Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Melyek a legjobb szimfonikus plug-inek?


Főr Gábor

Kérdés

  • Válaszok 93
  • Created
  • Last Reply

Recommended Posts

Köszönöm a zongorás tippeket! Kipróbáltam a Kawai EX-et. Nekem nem jön be, mixben nem állja meg a helyét sajnos. Önmagában nem rossz. Maradok a Galaxy II-nél. 8dio zongorái is nagyon tetszenek, csak sajnos iszonyat idő mire betöltődnek és nagyon wet az egész.

Viszont épp nemrég nyomoztam ki ezt: http://www.vilabsaudio.com/Ravenscroft-By-VI-Labs

Ismeritek, esetleg próbálta már valaki a korábbi VI TrueKeys zongorákat? A demók alapján elég meggyőzően szólnak.

Link to comment
Share on other sites

Nagyon szeretem az EDIROL Orchestralt, hasznos kis jószág. Manapság minimálnák tekinthető, de nem is zabálja az erőforrásokat. Sőt a fúvósok szerintem még egész ütősek. Azért ne kövezzetek meg.... :) Egyébként vártam, hogy valaki szóba fogja hozni az EDIROL Orchestral :):):):). Sőt az is várható volt :), hogy aki meg "meri" tenni kap egy kis kritikát. :):):):) Fogjuk fel ezt egyfajta respektnek a termékkel szemben. Ígérem többet nem piszkítok az egyébként tényleg hasznos beszélgetésbe, de sajnos ezt nem tudtam szó nélkül hagyni. :) 

azt senki sem vitatta, hogy ne lenne korrekt az Edirol Orchestral (én is kedveltem, mert teljesen okés kis szimfonikus könyvtár volt - sajnos inkább már csak múltidő, mert évek óta nem kapható és az utolsó update-je is valamikor a 2000-es évek elején volt), de most más kategóriáról van szó - és nem sznobizmusból/bántásból mondjuk ezt, hanem mert tényleg másról van szó :)

 

hangban mérve ezt, az ilyen szintű munkához is alkalmas plugineket tárgyaltuk: http://www.thomasbergersen.com/Thomas_Bergersen-_-That%27s-A-Wrap.mp3 ;) (egyenesen Thomas Bergersen-től, ez a szám tisztán (privát) hangkönyvtárakkal készült, 10 napos munkával).

 

nyilván teljesen más is kielégíti a "szimfonikus" igényeket amikor "csak" a háttérben vannak a zenekari elemek, mint amikor izolálva szólnak és saját maguk kell elvigyék hangzásban a teljes zenét. 

Link to comment
Share on other sites

én az EDIROL Orchestrallal is meg tudom csinálni a számomra szükséges hangokat

Nagyon szeretem az EDIROL Orchestralt, hasznos kis jószág. Manapság minimálnák tekinthető, de nem is zabálja az erőforrásokat. Sőt a fúvósok szerintem még egész ütősek. Azért ne kövezzetek meg.... :) Egyébként vártam, hogy valaki szóba fogja hozni az EDIROL Orchestral :):):):). Sőt az is várható volt :), hogy aki meg "meri" tenni kap egy kis kritikát. :):):):) Fogjuk fel ezt egyfajta respektnek a termékkel szemben. Ígérem többet nem piszkítok az egyébként tényleg hasznos beszélgetésbe, de sajnos ezt nem tudtam szó nélkül hagyni. :) 

Link to comment
Share on other sites

Zongora: Legjobb most a Kawai EX az acousticsamplestől szerintem. Illetve az Academic Grand is. Ha két különböző karakter kell. A pianínó jellegűek közül a Rain Piano az egyik legjobb. Egyébként ez utóbbi van a Stage-ekben is...

Wurli, Rhodes: Én sok éve a Scarbee cuccokat tekintem a legjobbnak. Rhodes-ban ezt máig tartom, viszont Wurliban hallottam egy jobbat. A Wurlie az acousticsamples-től. De a Rhodes és a Clavinet is nagyon jó náluk.

