Jump to content
Ménemszól.hu

Kérdés

Sziasztok !

Kéne egy kis segítség, mert már nem tudom hogy legyen
Először is eladtam a hifi cuccom, kompletten (  2 erősítő, hangfalak+sub ) mindent
Ma vettem egy hangfalpárt ( Mackie MR5 mk3 )
A probléma a következő, vagyis még hiányosság

Amiről használom :
PC - Emu 1212-m, viszont nem mindig zenélek, ugyanis ugyan ebben a gépben van egy Asus xonar DGX hangkártyám is, amit másik windowson használok
Itt filmezek, játszom stb
Szóval egy időben nem mennek
Viszont szeretném mindkettőt használni nyilván
Eddig ugye a házimozi erősítővel sima liba volt, a bemenetek között váltogatni de jelenleg nem tudom mivel tudnám helyettesíteni
Igazából ami még fontos, hogy a xonar-t és az E-mu-1212-t fejhallgatóval is használom esténként, hogy ne zajongjak

Próbáltam érthetően leírni, remélem segítetek, hogy mi lenne a legcélszerűbb

Fejhallgató erősítő, DAC, vagy mivel tudnék akkor ebből a két hangkártyából végül is minden csatornát használni ?

Szóval még egyszer
Emu 1212m kéne hangfalra és a fejhallgatóra is
Xonar szintén ugyan ez

Köszönöm a segítséget előre is

Hozzászólás megosztása

Recommended Posts

• 0

Neked egy monitor vezérlő kell akkor, két bemenettel és füles erősítővel. Ilyen pl. a Palmer Monicon L, vagy a Mackie Big Knob-ok (kivéve a passzív, abban nincs füles, de azon kívül minden ami kell)

Hozzászólás megosztása

• 0
3 órája írta axon.dust:

Neked egy monitor vezérlő kell akkor, két bemenettel és füles erősítővel. Ilyen pl. a Palmer Monicon L, vagy a Mackie Big Knob-ok (kivéve a passzív, abban nincs füles, de azon kívül minden ami kell)

Nagyon köszi. Ahogy nézem igen combos árban mennek. Sajnos nem tudok annyit szánni a dologra most. Egy sima keverővel nem oldható meg esetleg. Akár jack ki-be csatlakoztatásával. Egy időben úgysem megy a két hagngkártya. Behringer 502?

Hozzászólás megosztása

• 0
1 órája írta Pixelwalker:

Nagyon köszi. Ahogy nézem igen combos árban mennek. Sajnos nem tudok annyit szánni a dologra most. Egy sima keverővel nem oldható meg esetleg. Akár jack ki-be csatlakoztatásával. Egy időben úgysem megy a két hagngkártya. Behringer 502?

De megoldható abban az esetben, ha nem gond a fent nevezett hangkártyák viszonylag jó hangját totálisan elcseszni egy hulladék keverővel :) + a fent nevezett Behringer csodán csak unbalanced kimenet van, ami nem túl ideális, ha már a hangfalakon balanced van.

Szerkesztette axon.dust

Hozzászólás megosztása

• 0
20 perccel ezelőtt írta axon.dust:

De megoldható abban az esetben, ha nem gond a fent nevezett hangkártyák viszonylag jó hangját totálisan elcseszni egy hulladék keverővel :) + a fent nevezett Behringer csodán csak unbalanced kimenet van, ami nem túl ideális, ha már a hangfalakon balanced van.

Na most jól elbizonytalanodtam. Valamit pedig vennem kell akár használtan is de 15-20 ezerből ki kiéne jönnie. Hacsak nem valami kihagyhatatlan ajánlat akkor nagyon max 25 de jobb lenne olcsóbban. Tipp ?

Hozzászólás megosztása

• 0

https://hitspace.hu/mackie-big-knob-passive.html

Ennél lejjebb (újban) nincs, és még ehhez is kell a Te esetedben egy második ketyere a B kimeneti utadra, mint fejhallgató erősítő...

MÁS:

https://hitspace.hu/jbl-m-patch-2.html

Nekem ilyen szolgál egyébként sok éve (igaz SPL felirattal a JBL helyett), és teljesen rendben van arra, amire nekem kell. Ilyet lőhetsz talán használtban a célösszegeden belül.

Van passzív A-B(aux) in > A-B-AB outja, mute, stereo/mono kapcsolója, és egy aktív (egész jó) füles kimenete. Igaz, gyárilag pont a fordítottja, mint ami neked kell, de az in+aux bemenetek megoldást jelentenek.

