Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

MIDI szinkron


asam9

Kérdés

  • Válaszok 58
  • Created
  • Last Reply

Recommended Posts

Műkszik a terved de sajna nem túl kényelmes megoldás mert figyelnem kell, hogy mindig visszakapcsoljam a 808on a midicsatornát a virus csatornájára. Ellenkező esetben a maradék 15 sáv valamelyike fog megszólalni a billentyűzet használatával.

Találtam a tajtiban egy midi összegzőt. Van 3vagy 4 bemenete és 1 kimeenete. Asszem pont erre lesz szükségem

Szerintem nem szükséges midi merger. A Soft Through= On + Remote Kbd Switch= Off és a midi billentyűzeten váltod a csatornákat, vagy zónázod a billentyűt. Ha a billentyű segítségével szeretnél a seq-ba felvenni midi üzeneteket, akkor az mc808-on és a billentyűn ugyan azt a csatornát kell beállítani. Az általad leírt probléma akkor történhet, ha a  Remote Kbd Switch ON állásban van.

Link to comment
Share on other sites

Próbáld ki a következőket:

 

Axiom MIDI Out --> MC808 MIDI In

MC808 MIDI OUT --> VirusSnow MIDI In (az Axiom és a Snow esetében egyezzen meg a MIDI csatorna, amit vezérelni akarsz a Snow-n)

 

System settings:

Sequencer:    Sync Mode= Master

                       Sync Output= On

Tx MIDI:        Soft Through= On

Rx MIDI:        Remote Kbd Switch= Off  (így csak átmegy az Axiom jele a 808-on, nem veszi át a part vezérlést, cserébe neked kell összehangolnod a billentyűn és a Viruson a kívánt midicsatornát)

USB:             USB-MIDI Thru= On v. Off (nekem itt zavaros amit a manual ír, ellentmodásos a szöveg és a rajz; mindkét állást próbáld ki - de lehet, hogy semmit sem számít, csak ha számítőgép is van a dologban a 808 USB dugóján...)

 

Talán így összejöhet ...

Ejha! Ezt szépen kifundáltad :)Köszönöm

Csütörtökön együtt lesz minden kütyü a próbateremben és lecsekkolom

Link to comment
Share on other sites

Próbáld ki a következőket:

 

Axiom MIDI Out --> MC808 MIDI In

MC808 MIDI OUT --> VirusSnow MIDI In (az Axiom és a Snow esetében egyezzen meg a MIDI csatorna, amit vezérelni akarsz a Snow-n)

 

System settings:

Sequencer:    Sync Mode= Master

                       Sync Output= On

Tx MIDI:        Soft Through= On

Rx MIDI:        Remote Kbd Switch= Off  (így csak átmegy az Axiom jele a 808-on, nem veszi át a part vezérlést, cserébe neked kell összehangolnod a billentyűn és a Viruson a kívánt midicsatornát)

USB:             USB-MIDI Thru= On v. Off (nekem itt zavaros amit a manual ír, ellentmodásos a szöveg és a rajz; mindkét állást próbáld ki - de lehet, hogy semmit sem számít, csak ha számítőgép is van a dologban a 808 USB dugóján...)

 

Talán így összejöhet ...

Műkszik a terved de sajna nem túl kényelmes megoldás mert figyelnem kell, hogy mindig visszakapcsoljam a 808on a midicsatornát a virus csatornájára. Ellenkező esetben a maradék 15 sáv valamelyike fog megszólalni a billentyűzet használatával.

Találtam a tajtiban egy midi összegzőt. Van 3vagy 4 bemenete és 1 kimeenete. Asszem pont erre lesz szükségem

Link to comment
Share on other sites

A sequencer és a vírus közé azért kell billentyüzet mert a snowon nincs billentyűzet. Ahhoz, hogy a virus tempóra tudjon müködni kénytelen midi órajelet kapnia. De az stoppolva van a bill miatt.

