Jump to content
Ménemszól.hu

AES133 (2012): Neumann KH 310 A aktív monitorhangfal


A/D

Recommended Posts

A Neumann bejelentette a Klein + Hummeltől átkeresztelt O300-as hangfaluk következő változazát, a 310A jelzésűt.

Nekünk szeptemberben volt alkalmunk megismerkedni az O300-zal, és annyira megtetszett, hogy rendeltünk demóra. Lehet, hogy ezért nem kaptuk még meg? :) (Nem mondták, hogy váltja-e a régit)

Update: az KH310 2013. első negyedévétől lesz kapható, és kezdetben nem fogja leváltani az O300-at, csak később.

A termék oldala itt látható.

Pár szó az újításokról:

  • Fejlesztettek az akusztikai kialakításon.
  • 5-7dB-vel nagyobb hangnyomás
  • A specifikáció alapján az erősítők teljesítménye is változott (peakben nagyon mások a számok)
  • Árban kb ugyanaz (100 euró differencia ebben az árkategóriában nem tétel)

post-1-0-59760400-1351360404_thumb.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Milyen árkategória ez itthon?

belinkeltem a HS-Online-t, ahol látható volt az ára eddig is, 599.000.- bruttó forint darabja. Ha meghallgatjátok, majd érteni fogjátok miért. Az O300 egy nagyon jó hangfal, nem is tudom hogy van-e ellenfele abban a kategóriában. Talán a Quested 2108 (hallottuk, nagyon jó, de nem A/B-ben néztük). A Genelec 1032 vagy a Dynaudiók vagy az Adam nem ellenfelek neki, ez a helyzet. A 1032, 8040 ellen megnéztük A/B-ben (1032 jelenleg is van a Hit Space-ben kirakva)
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Space51: te nem vagy James Holden, lehet, hogy neked jobb hangfalra lesz szükséged mint neki! ;)

(nem akarom lehúzni a csak az elvet akartam szemlélteni). Nem tudom, hogy a James Holden felvételek vége milyen stúdiómonitorokon fejeződik be végül. Én csináltam egy gyors keresést, ott Tannoy volt előtte. De nem kizárt, hogy nem házi stúdióban kevernek, de hogy nem ott masterelnek az fix. Ez tehát minimum 3 különböző fajta monitor.

 

Szóval azt mondom, azt válaszd ki ami NEKED tetszik. Szerintem nem olvastad el a úgyhogy ezt még megteheted.

 

Idézem az egyik kulcsmondatát:

 

"Ha olyan akarsz lenni, mint a kedvenceid" - mondta - "ne a hangzásukat vagy a cuccukat másold, hanem ahogy dolgoznak"

 

Ezt a mondatot nem képletesen kell venni, hanem szó szerint. Aki ezt nem érti meg, nem fog megérteni semmit.

 

Nem tudom, fogunk-e árulni Questedet, de tény, hogy nagy kutatásban vagyunk a mila körüli lehallgatók terén.  Kell egy kis idő, mert nem csak kereskedelmi elvek alapján hozzuk meg a döntést, hogy mit árulunk - azt hiszem ez közismert dolog. (Majd mikor belelkesülünk, akkor hozzámvágják hogy csak azért mondom hogy jó, mert azt forgalmazzuk haha )

Link to comment
Share on other sites

itt olvastam:

http://www.attackmagazine.com/features/interview/james-holden/

http://www.attackmagazine.com/features/interview/james-holden/4/

 


  • J-H-02-177x102.jpg

    Klein + Hummel O 300

    They've made a huge difference from my old Tannoy Reveals. They're ten times better. I took Nathan with me to the shop – he's got incredible ears. Compared to everything else in the price range they're so much flatter and less forced in the low end.

Az idezet nagyon tetszik amugy. En ugy fogom fel h nem masolom hanem teljesen megbizok abban amit hall. Nagyon sok dolgot mashogy fog fel es nagyon intelligens. Sok interjut neztem rola.

Link to comment
Share on other sites

itt olvastam:

http://www.attackmagazine.com/features/interview/james-holden/

http://www.attackmagazine.com/features/interview/james-holden/4/

 

  • J-H-02-177x102.jpg

    Klein + Hummel O 300

    They've made a huge difference from my old Tannoy Reveals. They're ten times better. I took Nathan with me to the shop – he's got incredible ears. Compared to everything else in the price range they're so much flatter and less forced in the low end.

Az idezet nagyon tetszik amugy. En ugy fogom fel h nem masolom hanem teljesen megbizok abban amit hall. Nagyon sok dolgot mashogy fog fel es nagyon intelligens. Sok interjut neztem rola.

 

Na te pont félreértetted.

 

" En ugy fogom fel h nem masolom hanem teljesen megbizok abban amit hall."

 

Pont az ellenkezője a gondolat lényege. Te a cuccát másolod, csak megmagyarázod. 

 

 

A világon nagyon sok jó felvétel más hangfalon készült. Nagyon sok olyan cucc volt, amit mi is azért próbáltunk, mert valaki, akit nagyra tartunk azt használta. És ezek közül számos berendezésről nem tudtuk eldönteni, hogy az miért tetszhetett neki! Továbbmegyek, hallottunk már olyan munkát, amit szintén ikonikus hangmérnök a legjobb munkájáként aposztrofált, és pont az nem tetszett nekünk :) Pl. ilyen az is, mikor kijön egy előadó egy lemezzel, amit az életművének tart, és végül bukó lesz belőle. Megszámlálhatatlan.

 

Bottomline: ha nem a saját véleményedre adsz, akkor abba a hibába esel, amitől a fenti idézet meg akart óvni :))))

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...