Jump to content
Ménemszól.hu

Lexicon 224-es zengető UAD-2-re


A/D

Recommended Posts

Azta!!!!

Mekkora király lehettem volna ezzel bakker az általános suliban?

Bevittem volna osztályfönöki órára! :)

De nem volt nekünk. :(

Ilyen csak a rohadt burzsoá kapitalista kizsákmányolók gyerekeinek lehetett, tölünk nyugatabbra. :(

Mindegy...nekünk volt más...pölö csehszlovák villanyautó pálya...azzal is jókat lehetett játszani.

Az legalább analog volt. :)

Nem ilyen szar digit. :)

LOL

Link to comment
Share on other sites

Kb. itt tartott a digitális technika 1978-ban:

A mai átlag pc-k tudásához képest ez elég vicces, igazából ez húzott fel :)

Értjük, amit mondasz, viszont nincs mindenben igazad. A fogyasztói (azaz "consumer") digitális technika tartott akkor itt. Az tényleg elég gyorsan változik. A jéghegy csúcsa azért lassabban olvad...;)

Link to comment
Share on other sites

Húúúú!

Ez nagyon jó, de ekkora szobája már senkinek sincs, és állandóan ugrálni kell játék közben! :)

Az analóg technika már elavult!

Ellenben a digitális, maga a jövő:

- élethű hangeffektusok, kiváló hangminőség

- analóg (érzetű) kormányzás

- eredeti dokumentációk alapján modellezett műszerfal és kezelőszervek

- többféle irányíthatósági lehetőség

- 3 perc alatt összeszerelhető

- kompakt kivitel, kis helyigény

- fantasztikus játékélmény minden korosztálynak

:)

Link to comment
Share on other sites

Természetesen részben igazad van. De a Lexicon 224 a digit zengetők egyik legősibb változata, mint pl. a Ford T-modell. Arra azért kíváncsi lennék, hogy most mennyiből lehetne egy ilyen tudású és technikai színvonalú autót kihozni :) '78-ban az autóipar már nem éppen gyerekcipőben járt. :)

Még az is hozzátartozik, hogy míg bizonyos iparcikkeket korai fázistól széles fogyasztói körnek terveznek, addig más termékeknél ez nem feltétlenül igaz.

1978-ban nem terveztek digitális reverbet panelba srácoknak rap-elni,house-t írni,Dnb-zni...Ma meg egy pendrive-on árulják az egész stúdio környezetet.

Link to comment
Share on other sites

Még az is hozzátartozik, hogy míg bizonyos iparcikkeket korai fázistól széles fogyasztói körnek terveznek, addig más termékeknél ez nem feltétlenül igaz.

1978-ban nem terveztek digitális reverbet panelba srácoknak rap-elni,house-t írni,Dnb-zni...Ma meg egy pendrive-on árulják az egész stúdio környezetet.

Teljesen igazad van. Csak nem jó érzés, hogy gyakorlatilag az audioiparban az utóbbi évtizedekben nem történt semmi meghatározó. A Lexicon 480 is a '80-as évekből származik, és hát jobb, mint a 960, ami, ha jól tudom 4mFt felett van itthon. A többi eszközzel is nagyjából ez a helyzet, és pl. nem azért jó egy '60-as évekből származó Fender, mert relic - én próbáltam ( nem is egyet :) ). Az a trend, hogy ugyanazt megcsinálni olcsóbban, csakhogy ennek ára van. Tele vagyunk szeméttel, ami meg tényleg jó, az pedig horror áron van. Ezzel sincs baj, csak akkor nem lenne szabad elhinni, hogy az 5Ft-os Behringer bizonyos szériái is vannak olyan jók, mint egy Neve, vagy egy UA cucc. A fejlesztések gyakorlatilag leálltak, mert minek fejlesszenek, ha vki majd megcsinálja olcsóbban. Hát kb itt tartunk sajnos. A lényeg a profit, és ez mind a minőség rovására. De ha körülnézel, látod ezt mindenhol - az utak minősége, az élelmiszerek minősége, az autók minősége, stb., és nem nagyon látni a kiutat, csak a pusztulást :(

Link to comment
Share on other sites

Hát ebben sajnos teljesen igazad van.

Amúgy amit én a 960-ból hallottam, az rohadt jó volt, max nem a 480 helyett.

Én szimfonikus zenekarral hallottam surroundban és beszarás jó volt.

Azt többektől hallottam már, hogy a 480-at nem tudja helyettesíteni, csak nem értem miért.

Elrontották, vagy nem is akarták, hogy olyan legyen?

Link to comment
Share on other sites

Hát ebben sajnos teljesen igazad van.

Amúgy amit én a 960-ból hallottam, az rohadt jó volt, max nem a 480 helyett.

Én szimfonikus zenekarral hallottam surroundban és beszarás jó volt.

Azt többektől hallottam már, hogy a 480-at nem tudja helyettesíteni, csak nem értem miért.

Elrontották, vagy nem is akarták, hogy olyan legyen?

Link to comment
Share on other sites

Tudom, én a kisebbségbe tartozom, de én pl. a 480 remotját útálom. A kütyü hangját meg imádom... :)

Kíváncsi vagyok, hogy mit talál még ki az uad, mert ezt sem lehet az idők végezetéig játszani, hogy mindig új pluginek, ráadásul nem is olcsón. A konkurencia pedig növekszik és erősödik.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...