Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Monitor kontroller


csmajor

Kérdés

Recommended Posts

  • 0

Köszi a megosztást! Ebben is 4 tárcsás fokozat kapcsoló van. Ha jól értelmeztem a blokk sémát, akkor az aktív alkatrészek a mono összegzés miatt és a fejhallgató erősítő miatt vannak benne.

Ja, ha kell fejhallgatókimenet/talkback/sok ki-bemenet, akkor kell az aktív elektronika...

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Köszi a megosztást! Ebben is 4 tárcsás fokozat kapcsoló van. Ha jól értelmeztem a blokk sémát, akkor az aktív alkatrészek a mono összegzés miatt és a fejhallgató erősítő miatt vannak benne.

 

 

Köszi a megosztást! Ebben is 4 tárcsás fokozat kapcsoló van. Ha jól értelmeztem a blokk sémát, akkor az aktív alkatrészek a mono összegzés miatt és a fejhallgató erősítő miatt vannak benne.

Inkább bufferek és asszimmetrizáló fokozatok. A monósítás egyszerűbben is elvégezhető

A 4 tárcsát meg írtam, hogy L, vagy T-taggal is lehet szabályozni, de én a H-t választottam :D

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Nem olvastam végig de akit érdekel annak szívesen csinálok 5000+anyagköltségért ilyeneket. Nekem is van, mondjuk én még nem fejeztem be mert műveleti erősítős szint tartókat szeretnék beletenni(ugye matematikailag lineáris) Aki azt mondja egyébént hogy a műveleti erősítő színez, az ne vitatkozzon már a tudománnyal, tény hogy bizonyos műveleti erősítők zenére vannak amik tényleg színeznek... De én nem ilyenekkel dolgozom.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Hi, sejti itt valaki hogy milyen monitor kontroller dukál egy EMU 1212 Genelec8040 kombóhoz? :)

Passzív vagy aktív? Mit ajánlotok, mondjatok pár típust, de lehetőség szerint tapasztalat útján szerzett véleményekre vagyok kíváncsi :) Köszönöm!

Mindenképpen passzív! A típust csak a pénztárcád határozza meg.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Köszi! Nem szeretnék indokolatlanul jó minőséget venni, ha van ilyen, amit most mondtam :) Szóval tudsz nekem ajánlani párat, ami nem okozna szerinted csalódást? :)

Saját tapasztalataimból nem tudok neked ajánlani, mert én építettem magamnak egyet fokozat kapcsolóból, de ami nem olyan durván drága, az az SM PRO Nanopatch, és a T.C Levelpilot

http://cachepe.zzounds.com/media/quality,85/Nano_Patch_hires_3-86d93192885131245fb27a2eb576124a.jpg

http://www.tcelectronic.com/level-pilot/

Hit Space árulja mind a kettőt, csak a weboldalukon nem találom. Vedd fel velük a kapcsolatot.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Köszönöm. A level pilot sajnos hamar zajos lesz, ezt forumok, illetve egy barátom is megerősíti :) DE nekem valamiért szimpatikusabb mint a Nano... keresek még akkor passzív, jó minőségű kontrollert, hátha van még használható a piacon... A hitspace-be csak azt a BigKnob-ot találtam ebben a kategoriában. Azt se bánnám, ha drágább lenne, mint a level pilot, csak ne zajongna már 1 év után :)

Nagyon szívesen!

Az új oldal fejlesztés alatt van, azért nem találod, de tudom, hogy forgalmazzák mind a kettőt, legalábbis a régi oldalon fent volt. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Az picit hiányolom, hogy nincs füles kimenet :/ Találtam egy SM PRO-t, lehet ez lesz. A level pilot-ról sok rosszat irnak, a nano patch minősége kétes egyes fórumokon. Hm. Biztos ezek miatt építettél te is magadnak :D

Én azért építettem magamnak, mert mindenképpen olcsóbbat szerettem volna, mint ezek a monitor kontrollerek. Először kerestem normális minőségű potit, de az kb. annyi mint ezek a kontrollerek. Forgókapcsolóm lett ingyen, az ellenállásokért meg postaköltséggel fizettem kb. 2e Ft-ot. Tökéletes együtt futása van és még olcsó is :) 

Amit kinéztél, jónak tűnik! 

Szerkesztette Hobkins
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Crane Song Avocet, ha jót akarsz:-), annál nincs jobb.

