Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Waldorf Blofeld


Sarki Róka

Kérdés

Sziasztok!

 

Access Virus és Nord Lead (meg persze Wave) rajongó vagyok, de nagyon megtetszett a címben említett szintetizátor hangja. Ennek ellenére több fórumon is azt olvastam, hogy rengeteg hibája van. Érdemes-e ezek ellenére beruházni egybe? Erős a gyanúm, hogy egy "lebeszéltető" témát indítottam, de hát jobb vásárlás előtt csalódni, mint megszívni egy hangszerrel. Azt is halllottam ugyanakkor, hogy már azért a legfrisebb updatekkel sikerült már számos problémát megoldani.

 

De tegyük fel, hogy vezsek egy Blofeldet: desktop vagy megéri a pluszpénz a keyboardért? Ugyanis kellene egy jó midi-billentyűzet (nanokey-t használok szoftszintiknél), ráadásul a billenytyűs verzió többet is tud (sample-k, amikkel kapcsban majd még kérdezni fogok)+több kimenet, csatlakozási lehetőség. Alapjában véve desktopokkal nyomulnék a kevés hely és az olcsóbb árkategória miatt, de mint írtam szükségem lenne egy jó midi-billentyűzetre. Egyébként csak tervezgetek, ábrándozok, nem holnap mennék vásárolni-sajna. Azon matekozok, hogy 1db AV Snow = Nord Rack 2x+Blofeld desktop. Mármint árban. :D

Link to comment
Share on other sites

  • Válaszok 84
  • Created
  • Last Reply

Recommended Posts

Picit OFF mert itt Waldorfról van szó, de ha már szóba került a Volca család, hát ez is csak a Korg gyerekjáték sorozatának folytatása. Kb 1 hét alatt megunható, kinőhető. Pötyögni lehet vele mókázási céllal, de ahhoz meg drága. Majd ha jön egy menthető memóriával rendelkező egybegyúrt változat, akkor esetleg visszatérhetünk a dologra :)

De hogy ON is legyek, én sem a Snow-t ajánlom első és/vagy egyetlen szintinek, hanem két bármi mást helyette, amelyek közül az egyik 16partos, nagyobb polival (mint pl az említett Blofeld is).

Link to comment
Share on other sites

Picit OFF mert itt Waldorfról van szó, de ha már szóba került a Volca család, hát ez is csak a Korg gyerekjáték sorozatának folytatása. Kb 1 hét alatt megunható, kinőhető. Pötyögni lehet vele mókázási céllal, de ahhoz meg drága. Majd ha jön egy menthető memóriával rendelkező egybegyúrt változat, akkor esetleg visszatérhetünk a dologra :)

De hogy ON is legyek, én sem a Snow-t ajánlom első és/vagy egyetlen szintinek, hanem két bármi mást helyette, amelyek közül az egyik 16partos, nagyobb polival (mint pl az említett Blofeld is).

Link to comment
Share on other sites

Köszönöm minden válaszolónak a véleményét, a vidiket. Kicsit meglepődtem, hogy egyesekben gitáros és Volca-s asszociációkat indított be a Blofeld, de ezt tényleg nem sértésként mondom. ;-) Sőt,ez arra bátorít, hogy én is feltegyek az indított témától eltérő kérdést: DSI V3 Evolverről mi a véleményetek? (Tudom, hogy van DSI részleg az oldalon, de ha már itt vagyok...). A sequencer rész az, ami a legjobban megfogott (ott van a Doepfer Dark Time ebben az árkategóriában, de az "csak" sequuencer). Nekem a demók tetszenek róla, úgy olvastam, hogy sokaknak a filter rész nem tetszik benne, de azt mondom, hogy ilyen árért már csak a sequencer miatt is megéri, max. oda-vissza vezetem rajta egy mnásik desktop jelét.

A NL-ről és a Virus-ról pedig egy földi halandó sem tud lebszélni, határozottan kellenek nekem, itt csak anyagi dolgok szólnak bele a sorrewndiségbe. LMFAO szinti... ezen szakadok. :D

Link to comment
Share on other sites

Hát igen: ha az ismerősödnek még meglenne, akkor lehet, hogy az update-k segítettek volna. Persze ki akar akár éveket várni frissítésre, végülis ez is érthető. Ki fogom próbálni HS-ben, de kizártnak tartom, hogy minden hiba előjönne, még akár akkor is ha egész napra befészkelem magam a boltjukba. Arra viszont természetesen jó, hogy azért érezzem, hogy jó a hangja, nem lötyögnek-e a potik, masszív-e stb. Meg mondjuk, ha az első 10 percen belül van valami fagyás azért az elég rossz ómen.

