Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Kábelek


Tevebob

Kérdés

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Sziasztok!

Pár kérdésésem lenne a kábelekről:

Mit jelent, hogy egy kábel szimmetrikus vagy aszimmetrikus? Az angol 'balanced' és 'unbalanced' magyar megfelelői?

Milyen márkákat tudtok ajánlani amik nem túl drágák (max 5-6 ezer/kábel), de azért még tűrhető minőségűek? Szinti és keverő összekapcsolásáról lenne szó, úgyhogy nem kell túl hosszú, max 1-2m.

Link to comment
Share on other sites

Klotz kábeleknél nem kell jobb. Audio jelekhez ilyen rövid daraboknál szinte teljesen mindegy, melyik gyártó termékét veszed. A forrasztás minősége és a csatlakozók többet számítanak. HDMI-nél volt problémám kábel minőséggel, de ott is 5 m felett. Az USB kábelt kell még jól megválogatni, mert az okozhat problémát, ha nem jó. 

 

Kösz az infót. Azért kábel és kábel között is van különbség és nem ritka, hogy jelentős, ami nemcsak árban, de hangzásban is megmutatkozik.

Sajnos nem igen van időm és ezért minden jobb alternatíva érdekel, hogy meg tudjam hallgatni mindet és a megfelelőt kiválasztani.

Ahogy mondani szokás: ha lúd, akkor legyen kövér! Vagyis a legjobbat a pénzemért. ;)

Link to comment
Share on other sites

Klotz kábeleknél nem kell jobb. Audio jelekhez ilyen rövid daraboknál szinte teljesen mindegy, melyik gyártó termékét veszed. A forrasztás minősége és a csatlakozók többet számítanak. HDMI-nél volt problémám kábel minőséggel, de ott is 5 m felett. Az USB kábelt kell még jól megválogatni, mert az okozhat problémát, ha nem jó. 

Link to comment
Share on other sites

XLR (2x3m + 2x1m), RCA (kb. 2x3m), COAX (1m), optikai kábel (1m), AES/EBU (1m), USB (1,5-2m), HDMI (2x1,5-2m) kábeleket akarok venni, de sajnos kompromisszumokra kényszerülök, ami a pénzügyieket illeti.

Vannak nagyon jó kábelek (pl.: Nirvana Audio, Cardas, ValhallA, stb), de a pénztárcám sovány ezekhez a kábelekhez, ezért alternatívát keresek, ami nagyon jól szól, de megfizethetőbb árú.

Csatlakozók terén Neutrik-ot preferálok és Furutech-et. Forrasztás terén ezüst tartalmú Mundorf forrasztó ónt használok. A hallásom elég jó, a hangrendszer is elég jónak mondható (Genelec és audiofil cuccok), így kifejezetten fontos a valósághű és tiszta hangzás nagy térrel, továbbá, hogy a teljes spektrum megszólaljon és részletgazdagon.

Link to comment
Share on other sites

Na igen ilyesmire gondoltam! Köszi!

Strapabírás annyira nem érdekel, nem koncertre lesz, hanem apogee hoz, d25-ös csatlakozóhoz.

RME AES32-Lynx Aurora16 pároshoz csináltunk, jól működik, én régi keverők felújításához is szoktam használni, de ott kibontom és behúzom harisnyába, mert elég vastag a szigetelése.
Link to comment
Share on other sites

én egy 16/4-es t.bone csoportkábelt használok. tökéletesen megfelel kisebb koncertek hangosítására.kellőképpen strapabíró, átmentek már rajta kamionnal, és akadt bele traktorkabintető, amikor egyszer, hirtelen felindulásból légkábelként használtam egy koncerten :)

Link to comment
Share on other sites

A jelátvitel módja.

Röviden: szimmetrikus átvitel esetén ki lehet szűrni a átvitel során keletkezett zajt (3 ér), még aszimmetrikus esetben nem (2 ér). Persze a szimmetrikus átvitelnek is csak akkor van értelme, ha mind az adó, mind a fogadó készülék támogatja.

