Jump to content
Ménemszól.hu

Még egy dobás a hőségre: Korg PA5X


djuice

Recommended Posts

  • djuice changed the title to Még egy dobás a hőségre: Korg PA5X

Véleményem szerint hangzás élményben nem tud többet nyújtani (eddigi demok alapján), mint az eddigi PaX tesójai....összegyúrtak itt most kezelő felületben Rolandot meg Yamahát is, de meghallom a hangszíneket, amiktől 10 éve is hidegrázott és a fejemet fogom, hogy mire gondolhatott a szerző??? Tény, hogy vannak benne újak is, de összességében nem tudott még most sem lenyűgözni. Az viszont bámulatos, hoyg milyen mélységekig lehet szerkeszteni benne mindent is, és a 4-8Gb memória is dícséretes. Az viszont sajnálatos, hogy enélkül nem sokat ér a hangszer. Elnézést, azoktól, akiknek igen, ez az én személyes véleményem.

Tisztelettel, egy volt haknis zenész, aki sok kisérő automatikás hangszeren muzsikált anno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Válaszolta (szerkesztve)
40 perccel ezelőtt írta Hobkins:

Véleményem szerint hangzás élményben nem tud többet nyújtani

Egy Pa4 tulajú haverom pl. a sequencert hiányolja belőle, hogy nem tud áthangszetelni így rajta egy dalt. Szerintem amúgy jobban szól egy Korg egy Rolandnál (ami már nem csinál értékelhető arrangert sem jó ideje!) vagy Yamahánál is ebben a műfajban, csak ugye foglalkozni kell velük. Azért a Pa5x itt-ott már néhol tud hasonlóan is szólni, mint egy valódi zenekar (dob, gitár, fúvósok ...). Pár hangzást a Nautilusból is kapott!

Az instant gyári hangzáson amúgy (pláne general midiben) én még semmit nem hallottam normálisan szólni egy load+play után. :) Arra talán csak a Ketronok képesek, de ott is elpuhult már a hangzás újabban...

Szóval mindenképp élőben kellesz ezt megvizsgálni, bár az ára elég elrettentő és a korábbi Pa4-esekét is fent tartja így milliós sávban!

Szerkesztette djuice
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

25 perccel ezelőtt írta djuice:

Egy Pa4 tulajú haverom pl. a sequencert hiányolja belőle, hogy nem tud áthangszetelni így rajta egy dalt. Szerintem amúgy jobban szól egy Korg egy Rolandnál (ami már nem csinál értékelhető arrangert sem jó ideje!) vagy Yamahánál is ebben a műfajban, csak ugye foglalkozni kell velük. Azért a Pa5x itt-ott már néhol tud hasonlóan is szólni, mint egy valódi zenekar (dob, gitár, fúvósok ...). Pár hangzást a Nautilusból is kapott!

Az instant gyári hangzáson amúgy (pláne general midiben) én még semmit nem hallottam normálisan szólni egy load+play után. :) Arra talán csak a Ketronok képesek, de ott is elpuhult már a hangzás újabban...

Szóval mindenképp élőben kellesz ezt megvizsgálni, bár az ára elég elrettentő és a korábbi Pa4-esekét is fent tartja így milliós sávban!

A Rolandokat hagyjuk is....a G70 óta nincs normális hakni (rövidítek) hangszere. Korg dobokban elég jó volt mindig, meg mondjuk Zongora hangszínben. A többit nem méltatnám. Ok, most már a nylon gitár is odabasz, de a fúvosokban a trombitán kívül nem hallottam még használhatót. Most reklámozzák a hegedű hagszínt, hogy az milyen jó....sose lesz jó, de kb semmiben sem. De ezt a szintű hegedű hangszínt a Yamaha a Tyros 4-be már betolta jó régen (2010-ben adták ki). 

Midi betölt és használható...hát nem tudom, erről nagyon nem tudok nyilatkozni, én a megfogom az akkordokat és elmuzsikálom a dalt híve vagyok, 1-2 esetet kivéve. Na de arra az 1-2 esetre meg nem volt kezemben Korg, hogy kipróbáljam, de az tuti, hogy Yamahában betolom, effektet lehúzom, és kb. használható is. Nyilván hangszín cserével meg pláne.

Összegezve az én véleményem a mai napig az, hogy egy Yamahát ha megveszek a boltból, minden pack/set nélkül úgy ahogy van, nyersen, bekapcsolom és bármilyen műfajban tudok muzsikálni vele úgy, hogy az jól, de minimum elfogadhatóan szól. A Korggal ezt nem tudom megcsinálni. Megveszem a Korgot, és kell hozzá 2 hét foglalkozás, hogy az haknira kész legyen. Hozzá teszem, van, amiben sokkal jobban domborít mint akármelyik Yamaha, de ALL IN ONE, nekem akkor is a Yamaha marad. Pedig...nagyon nagyon vártam ezt az 5X-et. Már úgy akartam csalódni a Korgban, de sajnos nem sikerült még most sem. Mondjuk az utóbbi Yamaha széria kellemetlen csalódás az SX széria és a Genos is egyaránt.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
×
×
  • Create New...