Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

MIDI szinkron


asam9

Kérdés

  • Válaszok 58
  • Created
  • Last Reply

Recommended Posts

Tudtommal sem a mmodular, sem az su700 nem küldi tovább a fogadott midi órajelet a midi kimeneten. Megoldás lehet egy midi thru box, vagy egy dual kimenetes midi interface. A micromod belső szekije roppant rigolyás, nálam pattern váltásánál sokszor produkál beragadt note-ot, amit csak pánikgombbal, vagy patch váltással lehet orvosolni.

Későbbiekben egy olyat is beiktatnék, hogy su700-at seq-val izgatnám, meg lenne egy dobgépem is. Ezek szerint akkor dobgépnek kéne lenni a master órajelesnek?

(jomox xbase 09 pld)

Link to comment
Share on other sites

Későbbiekben egy olyat is beiktatnék, hogy su700-at seq-val izgatnám, meg lenne egy dobgépem is. Ezek szerint akkor dobgépnek kéne lenni a master órajelesnek?

(jomox xbase 09 pld)

Masternek azt az eszközt érdemes használni, amelyiknek stabilabb az órajele. Midi thru hiányában, ugye a fenti két eszköz elvérzik ilyen szerepben. Ha a láncot PC-vel hasnyálod, érdemes azt kötni vezérlésre. Jomoxhoz még nem volt szerencsém :-) Érdemes kutakodni a fórumokban vásárlás előtt, mert akad  pár hangszer ami alkalmatlan stabil órajelet produkálni a kimenetén. "Vasgyúrók" nem véletlenül használnak ezer éves szekiket, grooveboxokat, vagy Akai pénztárgépeket e célra. :-)

Link to comment
Share on other sites

Üdv, el kéne most egy kis segítség, van egy nord micro modularom és egy yamaha su700-am, hogy kössem be pc-hez úgy, hogy csak kábelem van a pchez?

Nord az belső seq-ról menne, yamaha meg pc-ről is menne.

Tudom, kicsit komplex, de meg lehet valahogy oldani?

Mind a kettőn csak in és out van.

Nord midi világába nem folytam bele még annyira.

Din-din kábelem is van.

De ha megoldható akkor a nord-ot is pc-ről vezérelném.

Egy lehetséges megoldás szinkronizánásra:

 

PC MDI out --> Yamaha SU700 Midi in (sync mode: external) --> Nord Micro modular Midi in

 

ekkor a PC-ről a midi clock szinkron továbbfut a SU700-as midi outjára. 

 

ha vezérelni is akarsz a pc-ről javaslom thru box beszerzését, mivel a Yamaha SU700 valszeg nem engedi át a pc-ből érkező midi üzeneteket.

 

DE (!) miért is kell a pc? Vezéreld a su700-ról a Nord-ot! Van neki 48 csatornája a nordnak meg akármelyik paramétere midi cc-hez rendelhető. A pc csak a nord configjához köl. Na?

 

Ha meg kell a PC is mondjuk, soft szinti miatt akkor meg: SU700 (midi sync-okádó) midi out --> PC midi in (itt aztán akármit csinálhatsz a midi jelekkel) --> PC midi out --> Nord Midi in (ha zenélsz)/ Nord PC in (ha konfigurálsz)

 

Hát kb. ennyi jutott eszembe egyelőre. :)

Link to comment
Share on other sites

Egy lehetséges megoldás szinkronizánásra:

 

PC MDI out --> Yamaha SU700 Midi in (sync mode: external) --> Nord Micro modular Midi in

 

ekkor a PC-ről a midi clock szinkron továbbfut a SU700-as midi outjára. 

 

ha vezérelni is akarsz a pc-ről javaslom thru box beszerzését, mivel a Yamaha SU700 valszeg nem engedi át a pc-ből érkező midi üzeneteket.

 

DE (!) miért is kell a pc? Vezéreld a su700-ról a Nord-ot! Van neki 48 csatornája a nordnak meg akármelyik paramétere midi cc-hez rendelhető. A pc csak a nord configjához köl. Na?

