Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Zajos a gép


M Peti

Kérdés

Kedves Fórumozók,

ma már elgurult a gyógyszerem, az a helyzet. Összerakattam 200 e-ért egy gépet 2 éve, ami zavaróan zajos lett. Vissza vittem, mondták, hogy ez nem zajos, de tudnak adni bele egy halkabb valamit. Semmi nem változott. Azon kívül, hogy költöttem még egy kis pénzt. 2 éve úgy használom a gépet, hogy kifúrtam a falat, áttettem a gépet egy másik szobába, minden zsinórom 7 méter, így csend van.

Gondoltam, ma végére járok az ügynek és elviszem egy olyan helyre, amiben -mondjuk úgy- megbízom. Szerinte sem zajos a gép, de 18-ért vettem bele egy halk tápot. Ettől tényleg halkabb lett, de a csendestől annyira van, mint Makó Jeruzsálemtől.

Az a helyzet, hogy lassan el is hinném, hogy én vagyok a túlérzékeny, de az a bökkenő van ezzel, hogy 10 éve vettem egy használt pc-t 20-ért, illetve 2 hónapja szintén egy használtat 60-ért és nincs hangjuk. Fülelek és nem hallom. Zéró hang. Ez lenne a cél. Nyilván nem a pc-t szeretném hallgatni, hanem a zenét.

Nem értem, hogy nincs egy olyan szerelő, aki tudja mi az, hogy csendes gép?

Mi a véleményetek? Ez egy extrém kérés a részemről? (van két néma gépem)

Valami speciális ház, proci hűtő kell, ha nem szeretném hallgatni a gépem zaját?

A ház, az tudom, hogy nem egy atom, de szerintem egy teljesen átlagos gép. A következő dolgok vannak benne. Illetve a táp hűtő ma ki lett cserélve egy tényleg halkra. (De még mindig sok a zaj):

  • Coo - Cooler I DC mini processzor hűtő
  • Asus prime H310M-R
  • Intel core i5-9400F
  • 8GB DDR4 3000 MHz memória
  • 240 GB SATA SSD
  • 1 TB SATA HDD
  • ATI Radeon HD 6450 1GB
  • Black Pro Tower silent táppal (silent táp :) :) ez lett kicserélve, mert baromi hangos volt)
  • LG NSdvd 21 kétrétegű DVD író
Szerkesztette M Peti
Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

  • 0
50 perccel ezelőtt írta M Peti:

hangos a cucc. Nem szeretném eladni, mert bízom benne, hogy csendesebbé tehető.

Én se bírom az asztali helikoptereket, de azért régebben is zenéltek, amikor nem voltak ilyen géptuningok sem divatként sem lehetőségként, sőt láttam 2000-es évek elején Protoolsal ipari pc-n komolyzenei felvételt csinálni hangmérnököt, hát attól letennéd a kanalat, mert tényleg brutál volt.

De meglehet azt is csinálni, hogy berakod egy hangszigetelt dobozba vagy asztalba, ha tényleg annyira zavar. Ezenkívül zenét nem szoktak halkan hallgatni, mint ha az Officeba gépelgetés közben sustorogna csendben a gép, kvázi el is nyom sok zajt a zene így.

Sőt vannak zenei technikai tanácsadással foglalkozó cégek is, akik elmondják vagy tesznek ajánlatot mivel kéne próbálkoznod pontosan, ha nem értesz a témához, mint hogy belebarkácsolj a gépedbe és hazavágd. Pl. https://www.ekidio.hu/

Amúgy nekünk is van itthon egy 18 ezres használt irodai asztali Fujitsu-Siemens gépünk és simán elfut rajta a Cubase. :) Na persze nem vst hegyekkel, de a szoftvereket se lehet ahogy esik úgy puffan alapon használni. Lehet hogy neked vmi komoly rendszerterhelés vagy vírus miatt izzad a géped alapból, hogy zúg mint a traktor. Az ilyen jelenség ma kb. még bitcoin bányászatnál jön elő, ha tényleg durván zúg a pc.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Na most kinek mi a hangos... 

