Jump to content
Ménemszól.hu

Heritage Audio külső hangkártyák érkeznek három változatban


BorsCast

Recommended Posts

A 2024-es NAMM show előtt mutatta be a Heritage Audio az új külső hangkártyáit három változatban. A kicsit furcsa nevű i73 PRO EDGE, i73 PRO 2 és i73 PRO One a cég 1073 típusú előfokának áramkörét kapta meg. 

 

 

heritage_audio_i73.jpg

 

image.thumb.jpeg.cc67b8b0742bd609431a490b81a38d7a.jpeg

Szerkesztette BorsCast
javítás
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pont az jutott eszembe, mint faceeasyg-nek.
Aki nagyban tolja, az úgyis megveszi a Neve, vagy a Heritage pre-t külön,
aki pedig egyedül home-ban, annak a max 2ki-2be U.A.-nál jobb nem igen kell.
Amúgy érdekes...
 

Szerkesztette Misha80
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Annyiféle hangkártya van, ami tök jó, csak még olyant nem csinált senki, ami egy EMU 1820m-et elérhető áron megütne (az opciókra/szolgáltatásokra gondolok) Ami azért valahol különös.* Főleg akkor, amikor a Behringertől kezdve minden cég fossa a félkész egy-két hangú szintetizátorait, az olcsó studió monitorokat. Ezekből manapság már elég gyakran elég sok embernek több van otthon mint egy vagy kettő.

*Sőt. Egy hangkártya sincs ilyen.

Szerkesztette draco draconis
Link to comment
Share on other sites

7 órája írta draco draconis:

Egy hangkártya sincs ilyen.

Ez bizony igaz! De mint AD-is bevallotta utólag, az Emuk csak AD-re voltak profik (m szériában), DA-ra már egyáltalán nem. Na meg eleve a pci cuccként minden szart összeszedtek a gépen belül, nem véletlen, hogy pci-e verzióban már árnyékoltan adták ki őket. A külső usb interfaceik viszont már nekik is full átlagosak voltak. A driverekkel mindig kínlódtak + Applere egyáltalán nem is léteztek. Sőt füles kimenet is csak a top verziókon volt a dockon.
Akinek szolgáltatás kell, sztem vegyen alapnak ilyeneket, az később se lesz gond. 

https://www.thomann.de/hu/behringer_umc1820.htm

https://www.thomann.de/hu/tascam_us_16x08.htm

https://www.thomann.de/hu/presonus_studio_1824c.htm

Szerkesztette djuice
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 órája írta draco draconis:

 Egy hangkártya sincs ilyen.

16 perccel ezelőtt írta djuice:

plusz:

https://www.thomann.de/hu/focusrite_scarlett_18i20_3rd_gen.htm

https://www.thomann.de/hu/esi_u108_pre.htm

https://www.thomann.de/hu/evo_16_b_stock.htm

stb

es ezek @draco draconis ma kerulnek forintban annyiba, mint a 1820m 20 evvel ezelott. Ennyit az inflaciorol... ;) 

En mondjuk soha nem ertettem az emu kartyak koruli hajpot, nekem sem a 0404 sem a 1616m nem tetszett, bar a 1616m legalabb jol nezett ki, nem csak egy adag kabel logott ki a gep hatuljabol, mert hat honnan mashonnan. A @djuice altal emlitett D/A gyengeseg mellett, a 1616m-ben (szerintem) gyenge volt a fules erosito is, es nekem szemely szerint nem igazan tetszett az A/D vonala sem, es en inkabb voltam boldog az ff saffire-ommal (elso szerias FW). Ne erts felre, csinaltam kurvajo felveteleket a 1616m-mel, szoval nem azt mondom, hogy nem volt profi felvetel keszitesere alkalmas, mert az volt.

