Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

MIDI szinkron


asam9

Kérdés

  • Válaszok 58
  • Created
  • Last Reply

Recommended Posts

A tr909

Hűha... sajnos a "trükközés" itt nem megy. Midi thru képessége csak az rs7000-nek van, az kevés még akkor is ha 2 db midi out van a tr909-en. A másik problem DIN SYNC, a harmadik az esetleges clock csúszások. Javaslat: Doepfer MSY2 (25e Ft körül...) és egy thru box (pl.: esi micro thru - kb. 15e Ft)

 

No van még a házi barkács! Egyébként ez utóbbitól sem kell félni, azonban arra ügyelni kell, hogy ne a legolcsóbb alkatrészeket használjuk, mert előfordulhat, hogy a kütyü, amit építettél totál megbízhatatlan (tapasztalatból mondom)

Link to comment
Share on other sites

Hűha... sajnos a "trükközés" itt nem megy. Midi thru képessége csak az rs7000-nek van, az kevés még akkor is ha 2 db midi out van a tr909-en. A másik problem DIN SYNC, a harmadik az esetleges clock csúszások. Javaslat: Doepfer MSY2 (25e Ft körül...) és egy thru box (pl.: esi micro thru - kb. 15e Ft)

 

No van még a házi barkács! Egyébként ez utóbbitól sem kell félni, azonban arra ügyelni kell, hogy ne a legolcsóbb alkatrészeket használjuk, mert előfordulhat, hogy a kütyü, amit építettél totál megbízhatatlan (tapasztalatból mondom)

Köszönöm. :)

És a sorrend hogy alakulna ezekkel a boxokkal? Mindenképpen úgy kell gondolkoznom, hogy a midi lehetőség még bővíthető legyen.

Link to comment
Share on other sites

Köszönöm. :)

És a sorrend hogy alakulna ezekkel a boxokkal? Mindenképpen úgy kell gondolkoznom, hogy a midi lehetőség még bővíthető legyen.

 

tr909_midi out1-> midi thru box_midi in

tr909_midi out2 ->Doepfer MSY2 midi in

 

Doepfer MSY2  midi thru-> TR626 midi in

Doepfer MSY2  sync out -> TR808 sync in

 

midi thru box_midi out1 -> Yamaha RS7000

midi thru box_midi out2 -> Yamaha SU700 - 1

midi thru box_midi out3 -> Yamaha SU700 - 2

 

bővítési lehetőség:

midi thru box_midi out4 ->

Yamaha RS7000 midi thru ->

Link to comment
Share on other sites

tr909_midi out1-> midi thru box_midi in

tr909_midi out2 ->Doepfer MSY2 midi in

 

Doepfer MSY2  midi thru-> TR626 midi in

Doepfer MSY2  sync out -> TR808 sync in

 

midi thru box_midi out1 -> Yamaha RS7000

midi thru box_midi out2 -> Yamaha SU700 - 1

midi thru box_midi out3 -> Yamaha SU700 - 2

 

bővítési lehetőség:

midi thru box_midi out4 ->

Yamaha RS7000 midi thru ->

 

Köszönöm. Ha megvalósítottam jelzek hogy sikerült! :)

Link to comment
Share on other sites

Köszi, így műxik.

A végső bekötés tehát: RC-300 MIDI out -> GR-55 MIDI in, GR-55 MIDI out ->Ultranova MIDI in, Ultranova MIDI thru -> DR-880 MIDI in.

Így az RC-300-al tudom vezérelni az ütemszámot a GR-55-nél (pl. delay effekt), az Ultranova arpeggiojánál és a DR-880 ritmusánál.

Köszi még egyszer.

Link to comment
Share on other sites

Köszi a gyors választ :)

Nem tudtam még kipróbálni, mert nincs ennyi midi kábel itthon, de egy fontos dolgot elfelejtettem mondani: nekem csak a tempo(bpm) miatt kellene a szinkron, és úgy szeretném, hogy ha leütök egy hangot a billentyűzeten, akkor annak semmilyen hatása ne legyen az EA1/ES1-re, csak az ms2000-t szólaltassa meg. Ez esetben is maradna az általad felírt forma?