A problémára a tuti megoldás akkor összegezve árral: 

1, videokártya csere passzívhűtésűre. min. 20.000Ft (vagy ha lehet a kártyán lévő hűtés csere passzívhűtésre.)

2, Táp cseréje megbízhatóbb és halkabbra. pl. Be quiet Straight Power 11 . kb. 40.000Ft ( de ott a kalkulátor hogy megkora kell, amit linkeltem)

3, Procihűtő cseréje csendesre : pl. Scythe Ninja 5 23.000Ft. (Később nagyobb procihoz is jó lehet)

4, Ház ventillátor csere. pl. Be quiet Silent Wings 3 9.000 darabja. De lehet, hogy csak gagyi a ház és minden rezonál. Tehát inkább házat kellene venni! pl. Be quiet! Silent Base 600 50.000Ft. Ebben van 2 ventillátor tehát külön már nem kell venni szerencsére.

5, HDD kiszerel beletesz egy külső merevlemezházba, így csinálsz belőle egy külső vinyót a mentésnek kb. 7.000Ft.

1TB SSD beletesz. kb. 40.000Ft.

Kész is van a fasza megbízható baromi halk konfigod csak kb.180.000 -at kell rákölteni. 

Na most akkor még mindig hangos a gép, vagy annyira nem is gáz és jóvanazúgy? :) 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
2 órája írta Irw:

Kész is van a fasza megbízható baromi halk konfigod csak kb.180.000 -at kell rákölteni. 

:lol:

Ettől már olcsóbb ha egy fridzsidert vesz akkor és belerakja. 

Na igen! Egy hangfelvétel arról a zúgásról nem ártana A-B a másik halk géppel vagy egy normál beszédhang mellett. Reggel pl. nekem a tücsökcirippelős "halk" ébresztőhang is hangos tud lenni... :D

(De sztem túlzásba vittük eddig is a téma kibeszélését.)

Szerkesztette djuice
Link to comment
Share on other sites

  • 0
Válaszolta (szerkesztve)
18 órája írta Irw:

Na most akkor még mindig hangos a gép, vagy annyira nem is gáz és jóvanazúgy? :) 

 

Kicsit elmentünk abba az irányba, hogy a zajszint megítélése szubjektív. Ez igaz, nyilván, de ha mondjuk egy kiállásnál baromi hangos zaj társul a kitartott gitárhang mellé, és mindenki hallja, akkor az már nem teljesen szubjektív. Valahogy el kéne tüntetni, le kéne csökkenteni. Nálam is ez a helyzet. Nem húsz éves vagyok már (sajnos), így találkoztam már néhány PC-vel. Ez mind közül a leghangosabb, és sokkal hangosabb, és ugye nem folyamatosan szól a zene, ami elnyomhatná, néha gondolkodom is :), illetve kezembe veszem a gitárt, esetleg felveszek valamit...) . És próbálom megérteni, hogy miért hangos. Mitől más ez, mint a többi. (nincs vírus rajta, és amikor még csak a Windows volt rajta, akkor is ugyanilyen hangja volt). Na mindegy, nem ragoznám ezt tovább, annál is inkább, mivel hála nektek, úgy érzem vállalható költséggel normál szintre hozható a probléma.

18 órája írta Irw:

1, videokártya csere passzívhűtésűre. min. 20.000Ft (vagy ha lehet a kártyán lévő hűtés csere passzívhűtésre.)

2, Táp cseréje megbízhatóbb és halkabbra. pl. Be quiet Straight Power 11 . kb. 40.000Ft ( de ott a kalkulátor hogy megkora kell, amit linkeltem)

3, Procihűtő cseréje csendesre : pl. Scythe Ninja 5 23.000Ft. (Később nagyobb procihoz is jó lehet)

4, Ház ventillátor csere. pl. Be quiet Silent Wings 3 9.000 darabja. De lehet, hogy csak gagyi a ház és minden rezonál. Tehát inkább házat kellene venni! pl. Be quiet! Silent Base 600 50.000Ft. Ebben van 2 ventillátor tehát külön már nem kell venni szerencsére.

