Jump to content
Ménemszól.hu

Adobe CS2 suite (ingyenes Audition 3.0)


dchord

Recommended Posts

Audition 3.0-t nem sikerült eddig normális feltörni, ez most jól működik, persze ezt csak úgy hallottam attól aki beszélt azzal aki ott volt amikor valaki mesélte

Lehet, hogy majd nemsokára mennek mindenkihez szép csendben a barátságos e-mail-ek "peren kívüli megegyezés" címszóval? ;)

Link to comment
Share on other sites

snapback.pngIdézés: Cserfalvi Töfi Zoltán - Dátum: 09 január 2013 - 11:52

"Amúgy meg van, aki kap 1 db Photoshoppolt képért több 100.000 Ft-ot."

Küldj ide sok ilyen ügyfelet, aki ennyit fizet és máris veszek 8db Photoshopot.

Szerintem nagyon el vagy tévedve, ha azt hiszed, hogy pl. stúdiótechnikában ma bármit is ki lehet termelni fél

év alatt Magyarországon. Grafikában sem nagyon, de ott azért jóval kisebb befektetés kell.

Biztos vannak olyan munkák is, ahol ilyen pénzeket fizetnek, de az átlag földi halandóhoz ezek nem jutnak el.

Ma MO-on a megrendelők (nagy része / jó része) nem igazán akarnak érdemben fizetni. "Szarért / húgyért" szeretnének elvégeztetni komoly, többnapos munkákat, sőt igazából azt szeretnék, ha ingyen dolgoznának nekik sokat sokan... (Sajnos leginkább a milliomosokra jellemző ez a magatartás). Több prominens "celebről" is van információ, hogy sok-sok milliót nem fizetett ki a neki dolgozóknak, de "fürdőzik a népszerűségben".

Gondoltam, hogy egy olyan rész lesz kiemelve, ami igazából totál lényegtelen. Ez max. a top, nem azt mondtam, hogy ilyen ügyfelek rohangálnak az utcákon, akik több kilókat kifizetnek egy képért.

De akinek ez a napi betevője, és nem hobbista, az megveszi ennyiért a szoftvert.

Tudom én, hogy mindenki minél nagyobbat akar nyerni és minél kevesebbet beletenni.

A zenélés-biznyákban nem vagyok otthon, de ha abból élsz, akkor az LA-2A-t is megveszed, ha arra van szükséged, hogy "olyan" legyen a sound és leszarod, hogy mennyibe fáj.

Amúgy meg, ha grafikában (de igaz bármilyen iparágra), ha nem termelsz ki fél év alatt 250.000 Ft nyereséget, akkor ne légy vállalkozó, mert éhen fogsz halni, de abban a szakmában se dolgozz, mert valamit nagyon nem jól csinálsz.

Link to comment
Share on other sites

"LA-2A-t is megveszed, ha arra van szükséged, hogy "olyan" legyen a sound és leszarod, hogy mennyibe fáj."

Sajnos nem. Alig van ma olyan, aki meg tudja venni, pedig nagyon kellene.

10 évvel ezelőtti árakon kell manapság dolgozni és ez nem csak a stúdiózásban van így.

Amúgy teljesen el vagy tévedve ezzel a 250eFt-tal. Nem ennyit kell kitermelni fél év alatt,

hanem vagy tízszer ennyit. A Photoshop még nem is olyan iszonyat drága amúgy.

Egy Nuendo több, mint 500 eFt és magában lószart sem tud. Kell hozzá pár millányi UAD plugin,hogy valahogy szóljon is.

Béreket, adókat, járulékokat kell fizetni. Bérleti díj, villany, fűtés. Soroljam?

Grafikában ha valaki otthon dolgozik és van is sok munkája, akkor elhiszem, hogy simán ki lehet termelni a 250-et,

de a stúdió az nagyon más történet.

Link to comment
Share on other sites

"LA-2A-t is megveszed, ha arra van szükséged, hogy "olyan" legyen a sound és leszarod, hogy mennyibe fáj."

Sajnos nem. Alig van ma olyan, aki meg tudja venni, pedig nagyon kellene.

10 évvel ezelőtti árakon kell manapság dolgozni és ez nem csak a stúdiózásban van így.

Amúgy teljesen el vagy tévedve ezzel a 250eFt-tal. Nem ennyit kell kitermelni fél év alatt,

hanem vagy tízszer ennyit. A Photoshop még nem is olyan iszonyat drága amúgy.

Egy Nuendo több, mint 500 eFt és magában lószart sem tud. Kell hozzá pár millányi UAD plugin,hogy valahogy szóljon is.

Béreket, adókat, járulékokat kell fizetni. Bérleti díj, villany, fűtés. Soroljam?

