Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Focusrite Saffire Pro 24 DSP


idioty

Kérdés

Már más fórumban is kérdeztem, de ott nem jött rá válasz. Hátha itt majd válaszol egyszer valaki...

Van egy Saffire Pro 24 DSP hangkártyám. És van vele egy kis gond, méghozzá áthallás van a kijáratok közt.

Megpróbálom leírni pontosabban hogyan jön elő a hiba.

Tehát az 1-2 kimenetre monitor van rákötve. Lehúztam teljesen a hangkártyán a monitor hangerőt. mixcontrolban az 1-2 kimenetre az első stereo mix (Mix 1-2) van küldve. A fülhallgató 1-re a Mix 3-4 , a fülhallgató 2-re a Mix 5-6 van ráküldve. Bármelyik fülhallgatóra küldök zenét, bármilyen bemeneten (vonal vagy xlr vagy akár a számítógépből), a monitorban hallom a zenét. Hiába van lenémítva a zene a Mix 1-2-n. És minél hangosabbra veszem a monitor hangerőt, annál halkabban hallom ezt a zenét.

Ez másnál is előfordult?

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Ha két külön gépen sem szuperált, akkor simán elképzelhető hogy a kártyával van valami gond. Pláne ha tegnap még működött, és azóta semmin sem változtattál.

Ha a Hitspaceben vetted, sztem vidd be a boltba, esetleg a laptopoddal együtt, ott ki tudjátok próbálni több gépen, ill a te gépeden egy működő kártyát, szóval gyorsan kiderül hol a hiba.

Koszi!!!

Link to comment
Share on other sites

 

ff saffire pro24 DSP Karival nekem is vannak gondjaim. A hibajelenség a következő volt. A fülhalgató kimenetek hangerőpotija ellentétes irányban dolgozott. Azaz ha teljesen lehalkítottam akkor szólt full hangerővel a füles kimenet, ha meg feltekertem a hangerőpotit akkor halkult le. Szoftveresen semmi frissítés nem történt! os x 10.6.8 alatt használtam egy jó darabig. Soha semmi bajom nem volt vele. Aztán jött ez a jelenség. Néhány napra rá már nem is látta meg a macbook pro gépem a kártyát. Mikor rákattintottam a Mixcontrollra azt írta nincs csatlakoztatva a hangkártya. A kártyán a pwr és a lock ledek világítottak viszont a FW led nem. Ha a bejáratra küldtem hangot akkor az a kimeneten megszólalt, gondolom benne maradt az utolsó mixcontroll beállítás. Természetesen azonnal vettem egy méregdrága firewire kábelt, hátha az a gond, de azzal sem ment. Aztán kipróbáltam a kártyát egy ugyan ilyen macbookon mint az enyém, de azzal sem működött. Még utolsó lépésben kipróbáltam a mac-ek firewire csatiját egy másik kártyával, azzal tökéletesen működött mindkét laptop. Felhívtam a  hitspace-t és nagyon segítőkészek voltak a srácok. Végig sorolták, hogy miket kellene kipróbálnom, de mondtam hogy ezeket már leteszteltem. Ők a hangkari fw chipjének a meghibásodására gondoltak ami javítható. Sajnos még nem volt időm, energiám foglalkozni vele, hogy felküldjem a szervizükbe, de majd hamarosan erre is sorkerül. Picit elment a kedvem ettől a márkától, mivel tényleg nagyon vigyázok a cuccaimra és nem igazán szeretem, ha egy cucc "magától" egyik pillanatról a másikra megmagyarázhatatlan okokból elromlik. Ezt a bakit leszámítva ár/érték arányban egész használható cucc lenne. Viszont ha legközelebb vásárolok biztos nem veszek többet FF berendezést, mivel már nem az első ff cucc ami elromlik a kezem alatt. Pár éve az ISA one tápja röppent el egyik napról a másikra, pedig használok tulfeszlevezetőt és stabil hálózatról üzemeltetem a gépeim. Szerencsére a hitspace gyorsan meg is csinálta garanciában, azóta tökéletesen működik.