5, HDD kiszerel beletesz egy külső merevlemezházba, így csinálsz belőle egy külső vinyót a mentésnek kb. 7.000Ft.

1TB SSD beletesz. kb. 40.000Ft.

 

Köszönöm szépen az idődet, energiádat, hogy összegezted a szitut!!

A videokártya csere passzívra, 100 %, hogy meg fog történni, ami már könnyen lehet, hogy elég. Mint kiderült, az volt a leghangosabb. Viszont, teljesen feleslegesnek érzem ezt a plusz HDD hangforrást, amit ki is tudok szedni akár. Illetve van egy 1 TB-s külső vinyóm ezen kívül, amit elképzelhető, hogy kihasználok mentésre. Vagy, amit kiszedtem ebből a gépből. Így már a táp és a proci hűtők maradnak, amik szerintem simán beleférnek a kultúrált zajszintbe. De, már a videokártya csere is tényleg megmentheti az egész szitut.

Az derült ki számomra ebből a kis gépbe belenézésből és a sok javaslatotokból, hogy mivel én még csak irodai felhasználásra készült gépeket használtam, nem találkoztam még sem hűtős videokártyával, sem hűtős HDD-vel. Valószínűleg ezért nem értettem a helyzetet. Másik lehetőség, hogy ez a videokártya hangos, mint a sz@r. A lényeg, hogy én inkább maradnék a csendesebb vonalon, és ez szerencsére meg is oldható.

Köszönöm mindenkinek a segítséget!!

(a ház nem egy atom, de megnéztem és nem rezeg, nem rezonál)

 

Szerkesztette M Peti
Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 órája írta M Peti:

egy kiállásnál baromi hangos zaj társul a kitartott gitárhang mellé, és mindenki hallja, akkor az már nem teljesen szubjektív. 

...találkoztam már néhány PC-vel. Ez mind közül a leghangosabb, és sokkal hangosabb, és ugye nem folyamatosan szól a zene, ami elnyomhatná

Ez így még érdekesebb akkor!

Boltban azt mondták nem hangos gép.

Gitár zene (felteszem rock) és "baromi hangos zaj" a gépből...

Hát nekem erről az jut eszembe, mikor még Pentium 2-es gépünk volt, fent az asztal tetején a monitor mellett és kb. fél méterről fütyült évekig a pofánkba. Ok, 96-ban még ez véletlenül sem a zenélésről szólt, de sztem egy boltos szerint nem hangos gépnek, nem kéne olyan durván helikopterezni ahogy leírod. Lehet hogy csak meg kéne nézetned vkivel, és beállíttatni. Pl. olyanra gondolok, hogy az alaplap meg videokártya driverek mikor feltelepülnek, előszeretettel tol fel az automatikus install mindenféle utility meg tuning segédprogramokat. Lehet hogy olyan cuccok pörgetik neked azt a szerencsétlen gépet, ill. a hűtést rajta, ami totál indokolatlan.

De elsőként nem ártana egy zajossági felvétel róla, mielőtt 100 ezreket kidobnál megint értelmetlenül!

Link to comment
Share on other sites

  • 0
5 órája írta djuice:

Ez így még érdekesebb akkor!

Boltban azt mondták nem hangos gép.

Gitár zene (felteszem rock) és "baromi hangos zaj" a gépből...

Hát nekem erről az jut eszembe, mikor még Pentium 2-es gépünk volt, fent az asztal tetején a monitor mellett és kb. fél méterről fütyült évekig a pofánkba. Ok, 96-ban még ez véletlenül sem a zenélésről szólt, de sztem egy boltos szerint nem hangos gépnek, nem kéne olyan durván helikopterezni ahogy leírod. Lehet hogy csak meg kéne nézetned vkivel, és beállíttatni. Pl. olyanra gondolok, hogy az alaplap meg videokártya driverek mikor feltelepülnek, előszeretettel tol fel az automatikus install mindenféle utility meg tuning segédprogramokat. Lehet hogy olyan cuccok pörgetik neked azt a szerencsétlen gépet, ill. a hűtést rajta, ami totál indokolatlan.