Nézegesd az Ebayen JBL és SPL márkanév alatt is. Teljesen ugyanaz a márkanéven kívül. Még a szine is....:D

Szerkesztette NeoC

Hozzászólás megosztása

• 0

Ahogy írtam nem csak zenélgetek hanem játszom is. Na most egyszer még anno mikor megvettem az emu-t kipróbáltam egy egy játékkal és recsegett a hang. Na most vagy azért volt mert nem voltam elég szemfüles és a 44 /48khz ek nem voltak rendben vagy nem tudom de mindenesetre offoltam a témát. Ezért egy speciálisan erre való kártyát is vettem. Anno x-fi most meg sonar dgx van. Elég oda. Lehet meg kéne próbálni megint emu-val ?

Hozzászólás megosztása

• 0
24 perccel ezelőtt írta Pixelwalker:

Ahogy írtam nem csak zenélgetek hanem játszom is. Na most egyszer még anno mikor megvettem az emu-t kipróbáltam egy egy játékkal és recsegett a hang. Na most vagy azért volt mert nem voltam elég szemfüles és a 44 /48khz ek nem voltak rendben vagy nem tudom de mindenesetre offoltam a témát. Ezért egy speciálisan erre való kártyát is vettem. Anno x-fi most meg sonar dgx van. Elég oda. Lehet meg kéne próbálni megint emu-val ?

Szia!

Elég egy hangkártya. Menni kell a játéknak is rajta kifogástalanul. E-mu maradjon a gépben, és ehhez vegyél valamit korrekt áron. NeoC kolléga által említett cucc SM PRO M-Patch2 név alatt is fut. 
http://www.smproaudio.com/index.php/en/products/monitor-controllers/m-patch-2

Hozzászólás megosztása

• 0

A probléma az e-mu-val az lenne. Hogy tudtommal win10 es driver nincs és nem is fog tudni így teljesértékűen működni. 

Palmert 45 ezer. Az sok nekem. Jelenleg. Azzal menne minden egy időben igaz ?

Hozzászólás megosztása

• 0
1 órája írta Hobkins:

Szia!

Elég egy hangkártya. Menni kell a játéknak is rajta kifogástalanul. E-mu maradjon a gépben, és ehhez vegyél valamit korrekt áron. NeoC kolléga által említett cucc SM PRO M-Patch2 név alatt is fut. 
http://www.smproaudio.com/index.php/en/products/monitor-controllers/m-patch-2

Persze, hogy SMPro, es nem SPL.

rosszul emlekeztem, pedig nap, mint nap latom....:)

Hozzászólás megosztása

• 0
1 órával ezelőtt írta Pixelwalker:

A probléma az e-mu-val az lenne. Hogy tudtommal win10 es driver nincs és nem is fog tudni így teljesértékűen működni. 

Palmert 45 ezer. Az sok nekem. Jelenleg. Azzal menne minden egy időben igaz ?

Azzal menne, bar itt mar felmerul, hogy miert nem adod el az emut es a xonart is plusz hozzarakod azt a lovet amit vezerlore szannal es veszel egy olyat ami mukodik mindennel es tamogatott is

Hozzászólás megosztása

• 0
7 perccel ezelőtt írta axon.dust:

Azzal menne, bar itt mar felmerul, hogy miert nem adod el az emut es a xonart is plusz hozzarakod azt a lovet amit vezerlore szannal es veszel egy olyat ami mukodik mindennel es tamogatott is

Hát most mindenen agyalok, de nagyon nem jövök ki sehogy sem jól a dologból. Xonar dgx nem ér semmit. Pár ezer. Emu1212m szintén egy tizes max. És akkor se kártya se vezérlő még. És sokkal több pénzem se lett. :( 

Hozzászólás megosztása

• 0

Volt még anno egy driver az e-mu 1212m-hez amit lementettem, és most feltelepítve az a meglepetés ért,

hogy simán felszaladt win10-re

elsőre hibátlanul működik, van hang, állítható midnen patchmix dsp szoftver is megy.

