Jump to content
Ménemszól.hu

Ezt használják a királyok is!


A/D

Recommended Posts

Még mindig van, akiket meglepetés ér azzal kapcsolatban, mikor elmondjuk, hogy nem érdemes neves művészek manifestóját azonnal készpénznek venni. Nem pusztán amiatt, mert hogy mi nem vagyunk Slash, vagy Hans Zimmer vagy nemistudoménkicsoda, hanem mert valójában senkit nem érdekel az, hogy te vagy én hogy boldogulunk zenei karrierünkben. Illetve az sem biztos, hogy pont a kulcsfontosságú információ jut el általuk hozzánk. Ahogy Kisvári Fegyenc mondta volt tréfásan: "senki nem az, akinek játszik"

 

post-1-0-43195500-1374832089_thumb.jpg

 

(Tisztában vagyok persze azzal, hogy színpadra lehet installáció okán is ilyet csinálni, de sem ebben, sem más esetekben gyakran nem tiszta az átfedés).

Link to comment
Share on other sites

Aha szóval ha nem díszlet lenne, azért elé egy mikrofont mértnem tesznek be? Haverral gitárolást így veszünk fel, hogy mikrofonok behelyezve a 4x30cm-s vermóna kocka elé és rendesen a csőből jön a hang. még úgy ahogy azt a melbeverő érzést is visszaadja de nem olyan jól :(

de bazzeg akkor mi a kibekurt francnak ezeknek hangfal ha nem hangfal+gitárerősítővel effekteznek, dizájnolnak? ja mert nem úgy szól ahogy ők akarják...

Link to comment
Share on other sites

Az a jó amikor ki van rakva jó sok láda, és csak egy elé van odadobva a mikrofon, ezen én annyit töprengtem mindig is, hogy mi az oka vagy hogy???........ :)

 

Itt a válasz....... :)

 

Mé'? Oda kéne tenni mindegyik láda elé egy miksit? Akkor már tegyünk minden láda mind a négy hangszórója elé egyet :) A kérdés csak, hogy miért... nagyjából ugyanaz jön mindből :)

 

Egyébként pár darab láda teljesen rendben van, hogy meglegyen rendes "kontroll" és jól érezze magát a gitáros pajtás a hatalmas színpadon...díszletnek is jó, lássuk be.... de a PA-ba úgyis egy(-két) miksi meg esetleg DI megy, úgyhogy ha nem kell díszlet és a gityósnak megfelel az adott monitor cucc, akkor elég odatenni egy 15W-os erölködőt is... na jó, ez nem minden esetben igaz, de majdnem :)

Link to comment
Share on other sites

Szerintem egy hangfalat is elég bemikrofonozni, max másikhoz azért teszel hogy elférj...

 igen ugyanaz jön egyébként szerintem mindegyikből, itt ha 20 hangfalat kipakol az egyén akkor is max hangerő növelés a cél. de ez k*rva gáz hogy díszlet...

Link to comment
Share on other sites

A hangerő növelés nem cél. Az viszont igen, hogy az imádott zenekart utánozó követők olyan ládákat vegyenek, mert attól lesz jó:-)

Azt sem szabad elfelejteni, hogy ezek a művészek pénzt kapnak a díszlet kihelyezéséért cserébe.

 

Amatőr és zúzós muzsikusok pedig a stenk miatt tesznek ki sok ládát. Könnyebben gerjed, nem kell pengetni olyan szépen és pontosan, na meg úgysem hallani a hangerő miatt. Ilyenkor érezni, hogy szinte magától játszik a gitár. Egy két sör pedig nagyon megdobja a dolgot.

Akkor van baj, ha felvétel is készül...de akkor is csak másnap:-))

Link to comment
Share on other sites

"nem kell pengetni olyan szépen és pontosan"

 

Ez így nagy marhaság ebben a formában.

Pont, hogy sokkal tisztábban és pontosabban lehet így játszani, mert sokkal

stabilabban hallja magát az ember. Főleg mászkálás közben, nagy színpadon.

