Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Monitor kontroller


csmajor

Kérdés

Recommended Posts

  • 0

Egy ismerősömék gyártanak ilyeneket rendes Yaxley-kkel (6tárcsás full szimmetrikus) Cyanide Audio-ként megtalálod őket a Facebookon. A mackie/olcsóbb SPL-ek sima potisak, alacsony hangerőn szétcsúszhat vele a hangerő/sztereó tér. Itt az enyém,2ki-2be,mono kapcsoló, beépített műterhelés. Azért került rackbe,mert egy Hypex végfokot is mellé szerettem volna rakni de aztán változás lett. Amúgy ha elég fix hangerő / nem kell több ki-bemenet akkor egy fix XLR pad a DA konverter/ keverő kimenetére a legjobb megoldás.

DSCN0751.JPG

 

DSCN0763.JPG

 

DSCN0746.JPG

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Egy ismerősömék gyártanak ilyeneket rendes Yaxley-kkel (6tárcsás full szimmetrikus) Cyanide Audio-ként megtalálod őket a Facebookon. A mackie/olcsóbb SPL-ek sima potisak, alacsony hangerőn szétcsúszhat vele a hangerő/sztereó tér. Itt az enyém,2ki-2be,mono kapcsoló, beépített műterhelés. Azért került rackbe,mert egy Hypex végfokot is mellé szerettem volna rakni de aztán változás lett. Amúgy ha elég fix hangerő / nem kell több ki-bemenet akkor egy fix XLR pad a DA konverter/ keverő kimenetére a legjobb megoldás.

DSCN0751.JPG

 

DSCN0763.JPG

 

DSCN0746.JPG

Gyönyörű munka!!!! Gratuláció! De még most sem értem, minek a hat tárcsa... Legjobb tudásom szerint a földet/GND nem szabad szabályozni. Csak így tudom elképzelni a hat tárcsa lényegét. Én is csináltam 4 tárcsával. Kínlódás, de megéri :D

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Gyönyörű munka!!!! Gratuláció! De még most sem értem, minek a hat tárcsa... Legjobb tudásom szerint a földet/GND nem szabad szabályozni. Csak így tudom elképzelni a hat tárcsa lényegét. Én is csináltam 4 tárcsával. Kínlódás, de megéri :D

 

Ezt a 6 tácsát annyira én se értem, nem is gyártanak mostmár ilyet (ez valami ipari ezüstözött 26 lépéses Kontakta volt) de működik:)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

A történet kb az volt az SPL-el hogy nemszólt jól,és kiderült hogy totál torzít az egész valami műveleti erősítők se voltak jók,most hogy ez az egység hibája volt,vagy gyárilag ilyen azt nemtudom.

Amiről jókat hallottam az a Goldpoint,meg a Kush Audio Gaintrain, de ezek már eléggé 100-150ezer Ft körül vannak:

http://www.goldpt.com/sa2x.html

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Es valaki info MackieBigKnob-rol?

Vagy eleve felejtos?

A cyanide audioval probalom felvenni a kapcsolatot.

Amugy eddig egy RME Fireface 400-at hasznaltam standalone modban egy behringer bcf2000 kontrollerrel kezelve midi utjan.

Igy a bejovo stereo jel, szepen a fireface mixeren keresztul kerult ki, valaszthatoan. Ennek nem volt problema a hangjaval. Cak ez az eszkoz mashol dolgozik tegnaptol, ugyhogy le kell valtani. De ha ez ennyire komplikalt es rizikos, lehet felhajtok megegyet es marad a bevalt szisztema. Meglep, hogy egy SPL- ben nem lehet megbizni...

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ha valakit erdekel:

A vegeredmeny egy RadialEnginering MC3 lett. Azert dontottem e mellet a csinaltatas helyett, mert ha megsem tetszik ez konnyebben eladhato. 81eFt volt brutto.egyenlore semmi rossz tapasztalat. Szinezest nem vettunk eszre, a hasznalata komfortos, a fules kijarat allat.

