Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Behringer Motör 61


Pityu

Kérdés

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

  • 0
38 perccel ezelőtt írta Pityu:

Minden infó jól jönne!

Hát ránézésre másolják az M-audiot ami nem tetszett neked a múltkor. :D 

De amúgy is hiába mond bárki bármit, úgyis te döntöd el hogy mik az igényeid és tetszik-e. Ezt meg személyes kipróbálás nélkül sose fogod megtudni.

 

Szerkesztette djuice
Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 órája írta Pityu:

Nyilván ezért érdeklődöm előtte..

Nyilván így csak szubjektív véleményeket kaphatsz. Bárhogy mondják milyen fantasztikus érzés úszni, amíg sosem mentél a vízbe nem tudhatod hogy milyen valójában és lehet pont a valóság lesz könyörtelen az érzékeiddel és kijózanító! ;) Régen én is bedőltem pl a szórólapok és prospektusok marketingjének, de amíg nem szólt a hangszer vagy nem érinthettem, csak álomvilágban ringattam magam, hogy az majd milyen jó lehet...

 

Szerkesztette djuice
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ja értem, tehát Te ha vásárolni szeretnél, akkor minden előzetes érdeklődés vagy szűrés helyett elmégy és kipróbálod az összest..? Ejha.

Jaa, ezt nem tudtam, akkor Én is elkezdem és jövőre jelzem, ha végeztem. :)

De  a kérdésem annak szólt, akinek esetleg van a kérdéses hangszert illetően tapasztalata is.

Neked van?

Szerkesztette Pityu
Link to comment
Share on other sites

  • 0
2 órája írta Pityu:

Te ha vásárolni szeretnél, akkor minden előzetes érdeklődés vagy szűrés helyett elmégy és kipróbálod az összest..?

Ha nem is az összest, de régen nagyon sok mindent próbálgattam akár visszatérve rá többször is! Mondani bárki mondhat szépet és jót alapon, az igazság akkor még csak fél igazság. Ilyen volt anno a Roland RD600 és 700 stage pianoja. A demókról és a képekről itthon csorgattam rá a nyálam, aztán testközelből már nagyon elgondolkoztam, hogy tényleg kiadnék-e rá 6-700 ezer Ft-ot! Ezt meg gondolom már tucat nylon keyboard közül leszűrted amiért célirányosan erre kérdezel és nem pl. egy elterjedtebb Akai Professional midi keyboardra vagy egy Arturia Keylabre. ;)

Ma már óriási előnyöd van réghez képest: megrendeled és ha nem jön be, visszaküldheted mint webes vásárlás tárgya! Ennél olcsóbban egy Pestre kirándulást se úszol meg, arra meg egy sörben fogadok, hogy erről a Beriről itt a kutya nem fog nyilatkozni 2 szót se, pláne hogy mennyire esik távol egy DX7 billentyűzettől a minősége amire vágysz...

Szerkesztette djuice
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Akai MPK 61 volt, katasztrófális a billentése. Túl kemény, ráadásul a billetyűk mérete is egy vicc volt. Rövid, keskeny.

Arturia tetszik de drága.

Behringer-ről sejtettem, hogy nem lesz nagy reagálás. Ezért is kérdeztem rá.

Ami tetszik az pld. a Native Instruments midi billentői. Remek vásárlói visszajelzések olvashatóak. Billentése szintén jónak tűnik a felhasználók szerint.

DX7 billentésre nem vágyom, az meg túl puha Nekem.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
7 órája írta Pityu:

tetszik az pld. a Native Instruments midi billentői

Az se olcsó. A DX7-ben én a fém kontaktokra gondoltam, amit már a zeneszek.com-on is pedzegettünk.

Nehéz ma jó mindenes és felszerelt midi keyboardot találni ami még olcsó is. Jellemzően a normális minőségű szinti klaviatúrákat is csak drágább cuccokba rakják. A DX7 meg társai se olcsó cuccok voltak. Azon kívül talán a Rolandnak vannak még marha jól játszható billentyűzeteik, pl. a G70-ben is. De az meg nem midi kontrollernek való.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Szerintem az Arturia nem annyira drága. És nem azért írom, mert épp hirdetek épp egyet...

Én két véglettel találkoztam, a Korg Kronos zenész társam szerint pont jó, szerette.Én nem, mert nagyon kemény, és nem is tudnék rajta játszani. A másik az Arturia. Nagyon puha. Az én kis női kezeimnek pont jó, tetszik. De csak azért van meg, mert tévedésből vettem.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Csak kipróbáltam. A billentése puha, nagyon könnyű. Zongorához (Kronoshoz) szokott zenészemnek nem tetszik, nem szereti, nekem bejön. Nem aftertouch.

Két integráció választható rajta: Analóg Lab, és DAW. Az Analóg Lab szinte egér nélkül kezelhető vele. Abletonnal is együttműködik, de oda kell figyelni, hogy a Live-ban melyik eszközt választod ki, mert az egyikkel hibás a kiosztás. Sokat szívtam, mire rájöttem.

Mélyebben nem foglalkoztam vele, mert én "egérrel" írom a midit.  :-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...