Jump to content
Ménemszól.hu

Adobe CS2 suite (ingyenes Audition 3.0)


dchord

Recommended Posts

Ingyenesen letölthető vált Adobe CS2 suite.

Creative Suite 2

Acrobat 3D 1.0 for Windows

Acrobat Standard 7.0

Acrobat Pro 8.0

Audition 3.0

GoLive CS2

Illustrator CS2

InCopy CS2

InDesign CS2

Photoshop CS2

Photoshop Elements 4.0/5.0

Adobe Premiere Pro 2.0

A csomag eléréséhez (ingyenes) Adobe regisztráció szükségeltetik. A csomag - ill. egyes elemei -(PowerPC) ill. Windows alatt érhetők el (sorozatszám mellékelve).

https://www.adobe.co...ads&pid=4485850 ( momentán csak mázlival lehet becsúszni)

post-2192-0-27659500-1357581245_thumb.jp

Link to comment
Share on other sites

Hááááát...

Alapvetően professzionalitás ide vagy oda, ezen az áron nem csodálom. (tudom, sok ember megütközik ezen.) Jómagam muszáj voltam megvenni mint pénzkereseti program, de ennek ellenére igen borsos az ára...

Ugyanakkor jól is elsülhet. Elég nagy tudású már a CS2, viszont rendkívül sok újítás történ azóta. Lehet kedvcsinálónak szánja az Adobe, hátha valaki feljebb akar lépni.

Viszont anno egy fél éve egy supportos kérdés kapcsán felmerült egy olyan lehetőség a csapatnál, hogy Ők is bevezetik a hardware kulcsot, és ha olyan lesz mint pl. a Cubase, akkor a warez is erősen megcsappan majd... (Bár ilyen irányú lépéseket én még nem láttam de az is igaz, hogy CS5-öt használok)

Link to comment
Share on other sites

A Cubase pont nem egy túl jó példa, mert minden utcasarkon törött Cubase-be lehet botlani.

Sokkal célravezetőbb lenne, ha nem lennének brutálisan túlárazva a szoftverek.

Tisztelet a kevés kivételnek!

Töfi!

Viszont 5-nél nagyobb verzióba "sajnos" nem. Ez elárul némi titkot a kódolásról...

Egyébként Én is pont erről írtam, hogy elmebeteg árakon kínálják ezeket a programokat, persze relatív minden...

Link to comment
Share on other sites

Itt jön a nemzetköz árazás téma. A magyarországi keresethez/árszínvonalhoz képest van túlárazva. Ha itt olcsóbb lenne, mindenki itt venné meg. Mikor számítógéppel zenéltem, akkor előbb-utóbb olcsóbban, de beszereztem a legális szoftvereket és éreztem a "motivációt": ha olcsóbb lenne hamarabb megvettem volna.

Link to comment
Share on other sites

Na igen, a vilag legtobb orszaganak az "atlagkeresetehez" tul van arazva, persze az emberek nagyon nagy resze nem is celkozonseg a gyartok szamara.

A rossz uzletpolitika sokszor azert valosul meg, mert az a csoport, amelyik ezert felelos, egyszeruen nem tudja milyen az atlagember, milyen a kispolgari vagy a szegenyebb elet/gondolkodas. Csak statisztikakat, kimutatasokat kap rola, szamokat es grafikonokat lat egy monitoron majd aszerint hozza meg a dontest.

A politikat hoznam fel peldanak, de inkabb nem.

Jelen tarsadalmi rendszerunkben pedig egy cegnek mas celja nincs, mint novelni a profitot, vagyis a "jobba tenni a tarsadalmat", masoknak oromet okozni stb. puszta demagogia ill. ujabb marketing, amivel novelheto a profit.

Link to comment
Share on other sites

Update: Looks like the information was incorrect after all – Adobe is NOT giving away CS2 for free. According to Dov Isaacs of Adobe, “On behalf of Adobe Systems Incorporated, You have heard wrong! Adobe is absolutely not providing free copies of CS2! What is true is that Adobe is terminating the activation servers for CS2 and that for existing licensed users of CS2 who need to reinstall their software, copies of CS2 that don’t require activation but do require valid serial numbers are available (Special serial numbers are provided on the page for each product download). Apparently there still is no such thing as a free lunch… ;)

See http://forums.adobe.com/thread/1114930

Read more: http://photographyli...e#ixzz2HMgW4iS5

szerintem szedje aki tudja (legalább Audition 3.0-t) innentől ez warez, aztán töröljétek topikot :D

Link to comment
Share on other sites

Ja, de pár év alatt mindig feltörik őket.