De elsőként nem ártana egy zajossági felvétel róla, mielőtt 100 ezreket kidobnál megint értelmetlenül!

Szerintem félre értesz.

Nem a gép hallatszódik bele a felvételbe, mivel egy másik szobában van jelenleg. (emelett a gép mellett nem lehetne felvételt készíteni..) A kiállásban lévő zaj csak egy példa volt, hogy ha egy ilyet hallana bármelyikünk, az nem egy szubjektív jelenség, hanem egy zajos felvétel. Amibe még te sem tudnál, adott esetben belekötni ;)

Illetve azt is írtam, hogy eszembe sincs százezreket kiadni. Szerettem volna megérteni, hogy mi a zaj oka, forrása. Megtörtént. Kiderült a sok hozzászólásból, kis nyomozásból stb.. Valószínűleg egy videokártya csere elegendő (ahogy írtam), de még ezen felül is lehet csökkenteni a zajt, ahogy fentebb kifejtettük. Jelen körülmények között kb. a zaj 60-70 %-a megszüntethető egy videokártya cserével és a HDD kivételével, amit tudok helyettesíteni. (20-30 eFt)

Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 órával ezelőtt írta M Peti:

Szerintem félre értesz.

Nem biztos, csak azt próbáltam megérteni, egy új mai gép hogy lehet ilyen elviselhetetlenül hangos, ha a bolt szerint meg nem hangos? :wacko: Szóval nekem továbbra is sántít vmi itt, de ez most nem is lényeges részemről, hisz neked kell a géppel bajlódnod mégiscsak.

Pl. akkor azt csak ki tudod fejezni, ha nem akarsz róla zajmintát felvenni, hogy egy csendes laptophoz képest kb. hányszor hangosabb? Az ugyanis, hogy magad se tudtad megállapítani mitől hangos neked, eléggé fura, hogy utána lazán meg pl. ki akarnád kötni a vga ventijét. :wacko: 

Én a helyedben azért továbbra sem barkácsolnék bele a gépbe. A hardver cserét is (ha egyáltalán szükséges) sztem szakboltban végeztesd, főleg ha még garis is a gép esetleg! (nem tudom)

Szerkesztette djuice
Link to comment
Share on other sites

  • 0
8 órája írta djuice:

 egy új mai gép

Nem tudom mennyire uj, de hogy nem mai az biztos. A proci 3 eves, a grafkartya meg 11. A proci mai szemmel is kompetens, kicsit forrofeju, de egy jo huto azt le tudja kezelni. A grafkartya viszont 1. soha nem volt igazan jo es 2. olyan korbol szarmazik, amikor meg mas volt az etalon, es a kis 40-60 mm-es ventillatorok elfogadhatok voltak penztarcabarat kompromisszumnak.

A barkacsolas meg nem baj. Egy PCIe kartyat (lasd grafkartya) kicserelni, senki ne sertodjon meg, de egy csimpanz kepessegeit sem hasznalja ki. Egy proci-huto csere kicsit komolyabb beavatkozas, amig az elson tul nem esel, dehat ugye mindig van egy elso alkalom. Ennek ellenere szakamber segitseget/felugyeletet javaslom az elso nekifutasra.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
2 órája írta DutchFlowers:

egy csimpanz kepessegeit sem hasznalja ki

Bennem felvetődött a leírásokból, hogy látott-e már egyáltalán a kérdező videokarit, hogy minden kínai volt számára itt, s hogy nem érti mitől zúg a gépe, mert topikot nyit érte. Oké, van olyan, hogy vki annyit tud a szgépről, hogy összekeveri az éjjeliszekrénnyel (csajt legalábbis már láttam ilyet). :) Na mindegy, annak eleve jobb ha vmi mást tud inkább. :D

 

2 órája írta DutchFlowers:

A grafkartya viszont 1. soha nem volt igazan jo es 2. olyan korbol szarmazik, amikor

Abból indultam ki, hogy vhol azt írta, a covid alatt vette boltból, de arra nem fókuszáltam, hogy használt ezer éves alkatrészekből összeverbuvált, s mindez 200 pezójért. Szóval ezt hogy??? :wacko: Mert innentől ez tényleg éjjeliszekrényként eladott átverés...

