Jump to content
Ménemszól.hu

UAD 6-os verzió teljes RTAS támogatással


DragonTamás

Recommended Posts

A Universal Audio ma frissítette az UAD-2-es DSP kártya szoftverét 6-osra, ami főleg a Pro Tools felhasználóknak nagy hír, hiszen végre megszabadulhatnak a vst-rtas adaptertől. Mától teljes RTAS támogatást élvez az UAD minden pluginje.

RTAS fejlesztések:

  • nincs többé vst-rtas adapter
  • jelentősen gyorsabb installáció
  • preset nevek minden plugin esetében helyesen jelennek meg
  • a pluginek nevei és könyvtárai minden esetben javítva lettek

A részletes lista a változásokról itt olvasható

Click here to view the címlap

Link to comment
Share on other sites

dejó hogy pont most jöttem ide fel ma akartam venni haszáltan UAD1 es kártyát és Lionozok ezekután tuti nem kell

Lehet, hogy meg fogsz lepődni, de az UAD-1-est 2001-ben mutatták be. Ekkor a PC-kben Pentium III volt a jellemző, amin alig futott el egy pár plug-in, minőségről, esetleg IR plug-inekről meg ne is beszéljünk. Az UAD-1-et, csak 2008. második felében jött leváltani az UAD-2, ami a számítástechnikai és zenei piacon is a leghosszabb életű és supportálású hardverek közé avanzsálja. Talán nem akkora nagy merénylet az, hogy a 10 éves kártya nem fut a legmodernebb Lionnal, és az sem, hogy sok új plug-in már egyáltalán nem fut rajta... szerintem egy Mac Pro-ba bátran vehetsz egy PCIe-es UAD-2-t, nem fogod megbánni :)

Link to comment
Share on other sites

A/D, mindenek előtt tökéletesen igazad van.

Más HW gyártók sokkal rövidebb "életciklust" adnak egy-egy terméknek.

Ám azért azt se felejtsük el, hogy az UAD-1 nem a 10 dolláros kategória volt (de talán még ma sem az), akik ilyenbe ruháztak, "ipari méretekben" gondolkodnak, a termék "életciklusát" is figyelembevéve.

Viszont mindenképpen érdekes filozófiai "kérdéskör", hogy a Windows 7 64 bitest miért is támogatja az UAD-1 (hála istennek, hozzáteszem nagyon gyorsan)?

Azért én még reménykedem, hogy - ha más nem, az UAD-1 közösség "nyomásának engedve" elkészítik az UAD-1-hez is a 64 bites OSX drivert...

Link to comment
Share on other sites

A/D, mindenek előtt tökéletesen igazad van.

Más HW gyártók sokkal rövidebb "életciklust" adnak egy-egy terméknek.

Ám azért azt se felejtsük el, hogy az UAD-1 nem a 10 dolláros kategória volt (de talán még ma sem az), akik ilyenbe ruháztak, "ipari méretekben" gondolkodnak, a termék "életciklusát" is figyelembevéve.

Viszont mindenképpen érdekes filozófiai "kérdéskör", hogy a Windows 7 64 bitest miért is támogatja az UAD-1 (hála istennek, hozzáteszem nagyon gyorsan)?

Azért én még reménykedem, hogy - ha más nem, az UAD-1 közösség "nyomásának engedve" elkészítik az UAD-1-hez is a 64 bites OSX drivert...

A Windows 7 2009-ben, tehát 2 éve látott napvilágot, de az UAD-1-nek 64 bites driverei már XP64-re és Vistára is léteztek, amit 2007-ben, tehát 4 éve jelentettek be. Lehet, hogy Win7-en simán csak működött magától? Mindenesetre évben lehet hogy pont határeset, és azt se felejtsük, hogy mikor jött az UAD-2 (2008!), 1 vagy 2 évet mondtak UAD-1 terméktámogatásra. Ez pont megfelel annak, amit mondtak is. Aki tehát másodkézből vett UAD-1-et, annak nem lehettek illúziói, márpedig itt ugye erről van szó. Az UAD-1-ek olyan 30k körül mennek ma ha jól tudom, melynek egyik oka point a support hiánya.

Amúgy az UAD-1-sem volt akkora érték, egy közepes szintű hangkártya ára volt. A gép értéke ami kell hozzá ennek többszöröse volt akkor is. Ennek oka az, hogy a pluginek ára volt az igazi érték, amik a kártya árának többszörösére szoktak rúgni, ezeket a júzerek viszont átvihetik az UAD-2-re. Akárhogy is, aki 10 évvel ezelőtt vett egy UAD-1-et, az már többszörösen megkereshette annak árát!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...