Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Novation Impulse


Mynameis

Kérdés

Recommended Posts

Elmentem ma megnézni a Keylab25-öt, sajnos annak az egy darabnak amit az üzlet rendelt el volt törve néhány billentyűje. A potikat, billentyűt megtapogattam, jobbnak tűntek mint a novation.

 

Az impulse egyébként hardverileg milyen volt? Milyet választottál helyette?

Link to comment
Share on other sites

Automap-ra visszatérve!

Mennyire használható az automap ill. mire való? Ugyanis Logic-ban minden paraméterét be lehet tanítani az Impulse-nak.

Akkor az Automap mire is való, nem nagyon vágom. :)

Azt látom, hogy az Impulse-ban vannak előre "belőtt" pluginok de ha hozzá szeretnék adni még egyéb pluginokat, akkor azt hogyan tehetem meg? És megint jön a kérdés, ha ezt ugyanígy meg tudom tanítani a Logic-al, akkor minek kell még az Impulse-al is megtennem?

Vagy keverem a dolgokat..?? :) :)

Link to comment
Share on other sites

Logic-ban, amikor beállítom a fizikai kimenetek az Environment/ Click&Ports menüben, létrehozok egy új monitort, bekötöm a portokat ahogy a tutorial is mutatja az a legközelebbi indításkor már ismét alaphelyzetben van. Ezt mindig meg kell ismételni???? Mert menteni sehol nem lehet, legalábbis nem látom ennek lehetőségét.

Aztán van ez az Automap HUI, nem sikerült rájönnöm, hogy mire is való. A videón egy Mackie kontrollert adnak hozzá majd azonnal működik minden poti, fader stb. a midi billen.

Kár, hogy nincs magyar nyelvű részletes leírás és sajnos itt sem érkezett még semmilyen érdemi válasz az Automap-os dolgokra.

Vagy csak Én használ(nám)lom..?

Link to comment
Share on other sites

Ha hozzáadok egy plugint az Automap-hoz és a Logicban úgy nyitom meg mint automap plugin, akkor dobja a hibát, hogy nem ismeri fel és vegyem fel a kapcsolatot a tököm tudja kivel

Jó ez az Automap dolog... :( :(

Amúgy jól elbeszélgetek magammal, nyilván csak nekem van Novation cuccom az egész társaságból..? :stuff:

Link to comment
Share on other sites

Nekem is van Novationöm, csak az enyém egy SL25 MKII, PC.n, Ableton Live-al. A Logichoz lövésem sincs, úgyhogy abban nem tudok neked segíteni. Amúgy pontosan mit ír ki amikor elindítasz egy automap-es plugin verziót? Nekem nincs vele problémám, működik úgy ahogy leírták. Bekonfigurálgattam magamnak kényelmesre azt a pár szinti plugint amit használok, és azóta nem szórakoztam vele, mindig a saját beállításaimmal jön föl az adott pluginhez. Ezen kívül az Ableton Live-os template van még nálam használva, az is teljesen jól használható, a 8 végtelen tekerő szépen lapozgatva használható az összes Live device-hoz, nagyrészt amúgy is azokat használom, ezen kívül meg a transport és a keverő rész is tök jól működik, élőzéskor meg még használhatom a maradék 8 potit és a hozzájuk tartozó 8 nyomógombot, és a 8 dobpadot a hagyományos Ableton MIDI mappingel.

Ennél jobban bele se ástam magamat a dologba, pedig lenne még rengeteg lehetőség, amennyire olvasgattam annó a manualt.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok.

Szerintetek valamelyik Novation Impulse-t vagy az Arturia új kontrollereit érdemesebb választani?

 

Nekem sokkal jobban tetszik a Novation impulse. Én is most gondolkozok Midi billentyűkön és az impulse mellett döntöttem. Szerintem egyébként érdemes sok YouTube videót nézni róluk így megdudhatod melyik mennyit tud. 

Link to comment
Share on other sites

Logic-ban, amikor beállítom a fizikai kimenetek az Environment/ Click&Ports menüben, létrehozok egy új monitort, bekötöm a portokat ahogy a tutorial is mutatja az a legközelebbi indításkor már ismét alaphelyzetben van. Ezt mindig meg kell ismételni???? Mert menteni sehol nem lehet, legalábbis nem látom ennek lehetőségét.