Hangerőben a 4 láda pontosan ugyanannyi, mint az 1 láda, mivel ugyanaz

a végfok hajtja. A felület a lényeg, nem a hangerő.

Link to comment
Share on other sites

Nálam meg pont forditva.. utálom ha bármi is van a szinpadon .. fülmonitor és a cucc a szinpad mögött vagy leginkább sehol és menjen a mai hangzással vonalszintű cuccokkal, ne a motyó adja meg a zenekar szinpadképét hanem a zensz tegyen valamit azért hogy magára vonja a figyelmet. akármekkora szinpadon játszottunk eddig két zenekari molino meg kivetités megtette a hatást sosem kellett hegyomlás. Ahogy Töfi mondja ha nincs fülmonitor kell hogy meglegyen a biztonság érzet de aki ekkkora szinpadokon játszik az amugy is majd minidig használ fülmonitort. 

Link to comment
Share on other sites

Pedig sokan inkább csak éneket monitoroznak fülbe,

de persze olyan is van, aki mindent ott hallgat.

A legtöbb gitáros a ládáról szereti hallani az eredeti hangot és nem azt ami a monitorból jön.

Esetleg egy kicsit raknak a monitorba is, ha nem elég az alap.

Fülessel még nem volt alkalmam kipróbálni, hogy milyen.

A nagyobb zenekaroknál általában dob és ének szól mindenhol a színpadon, a gitárok meg nagyrészt csak az alapról.

Egymásnak persze be vannak adva egy kicsit a zenészek, hogy pontosan együtt legyenek.

Vannak aztán néha speciális megfejtések is, mint pl a Metallica, ahol mindenki Hetfieldre játszik

és senkit nem érdekel, hogy mit rúgkapál össze-vissza a dobos. :)

Ott Hetfield van beadva mindenhová ezerrel.

Link to comment
Share on other sites

Bizony mondom néktek, rossz felé halad a világ, ha a gitárosok elkezdik a fülmonitort preferálni a 4x12 helyett :D

 én meg azt gondolom pont jó fele halad a világ ha a zenész nem a saját maga szorakoztatására van a szinpadon hogy mekkora gitárfaldöngetést tud kreálni hanem a zene egészére és annak megszolalására figyel.. :) de izlések és pofonok

Link to comment
Share on other sites

 én meg azt gondolom pont jó fele halad a világ ha a zenész nem a saját maga szorakoztatására van a szinpadon hogy mekkora gitárfaldöngetést tud kreálni hanem a zene egészére és annak megszolalására figyel.. :) de izlések és pofonok

Csak arra akartam célozni, hogy általában egy zenész szereti, ha szól a cucca :) De lehet, hogy ez lassan kimegy a divatból

Link to comment
Share on other sites

Szó sincs róla, hogy kimenne a divatból. Egyébként általában kegyetlen szar úgy hangosítani, hogy nincs alapcucc a színpadon.

Nagyon megbonyolítja a dolgot, hogy az elöl állók semmit nem hallanak, mert nagyrészt kívül vannak a PA hatósugarán.

Így akkor az esetleges közelszólókba nem csak éneket kell rakni, hanem minden hangszert, attól meg összesik  a sztereo kép,

Szóval nem túl szerencsés dolog szerintem. Egészen nagy színpadoknál működik a dolog, de a legtöbb szituácóban nem jó.

Link to comment
Share on other sites

gyanítom hogy ez egy gépháznak szóló komment. (egy hiba amiről nem tudok?). kár, hogy engem jobban érdekel hogy ki legyen javítva, mint téged.

Elnézést, nálam elég sok kommentnél előjön, ahogy nézem javítás után.Böngészők: firefox/chrome/chromium alatt is ugyanez.

Link to comment
Share on other sites

Elnézést, nálam elég sok kommentnél előjön, ahogy nézem javítás után.Böngészők: firefox/chrome/chromium alatt is ugyanez.

 

Kérlek írd le a gépházba, és úgy, hogy értsem. A screenshot a legjobb, mert nem kell magyarázni. thx.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...