Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Yamaha NS-10


snaper

Kérdés

Sziasztok.

Régóta gondolkodom egy pár ilyennek a "le-ebay-zésén", és érdekelne, hogy megéri-e a fáradtságot.

Mitől jó, mitől nem jó?

Jelenleg Mackie dobozaim vannak, szeretem őket, csak régi álom az NS-10.

Vannak-e esetleg alternatívái, esetleg más típusok az NS famíliából amik szóba jöhetnek...

Link to comment
Share on other sites

  • Válaszok 59
  • Created
  • Last Reply

Recommended Posts

Nekem kifejezetten fárasztotta a fülemet, amikor NS10-eken hallgattuk vissza a készülő masztert. Szerintem mindenképpen érdemes kipróbálni, mielőtt vesz valaki, mert nagyon szubjektív. Jelenleg Adam-eket hallgatok, de amúgy ha tehetném ilyet vennék, de fogalmam sincs honnan...http://www.pmc-speakers.com/products/professional/active/twotwo5

Link to comment
Share on other sites

Azt sajna nem tudom, de tuti nem bryston... Amúgy az NS10-Bryston-hoz szokás használni sub-ot? Én speciel ebben egyetértek Tony Maseratival (ő nem használ) és próbálok úgy visszahallgatni, ahogy az átlag... Ez nem azt jelenti, hogy nem szeretem, csak az én megközelítésem submentes :)

Link to comment
Share on other sites

Sziasztock!

Mint NS-10 tulajdonos az alábbiakat tudom elmondani:

-minden falon lehet jót keverni, de a profi szinthez élethű és részletes hangkép kell...

-az NS-10 elterjedt, kult, vagy nem kult, szeretik, nem szeretik, szarul szól, de én is

ezen csinálom a zene nagy részét. Ami ezen üt, az mindenütt üt! És a közepek jól

megtom csinálni.

-gyári A100a-val használom! teljesen jó... Lehet elé csapni drága végfokokat... kinek

a pap, kinen a papné...

-Adcom lesz elé téve nemsoká(mindenki bekaphatja! :)

-Másik szetup: Yamaha A100 (hifi verzió, fehér hátlapos, ugyan az! mint az A100a) és

NS615!!! minden szórója ua, mérete is, csak a magasa asszimetrikusak... nem fektetheted meg,

mint a jó csajokat... én állva is szeretem :)

Hallgass a füledre! Válassz neked tetszőt és a munkád hasonlítsd a profikéhoz (ha nem tudod, mi a jó, vagy mit csinálsz...) és persze légy egyedi! :)

Gaben

Link to comment
Share on other sites

Nekem kb.5 éve van NS-10m és Yamaha A100a erősítővel használom. ...

Noresz (vagy más) esetleg sima A100-as (fehér a szintjelző lapja) erősítővel is volt szerencséd próbálni már? Nagy a különbség? A100a-t nem nagyon láttam felbukkanni, de A100-ast inkább (nem olyan régen itt is láttam egyet az aprón), és az még moderáltabb árkategória. Amúgy Brystonnal összehasonlítva selymesebbnek, lágyabbnak írták a Yamaha hangzását emlékeim szerint (a Brystont karcosabbnak).

Poszt indítónak:

A legtöbben itt is a Brystonra esküsznek.

Link to comment
Share on other sites

Noresz (vagy más) esetleg sima A100-as (fehér a szintjelző lapja) erősítővel is volt szerencséd próbálni már? Nagy a különbség? A100a-t nem nagyon láttam felbukkanni, de A100-ast inkább (nem olyan régen itt is láttam egyet az aprón), és az még moderáltabb árkategória. Amúgy Brystonnal összehasonlítva selymesebbnek, lágyabbnak írták a Yamaha hangzását emlékeim szerint (a Brystont karcosabbnak).

Poszt indítónak:

A legtöbben itt is a Brystonra esküsznek.

Fallikának van eladó yamaha a100a-ja.

Link to comment
Share on other sites

Noresz (vagy más) esetleg sima A100-as (fehér a szintjelző lapja) erősítővel is volt szerencséd próbálni már? Nagy a különbség? A100a-t nem nagyon láttam felbukkanni, de A100-ast inkább (nem olyan régen itt is láttam egyet az aprón), és az még moderáltabb árkategória. Amúgy Brystonnal összehasonlítva selymesebbnek, lágyabbnak írták a Yamaha hangzását emlékeim szerint (a Brystont karcosabbnak).

Poszt indítónak:

A legtöbben itt is a Brystonra esküsznek.

Elírtam, nekem A100 van (fehér előapos), nekem egyenlőre megteszi:)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...