Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Waldorf Blofeld


Sarki Róka

Kérdés

Sziasztok!

 

Access Virus és Nord Lead (meg persze Wave) rajongó vagyok, de nagyon megtetszett a címben említett szintetizátor hangja. Ennek ellenére több fórumon is azt olvastam, hogy rengeteg hibája van. Érdemes-e ezek ellenére beruházni egybe? Erős a gyanúm, hogy egy "lebeszéltető" témát indítottam, de hát jobb vásárlás előtt csalódni, mint megszívni egy hangszerrel. Azt is halllottam ugyanakkor, hogy már azért a legfrisebb updatekkel sikerült már számos problémát megoldani.

 

De tegyük fel, hogy vezsek egy Blofeldet: desktop vagy megéri a pluszpénz a keyboardért? Ugyanis kellene egy jó midi-billentyűzet (nanokey-t használok szoftszintiknél), ráadásul a billenytyűs verzió többet is tud (sample-k, amikkel kapcsban majd még kérdezni fogok)+több kimenet, csatlakozási lehetőség. Alapjában véve desktopokkal nyomulnék a kevés hely és az olcsóbb árkategória miatt, de mint írtam szükségem lenne egy jó midi-billentyűzetre. Egyébként csak tervezgetek, ábrándozok, nem holnap mennék vásárolni-sajna. Azon matekozok, hogy 1db AV Snow = Nord Rack 2x+Blofeld desktop. Mármint árban. :D

Link to comment
Share on other sites

  • Válaszok 84
  • Created
  • Last Reply

Recommended Posts

Sarki Róka 18.27.

Amire a volca-k ki vannak találva, arra tökéletesek. A bass egy tb303 klón accent nélkül, ez az egy kis bibi, a beats is kb. megfelel egy tr606nak(egészséges erotika), keys pedig egy ütős 3 polifon analog szinti, kissé alap belenyúási lehetőségekkel, (szűrő, burkoló görbék, lfo) plussz effektek.Midi billenytyűzettel próbáld ki. A sequencer minegyiknél nagyon kreativ lehetőségeket biztosít. Mindez 43 Ftért. Tudni kell milyen zenékhez ideálisok ezek a gépek és ahhoz a kategóriához kell hasonlítsni. Ha valaki 1 héten belül megunja, ott más a hiba, valszeg más zenei stilusban utazik. Az vesz tizszeres áron egy VA szintit, és lehet, hogy zenélés helyett állandó kisérletezgetésekbe fullad.

Ez így igaz, ahogyan írtad. Műfaja válogatja: Electro-s és Acides dolgokra kivállóak ezek azeszközök, de elsősorban nem ilyenekben nyomulnék. Egy-két track erejéig persze jók lennének, de tulságosan behatárolnák a stílust, azt pedig nem akarom. A hangjuk akkor sem jön be igazán, de megint csak azt tudom mondani, hogy egy próbát megér a dolog, ott dől el minden, nem a youtobon. Nagyobb probléma, hogy úgy látom nem lehet külső audió jelet bevinni, tehát a sequencer "házon belül marad". Javíts, ha tévedek! Sztem az Evolver 4x-es árért 10x többet tud (természetesen lehet, h. túlzok). A Volca tehát tényleg megfelel azoknak akik egy stíluson és hangszeren belül akarnak mozogni... legalábbis én úgy látom

Link to comment
Share on other sites

Most már én se a Supernován....:)))

Szerintem inkább az 1.-re lőj, ne a 2.-re, de ez csak egy tanács. Nemigen csináltak még jobb VA szintit, mint a SN-1. Azóta se. Szerintem.

Radiashoz nem volt szerencsém, de érdekelne, csak az is ritka. A másodpiac kínálata is jó kapaszkodó egyébként, úgy általában. Amiből sok van, az gyanús.

 

Offolás lesz, de egy kicsit azért ide is tartozik, szóval minap volt szerencsém beszélni egy arcal (goa/psy) ő két hangszert használ, és ezek teljesen lefedik az összes kívánságát: Novation Supernova Rack és E-MU Proteus 2500. (jó, a Proteusban persze ott figyel az XL-1, a BeatGarden meg a Techno Synth Construction Yard bővítők is). Hiszek neki, elvileg egy 128 polis rompler meg egy 20 polis VA már képes lehet egy ember minden igényét kielégíteni. A kettő együtt nem éri el egy Virus TI Snow árának a felét. ;)

Link to comment
Share on other sites

Most már én se a Supernován....:)))

Szerintem inkább az 1.-re lőj, ne a 2.-re, de ez csak egy tanács. Nemigen csináltak még jobb VA szintit, mint a SN-1. Azóta se. Szerintem.

Radiashoz nem volt szerencsém, de érdekelne, csak az is ritka. A másodpiac kínálata is jó kapaszkodó egyébként, úgy általában. Amiből sok van, az gyanús.

Link to comment
Share on other sites

Történet:

 

Volt egy Supernova1-em (rack). Amikor kijött a Blofi, ráizgultam a hype miatt, eladtam a már akkor se "mai gyerek" Supernovát, egy kicsi pénzt hozzátettem és megvettem a szalon-Blofeld desktopot.

Éldegéltem vele vagy öt évig, és nagyon elkezdett hiányozni a Supernova, és rá is untam a Blofira. Eladtam, majd UGYANANNYI pénzt hozzátettem, mint amennyiért elment a Blofi és visszavásároltam a Supernovát.... Ugyanazt, még a preseteim is benne voltak... :D (Igaz átment már néhány kézen közben).