Mondtam én, hogy itt nekem sántít vmi! Akkor meg is van.

Szerkesztette djuice
Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 órája írta djuice:

...

1. nem ordongosseg, es mindenki meg tudja az ilyen szintu alapokat tanulni nagyon gyorsan. Erre utalt a nem sertonek szant csimpanzos hasonlat.

2. HD6450-est a mai napig kapni ujonnan, meg az is lehet, hogy meg gyartjak is bizonyos manufakturakban. A 200k HUF tenyleg kicsit erosnek tunik, es bennem is megfordult, hogy palira vettek a kerdezot, pedig Peti, de az a vonat mar elment, azzal mar nem lehet mit kezdeni.

Gondolkodjunk elorefele. Pl passziv grafkartyara cserelni a mostanit.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Bocsánat, de szerintem teljesen mindegy, hogy átvertek-e vagy sem. Azt értem, hogy egy plusz téma, amit még ki lehetne számolni és kárörvendeni rajta esetleg, de ez az irány egyáltalán nem idegesít. Átvert egy kereskedő egy látatlanban megvásárolt, rendelt gépnél? Benne van a pakliban. És?

Ha van hozzá energiátok, számoljátok ki mennyibe kerülhet most ez a gép és akkor pontos képet kapunk. Engem nem igazán érdekel, de hátha valakit igen. Valamelyik hozzászólásomban pontosan leírtam, hogy mi van a gépben, az alapján ki lehet számolni.

De, miközben írtam ezt hozzászólást, bekopiztam az összes alkatrészt a gugliba és összeadtam őket. Ha többféle árat láttam, a közepét lőttem be. 5 perces számolás volt, nyilván nem pontos. A végeredmény 234 eFt.

De, ha 150 jönne ki, akkor sem lenne sok értelme ezen rugóznom.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
37 perccel ezelőtt írta M Peti:

 akkor sem lenne sok értelme ezen rugóznom.

A lényeg, hogy sikerüljön megoldani a problémád! Nem tudom merre laksz, de azt a boltot kerüld, ahol vetted sztem.

Sőt, ha annyira nem lényeg a pénz vagy hogy átvertek-e, még mindig vehetsz egy Mac Minit ahogy már javasolták és volt gond, nincs gond. A zajgenerátort meg el is adhatod.

Szerkesztette djuice
Link to comment
Share on other sites

  • 0
14 perccel ezelőtt írta djuice:

A lényeg, hogy sikerüljön megoldani a problémád! Nem tudom merre laksz, de azt a boltot kerüld, ahol vetted sztem.

Sőt, ha annyira nem lényeg a pénz vagy hogy átvertek-e, még mindig vehetsz egy Mac Minit ahogy már javasolták és volt gond, nincs gond. A zajgenerátort meg el is adhatod.

Ok. Köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

  • 0
2 órája írta DutchFlowers:

Azert szamolj majd be mire jutsz.

Felhívtam most egy közeli szervízest és mondta, hogy ha nem terhelem, akkor akár elmehet venti nélkül is ez a videokártya. Azt mondta, hogy elvileg jelez a gép, ha gáz van (vagy leáll a videokártya). Jelenleg tényleg csak Cubase megy a gépen. Játszani sosem játszom, szóval most megpróbálom lehúzni a ventit.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
2 órája írta M Peti:

Felhívtam most egy közeli szervízest és mondta, hogy ha nem terhelem, akkor akár elmehet venti nélkül is ez a videokártya.

Most majdnem meglepodtem ;)

2 órája írta M Peti:

Azt mondta, hogy elvileg jelez a gép, ha gáz van (vagy leáll a videokártya). Jelenleg tényleg csak Cubase megy a gépen. Játszani sosem játszom, szóval most megpróbálom lehúzni a ventit.