Szóval igazából mindháromra az acousticsamples szerintem az egyik legjobb. 

Igazából annyira jók a fenti cuccok (Scarbee, acousticsamples), hogy nem is szoktam már újabb demókat nézegetni... szerintem ez mindent elmond.

 

Merci beaucoup! ;)

Azt hittem a Scarbeet is túlszárnyalták már, de anno nekem is lecsúszott a gatyesz mikor meghallottam...

Link to comment
Share on other sites

Ha már itt tartunk, szted ma zongorában, esetleg Rhodesban, Wurliben mi ma a top?

Sokan ájuldoztak az Alisha Keys Yamahától meg az Ivorytól, de szerintem ekkora vinyópusztítókat főleg hogy nem is jöttek be nekem felesleges 1 napig telepíteni ráadásul.

 

Zongora: Legjobb most a Kawai EX az acousticsamplestől szerintem. Illetve az Academic Grand is. Ha két különböző karakter kell. A pianínó jellegűek közül a Rain Piano az egyik legjobb. Egyébként ez utóbbi van a Stage-ekben is...

Wurli, Rhodes: Én sok éve a Scarbee cuccokat tekintem a legjobbnak. Rhodes-ban ezt máig tartom, viszont Wurliban hallottam egy jobbat. A Wurlie az acousticsamples-től. De a Rhodes és a Clavinet is nagyon jó náluk.

Szóval igazából mindháromra az acousticsamples szerintem az egyik legjobb. 

Igazából annyira jók a fenti cuccok (Scarbee, acousticsamples), hogy nem is szoktam már újabb demókat nézegetni... szerintem ez mindent elmond.

Link to comment
Share on other sites

Szerintem itt nem egyről beszéltek. Az Edirol nem egy kategória a fentiekkel, de még véletlenül sem.

Ez nem sznobizmus, csak ne legyen félrevezető, hogy a VSL cuccokról beszélgetünk, meg a legújabb legato scriptingről, és a konklúzió, hogy az Edirol is tudja, amit kell... 

 

A Cinebrass és Cineperc dolgokkal egyetértek. Szerintem nagyon meggyőző a kezelése is a Cine... környváraknak. Így innen visszanézve a kb. 10 évre, amikor a Garritan Strings volt az etalon rettenetesen sokat fejlődött a világ. És nem csak a scripting, de a sound is. 

Egyébként érdekes módon, ahogy fejlődtek a vonós környvtárak, szinte mindig volt, amit az előző felülmúlta, így kikerült a használatból a korábbi verzió, de nálam 3 dolog nem megy ki a divatból. 
A legrégebbi a EMU Super Strings cédéje. Aztán a Sonic Implants Symphonic Strings Ensemble környvtára (bár ez ritkán kerül elő) és van egy Omnisphere patch, ami zseniálisan szól popzenében. Szóval van azért egy 10% olyan minta, amit nem tud megenni az idő...

btw. a Miroslav könyvtár hangzása is olyan, amit én nagyon szeretek, de az nem csak vonós.

Link to comment
Share on other sites

A wienna cuccok akkor már teljesen idejét és divatjátmúltak?

Emlékszem mikor bejelentették mindenki levegő után kapkodott anno.

messze nem idejétmúltak, sőt, fafúvósban még mindig nem tudnék náluk jobbat mondani. viszont ismét bejön az ízlések kérdésköre: az összes VSL termék nagyon szárazon lett felvéve, időt kell rászánni, hogy a szájízednek megfelelően terezd, zengesd, EQ-zd stb. őket. de legalább van erre is VSL-es szoftver, a MIR és a Vienne Suite - az előbbi szerintem jelenleg a legkomolyabb konvolúciós zengető rendszer a piacon.

