Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Asterix és Emulator X


Isten Nyila

Kérdés

Megvettem pár éve az Emulator X2 egy szép, dobozos példányát a bótban. (Xmidivel együtt, meg minden, ahogy kell.) Alapjában véve ez egy egész jó kis szoftver lenne, csak miután sajnos - az idióta másolásvédelem és más efféle gagyi runtime bugok miatt - a gyakorlatban mégis szinte használhatatlan, így egyelőre kábé "dísznek van".

Arra gondoltam, hogy most - amikor a dollár árfolyamok újra kicsit emészthető szintre kerültek - megpróbálnám végre upgrade-elni X3-ra, hátha... Egyelőre nem szántam rá magamat még véglegesen a lépésre, de kíváncsian, kísérletképpen (újra) nekifutottam a dolognak. (Nem most először - már korábban is többször megtettem. Csak most döntöttem el, hogy leírom.)

Először egy hardver sorozatszámot kér be itt a weboldal. Remélem, hogy ez csak ellenőrzésképpen lesz (és nem fogja később ehhez kötni majd a szoftvert!), mivel van egy csomó E-MU hardverem (1212M, AudioDockM, Xboard, Xmidi, meg persze az az X2, ami viszont szoftver), ezek közül bármelyikét elfogadja itt.

Utána jöhetne a rendelés... helyett:

"This product is currently out of stock"

Aranyos, már hónapokkal ezelőtt (sőt tavaly is!) csak ez fogadott mindig. Az E-MU Systems mindeközben lelkesen a negyvenedik szülinapját akcióval ünnepli már fél éve, de persze csak "for US customers only" (a buzik!) Asszem inkább kidobom az egészet a kukába... vagy esetleg még megpróbálom eladni (most még nem, de ha mondjuk olyan egy-két hónapon belül nem változik semmi, akkor igen). (Próbáljam meg fölkutatni warezban...?)

Apróság, de az is vicces egyébként, hogy az E-MU honlapján és dokumentációiban számos helyesírási hibát lehet fölfedezni többek közt (az Upgrade "Ugrade"-nek van írva, a 192kHz "129kHz"-nek stb.), s ezeket már évek óta nem javítja senki sem... "A többi néma csend..." Talán még egyszer írok valami tavaszi kis köszöntőlevelet a support robotnak; vagy ha valakinek van más ötlete, akkor légyszí jelezzen.

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Tényleg suxxx ;) Egy rögtönzött hibalista hozzá:

Először is, idegesítően gyakran újraauthorizáltatja magát (bekéri az eredeti cédét stb. - a hangbankokét is).

Aztán, valahányszor elindítom, minden alkalom egy lutri - olyan, mintha valamilyen véletlengenerátor volna beleépítve. Talán a fejlesztők egyik kedvenc slágere a "Szeretném a homokórát megállítani", és szerény eszközeikkel ezt kívánták propagálni, nem tudom... (Van, mikor az újraauthorizálás közben is csak végtelenül homokórázik. A Feladatkezelőből kell lelőni.) Ha nem standalone-ként indítom el, hanem teszemazt egy Cubase projektből van behívva, olyankor is ugyanez a helyzet (vagyis mondjuk ötből kétszer nem indul a projekt miatta).

Szintén minden indításkor háromszor kerregteti a floppy drive-ot (ezt mind a mai napig nem bírtam felfogni, hogy miért csinálja... :) ).

A projekt beállításai közül néha egy-két paramétert "elfelejt" vagy hibásan tölt vissza.

Ha más felhasználóként jelentkezem be a gépre, mint akivel előzőleg telepítettem, nem ismeri fel a saját fájlkiterjesztéseit (nem bírja a hangbankokat megnyitni).

És még ezek csak a legsúlyosabbak. Előzőleg megvolt belőle az X1 verzió is, ami szintén hasonlóan viselkedett mindenhol. Több különböző számítógépen is már kipróbáltam őket, más-más környezetben, hiába. A letölthető Proteus VX majdnem ugyanilyen szar, és ráadásul standalone-ként egyáltalán nem indul (egyszerűen kifagy, szó nélkül és azonnal).

64-bites oprendszerek alá pedig ugyebár a másolásvédelemből kifolyólag nem telepíthető...

Katasztrófa szerintem. (Mindeközben más szoftverekkel nincsen semmi problémám.)

Viszont azt hiszem, a bugok nagy része a beépített gagyi másolásvédelemből származik (vagy közvetve amiatt van valahogy), és ezért gondolom, hogy talán az X3 (amiből a botrányosan felsült védelmi eljárást gyárilag már kiszedték) sokat tudna javítani a helyzeten. Ha jól működne, tök szívesen használnám.

De hát az meg nem kapható, bazki.

Link to comment
Share on other sites

Á, mindegy, úgyis túltettem már magam rajta korábban. Csak jó érzés volt leírni itt még egyszer. Különféle ingyenesen letölthető sampler verziókat sokszor leszedtem és kipróbáltam ezt-azt, de a többi valamiért mégse tetszik, nem jön be.

Link to comment
Share on other sites

a legtöbb boltban discontinued cimkét kapott, de tavaly év elején valamelyik nagyobb fórumon nagy dirrel-durral az egyik fejlesztő mondta, hogy ez csacskaság, az X3 hivatalosan él és supportja is van stb. ennek ellenére már akkor sem lehetett kapni sehol raktárról (kb. akkorra sikerült kiforgatnia a készleteit félárazással az összes nagyobb boltnak) és én azóta sem láttam boltot, ami raktáron tartaná (igaz, célzottan sosem kerestem) - ha még az EMU hivatalos honlap is out of stock-ot ír, akkor én mindenképp írnék nekik, hogy most mi a helyzet.

Link to comment
Share on other sites

a legtöbb boltban discontinued cimkét kapott, de tavaly év elején valamelyik nagyobb fórumon nagy dirrel-durral az egyik fejlesztő mondta, hogy ez csacskaság, az X3 hivatalosan él és supportja is van stb. ennek ellenére már akkor sem lehetett kapni sehol raktárról (kb. akkorra sikerült kiforgatnia a készleteit félárazással az összes nagyobb boltnak) és én azóta sem láttam boltot, ami raktáron tartaná (igaz, célzottan sosem kerestem) - ha még az EMU hivatalos honlap is out of stock-ot ír, akkor én mindenképp írnék nekik, hogy most mi a helyzet.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...