Nagyon sokat agyaltam hogyan lehetne megoldani egyszerüen és az a megoldás tünt a legjobbnak ha veszek olyan billentyűzetet aminek van midi bemenete. De valamiért nem megy át a szinkron. Billentyüzetet kihagyva műkszik a dolg de ez nem megoldás. Van egy olyan megfejtésem , hogy a 808 - ba kötöm a billentyűt és csak az 1 csatornán használom. Így a 808 midi out mehet a virusba és órajellel, játékkal együtt belemegy a virusba. Ezt még nem próbáltam de ezesetben nem tudom a 808 többi 15 csatornájának paramétereit állítgaatni mert minden csatorna 1 midisáv.

Nem tudom érthető é a dolog de ez nekem fél megoldás. Abban bíztam , hogy valakinek volt/ van m-audioja és már túl van ezen a kötögetös problémán mert szerintem a billentyűzetben szakad meg a szál. Ha így van mi a túrónak van midi bemenete is. Egyébként a leírás szerint képes erre

Ha ezt csináldád: Keyboard-pc/daw-szinti? Mert én eddig ilyet láttam, szerintem itt is kéne, hogy működjön.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

A következő lenne a kérdésem. Lenne pár kütyü amit szeretnék szinkronba hozni (csak BPM miatt) Tudnátok vmit ajánlani?

Roland TR808 (csak sync van rajta midi nincs)

Roland TR909

Roland TR626

Yamaha RS7000

2 db Yamaha SU700

 

Előre is köszönöm a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

A következő lenne a kérdésem. Lenne pár kütyü amit szeretnék szinkronba hozni (csak BPM miatt) Tudnátok vmit ajánlani?

Roland TR808 (csak sync van rajta midi nincs)

Roland TR909

Roland TR626

Yamaha RS7000

2 db Yamaha SU700

 

Előre is köszönöm a segítséget!

 Mi lenne a master? :)

Link to comment
Share on other sites

A tr909

Hűha... sajnos a "trükközés" itt nem megy. Midi thru képessége csak az rs7000-nek van, az kevés még akkor is ha 2 db midi out van a tr909-en. A másik problem DIN SYNC, a harmadik az esetleges clock csúszások. Javaslat: Doepfer MSY2 (25e Ft körül...) és egy thru box (pl.: esi micro thru - kb. 15e Ft)

 

No van még a házi barkács! Egyébként ez utóbbitól sem kell félni, azonban arra ügyelni kell, hogy ne a legolcsóbb alkatrészeket használjuk, mert előfordulhat, hogy a kütyü, amit építettél totál megbízhatatlan (tapasztalatból mondom)

Link to comment
Share on other sites

Hűha... sajnos a "trükközés" itt nem megy. Midi thru képessége csak az rs7000-nek van, az kevés még akkor is ha 2 db midi out van a tr909-en. A másik problem DIN SYNC, a harmadik az esetleges clock csúszások. Javaslat: Doepfer MSY2 (25e Ft körül...) és egy thru box (pl.: esi micro thru - kb. 15e Ft)

 

No van még a házi barkács! Egyébként ez utóbbitól sem kell félni, azonban arra ügyelni kell, hogy ne a legolcsóbb alkatrészeket használjuk, mert előfordulhat, hogy a kütyü, amit építettél totál megbízhatatlan (tapasztalatból mondom)

Köszönöm. :)

És a sorrend hogy alakulna ezekkel a boxokkal? Mindenképpen úgy kell gondolkoznom, hogy a midi lehetőség még bővíthető legyen.

Link to comment
Share on other sites

Köszönöm. :)

És a sorrend hogy alakulna ezekkel a boxokkal? Mindenképpen úgy kell gondolkoznom, hogy a midi lehetőség még bővíthető legyen.

 

tr909_midi out1-> midi thru box_midi in

tr909_midi out2 ->Doepfer MSY2 midi in

 

Doepfer MSY2  midi thru-> TR626 midi in

Doepfer MSY2  sync out -> TR808 sync in

 

midi thru box_midi out1 -> Yamaha RS7000

midi thru box_midi out2 -> Yamaha SU700 - 1

midi thru box_midi out3 -> Yamaha SU700 - 2

 

bővítési lehetőség:

midi thru box_midi out4 ->

Yamaha RS7000 midi thru ->

Link to comment
Share on other sites

tr909_midi out1-> midi thru box_midi in

tr909_midi out2 ->Doepfer MSY2 midi in

 