 

No hát igen...egy hónapra el is adtad nekem...végülis ugyanolyan sz..r mint volt. Nem baj majd én is megpróbálom elpasszolni vkinek így ha lesz hozzá gyomrom.

Link to comment
Share on other sites

ff saffire pro24 DSP Karival nekem is vannak gondjaim. A hibajelenség a következő volt. A fülhalgató kimenetek hangerőpotija ellentétes irányban dolgozott. Azaz ha teljesen lehalkítottam akkor szólt full hangerővel a füles kimenet, ha meg feltekertem a hangerőpotit akkor halkult le. Szoftveresen semmi frissítés nem történt! os x 10.6.8 alatt használtam egy jó darabig. Soha semmi bajom nem volt vele. Aztán jött ez a jelenség. Néhány napra rá már nem is látta meg a macbook pro gépem a kártyát. Mikor rákattintottam a Mixcontrollra azt írta nincs csatlakoztatva a hangkártya. A kártyán a pwr és a lock ledek világítottak viszont a FW led nem. Ha a bejáratra küldtem hangot akkor az a kimeneten megszólalt, gondolom benne maradt az utolsó mixcontroll beállítás. Természetesen azonnal vettem egy méregdrága firewire kábelt, hátha az a gond, de azzal sem ment. Aztán kipróbáltam a kártyát egy ugyan ilyen macbookon mint az enyém, de azzal sem működött. Még utolsó lépésben kipróbáltam a mac-ek firewire csatiját egy másik kártyával, azzal tökéletesen működött mindkét laptop. Felhívtam a  hitspace-t és nagyon segítőkészek voltak a srácok. Végig sorolták, hogy miket kellene kipróbálnom, de mondtam hogy ezeket már leteszteltem. Ők a hangkari fw chipjének a meghibásodására gondoltak ami javítható. Sajnos még nem volt időm, energiám foglalkozni vele, hogy felküldjem a szervizükbe, de majd hamarosan erre is sorkerül. Picit elment a kedvem ettől a márkától, mivel tényleg nagyon vigyázok a cuccaimra és nem igazán szeretem, ha egy cucc "magától" egyik pillanatról a másikra megmagyarázhatatlan okokból elromlik. Ezt a bakit leszámítva ár/érték arányban egész használható cucc lenne. Viszont ha legközelebb vásárolok biztos nem veszek többet FF berendezést, mivel már nem az első ff cucc ami elromlik a kezem alatt. Pár éve az ISA one tápja röppent el egyik napról a másikra, pedig használok tulfeszlevezetőt és stabil hálózatról üzemeltetem a gépeim. Szerencsére a hitspace gyorsan meg is csinálta garanciában, azóta tökéletesen működik.

Link to comment
Share on other sites

Valahogy ez elkerülte a figyelmem :)

Valamint nem is volt annyira időm akkoriban, hogy bevigyem a hangkártyát.

Az én problémáimat egyszerűen megoldottam: 1. áthallás: szétszedtem a hangkártyát (portalanítás céljából, de egy deka por sem volt benne...), és akkor láttam, hogy az összes vezeték az előlapról keresztbe-kasul megy egymáson. Egyszerűen szigetelő szalaggal elválasztottam egymástól a csoportokat és láss csodát, megszűnt az áthallás. 2: A másik problémám, hogy kontaktos volt a main output: meg egyszerűen úgy oldottam, hogy csavarhúzóval benyúltam a csatlakozóba, és addig bűvészkedtem, míg a csatlakozó felületet nem sikerült lentebb húznom. Innentől kezdve ez a problémám is meg lett oldva :)

Kreatív, egyszerű mechanikus megoldások, nagyon jó!

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

Mindkettőtök esetében annyit tudok javasolni, hogy hozzátok be a kártyátokat az üzletbe, mivel mi vagyunk a Focusrite márkaszerviz, azért velünk kell erről beszélni:)

Valahogy ez elkerülte a figyelmem :)

Valamint nem is volt annyira időm akkoriban, hogy bevigyem a hangkártyát.