Mar kb a 90es evek vegetol standard a normalisabb procikban az ilyesmi onkontroll. A maiak csak visszabb tekerik magukat, es ilyen szempontbol a HD6450 szerintem mar mainak szamit, de a "regebbiek" is max lekapcsoltak ha a homerseklet meghaladt egy specifikus erteket. DE, mivel par even belul lattam megfoni 2010-es evjaratu i3-ast, meg i5-ost is (mindkettot laptopban, egyik sem az enyem :P ,es valoszinuleg ezek is kozrejatszottak):

1. azert tartsd rajta a szemed

2. ha elfogadhatonak tunik a lehuzott allapot, akkor szereld le a ventillatort a kartyarol (4 csavar altalaban), hogy azzal is javitsd a holeadast.

3. mindezen javaslatokat ellenoriztesd a szervizes haveroddal: mindig ellenorizd az online informaciot (is). :) 

Szerkesztette DutchFlowers
Link to comment
Share on other sites

  • 0
35 perccel ezelőtt írta DutchFlowers:

Most majdnem meglepodtem ;)

Mar kb a 90es evek vegetol standard a normalisabb procikban az ilyesmi onkontroll. A maiak csak visszabb tekerik magukat, es ilyen szempontbol a HD6450 szerintem mar mainak szamit, de a "regebbiek" is max lekapcsoltak ha a homerseklet meghaladt egy specifikus erteket. DE, mivel par even belul lattam megfoni 2010-es evjaratu i3-ast, meg i5-ost is (mindkettot laptopban, egyik sem az enyem :P ,es valoszinuleg ezek is kozrejatszottak):

1. azert tartsd rajta a szemed

2. ha elfogadhatonak tunik a lehuzott allapot, akkor szereld le a ventillatort a kartyarol (4 csavar altalaban), hogy azzal is javitsd a holeadast.

3. mindezen javaslatokat ellenoriztesd a szervizes haveroddal: mindig ellenorizd az online informaciot (is). :) 

Köszönöm! 1 órája teszek, veszek a gépen, lekapcsolt videokártya ventivel, 24,5 fokos helyiségben és eddig rendben vagyunk. A zaj szinte rendben van.. Örülök nagyon!

Közben megkérdeztem azt a boltot is, ahol a táphűtőt vettem nemrég (látta nemrég a gépet), hogy le tudom-e húzni a HDD-t, és igen, a tápkábelét kéne lehúznom és pont. Szóval most pucolom le a C-t és az aktuális dolgokat átteszem rá. A HDD-ről meg lementek mindent egy külsőre és mindjárt offolom azt is. Felesleges.

Használom még pár napig így a videokártyát, aztán megnézem, hogy le tudom-e csavarozni a hűtőt (Y) Köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 órája írta M Peti:

A HDD-ről meg lementek mindent egy külsőre és mindjárt offolom azt is. Felesleges.

Egy jobbfajta kulso hazba teve (szanj ra akar 10+ ezret is, vagy kuld el uziben, ranezek) azt is hasznald nyogodtan, es egeszseggel.

De en elobb egy sata SSD-t vennek majd, amikor mar latszik, hogy a grafkartya megoldas hosszutavon is mukodik. Erre a kozelgo nyar pont tokeletes teszt periodus lesz. Egy MLC vagy meg inkabb SLC terrabajtos (vagy ami belefer a budzsebe, de minimum 1TB, az kb az aroptimum kulonben is) SSD, es akkor nem kell C:\-n dolgozni, amirol hosszutavon lebeszelnelek. En meg a Cubase-t sem C-re telepitenem, plane, ha sok pluginod van.

Annal hosszabb tavon meg vennek egy macminit. :) A HD-t, meg a SATA SSD-t siman tudod azzal is hasznalni, sot kimondottan hasznos lesz a migracio utani idokre is. A ventit (vagy akar egy ujat) meg vissza lehet csavarozni a kartyara, oszt el lehet adni. Zajongjon es fogyasszon mashol.

