Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Novation Impulse


Mynameis

Kérdés

Recommended Posts

Jajj, azt álmomban sem gondoltam volna, hogy nincs rajta adapter csati, bocsi. Nekem Novation XioSynth25 van és azon lehet kapcsolni két irányba, hogy USB-ről, vagy hálózati adapterről vegye az áramot.

Szóval elvileg folyamatosan kell a laptopnak adnia az áramot, csak nem biztos, hogy az elég áramerősséget ad. Lehet hogy hülyeség ami eszembe jutott, de voltak olyan nagyobb áramfelvételű eszközök, amihez 2 USB-csatit kellett elfoglalni. Csak találgattam. De ha van lehetőség egy asztali gépen is megnézni, talán meg lehetne bizonyosodni arról, hogy ilyen természetű, vagy inkább szoftveres természetű a probléma.

Link to comment
Share on other sites

Csomó tutorial videót néztem és mindegyiken 1 USB-ről megy a gép és laptopról. Nem tudok már mire gondolni. Hát asztali gépen kipróbálni nehezen tudom mert nincs a 30 km-es körzetemben. De talán meg tudom oldani. Remélem semmi nagy probléma nincs. Köszönöm a tippeket!

Link to comment
Share on other sites

De gondolom van rajta tápegység csatlakozó, hiszen az SL MKII-ön is van, bár azokhoz se adnak alapból tápegységet. Gondolom ugyanaz a táp jó ezekhez is (a Xio-hoz is egyébként). Szerintem egy próbát mindenképpen megérne tápegységgel, hátha a laptop nem adja le a szükséges teljesítményt USB-n. (Mondjuk én ilyennel, még Xio-nál és SL MKII-nél nem találkoztam, de hátha.) Nekem van tápom az SL MKII-höz, ha gondolod és el tudsz hozzám ugrani vele, akkor ki lehet próbálni. (Írj privátban.)

Link to comment
Share on other sites

Csomó tutorial videót néztem és mindegyiken 1 USB-ről megy a gép és laptopról...

No persze nem arra gondolok, hogy két USB-ről kéne üzemeltetni, hanem hogy a kellő áramerősség eléréséhez volt annó ilyen kényszermegoldás, így arra gondolok, hogy létezhet a jelenség :-)

Velem épp pár hete történt meg, hogy az USB-s külső meghajtóm elkezdett leállogatni, lekapcsolódni. Azt hittem végem, bele sem mertem gondolni, hogy hány száz gigányi cuccom veszett volna el. Aztán kábelt cseréltem és másik gépbe dugtam, azóta sem jelentkezett a probléma.

Hát, én is azt hittem G.t., de utánanéztem a neten és tényleg nem látni rajta adaptercsatlakozási lehetőséget.

Link to comment
Share on other sites

Uhh, ezt nem gondoltam volna. Milyen MIDI billentyűzet az, amit nem lehet magában használni szintihez!

Olyan hülyeségeket tud néha csinálni a Novation, csak, hogy olcsóbban tudják adni a cuccot.

Azt se értettem miért spórolták le a Xio-okról a fizikai MIDI inputot. Azzal kapásból kilőtték a hardver szekvenszeres használatot, pedig egy jó kis portable szinti lenne amúgy, én is emiatt adtam el.

Link to comment
Share on other sites

Csak bemásolom, hátha egyszercs

Nekem még ez is eszembe jutott:

http://support.micro...om/kb/817900/hu

(a cikk végén lévő kerülő megoldásban taglalt USB szelektív felfüggesztés szolgáltatás kikapcsolására gondolnék)

Csak bemásolom, hátha egyszer valamikor már nem lesz elérhető a külső link.

"A szelektív felfüggesztést az alábbi lépések végrehajtásával tilthatja le:

  • Kattintson a Start menü Futtatás parancsára.

    Megjegyzés: Windows Vista rendszert futtató számítógép esetén kattintson a Start gombra, majd használja a Keresés megkezdése mezőt.
  • Írja be a regedit parancsot, és kattintson az OK gombra. Ekkor megnyílik a beállításszerkesztő.
  • Keresse meg a következő beállításkulcsot, majd kattintson rá:
    HKEY_LOCAL_MACHINESystemCurrentControlSetServicesUSB
  • Ha jelen van a DisableSelectiveSuspend rendszer-beállítási bejegyzés, kattintson rá duplán. Ha a bejegyzés nem található, hozza létre azt. A bejegyzés létrehozásához kövesse az alábbi lépéseket:
    • Mutasson a Szerkesztés menü Új pontjára, majd kattintson a Duplaszó parancsra.
    • Írja be a DisableSelectiveSuspend karakterláncot, majd nyomja le az ENTER billentyűt.
    • Kattintson a Szerkesztés menü Módosítás parancsára.

    [*]Az Érték mezőbe írja be a 1 értéket a szelektív felfüggesztés letiltásához, majd kattintson az OK gombra."