Elindítottam filmet, youtube stb minden rendben, viszont ha egy játékot is elindítok, ott néha néha megreccsen

Olyan hangja van, mint amikor zeneszerkesztés közben a buffer megteleik és ilyenkor a latency-t feljebb kell húzni

Viszont ilyen beállítást a saját driverében nem igen találok

Ha ez megoldódna nagyban segítené a helyzetet, ugyanis akkor már csak egy kártyát kellene használni + egy fülest

Hozzászólás megosztása

• 0
6 órája írta Tetsuo:

Másik megoldás lehet a Windows 7-es. 

Win7 -el is recseg a hang. A helyzet ugyan az. Szóval nem op rendszer.probléma ez. Hanem valami nagyon más. 

Hozzászólás megosztása

• 0
13 órája írta Pixelwalker:

Hát most mindenen agyalok, de nagyon nem jövök ki sehogy sem jól a dologból. Xonar dgx nem ér semmit. Pár ezer. Emu1212m szintén egy tizes max. És akkor se kártya se vezérlő még. És sokkal több pénzem se lett. :( 

30-40 korul egy USB-s Focusrite, akar hasznaltan is, az megy mindennel, meg Linux-al is gond nelkul

Hozzászólás megosztása

• 0

Nem tudom. Félek egy usb-s hangkártyától, hogy sok lesz a késés emu hoz képest. A gépen egy rakás hangszert használok egy időben és pl a xonar is elhasal bőven emuhoz képest. 20ms re van állítva így még a midibillentyűt is lehet használni relatíve érzékenyen. Xonarral már nem lehet. Mit tud egy usb-s eszköz ilyen szinten ?

Hozzászólás megosztása

• 0
6 órája írta Pixelwalker:

Win7 -el is recseg a hang. A helyzet ugyan az. Szóval nem op rendszer.probléma ez. Hanem valami nagyon más. 

Végül csak leírod azt, amit az első hozzászólásban kellett volna. ;-)

Hozzászólás megosztása

• 0
18 perccel ezelőtt írta Tetsuo:

Végül csak leírod azt, amit az első hozzászólásban kellett volna. ;-)

Mire gondolsz ? Mit írok le. Kicsit elkanyarodott itt a téma. Mert eredetileg teljesen más volt a téma. Amire kaptam is megoldást. Ez amiről most van szó ez nem egészen megoldás, csak max 2 helyett 1 bemenetes kontroller is elég lehet(ne) ha megfelelően működne

Hozzászólás megosztása

• 0
6 órája írta Pixelwalker:

Nem tudom. Félek egy usb-s hangkártyától, hogy sok lesz a késés emu hoz képest. A gépen egy rakás hangszert használok egy időben és pl a xonar is elhasal bőven emuhoz képest. 20ms re van állítva így még a midibillentyűt is lehet használni relatíve érzékenyen. Xonarral már nem lehet. Mit tud egy usb-s eszköz ilyen szinten ?

Nem fog elhasalni az USB-s. Steinberg, Focusrite termékekkel próbálkozz szerintem. 

Hozzászólás megosztása

• 0

Nem vagyok semmi jó elrontója. Simán bevállalnám azt hogy usb-s hangkártyát használjak. Pl focusrite scarlett. És ilyen formán akár a solo is elég lenne, csatlakozók tekintetében, de annak kell utána néznem hogy ezen mennyire menne a sok sok vsti egyszerre, és mennyire bírkózna meg a játékokkal is teszem azt. Muszáj lenne kipróbálnom egyet valahogy mert ha megveszem és nem jó, szíven szúrom magam

Hozzászólás megosztása

• 0
3 órája írta Pixelwalker:

Nem vagyok semmi jó elrontója. Simán bevállalnám azt hogy usb-s hangkártyát használjak. Pl focusrite scarlett. És ilyen formán akár a solo is elég lenne, csatlakozók tekintetében, de annak kell utána néznem hogy ezen mennyire menne a sok sok vsti egyszerre, és mennyire bírkózna meg a játékokkal is teszem azt. Muszáj lenne kipróbálnom egyet valahogy mert ha megveszem és nem jó, szíven szúrom magam

HitSpace-ben van erre lehetőséged. Kifizeted, hazaviszed, kipróbálod, ha nem jön be visszaviszed, és visszakapod a pénzt.

Hozzászólás megosztása

• 0
24 perccel ezelőtt írta Hobkins:

HitSpace-ben van erre lehetőséged. Kifizeted, hazaviszed, kipróbálod, ha nem jön be visszaviszed, és visszakapod a pénzt.

Ez igazabol mindenhol van, elallas joga 14 napon belul, barhol, barmire

Hozzászólás megosztása