Grafikában ha valaki otthon dolgozik és van is sok munkája, akkor elhiszem, hogy simán ki lehet termelni a 250-et,

de a stúdió az nagyon más történet.

Grafikusként dolgozom, persze magánban, itthon nem cégnél.

Nagyon jól mondja kolléga! Ha mindent kifizetek, járulékok, nyereségi adó, villany, gáz (mert ha itthon vagyok többet kell ám fűteni) áfa stb stb, tudjuk milyen jól megy, akkor egy "átlagos" hónap 120-150 ezer, egy jobb 200.

No és nem azért mert megrendelő hiányában szenved az ember!

1. számlák, adók, járulékok.

2. Bendi mondja jól, csinálj minden "ingyé". Sokan nem is tudják, mennyire de mennyire pofátlanok a megrendelők többsége. (Még ezt a picit is meg azt a picit is, neked úgyis csak 20 perc és megcsinálod sok részét, mert az üzletnek menni kell.) És persze még így sem biztos, hogy nem húzza a száját a végén, pedig a céges piaci ár töredékéért dolgozunk sokan.

3. Ha cégnek csinálsz melót iszonyat kifizetési csúszások vannak, van, hogy 3 hónap az átadástól, szerződés, megbeszéltek ide-vagy oda. Többe kerülne a pereskedés, mint a bevétel volt! Persze addig is élni kell valamiből.

4. Átlag napi 13-15 óra meló van benne, és ha felhívnak hétvégén, hogy jajj, rossz helyre kattintottam, akkor biza fel kell venned a telefont, hogy holnap tovább adja a neved "huhh ez a srác nagyon megbízható és kedves..."

Egy, jó logót megnézni 3 másodperc, gyönyörködsz rajta még 5 másodpercet. Elkészíteni sokszor 2-3nap.

Ugyanez gondolom dettó a muzsikával is. Meghallgatni 3-4 perc, elkészíteni több 10-20 munkaóra, hogy úgy szóljon ahogy. Ehhez mérten.........

No nem panaszkodom, mert legalább van munkám és azt csinálom a napom 2/3-ban amit szeretek csinálni! De azért lássuk be, egy fél millást szoftvert nem olyan gyors kitermelni, mint ahogy azt sokan gondolják....

Link to comment
Share on other sites

Töfi:

Teljesen egyetértek veled is és a többiekkel is, én pontosan ezt írtam le.

Ezért írtam már az első posztot is, hogy lássa mindenki, hogy miért annyi, amennyi, csak nem szerettem volna ilyen vállalkozósdiba belemenni, pedig azon nagyon jól be lehet mutatni.

Azért dolgozok mindenki olyan áron, amilyen áron dolgozik, mert nyerni szeretne rajta, hogy ne csak a költség fedezésére fussa, hanem szép, új bármire.

A cégnek, ahol dolgozom grafikusként, a havi költsége bérekkel, rezsivel, bérelti díjjal, mindennel együtt min. 2,5 milla. És akkor hol a nyereség? A 250.000-et éppen azért írtam, mert egy embernek is éppenhogy elég 1 hónapra, nemhogy hatra, ha magánba nyomja, otthon, kevés rezsivel és csak néha ad számlát és mellékesen magának főz a Tesco-ból nulla társasági élettel.

És éppen ezért kérnek el ennyi pénzt a szoftvergyártók is, mert nekik ugyanígy van költségük, és minél többet szeretnének nyerni.

Persze biztosan vannak olyanok, akik túlárazzák a terméküket.

Link to comment
Share on other sites

Hát ja. .Amúgy pont az Adobe-tól nem sajnálom különösebben a pénzt, mert amennyire én látom eléggé jól működnek a dolgaik. Legalábbis nem szoktak egy hegynyi hibajavítást kiadni a Photoshophoz, ami sok más cégről nem mondható el.

Mások viszont bétateszternek nézik a vásárlót, ami egyszerűen aljasság.

Na, az ilyenekről gondolom, hogy brutálisan túl vannak árazva, akármennyi költsége is van,

mert az olyan szoftver túrót nem ér, ami csak félig meddig látja el a feladatát.

Link to comment
Share on other sites

Persze azért hangsúlyozzuk ki (és természetesen függ a grafikai meló összetettségétől, vagy a személyes profiltól), hogy egymagában elég kevés a photoshop.

Személy szerint Photoshop, Illustrator, Dreaweaver triót használom, ami azért nem két forint.

Viszont ellentétben pl a cubase, ami szintén nem olcsó:

Életemben nem volt még lefagyásom, vagy rendellenességem, cs3-óta használom rendszeresen őket. Pontosabban egy PS fagyásom volt, de az is egy 3rd party plugintól.

Azért ez is sokat nyom a latba az árképzésnél.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...