Doepfer MSY2  midi thru-> TR626 midi in

Doepfer MSY2  sync out -> TR808 sync in

 

midi thru box_midi out1 -> Yamaha RS7000

midi thru box_midi out2 -> Yamaha SU700 - 1

midi thru box_midi out3 -> Yamaha SU700 - 2

 

bővítési lehetőség:

midi thru box_midi out4 ->

Yamaha RS7000 midi thru ->

 

Köszönöm. Ha megvalósítottam jelzek hogy sikerült! :)

Link to comment
Share on other sites

Szerintem nem szükséges midi merger. A Soft Through= On + Remote Kbd Switch= Off és a midi billentyűzeten váltod a csatornákat, vagy zónázod a billentyűt. Ha a billentyű segítségével szeretnél a seq-ba felvenni midi üzeneteket, akkor az mc808-on és a billentyűn ugyan azt a csatornát kell beállítani. Az általad leírt probléma akkor történhet, ha a  Remote Kbd Switch ON állásban van.

Igazad lett., minden okés!

Azért nem volt ennyire egyszerü mert a seqenser 1 es csatornáját be kellett áldozni és minden patternen erre a csatornára üres bankot kellett csinálni. Később rájöttem, hogy elég csak lehúzni a hangerejét de így biztonságosabb. ( ha netán hozzáérnék a potihoz lehalkítja a vírust is)

Köszönöm a segítségeteket, megsporóltatok nekem 1 plusz kütyüt , 1 plusz dugót, 1 midikábelt.

Azét továbbra is fel vagyok háborodva a billentyűzet haszontalan midi bemenetén! .....tudom nem haszontalan , csak számomra.

Link to comment
Share on other sites

Pontosan, így kel ezt csinálni. Nekem korábban volt maudio billentyűm, és éppen azért szereztem be mert még (közvetlenül a vasba programozva) sysex-et is lehetett a potikhoz rendelni. Minden tekerentyűhöz külön lehet rendelni csatornát és paramétert. Pontosan ezért nem kell is nagyon master csatit váltogatni, minden szépen megfér egymás mellett. Persze ekkor a Remote Kbd Switch= Off, ahogyan oscar kolléga is írta. Sőt (!) a billentyű zónákra osztható, azaz még ezzel is el lehet szórakozni. Szóval no pánik, szerintem össze kell hogy jöjjön a dolog. Persze agyalni kell egy kicsit. :) Van egy Enigma nevű plug-in azzal meg még talán egyszerűbben megy a konfig.

Helyesbítenék.... a sysex emlékeim egy edirol billentyűhöz kötődnek, és nem maudio-hoz... a többi azonban igaz... nincs mentségem, hülyülök... :) 

Link to comment
Share on other sites

Próbáld ki a következőket:

 

Axiom MIDI Out --> MC808 MIDI In

MC808 MIDI OUT --> VirusSnow MIDI In (az Axiom és a Snow esetében egyezzen meg a MIDI csatorna, amit vezérelni akarsz a Snow-n)

 

System settings:

Sequencer:    Sync Mode= Master

                       Sync Output= On

Tx MIDI:        Soft Through= On

Rx MIDI:        Remote Kbd Switch= Off  (így csak átmegy az Axiom jele a 808-on, nem veszi át a part vezérlést, cserébe neked kell összehangolnod a billentyűn és a Viruson a kívánt midicsatornát)

USB:             USB-MIDI Thru= On v. Off (nekem itt zavaros amit a manual ír, ellentmodásos a szöveg és a rajz; mindkét állást próbáld ki - de lehet, hogy semmit sem számít, csak ha számítőgép is van a dologban a 808 USB dugóján...)

 

Talán így összejöhet ...