Előtte JBL MSC1-em volt, évekig. Nem full analóg, viszont sok szolgáltatás mellett az egyik legjobb tulajdonsága, hogy a szobához lehet hangolni. Van hozzá mérő mikrofon és megkeresi a problémás frekvenciákat, majd korrigál. A korrekció bármikor kapcsolható ki és be. Nagyon tetszett benne, hogy a Sub-ot külön lehet kapcsolni. Ez gyakran hasznos és pl. az Avocet nem tudja...hiányzik is ez a funkció.

Hallottam kritikákat, hogy a JBL becsapja az embert. Én nem tapasztaltam ezt, inkább a rugalmasságát és használhatóságát.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Most látom, hogy a létezik SM PRO-ból v.2 is. 50k. Talán nem ártott neki a frissítés. Ha már veszek, akkor inkább ezt :)

Nem tudok hozzá szólni, mert nem ismerem a gyártó termékeit.

A TC-t nem akarom bántani, de a hardverei - amik nálam megfordultak - nem voltak hibátlanok. Beleértve a top szériákat it . Ezért én nem vennék level pilotot. Persze ez csak előítélet. A powercore eszközük nekem nagyon tetszett, de leálltak a fejlesztéssel....én pedig a dsp-s cuccokkal szakítottam, ennek eredményeként. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Mi ilyen drága ezekben? 

 

A név és a marketing duma. Ha belegondolunk a fém doboz párszáz HUF ért beszerezhető, brutál high-end kategóriás potit vagy fokoztat kapcsolót pár ezerért lehet venni. Kábelezésnél meg ezekben a drágákban sem egy nagydurranás kábel van szal nem egy Valkirja vagy van den hull esetleg valami speckóbb drágább megoldás. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Itt egy kolléga ugyanúgy épített, én ár miatt építettem, fasza rackes lett, valaki elmondhatná hogy mi az olyan drága ezekben?

A kapcsoló drága, mutass nekem olcsó, legalább 4 de inkább 6 tárcsás forgókapcsolót legalább 20 állással, aranyozott/ezüstözött csatlakozókkal.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Talán a barkács dolgok azért nem népszerűek, mivel hiányzik belőlük a marketing és az a szellem ami meggyőzi a felhasználót hogy az "AZ"  Lehet házilag jót csinálni, de az sohasem lesz sztenderd. Még akkor sem ha tényleg minőségi cuccokból van összerakva. Bár ha az ember kreatív van rá ideje és pénze akkor megéri kísérletezgetni meg építgetni, de szerintem hosszú távon az építgetés és kísérletezés több pénzt emészt föl, mire meg lesz a kívánt cél mintha megvenné az ember a gyárit. Régen én is építgettem ezt azt,most  is agyalok egy két DIY cuccon, de ezeket csak hobbi célra gyártom, nem kimondottan munkaeszköznek mivel arra ott a gyári.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Talán a barkács dolgok azért nem népszerűek, mivel hiányzik belőlük a marketing és az a szellem ami meggyőzi a felhasználót hogy az "AZ"  Lehet házilag jót csinálni, de az sohasem lesz sztenderd. Még akkor sem ha tényleg minőségi cuccokból van összerakva. Bár ha az ember kreatív van rá ideje és pénze akkor megéri kísérletezgetni meg építgetni, de szerintem hosszú távon az építgetés és kísérletezés több pénzt emészt föl, mire meg lesz a kívánt cél mintha megvenné az ember a gyárit. Régen én is építgettem ezt azt,most  is agyalok egy két DIY cuccon, de ezeket csak hobbi célra gyártom, nem kimondottan munkaeszköznek mivel arra ott a gyári.

Ez olyan, hogy aki ért hozzá,az fogja és megépíti, sokat nem kell kísérletezni, a passzív monitor kontroller meg nem egy bonyolult dolog, nekem készül egy második darab is eredeti Grayhill kapcsolóval.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Valamiért a barkács dolgok a stúdió technikában nem működnek:-)

Van egy-két kivétel. A monitor kontroller pont az egyik (persze az alap kiépítésű, semmi extrákkal). Egyszerű felépítésű, ha sikerül megfelelő forgókapcsolókat szerezni onnan már sima ügy. Ellenben ha valaki nincs otthon a barkácsolásban és nem rendelkezik alapszintű elektronikai ismeretekkel akkor én sem tanácsolom neki, hogy belefogjon.

Vagy ott vannak még a régi analóg szintik, ezeknek a sémái már nyilvánosak, ezekből is ki lehet hozni értelmes dolgokat (csak legyen rá ideje az embernek).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...