 

Szerkesztette DutchFlowers
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Lent van a HDD is, videokártya is, halk. El sem hiszem. A proci hűtőnek 0 hangja, a tápnak van egy hangyányi. Még nem is raktam vissza a ház oldalát. Össze sem lehet hasonlítani az előtte/utána állapotot, nem kell baromi hosszú kábeleket használnom a másik szobáig, lehet mellettem a ház...

Köszönöm szépen a segítséget mindenkinek!! Nem is tudjátok, de egy tényleg bosszantó és eddig macerásan kiküszöbölhető szituációban segítettetek rengeteget!!

Link to comment
Share on other sites

  • 0
40 perccel ezelőtt írta M Peti:

Még nem is raktam vissza a ház oldalát.

Az mondjuk egy kovetkezo merdfoldko, szal azert tartsd a szemed a homersekleteken. Valszeg nem lesz semmi gond (90%), de inkabb nezd, minthogy ram kend :)

Szerkesztette DutchFlowers
Link to comment
Share on other sites

  • 0
4 perccel ezelőtt írta DutchFlowers:

Egy jobbfajta kulso hazba teve (szanj ra akar 10+ ezret is, vagy kuld el uziben, ranezek) azt is hasznald nyogodtan, es egeszseggel.

De en elobb egy sata SDD-t vennek majd, amikor mar latszik, hogy a grafkartya megoldas hosszutavon is mukodik. Erre a kozelgo nyar pont tokeletes teszt periodus lesz. Egy MLC vagy meg inkabb SLC terrabajtos (vagy ami belefer a budzsebe, de minimum 1TB, az kb az aroptimum kulonben is) SSD, es akkor nem kell C:\-n dolgozni, amirol hosszutavon lebeszelnelek. En meg a Cubase-t sem C-re telepitenem, plane, ha sok pluginod van.

Annal hosszabb tavon meg vennek egy macminit. :) A HD-t, meg a SATA SSD-t siman tudod azzal is hasznalni, sot kimondottan hasznos lesz a migracio utani idokre is. A ventit (vagy akar egy ujat) meg vissza lehet csavarozni a kartyara, oszt el lehet adni. Zajongjon es fogyasszon mashol.

 

Igen, ezt a HDD-t még használni szeretném. Megoldom azt is, de ez már így szerencsére ráérősebb. És igen, nekem is rögtön az SSD bővítés jutott eszembe, mert még néhány vst hangszer, aztán túlcsordul a C.

Annyit említettétek ezt a macminit, hogy ránézek mi ez a jolly joker cucc. (gondolom valami gyors és csendes Apple cucc) Bár most nem látom, hogy sokkal jobban bele tudok folyni nagyobb PC beruházásba.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 perce írta M Peti:

Annyit említettétek ezt a macminit, hogy ránézek mi ez a jolly joker cucc. (gondolom valami gyors és csendes Apple cucc) Bár most nem látom, hogy sokkal jobban bele tudok folyni nagyobb PC beruházásba.

Itt foleg en emlegettem, de az azert inkabb a 400k HUF kategoria.

16GB RAM es 256GB SSD konfigot ajanlom, ha mar ugyis van 1TB SSD-d, meg 1TB HDD-d. Akkor mar csak egy csini USB-s kulso SSD, USB portbovito, stb kell ala, vannak nagyon szepen alaillok (80-100 erka), es akkor jol vagy.

De ezzel azert sok penzrol beszelunk. Ha mar ugyis van kulon geped zenelesre, es marpedig van, akkor zenelj. Szivesen belehallgatnek.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
49 perccel ezelőtt írta M Peti:

Össze sem lehet hasonlítani az előtte/utána állapotot,

Na látod, szoftveresen is lekapcsolhattad volna akár BIOS-ban is valószínűleg ill. az alaplap + vga tweak progijával beállíthattad volna már az első nap is magadnak egy kis utánaolvasással a géped, semmit se kellett volna hozzá lehúzni és nem helikopterezett volna 2 évig. :)

A HDD-k is az energiabeállításoknál kiválasztható hány perc múlva kapcsoljanak le ha épp nem kell...

 

Szerkesztette djuice
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...