Pontosan, így kel ezt csinálni. Nekem korábban volt maudio billentyűm, és éppen azért szereztem be mert még (közvetlenül a vasba programozva) sysex-et is lehetett a potikhoz rendelni. Minden tekerentyűhöz külön lehet rendelni csatornát és paramétert. Pontosan ezért nem kell is nagyon master csatit váltogatni, minden szépen megfér egymás mellett. Persze ekkor a Remote Kbd Switch= Off, ahogyan oscar kolléga is írta. Sőt (!) a billentyű zónákra osztható, azaz még ezzel is el lehet szórakozni. Szóval no pánik, szerintem össze kell hogy jöjjön a dolog. Persze agyalni kell egy kicsit. :) Van egy Enigma nevű plug-in azzal meg még talán egyszerűbben megy a konfig.

Link to comment
Share on other sites

A 808-nak mind a  16 sávja 1-1 midi csatorna. Ha a 9. csatorna basszusába szeretném a filtert vagy az lfo-t változtatni lejátszás közben akkor ki kell jelölnöm a 9. sávot( egy mozdulat).Ezzel a átkerült a midibill a 9. midicsatornára. Így az egyes csatornán működtetett vírust nem tudom már használni.

Egyébként a 808 midi kimenetét használom a korg órajeléhez de ebben az esetben nem okoz gondot mert annak van billentyűzete. Nem igényel ennyi odafigyelést.1 kábel és minden ok

 

Próbáld ki a következőket:

 

Axiom MIDI Out --> MC808 MIDI In

MC808 MIDI OUT --> VirusSnow MIDI In (az Axiom és a Snow esetében egyezzen meg a MIDI csatorna, amit vezérelni akarsz a Snow-n)

 

System settings:

Sequencer:    Sync Mode= Master

                       Sync Output= On

Tx MIDI:        Soft Through= On

Rx MIDI:        Remote Kbd Switch= Off  (így csak átmegy az Axiom jele a 808-on, nem veszi át a part vezérlést, cserébe neked kell összehangolnod a billentyűn és a Viruson a kívánt midicsatornát)

USB:             USB-MIDI Thru= On v. Off (nekem itt zavaros amit a manual ír, ellentmodásos a szöveg és a rajz; mindkét állást próbáld ki - de lehet, hogy semmit sem számít, csak ha számítőgép is van a dologban a 808 USB dugóján...)

 

Talán így összejöhet ...

Link to comment
Share on other sites

Ezt nem igazán értem, kifejtenéd bővebben?

A 808-nak mind a  16 sávja 1-1 midi csatorna. Ha a 9. csatorna basszusába szeretném a filtert vagy az lfo-t változtatni lejátszás közben akkor ki kell jelölnöm a 9. sávot( egy mozdulat).Ezzel a átkerült a midibill a 9. midicsatornára. Így az egyes csatornán működtetett vírust nem tudom már használni.

Egyébként a 808 midi kimenetét használom a korg órajeléhez de ebben az esetben nem okoz gondot mert annak van billentyűzete. Nem igényel ennyi odafigyelést.1 kábel és minden ok

Link to comment
Share on other sites

...de ezesetben nem tudom a 808 többi 15 csatornájának paramétereit állítgaatni mert minden csatorna 1 midisáv.

Ezt nem igazán értem, kifejtenéd bővebben?

Mert van soft thru a 808-on (legalábbis más már említette). Tehát ha bekötöd a midi billentyűdet a 808-ba, akkor elvileg az tovább tudja küldeni a Virus-nak a billentyűzet felől érkező midi jeleket.

Ugyebár csak 1 baj lehet ezzel, hogy lehet fixen az 1-es csatornán küldi a midi billentyű a jeleit (sok midi kontrollernél ez nem állítható paraméter). A midi clock-ot szerintem ugyanúgy el lehet küldeni ugyanazon a csatornán, mint a billentyűzet csatornája. Szóval 1 csatornát vesztesz vele. Mármint elvileg. Lehetnek speciális dolgai a kontrollereknek, ami meggátolhat valamit :D.