Az mondjuk biztos, hogy még így is jóval tovább kitart, mint az Adobe védelme.

Amennyire tudom, a Cubase 5-ös verziót sem tudták igazán jól feltörni, a 6-ost pedig sehogy. (Márpedig az 5-ös legalább 4 éve létezik.)

Másrészt - jogtiszta Cubase-zel dolgozva - sem Windowson, sem Macen (amennyire emlékszem) soha nem szállt el / fagyott le a Cubase... (lehet, hogy volt ilyen, de egyáltalán nem rémlik...)

Link to comment
Share on other sites

Az C5-öst egész tűrhetően feltörték. A Nunedo 4-et nem nagyon tudták, az nagyon szar.

A Nundeo 3.2 törés viszont hibátlan volt annak idején

A hivatalos amúgy pontosan ugyanolyan orbitális hibákkal rendelkezik, mint a törött.

Ugyanúgy földbe áll bizonyos dolgokra, mint a törött.

Legálon dolgozunk éjjel-nappal, úgyhogy elég pontosan tudom.

Link to comment
Share on other sites

Az C5-öst egész tűrhetően feltörték. A Nunedo 4-et nem nagyon tudták, az nagyon szar.

A Nundeo 3.2 törés viszont hibátlan volt annak idején

A hivatalos amúgy pontosan ugyanolyan orbitális hibákkal rendelkezik, mint a törött.

Ugyanúgy földbe áll bizonyos dolgokra, mint a törött.

Legálon dolgozunk éjjel-nappal, úgyhogy elég pontosan tudom.

Én is ezt tapasztaltam!

Link to comment
Share on other sites

Azt azért jó tudni, hogy a szar törés gyakran szét szívatja a felhasználót. Pl. rossz beállításokkal települ fel, ami aztán úgy marad ha nem veszik észre. Audio rétegeket összekever, ami jó nagy rumlikat tud okozni, stb. Szóval senkit nem akarok lebeszélni a legál szoftról, mert sok szempontból tényleg jobb és stabilabb, de amit elbarmolnak az agyatlan fejlesztők, az bizony a legálban is el lesz barmolva.

Link to comment
Share on other sites

Amennyire tudom, a Cubase 5-ös verziót sem tudták igazán jól feltörni, a 6-ost pedig sehogy. (Márpedig az 5-ös legalább 4 éve létezik.)

Másrészt - jogtiszta Cubase-zel dolgozva - sem Windowson, sem Macen (amennyire emlékszem) soha nem szállt el / fagyott le a Cubase... (lehet, hogy volt ilyen, de egyáltalán nem rémlik...)

Ne mááá! Múltkor egy haveromnál brahiból kipróbáltunk egy Cubase 5 portable verziót hogy jót röhögjünk, mert úgyse menne pont egy ilyen a telepítés nélkül és csont nélkül legnagyobb meglepetésünkre hibátlanul lehetett vele mindent csinálni, sőt gyorsabban felállt mint az eredeti! Azért azok a sufnituning gyerekek nem hülyék mikor megnyesnek egy ilyen szoftot! Soxor jobb a rálátásuk adott dolgokra, mint maguknak a gyári szoftver íróknak. Találkoztam már én pl. totál jó Emulator X3 töréssel is ami szépen ment. Amúgy eredetileg végképp még másolás szinten is úgy van védve a gyári lemeze, hogy a másolásnál szektorhibásnak fogja érzékelni minden író v. lemezklónozó program és ezt ha ezt sikerülne is kikerülni, a feltelepített program még mindig valahogyan megneszeli hogy nem eredeti gyári lemezről lett telepítve, de minden dologra van megoldás amint látszik az idő elteltével. :)

Viszont az tényleg igaz, hogy a szoftverek árai elég durvák a hazai piacon! Ráadásul ez alap esetben olyan termék amit 1x kell előállítani és végtelenszer sokszorosítható, mégcsak érdemi szellemi munka befektetése nélkül is. Ehhez képest mondjuk a bányásznak mindennap kifejteni több mázsa szenet a meddőből, sehol nincs megfizetve. És erre jön még pl. az aljas Bill Gates politika, hogy ha jogtiszta pl. a windowsod, azt is alapesetben egyetlen gépre rakhatod fel, mert amúgy meg tejelj nekik szépen, hogy legyen miből luxus golf-parkot építeniük... Szóval mint tudjuk nincs igazság a világban és a hackerek a maguk módján ezt próbálják ellensúlyozni. Az más kérdés hogy etikailag nem egy elismerendő dolog az sem!