Aztán van ez az Automap HUI, nem sikerült rájönnöm, hogy mire is való. A videón egy Mackie kontrollert adnak hozzá majd azonnal működik minden poti, fader stb. a midi billen.

Kár, hogy nincs magyar nyelvű részletes leírás és sajnos itt sem érkezett még semmilyen érdemi válasz az Automap-os dolgokra.

Vagy csak Én használ(nám)lom..?

Nem tudom én sem mi az a HUI, sosem használtam.

Egyébként igen, a Logic elfelejti az Environmentet. Pontosabban az hozzá tartozik a projekthez. Amikor megnyitsz egy templatet Logicban, akkor ezeket a beállításokat is onnan veszi. Tehát el kell menteni egy általános beállítást a Logicban a File - Save As Template vagy valami ilyesmi menüben, és utána ha azt nyitod meg, akkor már úgy lesznek konfigurálva a Click&Ports beállítások.

 

Ha hozzáadok egy plugint az Automap-hoz és a Logicban úgy nyitom meg mint automap plugin, akkor dobja a hibát, hogy nem ismeri fel és vegyem fel a kapcsolatot a tököm tudja kivel

Jó ez az Automap dolog... sad.pngsad.png

Amúgy jól elbeszélgetek magammal, nyilván csak nekem van Novation cuccom az egész társaságból..? :stuff:

Egyébként én sem értem ezt az Automap plugint, mert nálam akkor is működik az Automap, ha nem Automapos plugint választok. Szerintem ez még régen kellett, csak benne hagyták.

 

 

De gondolom azóta már sok kérdésed megoldódott... majd egy éve... :)

Link to comment
Share on other sites

Bocsánat mindenkitől, de nem volt mostanában idpm hogy géphez kerüljek. Probléma megoldódott...Vettem egy high speed usb kábelt...szép...vastag...lila :) Müködik a ketyere :) Teljes mértékben. Szóval a hozzá adott kábel volt a probléma...mint látom nem csak nekem. Ajánlom a kábel cseréjét. Nem mondom hogy olcsó volt dehát ez van.

Közben jött egy ujabb probléma :) (Már meg sem lepődök)

Ismeri valaki a Focusrite Saffire 6 USB kártyát? Sikerült hozzájutnom egyhez. Viszont ha ha mindkettőt beüzemelem akkor nem müködik az Impulse miután elinditottam az Abletont. Mintha ütné egymást. Prefereces-ben meg a Midi Sync fülnél átvált az a sáv Saffire-re aminek impulsenak kellene lennie. Ahol be kell állitai a Midit. Az Abletonom jogtiszta. Külön külön möködik. teljesen, csak amikor az Ableton megy akkor nem müködik az Impluse. MIndkettő usb-n csatlakozik. Vagy a kártya Midi In.-be kellene dugnom a kontrollert? De akkor ugyanugy fog reagálni az Ableton? :o Próbálok csatolni egy képet is. Tudtok erre valamit? <a  href=%7Boption%7Dhttp://kepfeltoltes.hu/thumb/120505/11364622071_www.kepfeltoltes.hu_.jpg' alt='11364622071_www.kepfeltoltes.hu_.jpg'> A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. [url=http://www.kepfeltoltes.hu]http://www.kepfeltolt

Link to comment
Share on other sites

Én Logicot használtam, korábban ZeroSL-MKII/61-es billenytű/kontrollerrel.

A billenytűzet zseniális volt, de az Automap engem is a sírba tett, pedig minden leírást tanulmányozva, szerintem szakszerűen raktam fel. Megmagyarázhatatlan okokból "belenyúlt" az automatikákba (bounce-olás közben felb@szta némelyik sáv hangerejét, stb.), és egyébként egészen hosszas munkával lehetett beállítani, hogy melyik kontrollere mit csináljon. Nem mondom, nagyon látványosan és egyszerűen lehetett konfigurálni, de azért csak elment vele az idő, és igazából sosem használtam ki.

Aztán fájó szívvel a billentyűzet miatt eladtam, és örömmel takarítottam le az Automapot az egész gépről. Azóta ismét röccenésmentes a Logic, és egy DW8000 is tökéletes masterkayboard..:)

És igazából a kontrollerre semmiféle szükség nincsen egy házistúdióban, szerintem. Szinpadon talán, de ott meg életveszélyesek ezek az USB csodák.

