Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Korg Microkorg XL


Tetsuo

Kérdés

Gondolkodom egy ilyen eszkoz vetelen, techno zenekbe illesztve. Fokent a vokoder fogott meg.

MIDI billenyuzetkent is hasznalnam, bar nemtom mennyire hasznalhato a mini billentyuivel. :geek:

Az unbalanced kimenet mennyire zajos? Milyen dinamikaja van? Errol nem talaltam infot.

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Egy hasonló járgánnynal kapcsolatos kérdés. A Microstationt összedugtam a PC-vel, hogy a nyomtató USB kábelét átdugtam. Feltelepítettem a hanxerkesztő programot XP-re, de nem kommunikál a szintivel.

Midi sysex-et on-ra tettem. Mi lehet a baj? Köszi.

 

Szia! Amikor az Editorprogramot telepíted a CD-lemezről, akkor külön-külön menüpontból kell indítani egyszer a KORG Driver telepítését, aztán az Editorét. Amennyire én emlékszem az Editorral még nem megy fel a KORG Driver. Tehát ezt külön fel kéne telepíteni... de szerintem már érdemes lenne letölteni a KORG.COM oldalról az utolsó Driver-t.

 

Illetve ha már fent van a Driver, akkor be kell menni az XP-n az Eszközkezelőbe, ahol ha a MicroStation épp be van dugva a PC-be, akkor ha jól emlékszem USB Audió eszközként szerepel... erre rá kell kattintani, megnyomni a Frissítés gombot és listából kiválasztani a KORG drivert, amit eztán magától megeszik és helyrekerül a MicroStation az Editor-ban.

 

Azért célszerű az Editor MIDI beállításaiban is megnézni, hogy valóban ki van pipálva a KORG Driver az In és OUT eszközöknél.

Link to comment
Share on other sites

Én is ezzel a cuccal szemezgetek. Kellene valami kreatív zenei játék (nem negatív értelemben) otthonra. Én komoly szintit nem igénylek, viszont egy jó vokóder+egyéb effektek egy kis dobozban érdekelne. Erre egyébként van bármi más értelmes megfejtés a MicroKORG XL-en kívül?

hu ilyet ne kerdezz,mert mindjart jon ugy 7-8 oldal post es a vegen azt sem tudod mit akartal eredetileg..:)

:)

Link to comment
Share on other sites

Én is ezzel a cuccal szemezgetek. Kellene valami kreatív zenei játék (nem negatív értelemben) otthonra. Én komoly szintit nem igénylek, viszont egy jó vokóder+egyéb effektek egy kis dobozban érdekelne. Erre egyébként van bármi más értelmes megfejtés a MicroKORG XL-en kívül?

Link to comment
Share on other sites

egyszer regebben probalgattam,hat nekem nagyon nem jott be.

a honnnan mit szerezzunk be kerdessel kapcsolatban meg szemfulesnek kell lenni.

altalaban amikor egy cucc a legjobban kell,akkor soha nincs elado.gondolom ez senkinek sem uj hir:)

en egy ilyenbe akadtam bele multkor,igaz nagyon durva arban volt sajnos.azert ilyesmi cuccok nem fognak liter tej arban menni soha..

http://www.mutronics.co.uk/html/sounds.html

az 5os szamu demot kulon ajanlom.meg az 1est is.kepzeld el a Blofelden...joval durvabban szolna vele.

erdemes megnezni azok listajat,akiknek van:)

Massive Attack - Leftfield - Nellee Hooper - Radiohead - Thrash (The Orb) - Youth

Moloko - Edwyn Collins - Andy Weatherall - William Orbit - Marius De Vries

Sasha - Battery Studios - John Smith (Blur engineer) - The Rapino Brothers - Dodgy

Martin Gore (Depeche Mode) - Charlie Hall - The Creatures - Real World Studios

Lisa Stansfield - Barry K Sharp - Jah Wobble - Tongue & Groove Records - Mute Records

David Toop - Mark McGuire - Ry Cooder - Steven Barkin - The Dust Brothers

Q Engstrom (Depeche Mode engineer) - David Arnold - Beck - Pascal Gabriel

Joey Negro - Nine Inch Nails - The Lightning Seeds - Daft Punk

Link to comment
Share on other sites

Manual alapján:

Output

Max. out level: +6dBu@10k-ohm

Output source impedance: 1k-ohm

Vas specifikációra kb. megegyezik egy Korg-TR-el, ami szintén nem zajos.

Persze a kisbillentyűk miatt nem árt kipróbálni, mert van akinek egyáltalán nem fekszik - persze nem annyira vészesen gyerekméret, meg lehet szokni kis gyakorlás után.

Koszi, a manualt en is olvastam, a level olyan atlagos instrumentnek tunik, bar alapbol nem ertem ezt a nagy impedanciat, minek 10k? De tudom, h ez normalis.

Link to comment
Share on other sites

Manual alapján:

Output

Max. out level: +6dBu@10k-ohm

Output source impedance: 1k-ohm

Vas specifikációra kb. megegyezik egy Korg-TR-el, ami szintén nem zajos.

Persze a kisbillentyűk miatt nem árt kipróbálni, mert van akinek egyáltalán nem fekszik - persze nem annyira vészesen gyerekméret, meg lehet szokni kis gyakorlás után.

Link to comment
Share on other sites

Gondolkodom egy ilyen eszkoz vetelen, techno zenekbe illesztve. Fokent a vokoder fogott meg.

MIDI billenyuzetkent is hasznalnam, bar nemtom mennyire hasznalhato a mini billentyuivel. :geek:

Az unbalanced kimenet mennyire zajos? Milyen dinamikaja van? Errol nem talaltam infot.

MIDI billentyunek hasznalhatatlan volt nekem, nagyon keskenyek a billentyui. A vocodere zsenialis, imadtam. Nem volt nekem zajos egyaltalan a kimenete.

udv

Link to comment
Share on other sites

Gondolkodom egy ilyen eszkoz vetelen, techno zenekbe illesztve. Fokent a vokoder fogott meg.

MIDI billenyuzetkent is hasznalnam, bar nemtom mennyire hasznalhato a mini billentyuivel. :geek:

Az unbalanced kimenet mennyire zajos? Milyen dinamikaja van? Errol nem talaltam infot.

Remélem Mirokorg XL júzerek hamar rátalálnak a kérdésre, de a pár nap alatt még csak 100 regelt júzerünk van. Mindenesetre a hanxer bent van az üzletünkben, ahogy a webshop is jelzi. Tehát ki tudod próbálni.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...