Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Zajos a gép


M Peti

Kérdés

Kedves Fórumozók,

ma már elgurult a gyógyszerem, az a helyzet. Összerakattam 200 e-ért egy gépet 2 éve, ami zavaróan zajos lett. Vissza vittem, mondták, hogy ez nem zajos, de tudnak adni bele egy halkabb valamit. Semmi nem változott. Azon kívül, hogy költöttem még egy kis pénzt. 2 éve úgy használom a gépet, hogy kifúrtam a falat, áttettem a gépet egy másik szobába, minden zsinórom 7 méter, így csend van.

Gondoltam, ma végére járok az ügynek és elviszem egy olyan helyre, amiben -mondjuk úgy- megbízom. Szerinte sem zajos a gép, de 18-ért vettem bele egy halk tápot. Ettől tényleg halkabb lett, de a csendestől annyira van, mint Makó Jeruzsálemtől.

Az a helyzet, hogy lassan el is hinném, hogy én vagyok a túlérzékeny, de az a bökkenő van ezzel, hogy 10 éve vettem egy használt pc-t 20-ért, illetve 2 hónapja szintén egy használtat 60-ért és nincs hangjuk. Fülelek és nem hallom. Zéró hang. Ez lenne a cél. Nyilván nem a pc-t szeretném hallgatni, hanem a zenét.

Nem értem, hogy nincs egy olyan szerelő, aki tudja mi az, hogy csendes gép?

Mi a véleményetek? Ez egy extrém kérés a részemről? (van két néma gépem)

Valami speciális ház, proci hűtő kell, ha nem szeretném hallgatni a gépem zaját?

A ház, az tudom, hogy nem egy atom, de szerintem egy teljesen átlagos gép. A következő dolgok vannak benne. Illetve a táp hűtő ma ki lett cserélve egy tényleg halkra. (De még mindig sok a zaj):

  • Coo - Cooler I DC mini processzor hűtő
  • Asus prime H310M-R
  • Intel core i5-9400F
  • 8GB DDR4 3000 MHz memória
  • 240 GB SATA SSD
  • 1 TB SATA HDD
  • ATI Radeon HD 6450 1GB
  • Black Pro Tower silent táppal (silent táp :) :) ez lett kicserélve, mert baromi hangos volt)
  • LG NSdvd 21 kétrétegű DVD író
Szerkesztette M Peti
Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

  • 0
Ekkor: 2022. 05. 12. at 20:16 írta DutchFlowers:

Itt foleg en emlegettem, de az azert inkabb a 400k HUF kategoria.

16GB RAM es 256GB SSD konfigot ajanlom, ha mar ugyis van 1TB SSD-d, meg 1TB HDD-d. Akkor mar csak egy csini USB-s kulso SSD, USB portbovito, stb kell ala, vannak nagyon szepen alaillok (80-100 erka), es akkor jol vagy.

De ezzel azert sok penzrol beszelunk. Ha mar ugyis van kulon geped zenelesre, es marpedig van, akkor zenelj. Szivesen belehallgatnek.

Nagyon amatőr szintem űzöm a keverést, tényleg csak próbálgatok összetekergetni egy gyenge demot-, vázlatot. Kísérletezem, hogy mi tudok kihozni a jelenlegi minimál körülményeimmel. 1-2 hónap és talán kész az első dal, amibe nagyobb melót tettem. Ha befejeztem, elküldöm.

Közben egy nem annyira offtopic téma adódott a gépemmel, amióta átpakoltam a C-re a dolgokat. A "Preferred ASIO buffer size"-om maximumon, 2048 samples-en van és akadozik a DAW lejátszásnál. 189/33 a foglalt/szabad helyek aránya a C-n. Ha ennek egyáltalán lehet köze az akadozáshoz. Eddig, ha ilyen probléma volt feljebb vittem a buffer size értéket és elmúlt az akadozás, de most már nem tudom feljebb vinni. Nem hiszem, hogy ez a projekt jobban terheli a gépet, mint az eddigiek.

