Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Cubase 5 sample clock probléma


Olmutz

Kérdés

Sziasztok,

 

Segítségre van szükségem. Összetojta magát a Cubase 5-öm, egyik napról a másikra.

 

Win 10-es rendszeren fut, Focusrite Scarlett 2i4 kártyával. Eddig éveken át tökéletesen üzemelt, most azonban bármilyen projekt behívásakor feldobja, hogy "Sample rate could not be set. This may be due to the sample clock being set to external sync." És lejátszáskor a sávokat eltérő tempóban, eltérő hangnembe transzponálva játssza le.

Én semmit nem állítottam át, az bizonyos, valaminek a háttérben kellett történnie. A Device setup-ban megnéztem az ASIO drivert: a Scarlett van beállítva, a vezérlőpultján a sample rate 48k, de ez ki van szürkítve, nem állítható. A clock source "internal", és ki van szürkítve, nem állítható. Ha átállítom az ASIO4all-ra, ott ugyanez a jelenség.

Egyszerűen ötletem sincs. Mi lehet a megoldás?

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Köszi a tippet.

A hangkártya beállításoknál sikerült visszaraknom 44.1 kHz-re, ettől megjavult. Eleinte az is ki volt szürkítve, csak 48-as beállításokat fogadott el, de restart után felajánlotta végül a többi opciót is.

Félreértések elkerülése végett: nem én raktam 48-ra, ezt ő csinálta valahogy...:-) 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...