 

Nagyjából ez a piac itélete. A 98-as Supernova nagyjából kétszer annyit ér a másodpiacon, mint a 2007-es Blofeld.

És ez nagyjából korrekt is így.

 

OFF:

Évek óta gondolkozok egy Supernova II rack változatán. Nehéz megtalálni, és csak külföldön láttam még (a billentyűs monstrum mostanában fel-feltűnik a magyar piacon is) de ez a beszámoló most megint közelebb vitt egy ilyenhez. Engem egyébként a Radiashoz fűz ilyen bizzar szerelem. Sokan nem szeretik, mert "túl digitális" a hangja, de én imádom, semmi pénzért nem adnék túl rajta.

 

ON:

A Blofeldre visszatérve: az sem mindegy, hogy mire szeretnéd használni. Lehet, hogy a céljaidnak egy ügyes rompler jobban megfelel, pl egy MOTIF ES, egy MicroX vagy neadjisten valamely régebbi Roland XV cucc.

Link to comment
Share on other sites

Történet:

 

Volt egy Supernova1-em (rack). Amikor kijött a Blofi, ráizgultam a hype miatt, eladtam a már akkor se "mai gyerek" Supernovát, egy kicsi pénzt hozzátettem és megvettem a szalon-Blofeld desktopot.

Éldegéltem vele vagy öt évig, és nagyon elkezdett hiányozni a Supernova, és rá is untam a Blofira. Eladtam, majd UGYANANNYI pénzt hozzátettem, mint amennyiért elment a Blofi és visszavásároltam a Supernovát.... Ugyanazt, még a preseteim is benne voltak...:D (Igaz átment már néhány kézen közben).

 

Nagyjából ez a piac itélete. A 98-as Supernova nagyjából kétszer annyit ér a másodpiacon, mint a 2007-es Blofeld.

És ez nagyjából korrekt is így.

Link to comment
Share on other sites

Blofeld:

 

Jó hangszer, erősen studiófelhasználású, jó programozhatóság, nagyon jó arp-ok, érdekes, felismerhető és "megszerethető/hiányolható" hangkép.

 

Felejtős:

az USB kapcsolat (búg mint állat), sima MIDI-n működik, de ezzel a sample opció is ad-acta.

a szoftvere még mindig bugos (bár én már cca egy éve túladtam rajta, azóta lehet, hogy kijött valami update), bár ezzel már együtt lehet élni.

DAC borzalmas. Alapvetően halk, és ha csutkára tekered (más választásod nincs, ha egyáltalán értelmezhető jelet akarsz) akkor már torz néha. Ezen segíthet egy kimondottan a Blofira dedikált analóg előfok, ami csodát tesz a hangjával (fél-3/4 hangerőn kijönni a Blofiból, és a külső előfokkal "rendbe tenni")

 

annyit ér, amennyiért mostanában adják szekondhend. Szumma használati/élvezeti értéke olyan 3, az ötből, vagy inkább 2,5.

 

Szerintem. 

Link to comment
Share on other sites

Vagy mégis?

http://electro-music.com/forum/topic-36263.html

A Welcome-táblás mosijel alatt a megfejtés

 

De el is olvastad? :)

 

"Please note that this only makes the LFO restart at the specified note value. In between those restarts,

the LFO runs at the rate set with the RATE knob. Therefore, to “hard sync” the LFO to the tempo of

the song when triangle or sawtooth waves are used, set the LFO rate as close to the tempo in the sequencer

as possible. On the other hand, unusual Rate values can lead to interesting rhythmic effects."

 

Tehát az LFO NEM lesz szinkronban a MIDI jellel, csak restartol minden egyes specifikus hangnál, ahol az ütem megkívánja... nevetséges... :(

Link to comment
Share on other sites

[off]

 

ekem ugyanis youtube demók alapján nem igazán jött be hangzásra a Volca széria


akkor egy gyors vakteszt segítség gyanánt, club trance vonalon (mindegyik vas szinti), kinek mi tetszik, Blofeld nincs benne

http://www.alanmarcero.com/mp3s/nl2x.mp3

http://www.alanmarcero.com/mp3s/jp80x0.mp3

http://www.alanmarcero.com/mp3s/virusti.mp3

http://www.alanmarcero.com/mp3s/p08.mp3

http://www.alanmarcero.com/mp3s/andromeda.mp3
 

sorrendben, fehérrel írva:

Novation Nova
Nord Lead 2X And 2

JP80x0

VirusTI
DSI Prophet 08 / Tetra / Mopho 
Alesis A6 Andromeda

forrás: http://www.alanmarcero.com/index.php (trance hangszín tervező)

[/off]

Link to comment
Share on other sites

Sarki Róka 18.27.

Amire a volca-k ki vannak találva, arra tökéletesek. A bass egy tb303 klón accent nélkül, ez az egy kis bibi, a beats is kb. megfelel egy tr606nak(egészséges erotika), keys pedig egy ütős 3 polifon analog szinti, kissé alap belenyúási lehetőségekkel, (szűrő, burkoló görbék, lfo) plussz effektek.Midi billenytyűzettel próbáld ki. A sequencer minegyiknél nagyon kreativ lehetőségeket biztosít. Mindez 43 Ftért. Tudni kell milyen zenékhez ideálisok ezek a gépek és ahhoz a kategóriához kell hasonlítsni. Ha valaki 1 héten belül megunja, ott más a hiba, valszeg más zenei stilusban utazik. Az vesz tizszeres áron egy VA szintit, és lehet, hogy zenélés helyett állandó kisérletezgetésekbe fullad.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...