Szóval általánosságban a Midi be/kimenetekről: A bemenet az csak bemenet, a kimenet az csak kimenet. Fizikálisan el van választva egymástól. A thru az kimenet, de ugyanúgy el van választva fizikálisan a bemenettől. Annyi különbséggel, hogy szoftveresen hozzáadják a thru-hoz a midi in-re érkező jeleket is. Szerintem azért nem jelenik meg a kimeneten a bemenetre érkező midi események, mert csak 16 csatorna áll rendelkezésre. Ha mindig mindent elküldenének, akkor nagyon hamar betelne az összes csatorna, és nem lehetne komplex feladatokat ellátni. Így viszont rengeteg eszköz lehet ugyanazon a láncon. Csak tervezés kérdése. Ráadásul ha minden esemény mindenhol megjelenik, a lánc végén rengeteg esemény lesz, és nagyon megizzaszthatja a processzorokat ezeknek a feldolgozása. Pontosabban ez igaz volt a 80-as években. Ma is van sebesség határa a midi kábelnek, de a feldolgozás már jóval gyorsabb, mint akkoriban volt. Állítólag már úton van az új Midi szabvány, ami sokkal bővebben lesz használható, mint a jelenlegi.

Link to comment
Share on other sites

Ez igaz is, de úgy fogd fel a fizikai MIDI ki/bemeneteket, mintha egy külön 1x1-es midi interface még be lenne építve a billentyűzetbe. Belepillantottam futólag a billentyűzeted manualjába, de ebből úgy látom, az IN csak arra jó, hogy az onnan érkező jelet USB-n beküldhessük a számítógépbe. Az Out-nál már választható az üzemmódok szerint, hogy az USB-ről (szgép) érkező jelet, vagy a billentyűzet/kontrollerek jeleit küldjed rá. De szerintem amit akarsz (MIDI clock-->IN-->OUT) az csak számítógép és virtuális midiportok vagy egy komolyabb MIDI routolással rendelkező DAW program bevonásával oldható meg. Járhatóbb lenne, ha a billentyűzet a seq előtt lenne, de én az MC-ben nem vagyok otthon.

Link to comment
Share on other sites

Az új midibillentyűkön azárt van IN, mert külön bemenő portként használható a számítógép szempontjából. De ahhoz hogy az OUT-ra kimenjen valami ebből, kell a számítógép, és valamilyen DAW-on belül, vagy pl. egy virtuális midiporttal át kell kötni az IN-t az OUt-ra, vagy legalábbis az adatok egy részét szűrve (pl. csak clock menjen át). Szerintem ezeknél az új billentyűknél ez számítógép nélkül nemigen megoldható.

Azt gondolnám,hogy arra való az USB port.

Nagyon úgy fest,hogy igazad van mert tényleg mindent kipróbáltam már.

Link to comment
Share on other sites

Az új midibillentyűkön azárt van IN, mert külön bemenő portként használható a számítógép szempontjából. De ahhoz hogy az OUT-ra kimenjen valami ebből, kell a számítógép, és valamilyen DAW-on belül, vagy pl. egy virtuális midiporttal át kell kötni az IN-t az OUt-ra, vagy legalábbis az adatok egy részét szűrve (pl. csak clock menjen át). Szerintem ezeknél az új billentyűknél ez számítógép nélkül nemigen megoldható.

Link to comment
Share on other sites

A sequencer és a vírus közé azért kell billentyüzet mert a snowon nincs billentyűzet. Ahhoz, hogy a virus tempóra tudjon müködni kénytelen midi órajelet kapnia. De az stoppolva van a bill miatt.

Nagyon sokat agyaltam hogyan lehetne megoldani egyszerüen és az a megoldás tünt a legjobbnak ha veszek olyan billentyűzetet aminek van midi bemenete. De valamiért nem megy át a szinkron. Billentyüzetet kihagyva műkszik a dolg de ez nem megoldás. Van egy olyan megfejtésem , hogy a 808 - ba kötöm a billentyűt és csak az 1 csatornán használom. Így a 808 midi out mehet a virusba és órajellel, játékkal együtt belemegy a virusba. Ezt még nem próbáltam de ezesetben nem tudom a 808 többi 15 csatornájának paramétereit állítgaatni mert minden csatorna 1 midisáv.

Nem tudom érthető é a dolog de ez nekem fél megoldás. Abban bíztam , hogy valakinek volt/ van m-audioja és már túl van ezen a kötögetös problémán mert szerintem a billentyűzetben szakad meg a szál. Ha így van mi a túrónak van midi bemenete is. Egyébként a leírás szerint képes erre

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...