Link to comment
Share on other sites

És igazából a kontrollerre semmiféle szükség nincsen egy házistúdióban, szerintem. Szinpadon talán, de ott meg életveszélyesek ezek az USB csodák.

Első mondattal egyetértek. Az automatizáláshoz szinte használhatatlan, mert annyi felesleges midi üzenetet küld, és egyáltalán nem pontos, egyszerűbb kézzel berajzolni. Arra jó, hogy a kész keverés előtt hirtelen sáv hangerő, panoráma, ki-bekapcs, szóló, stb megnyomjunk, vagy füles kontrollba ezzel állítsuk a hangerőket. Valamint néhány pluginnál és szoft szintinél jól jön, hogy egyszerűbben tudunk hangzást állítani. De ezek a műveletek egyszerűen elvégezhetők egérrel is.

Viszont a második mondattal nem értek egyet, mert én pont az élő zenélés miatt vettem. Ezen keresztül (Remote Zero SL MKI) kapcsolódott nekem a master keyboard, és sosem volt vele gond. Egyszer sem. Egy időben volt gond, amikor észleltem, hogy a master bill és a kontroller közötti midi kábel megsérült, de sikerült még lenyomni azt a koncertet, és cseréltem egyből kábelt (utána meg mindig volt egy tartalék nálam). Szóval szerintem előben nagyon is hasznos tud lenni, de ott meg nem kell automap...

Szóval a vicces az, hogy én istenítem az automapot, és közben meg szinte alig használtam. :D

Nekem csak egy időben volt gond, hogy a Logic-kal nem tudtam "pároztatni" a kontrollert.

Meg egyszer, amikor 64 bites pluginekre tért át a Logic, és egy-néhány plugin nem működött. Az automap meg észlelte, ha Final Cut-ban használtam ilyen plugint, és mikor több felvételt átdobtam Compressornak, az is észlelte ezeket a pluginokat. És minden egyes fájl feldolgozás előtt hosszasan keresgélte, próbálta kijavítani, és egy hibaüzenetet dobva megállt az egész folyamat. Nos ez igen idegesítő volt, amikor egész éjjel mehetett volna a konvertálás. Ekkor az egyszer töröltem le a gépemről. Megjegyzem, mióta áttértem az új Mavericksre, ilyen problémám már nincs vele.

És ami még számomra érdekes volt, hogy videó vágásnál is igen hasznos volt a kontroller. Egészen jól be lehetett állítani.

Link to comment
Share on other sites

Elmentem ma megnézni a Keylab25-öt, sajnos annak az egy darabnak amit az üzlet rendelt el volt törve néhány billentyűje. A potikat, billentyűt megtapogattam, jobbnak tűntek mint a novation.

 

Az impulse egyébként hardverileg milyen volt? Milyet választottál helyette?

 

Hardverileg az Impulse teljesen rendben volt csak a bajság ott van, hogy teljesen az automap szoftverhez tervezték.

Gyakorlatilag az automap egyfajta driver is egyben az impulse-hoz (de javítsatok ki ha tévedek) mindenesetre használhatod automap nélkül is de persze akkor nem usb kapcsolattal, hanem a jól bevált midi kábellel.

 

A billentése nagyon jó volt az impulse-nak mint ahogy az egész cucc teljesen rendben van, minőség felsőfokon.

Van egy CME UF7 76 billentyűs midi keyboardom, imádom és azóta rendbe jött az idegrendszerem is... :D

Link to comment
Share on other sites

Szóval a vicces az, hogy én istenítem az automapot, és közben meg szinte alig használtam. :D

Nekem csak egy időben volt gond, hogy a Logic-kal nem tudtam "pároztatni" a kontrollert.

 

No ez a "pároztatás" nekem sem jött igazán össze, hiába állítgattam be a leírás alapján mindent az environment-ben.  :stuff: 

Link to comment
Share on other sites

Impulse​-t nem ismerem. Az SL sorozat viszont biztos, hogy megy automap nélkül is.

