Jump to content
Ménemszól.hu

UAD Black Friday Sale 2015


Csuzlee

Recommended Posts

Sziasztok,

ha valaki még nem értesült volna róla 2015.11.30-ig UAD Black Friday van. Véleményem szerintem nagyon jó akciókat csinált most az UAD, 1-2 karácsonyi ajándékot be lehet gyűjteni :)

Üdv,
Csuzlee

ui.: Ha csak egyet lehet választani, nektek melyik a kedvenc UAD Pluginetek? :)

black_friday_store_2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Kihasználtam én is ezt a Black Friday-t, hogy vegyek valamit a webshopban. Az utolsó percben tűnt fel, hogy az árak dollár helyett euróban vannak, miközben az összeg ugyanaz. (Vagyis száz dolcsi helyett száz euró!) Ez mióta van így? Utoljára pár hónapja vásároltam (júliusban), és akkor még dollár volt.

Link to comment
Share on other sites

2 órája írta Isten Nyila:

Kihasználtam én is ezt a Black Friday-t, hogy vegyek valamit a webshopban. Az utolsó percben tűnt fel, hogy az árak dollár helyett euróban vannak, miközben az összeg ugyanaz. (Vagyis száz dolcsi helyett száz euró!) Ez mióta van így? Utoljára pár hónapja vásároltam (júliusban), és akkor még dollár volt.

Hmm, nem tudom ez mitől függ, nekem az a furcsa, hogy júliusban dollárért vásároltál. Én évek óta, bárhol vásárolok, bármilyen webshopban, ahol eredetileg dollárban van megadva az ár, ott a végén euróra fogja átváltani, ha Európából vásárolsz. Én ezen már nem lepődöm meg, eleve így számolok. Az valóban nem fair, hogy 1-1ben számolják, de hát kb. ennyivel is drágább itt minden (tengeren túli adó) :) 

Link to comment
Share on other sites

26 perccel ezelőtt írta Csuzlee:

Hmm, nem tudom ez mitől függ, nekem az a furcsa, hogy júliusban dollárért vásároltál. Én évek óta, bárhol vásárolok, bármilyen webshopban, ahol eredetileg dollárban van megadva az ár, ott a végén euróra fogja átváltani, ha Európából vásárolsz. Én ezen már nem lepődöm meg, eleve így számolok. Az valóban nem fair, hogy 1-1ben számolják, de hát kb. ennyivel is drágább itt minden (tengeren túli adó) :) 

2007 óta vásárolgatok az UA webshopjából néha (max. évente egyszer-kétszer, szóval nem túl gyakran, de azért már ennyi idő alatt volt pár alkalom), és ezidáig kizárólag dollárban láttam ott az árakat. Szóval ez valami egész új dolog. (Más, "általános" célú webshopokban persze úgy van, ahogy írod, kihangsúlyozva, hogy átszámolják, és nem pedig így 1:1-ben váltják.)

Link to comment
Share on other sites

Kicsit vissza térve a pluginekhez. Tegnap este kipróbáltam az API Channel Stripet egy nem régiben felvett női vocal sávon. Előtte 1176, Pultec EQ, Precission De-esser volt a sávon meg a végére én szoktam tenni egy LA-2-őt (nem igazán tudom miért :) ). Na most nagyon meglepődtem, mert az API-val olyan "élőbb" volt az egész, nem tudom másképp mondani. Után próbáltam kihozni ugyan azt az említett pluginekkel és valahogy még sem volt olyan. Arra a következtetésre jutottam, hogy csak az API Amp szimulációja teszi hozzá a magáét, de nem tudom.

Kicsit bizonytalan vagyok, hogy tényleg ennyivel jobb az API, vagy csak a "másság" az "újdonság" van a fülemre ilyen hatással. Bár most nagyon jó áron van az API, de csak a fellángolás miatt sajnálnék kiadni érte ennyi, eddig is meg voltam nélküle.

Vélemények?