 

a száraz felvételek miatt rendkívül rugalmasak is a VSL könyvtárak (ha van időd), viszont vannak dolgok, amiket nagyon nehezen vagy leginkább sehogy sem tudsz visszaadni postprocessben. persze ugyanígy, ha nem száraz felvételek vannak, akkor nem tudsz sokat tenni annak érdekében, hogy eltüntesd a felvételi hely akusztikai részét a hangmintákból.

Link to comment
Share on other sites

Egyszer már írtam ide egy összefoglalót zenekari hangminták ügyében, de az már egy éve volt. Ha visszaolvastok látjátok.

Az elmúlt egy évben olyan ütős dolgok jöttek ki zenekari mintákból, hogy gondoltam összeszedem újra, hogy mit mire tartok a legjobbnak.

Vonós mintákból kipróbáltam ebben az évben a 8dio néhány library-ját. Néhány tekintetben jobban használható lett a LASS-nál. Főleg arra hegyezték ki, hogy minél valósághűbben lehessen rajta játszani zongorabillentyűn. Ez sikerült is nekik. Leülve mellé elég komoly szólamokat lehet egyszerűen bejátszani úgy, hogy a megszólalás már nagyon közel áll egy valódi vonószenekarhoz. Ugyanebben a csoportban nemrég jött ki a Berlin Strings. A demókat hallgatva az is nagyon jól sikerült és folyamatosan fog bővülni. Nagyon várom már, hogy kipróbálgassam...

Az Orchestral Tools-tól egyébként az elmúlt évben jött ki a Berlin Woodwinds is ha jól tudom. Na az egy nagyon ütős kis fafúvós library lett. Én most azt tartom etalonnak abban a hangszercsoportban. Mindent meg lehet csinálni benne és gyönyörűen szól. Folyamatosan bővül, már a negyedik kiegészítő jelenik meg hozzá. Épp ezért várom annyira a vonós szekciót.

Rézfúvósból a Cinebrass az egyértelmű befutó számomra. Nagyon komoly hangmintakészlet nagyon jó vezérléssel. Jobb nem is kell.

Ugyanez a cég csinálta meg az egyik legjobb nagyzenekari ütős készletet is CinePerc néven.

Ebben az évben volt szerencsém kipróbálni a templomi és koncert orgonákban utazó Haptwerk Virtuális Orgonát. Nekik az az elvük, hogy nem száraz mintákat vesznek fel közelről, hanem a templom vagy koncertterem akkusztikájával együtt rögzítik a mintáikat. Sok magyar is dolgozik a projekteken. Megtalálható pl. a MUPA orgonája a maga teljes akkusztikájával együtt. Ráadásul az orgonák összes regisztere, pedálja, minden részlete használható úgy, mintha ott ülnél a vezérlőnél. Aki orgona mintákat keres az ne keressen tovább. Ez kell neki.

A wienna cuccok akkor már teljesen idejét és divatjátmúltak?

Emlékszem mikor bejelentették mindenki levegő után kapkodott anno.

Link to comment
Share on other sites

Köszi a tippeket! Megnézem ezeket is. Ütősökben ritkábban utazom. Viszont rosszul emlékeztem én is. Nekem a True Strike most a befutó orchestral percben. Azt tudtam a legjobban használni eddig.

itt szerintem az is sokat nyom a latba, hogy ki, mennyire igényli/szereti az elő-feldolgozást. a Tonehammer/8dio dobos cuccok nagyon keményen preprocesszált anyagok (abszolút trailer irányra kihegyezve, tökéletesen illenek az ilyenekbe), a HZ dobok vagy pont a True Strike egy-két szinttel kevesebbet kaptak preprocessből. egyébként személy szerint nekem a Spitfire Percussion a befutó még mindig széltében és mélységében is, amikor klasszikus ütősökről van szó. 