 

Ha meg kell a PC is mondjuk, soft szinti miatt akkor meg: SU700 (midi sync-okádó) midi out --> PC midi in (itt aztán akármit csinálhatsz a midi jelekkel) --> PC midi out --> Nord Midi in (ha zenélsz)/ Nord PC in (ha konfigurálsz)

 

Hát kb. ennyi jutott eszembe egyelőre. :)

Igen csak konfighoz használom. Meg egyenlőre dobgépnek használom még a pc-t.

Su700-ra nem jöttem rá, hogy hogy lehetne vele vezérelni. Am az lehetséges, hogy az su700 lenne a masterclock?

Link to comment
Share on other sites

Igen csak konfighoz használom. Meg egyenlőre dobgépnek használom még a pc-t.

Su700-ra nem jöttem rá, hogy hogy lehetne vele vezérelni. Am az lehetséges, hogy az su700 lenne a masterclock?

Ja ja kimaradt egy láncszem. Nord Midi out ---> SU700 Midi in (midi hurok/echo nem lesz - legalábbis nem kéne lennie -  mivel még soft thru sincs.

 

Tehát: a nord-ban a vezérelendő paraméterre beállítasz egy midi cc-t --> su700 record --> ezalatt tekergeted a nord-on a potit és a su700 rögzíti a midicc-t, amit ,majd play alatt küld a nordnak. Persze a csatornákat pontosan be kell állítani, de ilyet inkább le se írok... :) Azt viszont nem tudom mennyire atomstabil a vas órája. 

 

A vezérlés alatt a midi üzenetek rögzítését értettem

Link to comment
Share on other sites

A sequenser egy roland 808. Ennek a midi outja menne az maudio billentyűzetbe és onnan kellene eljutnia a virus snowba. A virusnak csak egy be és egy kimenete van. A be már eleve stoppolva van a billentyű miatt. Ezért kéne az órajelnek a midibillen átsuhanni. ... de nem megy:)

Szerintem ez így nem fog menni, mert egyiknek sincs Thru kimenete, hirtelen kutakodva fórumokon egyiket sem lehet úgy beállítani, hogy kimenjen a kimenetén az, ami bejött.

Pontosabban még egy dolgot nem néztem meg: az maudio billentyűzetnek van-e egyáltalán órajel kezelése? Mert ha nincs, akkor csak thru-val lehetne megoldani, ha pedig van, akkor talán kiküldi automatikusan a kimeneten. De ekkor ugye az órajelnek external-nak kell lennie. Ugyanúgy a Virus órajelnek is externalnak kell lennie.

Ha nem megy, akkor csak Thrubox jöhet szóba. Esetleg ha van egy számítógép is midi ki-bemenet(ekk)el, akkor talán azon keresztül még meg is valósítható.

Link to comment
Share on other sites

Szerintem ez így nem fog menni, mert egyiknek sincs Thru kimenete, hirtelen kutakodva fórumokon egyiket sem lehet úgy beállítani, hogy kimenjen a kimenetén az, ami bejött.

Pontosabban még egy dolgot nem néztem meg: az maudio billentyűzetnek van-e egyáltalán órajel kezelése? Mert ha nincs, akkor csak thru-val lehetne megoldani, ha pedig van, akkor talán kiküldi automatikusan a kimeneten. De ekkor ugye az órajelnek external-nak kell lennie. Ugyanúgy a Virus órajelnek is externalnak kell lennie.

Ha nem megy, akkor csak Thrubox jöhet szóba. Esetleg ha van egy számítógép is midi ki-bemenet(ekk)el, akkor talán azon keresztül még meg is valósítható.

Szóval. Nem kell thru box, mivel az mc808 képes soft thru-zni, sőt van egy tök egyszerű segítség, hogy a midi csatornákkal se kelljen szórakozni amikor az egyes csatornákat vezéreljük a midi billentyűzetről. Mindez a OM 120. oldalán:

 

Soft Through - bekapcs

Remote Kbd - bekapcs

 

Ezek után az maudioról bejövő midi jeleket annak a csatinak továbbítja (és ha rec akkor rögzítit a seq-ban) ami éppen ki van jelölve. Röviden a Remote Kbd bekapcs után mintha lenne egy billentyűzete a MC808-nak.

 

Ez tuti működik, mivel nekem is hasonló a solution ketyeg, csak nekem egy egyszerű mc307-es a seq.

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...