Link to comment
Share on other sites

Sok midi eszközt be lehet állítani, hogy bizonyos eseményeket csak bizonyos csatornán fogadjon. Tehát ha átállítod mondjuk a billentyűzet csatorna számát mondjuk 16-ra (már ha át lehet), az MS2000-nek megmondod, hogy ezen a 16-os csatornán fogadja, az EA1/ES1-nek meg, hogy mondjuk az 1-es csatornán fogadjon csak hangokat. Szóval direkt az ilyen célokra van kitalálva az a sok csatorna, hogy szűrni lehessen melyik eszköz mivel foglalkozzon.

Link to comment
Share on other sites

Bár egyébként könnyen lehet, hogy a Korg EA1-nél is a true-ból kell tovább menned az out helyett.

Egyébként a true kimeneten megjelenik az in-be kapott midi esemény is egy az egyben. És pont az ilyen helyzetek miatt jó ez a true csatlakozó.

Igazából elég lenne minden egyes eszközre egyetlen in, és egy true csatlakozó. És a csatornák megfelelő kiválasztásával lehetne vezérelni 16 külön gépet.

A gond ott kezdődik, ha van több eszköz, ami csak az 1-es csatornán (netán az összes csatornán) képes csak működni, és nem lehet külön állítani ezeket.

A másik ami gond szokott lenni, hogy több olyan eszköz van (általában midi billentyűzetek vagy sequenszerek), amiken csak egy out található, és semmi más.

Link to comment
Share on other sites

post-405-0-51306000-1305299255_thumb.jpgSziasztok,

EA-1 - MS2000 közötti szinkront szeretnék úgy, hogy az EA-1 midi out-ja és az MS2000 midi in-je már foglalt (thru-val próbálkoztam, de nem ment).

Előre is köszönöm a segítséget!

Ha már megvan a fentebb javasolt midi lánc, megvannak a számodra megfelelő midi csatorna kiosztások, akkor egy kísérlet elvégzése hasznos lehet. A midi lánc első gépe állítja elő a midi clock-ot. Jelen esetben a Korg ES1. A utility vagy global (pontosan nem emlékszem) menüpont alatt a midi szinkront INT-re (internal=belső) kell állítani. Az összes gépen EXT-re (external=belső) Ha ez megvan, akkor a lánc végén lévő MS2000 delay, mod seq, lfo 1+2, arp mindegyike legyen midi sync:ON üzemmódban. A kísérlet a következő: pontos így az MS2000 a Korg ES1-hez képest a szinkron tekintetében? Tapasztalataidat megoszthatnád, hátha mások számára tanulságos lehet.

Az én kísérleteim, és tapasztalataim:

Korg EMX1 (MIDI master)---- MS 2000 (MIDI slave) : A szinkront tartja masszívan az MS2000, de le van maradva.

MS 2000 (MIDI Auto) ---- Korg EMX1 (MIDI Auto) : Startjel így természetesen nincs, de manuális indításnál a szinkron viszonylag stabil.

Tapasztalataim szerint vannak olyan MIDI-s eszközök, amik stabil szinkronjelet állítanak elő. Érdemes ezeket használni MIDI masternek. Ha sok "résztvevős" a MIDI lánc, a lánc végére legyengülhet a MIDI jel. Én ezt főleg akkor tapasztaltam, ha több analóg masina is be van kötve. Ezen a problémán én egy külső tápegységes MIDI Thru BOX-al segítettem, amit a MIDI lánc közepére helyeztem.