Az én problémáimat egyszerűen megoldottam: 1. áthallás: szétszedtem a hangkártyát (portalanítás céljából, de egy deka por sem volt benne...), és akkor láttam, hogy az összes vezeték az előlapról keresztbe-kasul megy egymáson. Egyszerűen szigetelő szalaggal elválasztottam egymástól a csoportokat és láss csodát, megszűnt az áthallás. 2: A másik problémám, hogy kontaktos volt a main output: meg egyszerűen úgy oldottam, hogy csavarhúzóval benyúltam a csatlakozóba, és addig bűvészkedtem, míg a csatlakozó felületet nem sikerült lentebb húznom. Innentől kezdve ez a problémám is meg lett oldva :)

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

Mindkettőtök esetében annyit tudok javasolni, hogy hozzátok be a kártyátokat az üzletbe, mivel mi vagyunk a Focusrite márkaszerviz, azért velünk kell erről beszélni:)

Szia!

 

Rég jártam itt, meg nálatok is, ugye még ti vagytok a focusrite márkaszervize?

 

Ha igen:

Problémás saffire pro24 kártyával mit tehetek próbaszinten, mielőtt beviszem szervizbe?

 

Ha nem:

Kihez vihetem?

 

A jelenség: nem hajlandó spdif, adat bemenetről órajelet elfogadni. Az adat bemenetről még épp elfogadja a jelet, megszólal a beküldött zene, de hallhatóan hibás, folyamatos digitális zaj van jelen. Olyan szinkronhiba-szerű :) 

A forrást, kábeleket kipróbáltam más eszközökkel, ott nincs hiba.

A mixcontrol-on hiába kattintok a source alatt az adat-ra, spdif-re, marad internal-on.

 

Köszönöm és üdv:

Ábris

Link to comment
Share on other sites

nálam is igy van, de ha megnézed a left mellet van hogy sztereo, és csak a bal oldalból trs kábelel sokkal magasabb szintü jel jön ki, és szimmetrikus. A két oldal tuti rajta van a trs bal oldalon egy egyszerü tesztel kipróbálhatod: pl filter 1-2t szét panorámázod, leszűröd a hangot mind a két szűrővel, csak bal oldalba trs bedugva , majd állígasd mind a két szűrő cutoffját, hallod mind a kettőt , de csak a jobb oldalba dugva csak a jobb oldalra panorámázott szűrő cutoffját hallod.

Link to comment
Share on other sites

Üdv Mindenkinek!

Most frissítettem a MixControl-t 2.2-ről 2.4re egy Pro24-en (nem DSP!), azóta sajnos a számítógépről jövő hangok nem szólalnak meg rajta (DAW1 és 2), ill az ún. rendszerhangok igen, de semmi más. Többféle lejátszóval próbálkoztam, de semmi. A frissítés alatt ki volt kapcsolva a kártya, gépet is újraindította. A többi ki be járat megfelelően működik és a MixControl-ban is látszik minden. A gép: Win7 64 bit.

Mit tudnék tenni, hogy megfelelően működjön?

Szteff

Végül sikerült megoldanom, a Win hangkezelőjében nem volt alapértelmezettre állítva a Pro24.

Szteff

Link to comment
Share on other sites

Üdv Mindenkinek!

Most frissítettem a MixControl-t 2.2-ről 2.4re egy Pro24-en (nem DSP!), azóta sajnos a számítógépről jövő hangok nem szólalnak meg rajta (DAW1 és 2), ill az ún. rendszerhangok igen, de semmi más. Többféle lejátszóval próbálkoztam, de semmi. A frissítés alatt ki volt kapcsolva a kártya, gépet is újraindította. A többi ki be járat megfelelően működik és a MixControl-ban is látszik minden. A gép: Win7 64 bit.

Mit tudnék tenni, hogy megfelelően működjön?

Szteff

Link to comment
Share on other sites

amikor telepitettem ra sem volt dugva a gepre a kartya... most felraktam az eredeti softwaret ugyanugy nincs kapcsolat a gepemmel..