Link to comment
Share on other sites

46 perccel ezelőtt írta faceeasyg:

plusz:

https://www.thomann.de/hu/focusrite_scarlett_18i20_3rd_gen.htm

https://www.thomann.de/hu/esi_u108_pre.htm

https://www.thomann.de/hu/evo_16_b_stock.htm

stb

es ezek @draco draconis ma kerulnek forintban annyiba, mint a 1820m 20 evvel ezelott. Ennyit az inflaciorol... ;) 

En mondjuk soha nem ertettem az emu kartyak koruli hajpot, nekem sem a 0404 sem a 1616m nem tetszett, bar a 1616m legalabb jol nezett ki, nem csak egy adag kabel logott ki a gep hatuljabol, mert hat honnan mashonnan. A @djuice altal emlitett D/A gyengeseg mellett, a 1616m-ben (szerintem) gyenge volt a fules erosito is, es nekem szemely szerint nem igazan tetszett az A/D vonala sem, es en inkabb voltam boldog az ff saffire-ommal (elso szerias FW). Ne erts felre, csinaltam kurvajo felveteleket a 1616m-mel, szoval nem azt mondom, hogy nem volt profi felvetel keszitesere alkalmas, mert az volt.

Héló te Face! :)

Most komolyan nézd már meg alaposan azt a nyavalyás 1820/1820m dobozt (esetleg akit érdekel a társkártya plusz alapkártya). Azokon annyi és olyan ki és bemenetek vannak hogy az több mint csoda. A sztereo mini jack kimenetek is néha tök hasznosak (pl. a Harman Kardon cuccom arra van rátéve).

Egyetlenegy linkelt eszköz se tud csak kb. fele annyit. Sorry...És a szoftveres része is nagyon erős volt, bár sokan utálták a Patchmixet, de azért elég jóféle tudása volt.

És djuice kolléga jól írta, hogy A/D konverternek teljesen rendben van még ma is egy 1820m, hiába vesz valaki 130 débés hangkártyát, nem azon fog elvérezni semmi sem, mert a 120 db jel/zaj arány is kibebaszott sok. És láttam fórumot ahol meg is mérték: 119 egész valamennyit sikerült a felvételi láncon mérni annyi év után is.

A kimenetek műveleti erősítőjével - vagy op. amp ahogy tetszik - van a tapasztalatok alapján gond, amiben lehet hogy egy Focusrite Scarlett is elveri rajta a port vagy nagyjából egálban vannak. Jó, hát persze preampja se valami sárkányos dolog, a füles kimenet csak egy, de viszonylag jó, csak egy idő után beporosodik és recseg.

Node ezt 2002 körül virították, ami azért eléggé szégyen a mai gyártókra nézve.

Már négy ötször nekiszaladtam hogy lecseréljem, de annyi drawback volt egy használtan is 300e értékű legnagyobb Clarett+ interface-en is hogy mindig visszakoztam.

Ja, én viszonylag kevés plugint használok. Azt hiszem kettőt, lehet hogy ezért se fog sose érdekelni engem az UAD és társai. Csak vasakat szeretek tolni. És csak 2 (line)+2 (mic preamp) bemenet kell, nekem nem kell 16 bemenet, mert van 32+32 bemenetem analóg keverőn. Sose lesz olyan hangkártya, ami hozza egy 8 buszos analóg keverő kényelmét. Pölö hogy nincs digit clip, az analóg clip meg nem annyira fáj.

Szerkesztette draco draconis
Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2024. 01. 27. at 23:02 írta Misha80:

Aki nagyban tolja, az úgyis megveszi a Neve, vagy a Heritage pre-t külön,

... na igen, akinek kell 1073 hang, annak minimum, hogy van egy Apogee, vagy Prism Sound stb konvertere, meg mas hasonloan karakteres elofokai, amik kozul az adott szituaciohoz, mikrofonhoz, stb valogat.

Persze nyilvan a Heritage A-nal is ismerik a meretgazdasagossag elvet, meg hogy van eselyuk, hogy racuppannak paran, mert vegulis nem megfizethetetlen kategoria, es akkor lesz eves bonusz rendesen. :)

szerk: es ezt nem neheztelesbol mondom, legyenek csak sikeresek. Jo cuccokat csinalnak annak megfelelo aron, kivanom, es remelem, hogy ez a hangkartya sem ad lentebb a cegtol elvart minosegbol.

46 perccel ezelőtt írta draco draconis:

...

