Jump to content
Ménemszól.hu

Korg Minilogue xd Module!


Szezo

Recommended Posts

Valami gond van a fórum működésével, mert a minilogue xd topikba délelőtt írtam én is erről a modul változatról, de nem ugrott a lista elejére. 

Amúgy ez a változat olcsóbb lesz az első szériás miniloguenál is, ami egyrészt jó hír, másrészt durva kicseszés az említett hangszer tulajdonosaival, főleg annak fényében, hogy a minilogue billentyűzete távolról sem az a kategória, amiért megéri többletösszeget kifizetni egy desktophoz képest.

Szerkesztette _cutoff
Link to comment
Share on other sites

Há' srácok, hype-generálás ide vagy oda, modul, billentyűs, XD vagy nem XD, egy biztos: nagyon jó időben élünk. Ennyi izgalmas kütyü a büdös életben nem volt elérhető. Jájj, de nagyon várom már ezt is, hogy széttekerjem. :)

Amúgy meg nem is tudom, hogy a Korg simán csak játssza a hülyét, vagy a háttérben rém tudatosan haladnak egy évekkel ezelőtt rafináltan megtervezett úton, de a sok kis Volca-val és ezzel a Minilogue sorozattal a 2010-es évek 303-asait gyártják. Még az a mák, hogy anno a Prologue-ot nem választottam be, mert ez a kis XD sok tekintetben lemossa, ár/telj oldalról legalábbis teljesen egyértelműen. Noha nálam még mindig Roli bácsi ősöreg JD-800-asa az allstar, de a másik kezem mindig a Minilogue-on kalimpál. Csuda egy gép ez, no.

Szerkesztette Blank
Link to comment
Share on other sites

Egyébként csak nekem van olyan érzésem, hogy picit olyan fejlesztés történt itt az előzőhöz képest, mint mikor egy mobiltelefonnak kiadják az új változatát kicsit több megapixellel meg tárhellyel, hogy dobd el a régit és költsd el a pénzedet az újra ? Már eleve ennek kellett volna lennie az első miniloguenak. Ha rosszindulatú feltételezésekbe akarnék bocsátkozni, azt is eltudnám képzelni, hogy a korg 10 évre előre tudja, milyen "fejlesztések" lesznek a következő szintijükbe beépítve, mert ugye ebben sincs semmi olyan, amit már ne hallottunk volna ezer más hangszerben. Ettől még cuki, sőt talán meg is venném idővel, de nem erőltették túl az improvement részt a digit oscikkal meg az internal fxekkel.

Szerkesztette _cutoff
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

... attol fuggetlenul jo hangszer, ujonnan, jo aron... a kiba 3. oszci miatt en erosen gondolkodoba estem. Abban van a legnagyobb ereje ennek a hangszernek, az az ero meg vegulis vegtelen lehetoseggel bir, foleg ha tudsz programozni.

Es nekem pl ettol valt kulonlegesen erdekesse, mert billentyu nem kell. Erre nem. :)

(az utobbi hetekben megjavitottam meg felujitottam egy motif es6-ost csak "szorakozasbol" (billentyut is), ha erdekel valakit reszletesebben, szivesen beszamolok rola :) Elsosorban a sampler-sequencer reszet tervezem hasznalni, de ha kell valami alaphang, akkor azt is megadja :))

Mindenesetre akarok melle valamit, amivel el lehet szallni... :)Es kb ezen meg a grandmother-en gondolkodom. Es a billentyuelhagyasi arcsokkenes nekem pl nagyon felertekelte a cuccot.

Es azt a harmadik oszcit vedd egy kicsit szemugyre, es lehet, hogy meg fog tetszeni a joszag (minilouge xd).

(most megyek mert meg kell hallgatnom a fejhallgato muveleti erositot, ami elvileg jobb, mint az eredeti JRC 4556 :D )

Link to comment
Share on other sites

Ehhez a harmadik oszcihoz szerintem untig elég lehet a Nu:Tekt... oké, hogy fapados megoldás, de egy átlag házistúdióban is van, ami kiegészítse, az ára pedig több, mint meggyőző.

Nem?

Arról még nem olvastam semmit, hogy az XD változatban orvosolták-e azt az állítólag hangolós kutykuruttyot, ami miatt többen megváltak kedvencüktől...

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2019. 06. 17. at 16:21 írta Koródi Csaba:

Engem érdekel. Csinálj neki egy topikot :)

 

7 órája írta +Vader:

Ehhez a harmadik oszcihoz szerintem untig elég lehet a Nu:Tekt... oké, hogy fapados megoldás, de egy átlag házistúdióban is van, ami kiegészítse, az ára pedig több, mint meggyőző.

Nem?

De, az. :) Es ettol teljesen fuggetlen, hogy elobb veszek XD-t, mint Nu:Tekt-et.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 órája írta +Vader:

Ehhez a harmadik oszcihoz szerintem untig elég lehet a Nu:Tekt...

Én speciel "erre várok"... na jó, persze zavartalanul folyik az életem nélküle is :)
XD-re nem volt pénzem, de a sima Minilogue összejött. Ez a kis Nu:Tekt meg talán a legolcsóbb módja kiegészíteni, bár tudtommal még csak mutogatják, nincs kereskedelmi forgalomban (ha lesz). Illetve ha mélyen magamba nézek, miért is ne lenne elég egy iPhone-on elérhető VA-k tucatjai kiegészítésként?... csak költői kérdés :)

Egyébként még logikus is lenne a Nu:Tekt-et rátenni a Minilogue MONO AUDIO IN bemenetére harmadik oszcillátornak, csakhogy ennek a pici modulnak annyival értékelhetőbb az FX procija és a zengetője, hogy bizony külön sztereó helyre kell/érdemes tenni a keverőben, úgy pedig már nem kiegészítő, hanem egy új játékos a buliban.

 

17 órája írta +Vader:

Arról még nem olvastam semmit, hogy az XD változatban orvosolták-e azt az állítólag hangolós kutykuruttyot, ami miatt többen megváltak kedvencüktől...

Nekem most vált kedvencemmé a Minilogue, de ezzel a kutykuruttyolással még nem találkoztam. Vagy javította az új Firmware, amit én tettem rá, mert eggyel korábbi volt rajta... vagy annyira fel kell hozzá hangosítani a hangszert, ami már nem életszerű felhasználási mód. Mint ahogy anno mindenki fel volt háborodva, hogy ha nekifeszülnek az iPhone-nak akkor el lehet hajlítani... bumm, nem kell nekifeszülni, nem kell agyig felhangosítani :)

Szerkesztette Koródi Csaba
Link to comment
Share on other sites

11 perccel ezelőtt írta +Vader:

A kiegészítés alatt nem további sávokra gondoltam, hanem arra, hogy azért itt a szinti struktúrája nem egészen olyan, mint a nagy modulban...

Hát, ez az, én sem további sávokra gondoltam először. A Nu:Tekt-re első körben úgy gondoltam mint harmadik oszcillátor a Minilogue MONO Audio bemenetén, így organikus részét képezné az adott hangszínnek, kiegészítve a másik két oszcillátort... pont mint az XD-ben.

De a Nu:Tekt zengetőjét kár lenne kihagyni vagy monósítani, így pedig már nem harmadik oszcillátor, hanem plusz sáv.

Szerkesztette Koródi Csaba
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...