Azon kívül más nem változott szerintem, hogy több adat lett a C-n. (közben még pár programot le is szedtem róla) 🤔

Link to comment
Share on other sites

  • 0
14 órája írta M Peti:

Közben egy nem annyira offtopic téma adódott a gépemmel, amióta átpakoltam a C-re a dolgokat. A "Preferred ASIO buffer size"-om maximumon, 2048 samples-en van és akadozik a DAW lejátszásnál. 189/33 a foglalt/szabad helyek aránya a C-n. Ha ennek egyáltalán lehet köze az akadozáshoz. Eddig, ha ilyen probléma volt feljebb vittem a buffer size értéket és elmúlt az akadozás, de most már nem tudom feljebb vinni. Nem hiszem, hogy ez a projekt jobban terheli a gépet, mint az eddigiek.

Azon kívül más nem változott szerintem, hogy több adat lett a C-n. (közben még pár programot le is szedtem róla) 🤔

1. monitorozd a homersekleteket

2. feladatkezeloben nezd meg, hogy a cubase es pluginek terhelik-e a gepet, mint elvart, vagy valami mas is. Rendezd a feladatokat CPU hasznalat szerint sorba, es ugy konnyu latni.

3. ha nagyobb hangmintakat hasznalsz, akkor a 8GB gyorsan keves lehet, es ha swappolni, meg streamelni is ugyanarrol a forrasrol akar a gep, akkor az eddig pont a kulon drive-oknak koszonhetoen nem feletetlenul ervenyesult ennyire, vagy ilyen koran. feladatkezeloben tudod nezni a memoria, meg a swap-ot is (page file, lapozofajl?).

Ha ezek egyike sem mutat problemat, akkor nemtom.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Szia!

 

Nem tudom, hogy aktuális-e még ez a kérdés de azért válaszolok. Szóval én tudom mi a csendes gép. A gépben a ventiket valóban ki kell cserélni noctua ventikre. A noctua sorozatból fülre a leghalkabb a vajszínű barna sorozat - persze ezen belül i svan sokfajta ez változó melyik gépbe melyik kell - és az is kb 700rpm fordulatszámon. Ennél a fordulatnál szinte semmi zaja nincs. Ami fontos, hogy a tápban lévő ventillátort is ki kell cserélni noctuára és az alaplapi pwm-re kell rákötni és beállítani a setup-ban hogy megfelelően működjön ha emelkedik a hőmérséklet. ( a táp venti beállításnál azért oda kell figyelni mert az automatán szabályoz és kb. azokat a hűtési értékeket kell átvezetni az alaplapi beállításokra, van olyan nem drága táp 750w-os amibe jól lehet cserélni ezt) Ott is fontos a 6-700rpm. Proci hűtőt ugyanúgy noctuára cserélni. Minden normál HDD zajos. Csak szerencse kérdése hogy egy-egy típuson belül mennyire zajos, tehát a hdd-t eleve el kell hagyni. Csak ssd-t kell használni. Ha ezeket megcsinálod és jól beállítod akkor nem lesz érzékelhető zaj még abban az esetben sem ha a ház doboza elhelyezése és annak akusztikája felerősíti a zajokat. Ha nem megy vagy nem akarsz ezzel foglalkozni akkor szívesen megcsinálom neked zajtalanra.

ui: eleve fontos kérdés a processzor hogy milyen és mennyire lehet hűteni kevés zajjal de nagyon jó hűtővel és jó beállítással minden beállítható.

ui2: van paraméterek szerint halkabb hűtő mint  a noctua, de mégis fülre nekem magasan a legjobb. Nem csak halk hanem nincsennek kiemelkedő zajai egy egy tartományban. Tehát fülre szerintem a legjobbak, tartósságra pedig - véleményem szerint ugyancsak legjobbak. Nekem van olyan noctuám ami 12 éves és megy tökéletesen.

Amióta ezt a választ megírtam többen megkerestek ezzel kapcsolatban. Tudok segíteni halk "zenész" gép vásárlással vagy összerakással kapcsolatban. tel: 0630-222-65-79

 

 

Szerkesztette mra
kiegészítő információ hozzáfűzése
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...