Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Roland Gaia 2


Szodike

Kérdés

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

  • 0
4 órája írta Szodike:

Megjelent a kettes gajjja, tök jó, végre nem a szokásos zen core, hanem valami kicsit más :)

Na, hát ezt nem láttam jönni, a kutyafáját :) Mondjuk mire a demót megnéztem, a 600+ ezer forintos ára sajnos le is dobott a lóról :)

Szerkesztette Koródi Csaba
Link to comment
Share on other sites

  • 0
35 perccel ezelőtt írta djuice:

Mik ezek az ismérvek a látottak alapján?

Elsö ránézésre kevés LFO, kevés ADSR, kevés filter típus (ebben a ZENCore pl sokkal jobb volt), nincs CV/Gate, nincs aftertouch, semmi izgalmasabb szintézis típus (pl Plaits/micro/minifreak enginek) és monotimbral. Nyilván nem rossz, de azért a jó szerintem nem ilyen. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 2023. 09. 30. at 11:24 írta cursortoxyz:

Elsö ránézésre kevés LFO, kevés ADSR, kevés filter típus (ebben a ZENCore pl sokkal jobb volt), nincs CV/Gate, nincs aftertouch, semmi izgalmasabb szintézis típus (pl Plaits/micro/minifreak enginek) és monotimbral. Nyilván nem rossz, de azért a jó szerintem nem ilyen. :)

Szerintem a minifreak "izgalamas szintézisei" ismert elemekből építkeznek, csak másképp vannak csomagolva. A funkcióknál, a működés elve helyett inkább a hatást próbálják megnevezni, ami sokaknak jobban átmegy, mások viszont agyfaszt kapnak tőle.
Teljesen másik célközönséget céloz meg. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
7 órája írta V László:

Szerintem a minifreak "izgalamas szintézisei" ismert elemekből építkeznek, csak másképp vannak csomagolva. A funkcióknál, a működés elve helyett inkább a hatást próbálják megnevezni, ami sokaknak jobban átmegy, mások viszont agyfaszt kapnak tőle.
Teljesen másik célközönséget céloz meg. 

A nagy resze Plaits port, par meg Noise Engineering modulokbol jott, ugyhogy persze, nem talaltak fel a spanyolviaszt az Arturianal, de nem is kotelezo oket hasznalni, ott a VA, 2-OP FM, waveshaper meg a wavetable mod ha konzervativabb synth enginekkel jatszana az ember.

Oszinten szolva fogalmam sincs ki ennek a szintetizatornak a celkozonsege. :) 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
10 órája írta cursortoxyz:

Oszinten szolva fogalmam sincs ki ennek a szintetizatornak a celkozonsege. :) 

Akinek kell a trance supersaw + wavetable, de nem akar Mortal Kombat kivégzéseket megtanulni, hogy elérje az S-1, SH-4D alap funkcióit és nincs szüksége a Jupiter Xm layereire. 
Vagyis én :) 

Amin elbukhat, hogy ez már messze nem hátizsákos méret, de csak 3 oktáv,
és az sem jó előjel, hogy nekem tetszik, mert a korábbi kedvenc SH-201 és System-1 sem futott nagy karriert :D 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Inkább a JP-8002-n dolgozhatnának egy kicsit a Rolandnál, már megint szégyen szemre a Behringernek jutott eszébe egy ilyen kulthangszert valamilyen formában feltámasztani. Az Sh-201 sem volt rossz, még a design is tetszetős volt, de hangzásban már messze elmarad a JP-8000hez képest.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...