Viszont egy kis off: akkor lehet, hogy a Nocturn is csak automappel megy?
Továbbá úgy emlékszem, hogy az automap-ban is be lehet állítani egyedi paramétereket is. Vagy rosszul emlékszem? Avagy nézzem meg? :D

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

Egy kis segítséget szeretnék kérni a következő témában! Adott egy Novation Impulse 49, egy Novation Automap 4.8 és egy Cubase 8 Elements (7-el sem megy...)! Amikor hozzá adok egy track-et a projekthez, az Automap szoftverben szépen megjelenik a track "Input Filter - Streinberg Media EQ/Fx" sora! Azonban teljesen mind1, melyik tracket választom ki a projektben, mindig az AudioIN sáv EQ-ját állítják a potméterek! Googleztam eleget, össze-vissza állítottam mindent, de nem sikerült a kívánt hatást elérnem, miszerint, ha átváltok egy trackre, akkor annak az EQ-ját vezéreljék a potméterek! Esetleg valakinek valami tapasztalat?

 

Köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

Szia!

Szerintem az a gond, hogy az USB Midi interface out összes portjának üzenetét megkapja a szoftver. Ezek közül 1 vagy 2 arra szolgál, hogy az automapnak küldjön információt, viszont a szoftverek úgy vannak beprogramozva, hogy az összes Midi interface-ről fogadják a jeleneket automatikusan és szerintem ezért van az, hogy ilyeneket csinál. Az automapban van egy szoftver setup, ami részletesen megmutatja, hogy az adott szoftverben hogyan lehet kikapcsolni ezeknek az interface-eknek a figyelését. (Legalábbis Logic-hoz van ilyen pár lépéses tutorialjuk a programban).

 

Üdv!

Link to comment
Share on other sites

Szia!

Szerintem az a gond, hogy az USB Midi interface out összes portjának üzenetét megkapja a szoftver. Ezek közül 1 vagy 2 arra szolgál, hogy az automapnak küldjön információt, viszont a szoftverek úgy vannak beprogramozva, hogy az összes Midi interface-ről fogadják a jeleneket automatikusan és szerintem ezért van az, hogy ilyeneket csinál. Az automapban van egy szoftver setup, ami részletesen megmutatja, hogy az adott szoftverben hogyan lehet kikapcsolni ezeknek az interface-eknek a figyelését. (Legalábbis Logic-hoz van ilyen pár lépéses tutorialjuk a programban).

 

Üdv!

Szia!

 

Köszönöm a választ, azt hiszem sejtem mire gondolsz :) A MIDI In/Out setupnal vannak ilyen Visible kapcsolok! Ott csak azokat raktam aktívra, amiket az általad említett Automap Setup is mutat a végén! Amúgy hivatalos novation supporton már találtam más ajánlást is :) de az sem megy :) Sőt ennek kapcsán írtam én is egy bejegyzést, amire most jött a választ, hogy Cubase 8-al jelenleg nem kompatibilis az Automap...Erre írtam nekik, hogy de a 7-el sem megy :) Most várok :)

Link to comment
Share on other sites

Adapterről nem tudom müködtetni csak USB-ről. De ha nem aksiról megy a laptop akkor folyamatosan kell neki áramot adnia nem?

Próbáld ki egy olyan USB hub-on keresztül a laptopra dugni, amire lehet külső tápot adni (5V). Persze vigyázz a megfelelő feszültségre és polaritásra, ha univerzális tápegységgel kísérleteznél...

Esetleg még a laptop HW beállításait nézd meg, nincs-e valamiért nagyon levéve az adoptt USB portra adható max. áram (mA), valahol ez állítható úgy emlékszem.

Link to comment
Share on other sites

A problémám konkrétan az lenne hogy amikor feletelepítem az Automap4.3-at és csatlakoztatom az Impulse-t, be kell állitani az Automap-ot is hogy észlelje a plug-in-eket. A Liveban ugyanugy be kell állitani hogy lássa a program az eszközt. Ugy állitom be ahogy az az Automap utasitás szerint van. Ha behuzok egy vst-t müködik. De mintha egyszer megszakadna a kapcsolat és egyáltalán nem reagál semmire az Ableton. Ha rákattintok felváltva az 1 Audio 2 Midi sávra akkor ezt látom az Impulseon is de nem reagál semmire. Az Automapban egy zöld pontnak kellene lennie az Ableton ikon elött hogy készen áll a müködésre. De nincs ott. Nem sokszor tudtam elérni hogy müködjön. Ha kihuzom és ujra bedugom sem változik semmi. Windows 7-et használok. Samsung laptopom van amit 1 hónapja vásároltam újan. Legyetek szívesek segítsetek! Előre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...