Link to comment
Share on other sites

Ugyanaz a problémám, mint Mynameis-nek. Egyszer csak fogja magát az Impulse, és random módon nem küld többé MIDI-jelet USB-n. Kontakttal még meg tudom csinálni, hogy kihúzom és visszadugom, és OK, de az Ableton csak úgy hajlandó működni, ha a inicializáláskor már rá van dugva minden a gépre - ha valami elszáll, újra kell indítani az egészet. Pont most pénteken volt egy ilyen esetem, hogy koncert közben egyszercsak nem küldött több MIDI-jelet az Impulse, és az utolsó négy számot karbatett kézzel ültem végig. Kurvaciki volt.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

Lehet, hogy nem a legjobb helyre írok, mert lehet nem pont ide vágó, de megpróbálom itt elsütni a kérdésem. Mivel máshol nem nagyon kapok választ, így itt is bepróbálkozok...Na szóval...

Előszőr is keresek Roland A-90 est(vagy EX-et, de tulajdonképpen ugyanaz), de mivel ez ritka mint a fehér holló, mert nyílván akinek van, az nem akarja eladni, mivel nagyon jó. Szóval, néztem még a CME VX-8-ast az is hasonló mint az A-90-es.

Ami nekem kéne, mindenféleképpen 88 billentyű, természetesen kalapácsmechanikás. Kéne legalább 2-3 Midi Out vezérlés miatt. Nyílván jó lenne ha PC-vel is össze tudnám hangolni tehát tudjon midi billentyű is lenni. Lehet, hogy nagyok az igényeim, de az A-90-es erre tökéletesen jó, meg a VX-8-as is, de ezeket nem találom még véletlenül sem eladónak sehol. Az A-80 is jó lenne, de én úgy tudom(javítsatok ki ha tévedek), hogy az csak súlyozott billentésű nem kalapácsos.

Na szóval ha valaki tud ebben segíteni hogy ezekkel a feltételekkel bármilyen szintit(mastert) találhatnék annak örülnék. Gyártófüggetlen vagyok igazából. Ja és igen lehetne a fantomokat is mondani, csak nincs 350-400 ezrem rá sajna. olyan 200-250 nálam a plafon. Ráadásul USB-s "gépkötés" nem jó nekem csak a Midi kábeles megoldás sajna......Én már csak ilyen maradi vagyok :(

Előre is köszönök minden nemű kritikát, vagy segítséget. Biztos van amit rosszul tudok dehát Istenem, emberből vagyok én is. Mégegyszer köszönök minden hozzászólást előre is.

Üdv.: Gyuri

Link to comment
Share on other sites

Ami nekem kéne, mindenféleképpen 88 billentyű, természetesen kalapácsmechanikás. Kéne legalább 2-3 Midi Out vezérlés miatt. Nyílván jó lenne ha PC-vel is össze tudnám hangolni tehát tudjon midi billentyű is lenni.

Ha csak ennyi a cél, akkor nem kell nagyon elszállni. FATAR Studiologic SL-880 (és környéke) is tud ennyit. 2 MIDI kimenete van, kalapácsos 88 billentyűs, a PC-vel értelemszerűen összeköthető és már 60-80 ezer forint körül megy használtan.

Én mindenesetre 11 évig használtam egyet... kiszolgálta a home-stúdiót is, de mind a 11 évet eltöltötte velem a színpadon is. Makulátlan állapotban vádorolt tőlem tovább... nagyon elrontani nem lehet :-)

Link to comment
Share on other sites

Ugyanaz a problémám, mint Mynameis-nek. Egyszer csak fogja magát az Impulse, és random módon nem küld többé MIDI-jelet USB-n. Kontakttal még meg tudom csinálni, hogy kihúzom és visszadugom, és OK, de az Ableton csak úgy hajlandó működni, ha a inicializáláskor már rá van dugva minden a gépre - ha valami elszáll, újra kell indítani az egészet. Pont most pénteken volt egy ilyen esetem, hogy koncert közben egyszercsak nem küldött több MIDI-jelet az Impulse, és az utolsó négy számot karbatett kézzel ültem végig. Kurvaciki volt.

Ezek eszméletlen bakik és bosszantó hogy a technika fejlődésével egyre nagyobb hibák történnek és lassan már az amúgy kézenfekvő funkciók is egyre nehezebben működnek hibátlanul.

Csak egy laikus kérdés: nem érdemes ezt a sok USB-s vacakolást mellőzni és a régi jól bevált MIDI-s rendszereket felépíteni, MIDI-s eszközökkel? Igaz, ilyen komplex MIDI-s performance-okkal nekem nincs dolgom mint a legtöbb jelenlévőnek, de még az én alacsony szintemen is több bajom volt az USB-vel, míg a jó öreg MIDI, sima alaplapi gameportról még az életben nem hagyott cserben :-)

Persze gondolom, nem mindegyik eszköz érhető el MIDI-s kimenettel, hanem főként USB-s kontrollerről van szó, de talán akadnak alternatívák a kiváltásra.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...