Tegnap amugy a legrisebb szoftvert raktam fel es mukodott vele.. sajnos csak egy firewire bemenetem van gepen. egy Hp elitebook 4880pt hasznalok vadoantuj..

par honapja megvan a kartya csak nem hasznaltam meg nagyon a mac-emen azt csinalta hogy kb 20 percenkent ledobta a kartyat a gep es ujra kelett inditatnom mindig..

nemtudom mar hogy en vok balfa.. vagy a kartya rossz:S

koszi amugy a segitseged

Ha két külön gépen sem szuperált, akkor simán elképzelhető hogy a kártyával van valami gond. Pláne ha tegnap még működött, és azóta semmin sem változtattál.

Ha a Hitspaceben vetted, sztem vidd be a boltba, esetleg a laptopoddal együtt, ott ki tudjátok próbálni több gépen, ill a te gépeden egy működő kártyát, szóval gyorsan kiderül hol a hiba.

Link to comment
Share on other sites

Ha a FW nem világít akkor nincs kapcsolat a géppel... Kikapcsoltad a kártyát frissítéskor ahogy a telepítő kéri?

Sztem kapcsold ki a kártyát, indítsd újra a gépet... kikapcsolt kártyával rakd vissza a régi drivert (ha jól értem azzal ment minden rendben) és miután a telepítő lement kapcsold be a kártyát. Ha megy akkor kapcs ki megint, driver frissítés, bekapcs...

Ha sehogy sem megy, akkor próbálj ki vlmilyen firewire eszközt ha van rá lehetőséged (vinyó, másik hangkártya, bármi) csak hogy tudd hogy a gép FW része-e a ludas, ha az műxik akkor vidd be a kártyát a boltba ahol vetted...

amikor telepitettem ra sem volt dugva a gepre a kartya... most felraktam az eredeti softwaret ugyanugy nincs kapcsolat a gepemmel..

Tegnap amugy a legrisebb szoftvert raktam fel es mukodott vele.. sajnos csak egy firewire bemenetem van gepen. egy Hp elitebook 4880pt hasznalok vadoantuj..

par honapja megvan a kartya csak nem hasznaltam meg nagyon a mac-emen azt csinalta hogy kb 20 percenkent ledobta a kartyat a gep es ujra kelett inditatnom mindig..

nemtudom mar hogy en vok balfa.. vagy a kartya rossz:S

koszi amugy a segitseged

Link to comment
Share on other sites

amikor telepitettem ra sem volt dugva a gepre a kartya... most felraktam az eredeti softwaret ugyanugy nincs kapcsolat a gepemmel..

Tegnap amugy a legrisebb szoftvert raktam fel es mukodott vele.. sajnos csak egy firewire bemenetem van gepen. egy Hp elitebook 4880pt hasznalok vadoantuj..

par honapja megvan a kartya csak nem hasznaltam meg nagyon a mac-emen azt csinalta hogy kb 20 percenkent ledobta a kartyat a gep es ujra kelett inditatnom mindig..

nemtudom mar hogy en vok balfa.. vagy a kartya rossz:S

koszi amugy a segitseged

Link to comment
Share on other sites

Ha a FW nem világít akkor nincs kapcsolat a géppel... Kikapcsoltad a kártyát frissítéskor ahogy a telepítő kéri?

Sztem kapcsold ki a kártyát, indítsd újra a gépet... kikapcsolt kártyával rakd vissza a régi drivert (ha jól értem azzal ment minden rendben) és miután a telepítő lement kapcsold be a kártyát. Ha megy akkor kapcs ki megint, driver frissítés, bekapcs...

Ha sehogy sem megy, akkor próbálj ki vlmilyen firewire eszközt ha van rá lehetőséged (vinyó, másik hangkártya, bármi) csak hogy tudd hogy a gép FW része-e a ludas, ha az műxik akkor vidd be a kártyát a boltba ahol vetted...

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok

az lenne a kerdesem hogy felrakom a drivert frissit.. majd rarakom a kartyat a gepre , elinditom a mixcontrollt es azt irja no hardware connected .. a Power es az LKD zolden vilagit a kartyan az FW az nem

vadonatuj kartya tegnap mukodott ma meg mar nem akar.. ujra probaltam rakni 3szor semmi kezd idegesiteni

Help please!