Bővebben: http://www.hangaruha...rikus-kezdoknek

Igen.

Úgy fogalmazok, hogy - szerintem - standard minőségnek a Klotz és a Proel márka nevezhető. Persze van ezeknél olcsóbb és drágább is. Az ár általában arányban van a minőséggel is.

Köszönöm szépen ANOka!

Link to comment
Share on other sites

Mit jelent, hogy egy kábel szimmetrikus vagy aszimmetrikus?

A jelátvitel módja.

Röviden: szimmetrikus átvitel esetén ki lehet szűrni a átvitel során keletkezett zajt (3 ér), még aszimmetrikus esetben nem (2 ér). Persze a szimmetrikus átvitelnek is csak akkor van értelme, ha mind az adó, mind a fogadó készülék támogatja.

Bővebben: http://www.hangaruha...rikus-kezdoknek

Az angol 'balanced' és 'unbalanced' magyar megfelelői?

Igen.

Milyen márkákat tudtok ajánlani amik nem túl drágák (max 5-6 ezer/kábel), de azért még tűrhető minőségűek? Szinti és keverő összekapcsolásáról lenne szó, úgyhogy nem kell túl hosszú, max 1-2m.

Úgy fogalmazok, hogy - szerintem - standard minőségnek a Klotz és a Proel márka nevezhető. Persze van ezeknél olcsóbb és drágább is. Az ár általában arányban van a minőséggel is.

Link to comment
Share on other sites

Mikrofonkábelben Klotz (My206, MC5000) vagy Eurocable AES/EBU, multicore-ban szintén Eurocable vagy Sommer Quantum ajánlott. XLR Csatlakozóban tényleg csak a neutrik használható, az ezüstös MXX/FXX pl elég jó, 1000ftból kijön darabja. A hifitudósok szerint az ezüst korrodálódik, vagy valami ilyesmi, de én még nem láttam elváltozást, gondolom megoldják, talán a neutriknál se hülyék dolgoznak:)

Link to comment
Share on other sites

Azzal a kábellel vigyázz!

Tipikusan az ilyen kábelek ellenkezőjét produkálják, mint ami rá van írva!!

Illene legalább egy alap klotz-neutrik-ra beruházni, nem sajnálni rá!!!

Ez kb. olyan, mint amikor egy Porsche-ra használt Lada gumikat teszel, érted? :)

Link to comment
Share on other sites

Köszi, mindenképp segített!

Az én kábelemre ennyi van írva: "proffessional low noise microphone cable", szóval nem tudom egyáltalán milyen lehet, mivel nem én vettem, de ilyen RockCable félének néz ki kép alapján, 7 méter körül van, mivel próbateremben is ezt használom. A mikrofon egyébként AT4040 szóval ezek szerint a hossz annyira nem lényeg, azért majd veszek akkor egy Klotzot, bármikor jól jöhet még.

Link to comment
Share on other sites

Heló!

Mivel olvastam pár helyen, hogy sok múlhat felvételkor a kábelek minőségén is, így gondoltam beszerzek egy minőségi kábelt az énekmikrofonomhoz.

Mit ajánlotok? Tűzoltócső vastagságú elég lesz? :)

Tömören fogalmazok: majdnem tökmindegy egy bizonyos szint felett. (Mondjuk egy jobb klotz az alap.)

Ahol "lényeges", azaz definálható, hallható különbségek vannak, azok az esetek, mikor 2-3 méternél hosszabb kábeleket húzol a mikrofon és a preamp közé. Illetve szintén sokat számíthat olyan esetekben, mikor a mikrofon "passzív", kicsi teljesítményü elektromos jelet ad le. (pölö régi ribbon mikrofonok) Teljesen "elhanyagolható" a dolog kondi mikrofonoknál (pölö AT2020 vagy U47 stb...).

Remélem ettöl okosabb lettél.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...