Remélem azért tudtam segíteni valamit.... :)

Link to comment
Share on other sites

Ha már megvan a fentebb javasolt midi lánc, megvannak a számodra megfelelő midi csatorna kiosztások, akkor egy kísérlet elvégzése hasznos lehet. A midi lánc első gépe állítja elő a midi clock-ot. Jelen esetben a Korg ES1. A utility vagy global (pontosan nem emlékszem) menüpont alatt a midi szinkront INT-re (internal=belső) kell állítani. Az összes gépen EXT-re (external=belső) Ha ez megvan, akkor a lánc végén lévő MS2000 delay, mod seq, lfo 1+2, arp mindegyike legyen midi sync:ON üzemmódban. A kísérlet a következő: pontos így az MS2000 a Korg ES1-hez képest a szinkron tekintetében? Tapasztalataidat megoszthatnád, hátha mások számára tanulságos lehet.

Az én kísérleteim, és tapasztalataim:

Korg EMX1 (MIDI master)---- MS 2000 (MIDI slave) : A szinkront tartja masszívan az MS2000, de le van maradva.

MS 2000 (MIDI Auto) ---- Korg EMX1 (MIDI Auto) : Startjel így természetesen nincs, de manuális indításnál a szinkron viszonylag stabil.

Tapasztalataim szerint vannak olyan MIDI-s eszközök, amik stabil szinkronjelet állítanak elő. Érdemes ezeket használni MIDI masternek. Ha sok "résztvevős" a MIDI lánc, a lánc végére legyengülhet a MIDI jel. Én ezt főleg akkor tapasztaltam, ha több analóg masina is be van kötve. Ezen a problémán én egy külső tápegységes MIDI Thru BOX-al segítettem, amit a MIDI lánc közepére helyeztem.

Remélem azért tudtam segíteni valamit.... :)

Link to comment
Share on other sites

Üdv

Workstation szintim dobhangjait szeretném megszólaltatni egy midi dobkontroller segítségével. Pontosabban meg is szólal szépen, de szeretném a rendelkezésre álló 8 pad-hez az általam kiválasztott dob hangot-hangszert hozzárendelni. Hogyan lehetséges ez pontosan?

A konfiguráció így néz ki:

Dobkontroller midi kábellel csatlakozik a szintihez. A szinti pedig firewire segítségével a PChez (Cubase 5 DAW).

A segítő szándékot előre köszönöm! :)

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

Adottak a következő kütyük: gitár, GR-55 gitárszinti, RC-300 loop station, DR-880 dobgép, Novation Ultranova szinti. Ezeket kéne MIDI által összekovácsolni úgy, hogy a BPM-ek mindenhol egyformán változzanak. A nagy része a melónak meg van, egyedül az Ultranova lóg ki a sorból: bármit is állítok rajta, nem akarja az arpeggiator felvenni a DR-880 tempóját. Illetve, ha felveszi, akkor a loop station nem alkalmazkodik a többiekhez.

A bekötések úgy néznek ki, hogy az RC-300 audio bemeneteibe megy be a GR-55, a DR-880 és az Ultranova. Az RC-300 MIDI outja megy be a DR-880 MIDI in-jébe és a DR-880 MIDI outjából megy a kábel az Ultranova MIDI in dugaljába.

Próbálkoztam a dobgép és a szinti különféle MIDI beállításaival, de sehogy nem jön össze.

Még annyit, hogy eléggé nem értek ezekhez a dolgokhoz, bár kiolvastam a gépkönyveket, sokkal okosabb nem lettem.Szoba- és örömzenész vagyok, szerencsére nem ebből kell megélnem, mert akkor felkopna az állam. :) 

Link to comment
Share on other sites

Szerintem cseréled meg az Ultranova és a DR-880 sorrendjét és az Ultranova MIDI THRU-ját kösd a DR-880 MIDI IN-jére, így mindkettő megkapja az RC-300 MIDI clock-ját. Ellenkező esetben, ha a DR-880 MIDI outjáról kötsz az Ultranova IN-jére a 880 lenyeli a MIDI clock-ot (hacsak nincs SOFT THRU opció valahol a DR-880 MIDI menüjében).

Link to comment
Share on other sites

Kérdezni akartam én is a Midi Thru kimenetet. A midi output proton általában nem küldik ki azokat az üzeneteket, amiket az in bemeneten kap. A Thru kimeneten viszont az in bemeneten érkező üzenetek is megjelennek és az out üzenetek is egyaránt.