Link to comment
Share on other sites

Azt azért jó tudni, hogy a szar törés gyakran szét szívatja a felhasználót. Pl. rossz beállításokkal települ fel, ami aztán úgy marad ha nem veszik észre. Audio rétegeket összekever, ami jó nagy rumlikat tud okozni, stb. Szóval senkit nem akarok lebeszélni a legál szoftról, mert sok szempontból tényleg jobb és stabilabb, de amit elbarmolnak az agyatlan fejlesztők, az bizony a legálban is el lesz barmolva.

Mellesleg az jó 10-15 éve volt megszokott hogy a törések szarok voltak, ma a gyártók is olyan védelmeket építenek be, melyek nem igazán a program elemi és létfontosságú szálait gubancolják össze, hanem vagy nem indulnak el vagy egyszerűen tiltanak bizonyos funkciókat és programozás szinten az ilyen rutinokat meg lehet fejteni. Amúgy meg általában az eredeti verzió mellett a próba verziót futtatva nézelődnek, hogy miket is csinálnak RAM meg egyéb műveletek szintjén adott progik, mikor törni akarnak. Ezt egy etikus hacker előadásából hallottam. Szóval van ott is know how rendesen!

Link to comment
Share on other sites

Üdv!

Skacok örüljünk már egy kicsit! De most komolyan. Nem gyakori gesztus ez a mai világban.

ahogy feljebb írtam ... lelötték a regisztrációs szervert decemberben, de kaptak a vásárlók egy linket ahol belehet reggelni kézzel a cuccot, ez a link került ki ... viszont nem szedték le a letöltő linket azóta se ( http://www.adobe.com...oads/index.html ) ... lehet bejön nekik az ingyenreklám ... amíg tőlük szeded legális ugyanis és nem warez ( a licenc szerint legalábbis )

Link to comment
Share on other sites

Írtátok a túlárazást ..

Nagyon kezdő programozó vagyok, de nem szeretnék egyik oldalra sem állni (értsd: programozó, aki lekódolja és elkéri az árát, vagy felhasználó, aki kifizeti a drága szoftvert).

Gondoljatok bele, hogy mi költsége van egy ekkora céget fenntartani, meg hogy hányan dolgoznak egy ilyen szoftveren .. az Adobenak van vagy 10 célszoftvere (igaz, hogy sok az átfedés, meg hasonló funkciók). De legyen csak 5. A Photoshopnál ki van írva, legalább 30 név, aki gondolom programozta, kitalálta, design-olta, stb.

Egy top programozó min. havi 500k HUF fizetéssel rendelkezik, ez kb. talán a magyar top átlag, persze csak sejtéseim vannak. Ez az USA-ban szerintem min. a duplája. Egy top cég top emberei pedig a sokszorosa, vagyis ezek fizetését, munka költségét, mindenét is ki kell termelni.

Mondjuk egy PS-t legalább fél évig fejlesztenek, ez tuti, még ha nem is kell az elejétől kezdeni, de azért vannak jócskán változtatások a verziók között. Plusz új dolgokat bevezetni, stb. Egy ilyen szoftver költsége szerintem jópár millió dolcsi, erre szeretnék rámutatni és persze kaszálni is szeretnének.

Meg azt azért el kell mondani, hogy aki ezen progikat használja itt Mo-n, és ezekből él, annak akárhogy is számoljuk max. fél év alatt bejön az ára (nagyon túloztam). 250.000 magyar forint. Akinek meg nem, az béna és ne vegye meg, és ne sírjon a szája, ha valami nem úgy működik, ahogy kell.

Amúgy meg van, aki kap 1 db Photoshoppolt képért több 100.000 Ft-ot.

Ha én lennék a boss az Adobe-nál, én se adnám olcsóbban. Ha akkora szaktudása lenne bárkinek, hogy csinál egy ilyet, akkor 1000%, hogy ő is ennyiért adná.