Link to comment
Share on other sites

Hát én ezt már nem birom, egyszerüen nem tudom használni a kártyát. Áthallás nekem is van a fülesben de az már mellékes, ja és azt elfelejtettem mondani, hogy ritkán csinál olyat hogy olyan lesz a hang mintha 8bitesen szólna... :D

Szóval hitspace, most erről kivel kéne ebszélni? Hogyan lehet megoldani ezt a gondot? Kártya csere..?

Link to comment
Share on other sites

Nekem az egyik fülhallgató kimenettel van bajom még. Egyszerűen nem szólal meg az egyik oldal, csak ha szinte teljes hangerőre veszem a fülest, majd utána ha visszahalkítom, már szól szépen minden. Természetesen a másik fülhallgató kimenet tökéletesen szól, így biztos, hogy nem a fülhallgató a rossz.

Viszont macen szépen fut a kártya, bár így utólag a rengeteg hibái miatt szerintem sem éri meg az árát.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok,

Én nekem is van egy problémám, eléggé idegesítő.

Szóval olyan gondom van, hogy Win7 alatt a kártya nagyon instabilan megy (de win xp alatt se túl fényes már), tehát szűz win7 install után felpakolom a saffire pro 24 driverjeit és megy egy darabig majd kialszik a FW led és szevasz, utána kikapcsolom-bekapcsolom..semmi... ujrainditom a gépet, alapból bekapcsolásnál rendszer betöltése után se gyullad ki a FW led, majd kikapcs bekapcs és működik egy darabig...

A másik, most is kb azt csinálja hogy a bemeneteknél szépen bevillannak a led-ek mintha vmi kis jel megszólalna, az összes csatornán, mikor melyik villan be -42db-es értéknél, pedig egyik bemenetre sincs kötve semmi.

Hát lehet ódákat zengtek erről a kártyáról, de nekem szinte csak rossz tapasztalataim vannak vele, a régi EMU-mal semmi gond nem volt, ez meg egy éves kártya és ezt műveli, a másik dolog, hogy ha tekerem a monitor potit akkor recsegnek a hangszórók... Ezt még nem írom a kártya hibájára, mert elég gázosak a hangdobozaim, de kipróbálom egy másikkal is, de valszeg ugyan ez lesz.

Most ha ezt vissza viszem nektek, mit tudtok vele csinálni? Ki lehetne cserélni egy scarlett 18i6-ra? Esetleg még fizetnék is rá ha szükséges. Egyébként próbáltam a béta drivereket is win7 alá, de semmi javulás, és az állandó 4. mag proci zabálásról meg ne is beszéljünk! :)

Link to comment
Share on other sites

Nem tudom miért, de nekem gyakran újra kell telepítenem a hangkártyámat. Volt olyan, hogy a Logickal dolgoztam, otthagytam a gépet egy órára, visszajöttem és már nem működött a hangkártya.

Lényeg a lényeg, hogy a Focusrite weboldalán találtam egy leírást hogyan lehet eltávolítani a drivereket (az egész MixControllal együtt), és utána könnyen újra lehet telepíteni a MixControl telepítőjével.

Leírás alapján csináltam egy futtatható shell scriptet macintoshra, így csak duplakatt rá, megnyílik Terminálban, kéri a jelszót, és letörli az összes hozzátartozó dolgot. Utána lehet telepíteni, majd restart és kész...

Ide bemásolom a shell script tartalmát, mert nem tudtam csatolni


#!/bin/bash


sudo rm -rf /Applications/Saffire\ MixControl.app/

sudo rm -rf /System/Library/Extensions/Saffire.kext/

sudo rm -r /Library/StartupItems/Saffire/

sudo rm -r /Library/Application\ Support/Saffire/

sudo rm -rf /Library/Audio/MIDI\ Drivers/SaffireMIDIDriver.plugin/

sudo rm -r ~/Library/Application\ Support/Focusrite/

Egyszerű TextEdit-be be kell másolni, majd filename.command-ra elnevezni, és társítani Terminállal, utána lehet futtatni.

Nekem sokszor jött ez jól!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...