Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Melyek a legjobb szimfonikus plug-inek?


Főr Gábor

Kérdés

  • Válaszok 93
  • Created
  • Last Reply

Recommended Posts

EastWest büntet. Legalábbis eddigi tapasztalataim alapján tényleg az egyik legjobb. De azon belül is a Hollywood Strings, Brass, Woodwinds sorozat egészen elképesztő.

Ha komolyan ilyesmiben gondolkodik valaki érdemes rászánni a pénzt, meg egy erőmű sem árt ha van alatta, sok rammal. :)

Link to comment
Share on other sites

Annyi az előnye a többi kórus könyvtárhoz képest, hogy gyakorlatilag bármilyen szöveget el tud énekelni amit beírsz. Ugyanakkor annyira nem jó a hangja és a szóló énekeseknél nincs legato, valamint elég gyérül szólnak. Amit ajánlani tudnék ilyen téren az a Cinesamples Voxos vagy a 8dio-tól a Requiem pro.

http://8dio.com/?btp_product=requiem-pro

http://cinesamples.com/products/voxos/

Link to comment
Share on other sites

Először is nem értenék egyet abban, hogy a Vienna lenne a legjobb. Szerintem minden téren van már a Vsl-nél használhatóbb és szebb hangú hangkönyvtár.

A vonósokra én az LA Scoring Strings-et ajánlom, csodásan szól, és nagyon ötletesen van megoldva a legato-portamento-glissando probléma. Ő lenne az: http://audiobro.com/lass-2-0/

Fafúvósokból nekem bizonyos dolgok miatt kényszermegoldást kellett alkalmaznom. Ami eddig a hangjából ítélve a legjobban tetszett, az az Orchestral tools-tól a Berlin woodwinds. Bár hozzá kell tennem, még nem próbáltam.

http://orchestraltools.com/index.php?option=com_content&view=article&id=148&Itemid=102

Rézfúvósok terén pedig a Sample Modelling termékeit használom. Ezek csak szóló hangszerek, de kontaktba be tudsz tölteni egyszerre több trombitát, kürtöt, akármit is egyszerre, van is a könyvtárban ilyen patch. Ez egyébként messze a legokosabb hangkönyvtár mind közül, gyakorlatilag mindent tud amit kell neki. Legato, portamento, glissando, flutter minden ami kell.

Itt egy zeném, még nincs ugyan teljesen készen, de ebben szól még csak a sample modelling cucc. (Nyilván az LA scoring strings mellett) https://soundcloud.com/mardu1988/spring-is-coming-semi-finished

Egyébként Westgate studios fafúvósok vannak benne.

Link to comment
Share on other sites

Egyszer már írtam ide egy összefoglalót zenekari hangminták ügyében, de az már egy éve volt. Ha visszaolvastok látjátok.

Az elmúlt egy évben olyan ütős dolgok jöttek ki zenekari mintákból, hogy gondoltam összeszedem újra, hogy mit mire tartok a legjobbnak.

Vonós mintákból kipróbáltam ebben az évben a 8dio néhány library-ját. Néhány tekintetben jobban használható lett a LASS-nál. Főleg arra hegyezték ki, hogy minél valósághűbben lehessen rajta játszani zongorabillentyűn. Ez sikerült is nekik. Leülve mellé elég komoly szólamokat lehet egyszerűen bejátszani úgy, hogy a megszólalás már nagyon közel áll egy valódi vonószenekarhoz. Ugyanebben a csoportban nemrég jött ki a Berlin Strings. A demókat hallgatva az is nagyon jól sikerült és folyamatosan fog bővülni. Nagyon várom már, hogy kipróbálgassam...

Az Orchestral Tools-tól egyébként az elmúlt évben jött ki a Berlin Woodwinds is ha jól tudom. Na az egy nagyon ütős kis fafúvós library lett. Én most azt tartom etalonnak abban a hangszercsoportban. Mindent meg lehet csinálni benne és gyönyörűen szól. Folyamatosan bővül, már a negyedik kiegészítő jelenik meg hozzá. Épp ezért várom annyira a vonós szekciót.

Rézfúvósból a Cinebrass az egyértelmű befutó számomra. Nagyon komoly hangmintakészlet nagyon jó vezérléssel. Jobb nem is kell.

