Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Midi szerkesztési probléma (Cubase, hangszer sequencer stb. felhasználás)


djuice

Kérdés

Egy ismerősöm azt a talányt adta fel, hogyan lehetne megoldani egy hangszer szekijében, hogy egy dobsáv lábcin ütései felváltva legyenek egymást követően jobbra-balra panorámázva?

2 dolog van: mi játszuk be (nyilván ez egyszerűbb eleve 2 külön sávon) és szerkesztjük, valamint meglévő zenében alakítjuk át ezt...

Annyi világos, hogy a note 42 (lábcin) eseményeket szeparáljuk külön sávra, de az hogy oldható meg, hogy minden páros ütés jobbra legyen mondjuk panorámázva? Sűríteni könnyű az ütéseket, mert lemásolom új sávra, eltolom ütemben és annyi, de ritkítani ilyen téren hogy csak minden második ütés maradjon meg a sávon nekem talány. És nem csak arról van szó hogy nyolcadonként vannak tik-tik-tik ütések szabályosan, hanem előkés vagy duplázott ütések is adott helyen vagy szinkópák, triolák stb. ahogy élőként is ütné egy dobos! 

Nyilván szoft editorokkal (pl. Cubase) ez talán könnyebb, de mégis hogy jelölünk ki minden 2. leütést? Vagy egyenként végigmászunk rajtuk? (Sosem csináltam ilyet bennük.)

Az adott rendelkezésre álló hangszerben nincs lehetőség pl. Korg mintájára dobszeteket editálni pl. 2 külön billentyűre tenni a cineket, azok fixek és a kész SMF-ekben 1 hangon vannak felütve a cinek, tehát nem nekünk kell a bevitelt létrehozni, de külön érdekes lenne, hogy ezt vmilyen trükkel esetleg mégis hogy lehetne megoldani?
Velocity meg más dolgokra vannak processz lehetőségek a hangszerben is, törlésre is, de ott adott ütemtől adott ütemig vonatkozik mindenre. Gondoltam arra is, hogy lelassítani a midit és kontroller mozgásokkal realtime felvenni panoráma utasításokat (midi #CC10 – 0, 127), de ez olyan mekk-mester szintű...

Mit mondanátok rá ha érteni a koncepciót egyáltalán?

Köszi!

Szerkesztette djuice
Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

  • 0
23 perccel ezelőtt írta djuice:

Másik haver válaszolt:

"Nekem is voltak ilyen tapasztalataim, de nálam logikusan működik a dolog. (Nuendo)

Mindig az utolsó utasításra (előző part) ugrik vissza akár a volume, akár a prg.change, bármit is váltogatok lejátszás alatt. Aztán rászoktam hogy minden egyes partban mindent beírok a hangok elé, prg.change, volume, sustain, ha kell mod, reverb stb így nem ér meglepi..."

Igen, mint közben kiderült, most nálam is ez volt, amikor először beírtam, de ezen már túl vagyunk. Most már az előző partokból is ki van törölve minden kontroller, így ami eddig emiatt nem szólt az már szól, viszont a korábbi partok meg nem. Tök üres az összes, tehát semmi látható magyarázat nincs. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Hahó Cubasesek!

Nem tudom ki mennyire ásta be a progiba magát mélyen, de van ez a LOGICAL EDITOR benne.

Azt szeretném valahogy elérni, hogy egy midi fájlt ciklikusan játszon a program és minden ciklus elején állítsa át (mondjuk 1-el növelje) a midi prg.chg.-t, valamint egy audio sávon párhuzamosan rögzítse a bemenő jelet és ciklusonként markerezze vagy "vágja el ollóval" a sávot.

Mennyire lehetetlen ezt vajon megoldani? (ez amolyan automatizált sampling projekt lenne)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Hogy van az, hogy egy Cubase nem képes normálisan lekezelni egy hangszer bank és program váltásait midit lejátszva, más sokkal egyszerűbb seq. program viszont még úgy is megoldja, hogy váltogatok 2 midi közt lejátszás közben és a fájl eleji bank és prg.chg.-re még akkor is helyesen vált???

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...