Hello, te Draco! (en amugy kisbetuvel irom, ahogy te is, de mivel te megnagyobbitottad, igy en is)

Ertem. Azt is ertem, hogy 20 eve jott ki (2004) az ff saffire meg egy evvel kesobb. Es azt is irtam, hogy teljesen rendben van az A/D oldal, nekem spec nem a kedvencem, de dolgoztam vele, es jo lett az eredmeny, azota is szivesen visszahallgatom. Az emberi hallas nem valtozott az elmult 20 evben, szoval, ami annak idejen hibatlan kategoria volt, az ma is az.

Az is jopofa, hogy olyasmire is gondoltak, amikre mai gyartok abszolute nem, pl phono in rendes foldcsatlakozoval. Meg biztos a minijack is hasznos. Nalam minijack max patch-kabel lehet, de az megintcsak en vagyok, nem a cucc maga.

Viszont egy hazistudioba szant cuccnal szerintem eleg nagy baj a D/A vonal is, meg a fuleserosito is, plane, hogy csak egy van. En pl a saffire lecserelese utan (hangsulyozom az elso generacios, FW, fuggolegesen allo saffire) nagyon sokaig nem talaltam olyan interface-t, amire ne panaszkodtak volna enekesek, hogy kurvahalk az egesz, vagy nem jok az aranyok. Es az gaz. Mar, amikor tenyleg eneket kell felvenni peldaul.

1616m-mel csak kulso (nem studio) felveteleket csinaltam, ugyhogy ott vegulis nem volt gond a gyengus fejhallgatoval, monitorozasra eleg volt. A felvetelek kozul hallhatsz egyet a SC-men, mivel te vagy aki valaha kommentalt is egy c64 muzsikamra, gondolom megtalalod a rambling blues felvetelt. Az pl 1616m-mel lett felveve, es ezt fenykepesen, de lehet videoval is tudom igazolni.

A mai gyartoknak nincsen mi miatt szegyenkezniuk. Ugyanazt a minoseget lehozzak 20 ev ota valtozatlan aron. Ez keves mas iparban jellemzo.

Es az a minoseg, amit a 1820m, 1616m kepviselt az, igen, ma is untig eleg az emberi hallast tokeletesen kiszolgalni. Az is tudott mar 192kHz-et, igaz? Nem mintha kene, de tudta, jol emlekszem?

A 1212m viszont ritka szar volt... :D  :D  :D  

Azt, hogy vasakat szeretsz tolni, azt tudom jol... A ver nem valik vizze. ;)  (amugy en is, csak anno nem nagyon engedhettem meg magamnak sokat)

Szerk ui.: fun fact, az eredeti saffire-ral inkabb olyan gondok voltak, hogy a zart fulesbol is kiszolt, es felvette a mikrofon, meg gitar eseteben is, olyan hangosra kertek a zeneszek/enekesek. :D

Szerkesztette faceeasyg
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 órája írta draco draconis:

e annyi drawback volt egy használtan is 300e értékű legnagyobb Clarett+ interface-en is hogy mindig visszakoztam.

Én 1-2 éve ezt csíptem meg usb verzióban az Emu korszakából, jó áron, itt a ménemszól apróban. Sztem még ma is elég best cucc amiket tud, főleg hogy stand alone mixer/patchbay is!, amit megint nem sok cucc tud ma se! És win10-en is simán dolgozik, csak nem szabad usb 3-as portba dugni! 😎

https://www.soundonsound.com/reviews/motu-828-mkii

Szerkesztette djuice
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 órával ezelőtt írta draco draconis:

EmulatorX

Emulator X3-at használok most. Ez már Emu hangkártya független (megy a Motuval is). 🙃
128 layer, filter designer, 3 FX aux, meg hasonló apróságok, amit egy EOS vas sampler se tudott sosem. SSD-ről a hangbankok pillanat alatt beolvasva, eleve temérdek sample cd anyaga helyben, a Motu meg ha kell ad 8 független kimenetet vagy akár digitalt / optikait is, sokkal jobb, íly mód szabadon választott konverterekkel (fillérekből). 🙂

Szerkesztette djuice
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...