Ugyanez a cég csinálta meg az egyik legjobb nagyzenekari ütős készletet is CinePerc néven.

Ebben az évben volt szerencsém kipróbálni a templomi és koncert orgonákban utazó Haptwerk Virtuális Orgonát. Nekik az az elvük, hogy nem száraz mintákat vesznek fel közelről, hanem a templom vagy koncertterem akkusztikájával együtt rögzítik a mintáikat. Sok magyar is dolgozik a projekteken. Megtalálható pl. a MUPA orgonája a maga teljes akkusztikájával együtt. Ráadásul az orgonák összes regisztere, pedálja, minden részlete használható úgy, mintha ott ülnél a vezérlőnél. Aki orgona mintákat keres az ne keressen tovább. Ez kell neki.

Link to comment
Share on other sites

Megpróbálok írni valami olyat is a témában, amiért indult...

Általában minden elérhető hangmintakönyvtárat kipróbálok. Az elmúlt években viszont elég nagy a csend ezen a fronton. Néhány cég próbálkozik még jobbat, szebbet csinálni de szerintem a Viennát nem nagyon tudják megszorítani ezen a fronton. Nekem mind hangminőségben mind használhatóságban elviszi az első helyet.

Viszont a Vienna a hardverkulcs és irgalmatlan sample méret miatt eléggé elérhetetlen a hétköznapi embernek, úgyhogy itt van néhány alternatíva. Érdemes szétbontani a zenekart, mert jobb ha nem all in one-t keres az ember.

Tehát vonósokból szerintem a legütősebb és leginkább használhatóbb a LASS (LA Scoring Strings). Folyamatosan fejlesztik és nagyon realisztikus anyagokat lehet készíteni vele lévén, hogy az egyes szekciókat is külön mintavételezték. Pl. a hegedű csoport: első hegedű, két kisebb csoport - A, B és egy nagyobb csoport - C Igazán sokat javít az összképen ha szépen ki van dolgozva a MIDI sáv és bontod a szólamokat is.

Zongorából a legnagyobb a kínálat. Nekem személy szerint a Galaxy II a leginkább tetszetős. Három különböző zongora szépen felépítve Kontakt alá. Egyszerűen kezelhető és az én fülemnek a legjobb hangú ma kapható zongora library.

Fúvósokból a Kontakt alap könyvtára számomra a legtöbb igényt kielégíti. Ezen felül a Sample Modeling-nek vannak egész használható szaxofonjai, de az már inkább a könnyűzenében használható.

Amit még érdemes kipróbálni az Cinesamples Drums of War 1, 2. Nagyon el lehet adni a zenét egy-egy komolyan megírt ütősszekcióval és ez a library erre van kihegyezve. Jó minőségű és jól összeválogatott dobminták monumentális zenékhez.

Próbáltam néhány all in one-t is, pl. Quantum Leap Platinum, de végül ezek maradtak a készletben. Remélem valami hasonlót várt a topic megnyitója!

Link to comment
Share on other sites

Itt egy konkrét válasz! :)

Legjobb az East West Quantum Leap Symphonic Orchestra Silver - Gold - Platinum sorozata.

Esetleg a Symphobia 1-2 és a IK Multimedia Philharmonik Miroslav az összes többi a nyomába sem érhet a fentieknek!

Ill. van még egy, egy jó nagy böhöm: VIENNA SYMPHONIC LIBRARY 236GB... :)

Valóban konkrét és korrekt!!! Jár a pont! Köszi!

Link to comment
Share on other sites

Szerintetek melyek a legjobb szimfonikus pluginek?

(moderátor: átneveztem a témát, hogy jobban kereshető legyen.)

Itt egy konkrét válasz! :)

Legjobb az East West Quantum Leap Symphonic Orchestra Silver - Gold - Platinum sorozata.

Esetleg a Symphobia 1-2 és a IK Multimedia Philharmonik Miroslav az összes többi a nyomába sem érhet a fentieknek!

Ill. van még egy, egy jó nagy böhöm: VIENNA SYMPHONIC LIBRARY 236GB... :)

Link to comment
Share on other sites

Köszi, tök jó meg minden, de igazából a tapasztalatok megosztására gondoltam.