Link to comment
Share on other sites

1 órája írta Csuzlee:

Kicsit vissza térve a pluginekhez. Tegnap este kipróbáltam az API Channel Stripet egy nem régiben felvett női vocal sávon. Előtte 1176, Pultec EQ, Precission De-esser volt a sávon meg a végére én szoktam tenni egy LA-2-őt (nem igazán tudom miért :) ). Na most nagyon meglepődtem, mert az API-val olyan "élőbb" volt az egész, nem tudom másképp mondani. Után próbáltam kihozni ugyan azt az említett pluginekkel és valahogy még sem volt olyan. Arra a következtetésre jutottam, hogy csak az API Amp szimulációja teszi hozzá a magáét, de nem tudom.

Kicsit bizonytalan vagyok, hogy tényleg ennyivel jobb az API, vagy csak a "másság" az "újdonság" van a fülemre ilyen hatással. Bár most nagyon jó áron van az API, de csak a fellángolás miatt sajnálnék kiadni érte ennyi, eddig is meg voltam nélküle.

Vélemények?

tapasztalatom szerint az emberek nem veszik számításba azt a faktort, hogy a véleménykülönbségek nem kicsi részét az adja, hogy ki mit tud jól kezelni. 

példák:

-"Nem szeretem a Moog hangot, mert túl tolakodó, kilóg a mixből, mindent elnyom" - ellenpélda: meghall egy zenét, hú de jó a basszus mi ez? Moog. Következtetés: valaki be tudta lőni, valaki nem tudja.

Nekem hasonló személyes tapasztalatom az Amek 9098CL-lel volt: Silk mindig tök jó dolgokat csinált vele, ezért anno vettem én is. Viszont én soha nem tudtam beállítani jól, és még ahhoz is rengeteg ideig masszíroztam. Következtetés: nekem nem áll kézre a 9098.

Meg ízlés kérdése is. Mi teszteltük, a 1176, a 1073, az LA-2A, a 1081 nagyon nagyon hasonlítanak az eredetikre , amikkel rendelkezünk is. Következtetés: valószínűleg neked az API hangja tetszik, az áll kézre. De ezzel nem vagy egyedül, az API nem véletlenül világhírű :)

Szóval nem arról van szó, hogy valami jó vagy rossz, hanem hogy te mit tudsz jól kezelni, mi áll kézre, és nem utolsó sorban neked mi tetszik. És még mindig mondhatja más azt, hogy neki jobban tetszene Neve sounddal, ez már csak ilyen szakma :)

És igen, van hogy valamit megszoksz, jön valami új, és le se esel róla. Lásd Silk EQ simogató videója (megjött a 1081 és utána mindenre csak azt teszi, pedig addig is jó cuccokon dolgozott :) )

Link to comment
Share on other sites

22 perccel ezelőtt írta juliusz:

En tegnap kiprobaltam a manley compressort mix vegere. Magamala pisaltam. Eddig a waves l3-t hasznaltam de ez kibajo, dinamikussa es elove tette a mixet, mindent "rendbe rakott" . Sajnos a black friday alatt nincs ra nagy akcio de nagyon vakarom a fejem most a megvetelen.

Akkor szerintem a mix végére tett Manley Massive Passive+Vari MU kombó még jobban fog tetsszeni.(a Massive P. EQ passzív -csöves emulációja mixre téve valami nagyon happy dolgot művel, mint aki energiaitalt iszik és a hatóanyagok nemcsak, hogy feldobják, felpezsdítik, de egyedi ízhatást-ízvilágot is kap mellé)

Link to comment
Share on other sites

1 órája írta Lemur101:

Akkor szerintem a mix végére tett Manley Massive Passive+Vari MU kombó még jobban fog tetsszeni.(a Massive P. EQ passzív -csöves emulációja mixre téve valami nagyon happy dolgot művel, mint aki energiaitalt iszik és a hatóanyagok nemcsak, hogy feldobják, felpezsdítik, de egyedi ízhatást-ízvilágot is kap mellé)

Igen, az mar megvan imadom... Soloban is de egyutt a ketto zsenialis. Megis a fairchildet vettem a blackfriday kedvezmeny miatt. A manley majd legkozlebb...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...