Van rajta ket kimenet, es egy mono sub kimenet, amit en mono coaxialis lehallgatasra hasznalok. Mind harom kimenet kulon kulon ki - be kapcsolhato, es trimmelheto. A hangero gomb a harom kimenetet egyforman kezeli. Egy het hasznalat utan batram ajanlom barkinek.

http://www.radialeng.com/r2011/mc3.php

Azert nagyon koszonom a segitseget. segitett a dontesben.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Gyönyörű munka!!!! Gratuláció! De még most sem értem, minek a hat tárcsa... Legjobb tudásom szerint a földet/GND nem szabad szabályozni. Csak így tudom elképzelni a hat tárcsa lényegét. Én is csináltam 4 tárcsával. Kínlódás, de megéri :D

Mert a a csillapító tag szimmetrikus, bridged-H. Ami a bridged T-nek a szimmetrikus változata (magyar szakirodalomban áthidalt H és T). Persze T-vel is működik, akkor a negatív ér direktben megy tovább, de mivel szimmetrikus cuccról volt szó, eleve szimmetrikus attenuatort terveztem és nem is gondolkodtam a bridged T-ben.  Ezért a hat tárcsa (csatornánként három, ugye így jön ki a "H"). A földet nem szabályozza, mert minek?. bemegy a + és -, és kijön a csillapított + és - a föld megy tovább, de azon jel sem megy, csak árnyékolás, mert ugye szimmetrikus :D Ez van ...

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Mert a a csillapító tag szimmetrikus, bridged-H. Ami a bridged T-nek a szimmetrikus változata (magyar szakirodalomban áthidalt H és T). Persze T-vel is működik, akkor a negatív ér direktben megy tovább, de mivel szimmetrikus cuccról volt szó, eleve szimmetrikus attenuatort terveztem és nem is gondolkodtam a bridged T-ben.  Ezért a hat tárcsa (csatornánként három, ugye így jön ki a "H"). A földet nem szabályozza, mert minek?. bemegy a + és -, és kijön a csillapított + és - a föld megy tovább, de azon jel sem megy, csak árnyékolás, mert ugye szimmetrikus :D Ez van ...

A köszönöm lemaradt, bocsi, nem vagyok bunkó, csak este van :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

A köszönöm lemaradt, bocsi, nem vagyok bunkó, csak este van :)

Ezt én így még most sem értem. Lehet, hogy én vagyok hülye, de bridged T meg H nem mondd semmit. Mivel szimmetrikus a szabályzás az én logikám szerint oldalanként beiktatok egy tárcsát a + ágba, egyet a - ágba és  ennyi. 2 oldalra ez nekem 4 tárcsa akárhogy számolom. Persze lehet, hogy nem jó a logikám. Tudnál egy kapcsolási rajzot csatolni? Értékek nélkül is jó és nem muszáj mind a "200db"ellenállást rábarkácsolni a rajzra. Csupán az elvi kapcsolás érdekelne most már, teljesen hülyének érzem magam.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ezt én így még most sem értem. Lehet, hogy én vagyok hülye, de bridged T meg H nem mondd semmit. Mivel szimmetrikus a szabályzás az én logikám szerint oldalanként beiktatok egy tárcsát a + ágba, egyet a - ágba és  ennyi. 2 oldalra ez nekem 4 tárcsa akárhogy számolom. Persze lehet, hogy nem jó a logikám. Tudnál egy kapcsolási rajzot csatolni? Értékek nélkül is jó és nem muszáj mind a "200db"ellenállást rábarkácsolni a rajzra. Csupán az elvi kapcsolás érdekelne most már, teljesen hülyének érzem magam.

a szimmetrikus jelvezetés nem három szálon történik?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

próbáld megérteni Kócost szerintem, mert velünk ellentétben ő tudja mit beszél :)