 

de ha már 8dio, a vonósaik és szinte az összes, legato alapú komolyabb könyvtáruk (a Requiem és Liberis kivételével) hasonló filozófia mentén épül fel, ami viszont sokaknak szokatlan lehet. náluk szerintem nagyon fontos, hogy kipróbálja az ember ezeket, mert más az ő legato hozzáállásuk mint a legtöbb könyvtárnak, inkább phrase alapú, nem pedig az ipari crossfade-es fő irányvonal menti - ennek vannak előnyei és hátrányai is. 

Link to comment
Share on other sites

Ez az én véleményem, de szerintem a cinesamples dobos cuccai nem valami ütősek. 8dio epic dholt, meg a demaget próbáld ki a heavyocitytől. A demageben nem csak rotyogósra effektezett loopok vannak, meg sound design hitek, hanem rendes akusztikus dobok is. A cinebrassal egyetértek. cool. :) Csak lehetne jó fej a cég, és azonnal kiírhatná az áfával együtt az árat a webshopban. :)

Köszi a tippeket! Megnézem ezeket is. Ütősökben ritkábban utazom. Viszont rosszul emlékeztem én is. Nekem a True Strike most a befutó orchestral percben. Azt tudtam a legjobban használni eddig.

Link to comment
Share on other sites

Egyszer már írtam ide egy összefoglalót zenekari hangminták ügyében, de az már egy éve volt. Ha visszaolvastok látjátok.

Az elmúlt egy évben olyan ütős dolgok jöttek ki zenekari mintákból, hogy gondoltam összeszedem újra, hogy mit mire tartok a legjobbnak.

Vonós mintákból kipróbáltam ebben az évben a 8dio néhány library-ját. Néhány tekintetben jobban használható lett a LASS-nál. Főleg arra hegyezték ki, hogy minél valósághűbben lehessen rajta játszani zongorabillentyűn. Ez sikerült is nekik. Leülve mellé elég komoly szólamokat lehet egyszerűen bejátszani úgy, hogy a megszólalás már nagyon közel áll egy valódi vonószenekarhoz. Ugyanebben a csoportban nemrég jött ki a Berlin Strings. A demókat hallgatva az is nagyon jól sikerült és folyamatosan fog bővülni. Nagyon várom már, hogy kipróbálgassam...

Az Orchestral Tools-tól egyébként az elmúlt évben jött ki a Berlin Woodwinds is ha jól tudom. Na az egy nagyon ütős kis fafúvós library lett. Én most azt tartom etalonnak abban a hangszercsoportban. Mindent meg lehet csinálni benne és gyönyörűen szól. Folyamatosan bővül, már a negyedik kiegészítő jelenik meg hozzá. Épp ezért várom annyira a vonós szekciót.

Rézfúvósból a Cinebrass az egyértelmű befutó számomra. Nagyon komoly hangmintakészlet nagyon jó vezérléssel. Jobb nem is kell.

Ugyanez a cég csinálta meg az egyik legjobb nagyzenekari ütős készletet is CinePerc néven.

Ebben az évben volt szerencsém kipróbálni a templomi és koncert orgonákban utazó Haptwerk Virtuális Orgonát. Nekik az az elvük, hogy nem száraz mintákat vesznek fel közelről, hanem a templom vagy koncertterem akkusztikájával együtt rögzítik a mintáikat. Sok magyar is dolgozik a projekteken. Megtalálható pl. a MUPA orgonája a maga teljes akkusztikájával együtt. Ráadásul az orgonák összes regisztere, pedálja, minden részlete használható úgy, mintha ott ülnél a vezérlőnél. Aki orgona mintákat keres az ne keressen tovább. Ez kell neki.

 

Ez az én véleményem, de szerintem a cinesamples dobos cuccai nem valami ütősek. 8dio epic dholt, meg a demaget próbáld ki a heavyocitytől. A demageben nem csak rotyogósra effektezett loopok vannak, meg sound design hitek, hanem rendes akusztikus dobok is. A cinebrassal egyetértek. cool. :) Csak lehetne jó fej a cég, és azonnal kiírhatná az áfával együtt az árat a webshopban. :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...