalbol is teljesen jol vesz fel, es a preampja is egeszen jo. Mondjuk az Apollo preampjaval mikor osszehasonlitottam elverzett, de ez csak az en hulyesegem volt, hogy osszehallgatni a kettot :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...