Jump to content
Ménemszól.hu

MESSE '15: System 500 : a Roland ismét gyárt analógot!


A/D

Recommended Posts

25 éve nem gyártott a Roland analóg szintetizátort. Ma azonban a Messén élőben is láthattuk a Malekko Heavy Industries nevű cég együttműködésének eredményét, a System 500-at, mely a dicső múltú System 100m és 700 moduláris Rolandokra emlékeztet. Még elnevezésben is!

 

Ez volt az eredeti:

 

post-1-0-02239000-1429186345_thumb.jpg

 

Ez meg az eurorack formátum (nagyon rossz viccel élve 500-as formátumú változatok)

 

post-1-0-77662100-1429186330_thumb.jpg

 

A modulok pedig ezek:

 

512: dual oscillator

 

521: dual filter

 

540: dual ADSR / LFO

 

530: dual VCA

 

572: phaser / analog delay / gate delay -> ez hallható a demóban is

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Mindent csinálnak, csak amit várnánk, TR-t meg Juno-t nem.

 

A többes szám első személlyel nem értek egyet. Én részint ennek jobban örülök (sokkal többre tartom a system 100m-et és a 700-at), másfelől ott az új szintijük a JDXA.

 

TR-nek meg az AIRA. Minekután már vagy huszonhat TR klónnal volt dolgom, plusz ismerem a jobb hangkönyvtárakat, nem gondolom, hogy a TR-8 profi villanyzenei környezetben ne lenne elég jó.

Link to comment
Share on other sites

 Én részint ennek jobban örülök (sokkal többre tartom a system 100m-et és a 700-at).

 

Dehát te folyton leszólod a modulárt, nem?

 

Nem gondolom, hogy a TR-8 profi villanyzenei környezetben ne lenne elég jó.

 

Egy full digit cuccnak nem sok köze van az eredeti TR-hez, akárhogy is bűvészkednek vele.

 

Link to comment
Share on other sites

Nagyon kíváncsi vagyok ezekre a modulokra, mert nekem szinte az összes 100M modulból van duál klónom és nagyon szeretem őket. Kb legjobb VCA, legjobb ADSR, ami DIY elérhető.

 

Azon agyaltam viszont - nem tudom AD, van-e erről infód - hogy ezekhez mennyi köze van a Roland-nak valójában. Tényleg dolgoztak is rajta, vagy csak odaadták a rajzokat meg a nevüket és a Malekko-s srácok hozták össze?

Link to comment
Share on other sites

 TR-nek meg az AIRA. Minekután már vagy huszonhat TR klónnal volt dolgom, plusz ismerem a jobb hangkönyvtárakat, nem gondolom, hogy a TR-8 profi villanyzenei környezetben ne lenne elég jó.

 

Nyílvánvalóan azért ilyen "olcsó" az eredeti 808, 909 és azért figyel ott mindenkinél.

Az AIRA-tól 3 per után megfájdul a fejem annyira élesen bántó a hangja, de az ehhez passzoló visítós elektró szerencsére már kiment a divatból.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...