Én is tudom, hogy mit beszélek. És azt is tudom, hogy ő is tudja mit beszél. Azt is tudom, hogy nekem így tökéletesen működik a kontrollerem, és abban is biztos vagyok, hogy az övé is működik. De a kapcsolási rajz nélkül nem fogom megérteni az ő kontrollerét.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ezt én így még most sem értem. Lehet, hogy én vagyok hülye, de bridged T meg H nem mondd semmit. Mivel szimmetrikus a szabályzás az én logikám szerint oldalanként beiktatok egy tárcsát a + ágba, egyet a - ágba és  ennyi. 2 oldalra ez nekem 4 tárcsa akárhogy számolom. Persze lehet, hogy nem jó a logikám. Tudnál egy kapcsolási rajzot csatolni? Értékek nélkül is jó és nem muszáj mind a "200db"ellenállást rábarkácsolni a rajzra. Csupán az elvi kapcsolás érdekelne most már, teljesen hülyének érzem magam.

 

 

Ezt én így még most sem értem. Lehet, hogy én vagyok hülye, de bridged T meg H nem mondd semmit. Mivel szimmetrikus a szabályzás az én logikám szerint oldalanként beiktatok egy tárcsát a + ágba, egyet a - ágba és  ennyi. 2 oldalra ez nekem 4 tárcsa akárhogy számolom. Persze lehet, hogy nem jó a logikám. Tudnál egy kapcsolási rajzot csatolni? Értékek nélkül is jó és nem muszáj mind a "200db"ellenállást rábarkácsolni a rajzra. Csupán az elvi kapcsolás érdekelne most már, teljesen hülyének érzem magam.

Ok, hogy beiktatsz a két ágba egy-egy  csillapító tagot, de mihez képest csillapítasz? Gyorsan ezt gugliztam ki, nekem írott formában vannak a dokumentációk. Az elv egyszerű a képletek megvannak, kiszámolni kicsit hosszadalmas, majd aztán kapható értékekhez utánaigazítani a kalkulációt már kicsit szopó. Összerakni meg csak unalmas :D 

Itt vannak az általában használt csillapító tagok: én a Bridged H-t választottam (vagy balanced bridget T), mert itt bármilyen csillapítási állás mellett a ki és bemeneti imepedancia mindig ugyanannyi, vagyis a forrás és cél készülékek ugyanannyit "látnak". Az én esetemben ez 600 ohm, mert ez a szabvány.

Szerintem Te két L-tagot használhattál.

http://www.electronics-tutorials.ws/attenuators/passive-attenuator.html

Link to comment
Share on other sites

  • 0

MI sem  szabályozzuk az árnyékolást, mint írtam is :)

Meg is értettem, és éppen ezért nem tudom elképzelni, hogy minek akkor még plusz 2 tárcsa, de ahogy írtam, rajz nélkül nem nagyon fogom átlátni a szitut. Legjobb tudásom szerint a szimmetrikus hangerő szabályozónak gyakorlatilag 2 db sztereó potinak kellene lennie egy tengelyen.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ok, hogy beiktatsz a két ágba egy-egy  csillapító tagot, de mihez képest csillapítasz? Gyorsan ezt gugliztam ki, nekem írott formában vannak a dokumentációk. Az elv egyszerű a képletek megvannak, kiszámolni kicsit hosszadalmas, majd aztán kapható értékekhez utánaigazítani a kalkulációt már kicsit szopó. Összerakni meg csak unalmas :D

Itt vannak az általában használt csillapító tagok: én a Bridged H-t választottam (vagy balanced bridget T), mert itt bármilyen csillapítási állás mellett a ki és bemeneti imepedancia mindig ugyanannyi, vagyis a forrás és cél készülékek ugyanannyit "látnak". Az én esetemben ez 600 ohm, mert ez a szabvány.

Szerintem Te két L-tagot használhattál.

http://www.electronics-tutorials.ws/attenuators/passive-attenuator.html

A földhöz képest szabályoztam. Normális hangerő szabályozó alapján csináltam.Egy tárcsa 3 kivezetés. Föld, be, ki. Azt mondod, hogy így nem jó?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...