SOS-beli cikkekre mutatnak a linkek ottan, nyilván nem egy vst felsorolást linkelek be, azért kíváncsi lennék van-e olyan fórumozó aki ezeket tesztelgeti szabadidejében

Though the makers have reduced its size by deleting unused samples, this is still a massive collection (the Platinum Plus version contains 194GB of sample data on 28 DVDs). I whiled away the installation time by learning to play the bagpipes, reading the entire works of Shakespeare and translating the Encyclopaedia Britannica into Urdu.

:D - http://www.soundonso...icorchestra.htm
Link to comment
Share on other sites

Szerintem itt nem egyről beszéltek. Az Edirol nem egy kategória a fentiekkel, de még véletlenül sem.

Ez nem sznobizmus, csak ne legyen félrevezető, hogy a VSL cuccokról beszélgetünk, meg a legújabb legato scriptingről, és a konklúzió, hogy az Edirol is tudja, amit kell... 

 

A Cinebrass és Cineperc dolgokkal egyetértek. Szerintem nagyon meggyőző a kezelése is a Cine... környváraknak. Így innen visszanézve a kb. 10 évre, amikor a Garritan Strings volt az etalon rettenetesen sokat fejlődött a világ. És nem csak a scripting, de a sound is. 

Egyébként érdekes módon, ahogy fejlődtek a vonós környvtárak, szinte mindig volt, amit az előző felülmúlta, így kikerült a használatból a korábbi verzió, de nálam 3 dolog nem megy ki a divatból. 

A legrégebbi a EMU Super Strings cédéje. Aztán a Sonic Implants Symphonic Strings Ensemble környvtára (bár ez ritkán kerül elő) és van egy Omnisphere patch, ami zseniálisan szól popzenében. Szóval van azért egy 10% olyan minta, amit nem tud megenni az idő...

btw. a Miroslav könyvtár hangzása is olyan, amit én nagyon szeretek, de az nem csak vonós.

Ha már itt tartunk, szted ma zongorában, esetleg Rhodesban, Wurliben mi ma a top?

Sokan ájuldoztak az Alisha Keys Yamahától meg az Ivorytól, de szerintem ekkora vinyópusztítókat főleg hogy nem is jöttek be nekem felesleges 1 napig telepíteni ráadásul.

Link to comment
Share on other sites

azt senki sem vitatta, hogy ne lenne korrekt az Edirol Orchestral (én is kedveltem, mert teljesen okés kis szimfonikus könyvtár volt - sajnos inkább már csak múltidő, mert évek óta nem kapható és az utolsó update-je is valamikor a 2000-es évek elején volt), de most más kategóriáról van szó - és nem sznobizmusból/bántásból mondjuk ezt, hanem mert tényleg másról van szó :)

 

hangban mérve ezt, az ilyen szintű munkához is alkalmas plugineket tárgyaltuk: http://www.thomasbergersen.com/Thomas_Bergersen-_-That%27s-A-Wrap.mp3 ;) (egyenesen Thomas Bergersen-től, ez a szám tisztán (privát) hangkönyvtárakkal készült, 10 napos munkával).

 

nyilván teljesen más is kielégíti a "szimfonikus" igényeket amikor "csak" a háttérben vannak a zenekari elemek, mint amikor izolálva szólnak és saját maguk kell elvigyék hangzásban a teljes zenét. 

Abszolút rendben van amit írtál, és linkeltél. Az én igényem a szimfonikus betétekre jóval a tárgyalt szint alatt van. Egyetértek azzal is, hogy az új megoldások (VST-k, hangbankok) minősége és színvonala nem összehasonlítható az Edirol Orchestral-lal. :) Tehát végeredményként egyet fújunk! :)

Link to comment
Share on other sites

8dio zongorái is nagyon tetszenek, csak sajnos iszonyat idő mire betöltődnek és nagyon wet az egész.

ha van Kontakt 5-öd, akkor a lassú töltésen változtathatsz: batch resave-eld (Files/Batch resave) az összes patch-cset.

 

ha bekapcsolva hagytad a background loading-ot a Kontaktban (File/Options/ Load&Import), akkor innentől kezdve az 8dio-s zongorák is háttérszálon fognak töltődni, hamarabb visszakapod a vezérlést (azaz attól még, hogy tölt, tudsz tovább dolgozni). ez igaz az összes Kontakt 5 előtti könyvtárra: batch resave után sokkal kezesebb lesz a töltési folyamat.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...