De mivel zeneszerkis fórum, ugyanez megvan itt is. LA-2A ára 1 misi, és azt csak egyszer kellett kitalálni. Nincs verziófrissítés, meg új kombók bele, mert nem azért veszi, aki veszi. Az nem drága?

Néhol sarkítottam picit, elismerem :) de a lényeg ott van.

Link to comment
Share on other sites

ahogy feljebb írtam ... lelötték a regisztrációs szervert decemberben, de kaptak a vásárlók egy linket ahol belehet reggelni kézzel a cuccot, ez a link került ki ... viszont nem szedték le a letöltő linket azóta se ( http://www.adobe.com...oads/index.html ) ... lehet bejön nekik az ingyenreklám ... amíg tőlük szeded legális ugyanis és nem warez ( a licenc szerint legalábbis )

"Az Adobe Systems Incorporated részéről...

Félreértés volt. Az Adobe egyáltalán nem adott ki ingyenes CS2-t!

Annyi történt, hogy az Adobe lezárta a CS2 aktivációs szervereit, és emiatt meglévő licenszes CS2 felhasználóinknak, akik újra akarják telepíteni szoftverüket nem kell már aktiválniuk, de ettől még valós szériaszámmal kell rendelkezniük. (Most csak speciális szériaszámokat tettünk ki az oldalra minden szoftver letöltéshez.).

Csak akkor vesszük legálisnak az ezen szériaszámokkal való letöltést és telepítést, hogyha valós licensszel rendelkeztek a termékhez."

Egyszóval, aki így jutott hozzá a szoftverekhez, sajnos kalóz példányt szerzett.

http://pixinfo.com/hirek/2013-01-09_274278

Link to comment
Share on other sites

"Amúgy meg van, aki kap 1 db Photoshoppolt képért több 100.000 Ft-ot."

Küldj ide sok ilyen ügyfelet, aki ennyit fizet és máris veszek 8db Photoshopot.

Szerintem nagyon el vagy tévedve, ha azt hiszed, hogy pl. stúdiótechnikában ma bármit is ki lehet termelni fél

év alatt Magyarországon. Grafikában sem nagyon, de ott azért jóval kisebb befektetés kell.

Biztos vannak olyan munkák is, ahol ilyen pénzeket fizetnek, de az átlag földi halandóhoz ezek nem jutnak el.

Link to comment
Share on other sites

"Amúgy meg van, aki kap 1 db Photoshoppolt képért több 100.000 Ft-ot."

Küldj ide sok ilyen ügyfelet, aki ennyit fizet és máris veszek 8db Photoshopot.

Szerintem nagyon el vagy tévedve, ha azt hiszed, hogy pl. stúdiótechnikában ma bármit is ki lehet termelni fél

év alatt Magyarországon. Grafikában sem nagyon, de ott azért jóval kisebb befektetés kell.

Biztos vannak olyan munkák is, ahol ilyen pénzeket fizetnek, de az átlag földi halandóhoz ezek nem jutnak el.

Ma MO-on a megrendelők (nagy része / jó része) nem igazán akarnak érdemben fizetni. "Szarért / húgyért" szeretnének elvégeztetni komoly, többnapos munkákat, sőt igazából azt szeretnék, ha ingyen dolgoznának nekik sokat sokan... (Sajnos leginkább a milliomosokra jellemző ez a magatartás). Több prominens "celebről" is van információ, hogy sok-sok milliót nem fizetett ki a neki dolgozóknak, de "fürdőzik a népszerűségben".

Link to comment
Share on other sites

Egyszóval, aki így jutott hozzá a szoftverekhez, sajnos kalóz példányt szerzett.

Azzal az apró pontosítással, hogy nem a példány kalóz, hanem aki használja. Amikor a cégnél eldöntötték, hogy egy bárki által elérhető linkre helyezik a letöltést, teljesen nyilvánvaló módon előre kellett látniuk ennek a következményét (és ezt nyilván látták is), vagyis azt, hogy sec perc alatt publikussá válik elkerülhetetlenül; aztán rácupfannak majd a tömegek. Azaz közvetetten közzétették mégiscsak, bár világos, hogy nem legális használni. (Azóta sem változtattak rajta.) Én csak azt nem értem benne, hogy ez nekik miért jó? Vagy mit akarnak vele elérni? Az, akinek warezolva kellett, enélkül is megszerezte eddig is.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...