Link to comment
Share on other sites

Igen ám, csak neki az MC808 után van a billentyű, utána meg a Virus. Lehet, hogy az Axiom-ot is vezérli a sequencerrel. No meg azt nem tudom, hogy az Axiom-nak van-e egyáltalán belső órajele.

Persze, ez most így van, csak az a kérdés, hogy miért. Az axiom nem tud órajelet generálni, sőt azt továbbítani se (mondjuk eléggé csillivilli kics motyó, éppen tudhatná...), de az órajelet gondolom a 808-as adná. Az, hogy miért kell, hogy a billentyű a seq és a virus között legyen adjon választ Pigment Chemcal. :) Ha szükséges ez a sorrend akkor sajna kell még néhány kütyü. Személy szerint én sokáig vadásztam egy Roland A-880-ra - a problémamegoldóra - de faszari voltam 20-30e Ft-ot kiadni érte. Aztán jött egy spot ügylet. Sikerült beszerezni olcsón egy öreg MIDITEMP PMM-88-at.... Hát ez ISTENKIRÁLY. Soha többet nem kellett agyalnom. Ja és csak presetet váltok és egy teljesen új konfiguráció pottyan az ölembe. :):):):) 

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok! Képtelen vagyok szinkronizálni az m audio axion pro 49 billentyűzetemet külsö midi órajellel. A terv az, hogy a billentyűzet midi outja bemegy a virus modulba és ugyanennek a midi bemenetén keresztül kapná a virus az órajelet. Valamiért nem akarja továbbítani a jelet. Ha közvetlenül kötöm össze a virust a seqenserrel gond nélkül felveszi a tempót tehát itt nem lehet gond. Azért vettem ilyet, hogy ne kelljen külön dobozkát venni ami elosztja a jeleket. Amúgy nagyon szeretem a kontrolert. Jó a billentése meg a potik is marha jók. Valaki találkozott hasonló problémával?

Köszi előre is a segítséget

Link to comment
Share on other sites

A Virus midi kimenetét (midi out), vagy a midi thru kimenetén küldöd tovább a jelet? Mert ez utóbbin kell(ene, ha van)!

A midi out-on alapból mindig csak az eszköz saját midi jelei mennek tovább, a midi in-re érkezőket nem továbbítják. Mint ahogy írtam nemsokkal fentebb! :)

Link to comment
Share on other sites

Üdv, el kéne most egy kis segítség, van egy nord micro modularom és egy yamaha su700-am, hogy kössem be pc-hez úgy, hogy csak kábelem van a pchez?

Nord az belső seq-ról menne, yamaha meg pc-ről is menne.

Tudom, kicsit komplex, de meg lehet valahogy oldani?

Mind a kettőn csak in és out van.

Nord midi világába nem folytam bele még annyira.

Din-din kábelem is van.

De ha megoldható akkor a nord-ot is pc-ről vezérelném.

Link to comment
Share on other sites

Üdv, el kéne most egy kis segítség, van egy nord micro modularom és egy yamaha su700-am, hogy kössem be pc-hez úgy, hogy csak kábelem van a pchez?

Nord az belső seq-ról menne, yamaha meg pc-ről is menne.

Tudom, kicsit komplex, de meg lehet valahogy oldani?

Mind a kettőn csak in és out van.

Nord midi világába nem folytam bele még annyira.

Din-din kábelem is van.

De ha megoldható akkor a nord-ot is pc-ről vezérelném.

Tudtommal sem a mmodular, sem az su700 nem küldi tovább a fogadott midi órajelet a midi kimeneten. Megoldás lehet egy midi thru box, vagy egy dual kimenetes midi interface. A micromod belső szekije roppant rigolyás, nálam pattern váltásánál sokszor produkál beragadt note-ot, amit csak pánikgombbal, vagy patch váltással lehet orvosolni.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...