Jump to content
Ménemszól.hu

WNAMM 2015 Sequential is Back - Prophet 6


axon.dust

Recommended Posts

Ha nem sequential (a circuits miért maradt le?) lenne ráírva, csak simán dave smith, akkor akár dév szokásos évi két új szintijéből az egyiknek is felfoghatnánk. Hangra, külsőre semmi nincs benne, ami ne pont olyan lenne mint a többi dsi cucc. Milyen érdekes, hogy elég egy névváltás a szenzációhoz.

Link to comment
Share on other sites

Ha nem sequential (a circuits miért maradt le?) lenne ráírva, csak simán dave smith, akkor akár dév szokásos évi két új szintijéből az egyiknek is felfoghatnánk. Hangra, külsőre semmi nincs benne, ami ne pont olyan lenne mint a többi dsi cucc. Milyen érdekes, hogy elég egy névváltás a szenzációhoz.

Semmi nincs benne?! Te meghallgattad a cuccot? :D Tőlem nagyon messze áll a Dave Smith hangszerek karaktere (nekem valahogy vékonyak és sterilek általában - bocsi), de ilyen szerelmes analóg poliszintibe a Roland JX és a Korg DW-8000 óta nem voltam.

Link to comment
Share on other sites

Érdekes, de a DSI cuccokról nekem soha nem a sterilitás jutott az eszembe, szerintem nagyon karakteres hangjuk van, csak nem a legbrutálisabbak közül valók.

 

Steril számomra kissé pölö a Bass Station amíg csak az alap LP filtert-t használja,  az Andromeda nagyon, és az Elektron A4 is lehet steril, ha csak az egyik LP szűrőt (ami nem is lehetséges valójában) torzító, resonance túlhajtás, sync és noise nélkül használ az ember.

 

De a DSI cuccoknak a sajátos szűrőjük, az overdrive pótlékuk, osc sync és tsai felismerhető azaz egyedi hangot kölcsönöz - már ha másnak is ez jelenti a karakterességet. Szerintem jobban felismerhető a hangja mint a Pulse2-nek, pedig annak is karakteres a hangja (és annak "jobb" is).

 

Nyilván az egyik legkarakteresebb hangú analóg az MS-20. Talán ez utóbbiban biztosan egyetért velem bárki.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...