Köszönöm szépen a válaszodat!

http://www.vintagesynth.com/forum/viewtopic.php?f=19&t=70662

 van fórum róla és a beírottak szerint nem jellemző rá a fagyás (mostmár), viszont azt írják hogy az LFO-kat továbbra sem lehet szinkronizálni (LFO midi sync), ami elég ..opónak tűnik, jó lenne ha valaki megtudná erősíteni-cáfolni ezt 

Link to comment
Share on other sites

Ezen nem érdemes matekozni: a Snow egy durván túlárazott hardver a kezelhetőség és a teljesítmény tükrében.

A Blofeld viszont azért az árért megéri a pénzt. A desktop és a billentyűs verzió a szintiszoftver tekintetében teljesen egyforma. Ezeknek az eszközöknek a legerősebb tulajdonsága a szoftveres szerkesztési lehetőség, tehát a billentyűs verzió csak akkor éri meg, ha élőzöl vele. Ha billentyűzetre van szükséged, vedd meg a desktopot és a különbözetből vegyél egy tényleg jó midi billentyűt, szinte biztos vagyok benne, hogy kényelmesebb lesz.

 

(A Nord Leadet csak akkor javaslom, ha profi billentyűs vagy, az ugyanis szinte kizárólag élőzésre alkalmas, ilyen csiribiri VST-szintű hangprogramozást elfelejtheted rajta.)

Köszönöm szépen a véleményedet!

A Blofeld desktop és keyboard pedig nem ugyanaz, utóbbiba már lehet sampleket is tölteni, a gyártó oldalán keresztül a VSE oldaláig minden ezzel kapcsolatos fórumon le van írva. Ezzel kapcsolatosan egy kérdés, amit fentebb már ígértem: csak wavetable sample-k tölthetők bele vagy bármilyen? Utóbbi esetben még az is lehet, hogy ez a hangszer lehetne a szegény emberek Nord Wave-je...

Az új Virus-ok programozása eléggé géphez kötött, ez önmagábvan nem zavar, mert VST-ken nyomom évek óta. De úgy érzem, hogy felnőttem, ahhoz, hogy hangminőségben feljebb lépjek és néha jó, hogyha nem kelll feltétlenül szgép a kreatívkodáshoz. A Nord-ot szgép nélkül is kivállóan lehet programozni, volt szerencsém kipróbálni. Gondolom ez áll a Blofeldre is valamennyire, mert elég jónak tűnik a kezelőfelülete.

Link to comment
Share on other sites

nem tudom mennyire kell elmerülni a felprogramozásában, de tényleg nehéz olyan példát találni ahol minőségibben szólal meg mint a jobb VSTi-k ( http://www.vintagesynth.com/waldorf/blofeld.php -n  volt a link egy kommentben)

  :



kér kérdésem közben nekem is lett:

- érdemes-e megvenni a hozzá az SL Sample Option-t (látszólag nem szól ellene semmi) http://www.waldorf-music.info/en/license-sl-sample-option.html

 

- melyik VST Editor-t ajánlatos használni, ha van másik is mint a Blofeld Virtual Editor http://www.softknobs.com/content/blofeld-virtual-editor-083-beta

 

 

[off]

 

De hogy ON is legyek, én sem a Snow-t ajánlom első és/vagy egyetlen szintinek, hanem két bármi mást helyette, amelyek közül az egyik 16partos, nagyobb polival (mint pl az említett Blofeld is). 

én Snow-t vettem elsőre és nem bántam meg (midi bill, már volt), másodikra meg egy ARIA AKN-15 N-t az is szépen tud szóllani   :D
 

 

0:34-től, szóval ízlések és pofonok :)

[/off]

Link to comment
Share on other sites

Még 2009-ben mondta egy barátom egy hét tesztelés után, hogy eladja a Blofeldet szoftveres hibák miatt. Akkoriban még nem volt gondolom eléggé kiforrott. De miért nem mész be a HitSpace-be és teszteled le magad? :)

Hát igen: ha az ismerősödnek még meglenne, akkor lehet, hogy az update-k segítettek volna. Persze ki akar akár éveket várni frissítésre, végülis ez is érthető. Ki fogom próbálni HS-ben, de kizártnak tartom, hogy minden hiba előjönne, még akár akkor is ha egész napra befészkelem magam a boltjukba. Arra viszont természetesen jó, hogy azért érezzem, hogy jó a hangja, nem lötyögnek-e a potik, masszív-e stb. Meg mondjuk, ha az első 10 percen belül van valami fagyás azért az elég rossz ómen.

Köszönöm szépen a válaszodat!

Link to comment
Share on other sites

pusztán kíváncsiságból,mert jútúbon bogarászva nekem nem volt túl meggyőző ez a Blofeld srác   :)

 

Én is mindig először jútyubon nézem meg a kiválasztott hangszert, de soha nem döntöm el a látottak alapján, hogy az jó vagy rossz. Eddig minden esetben elmondhatom, hogy teljesen más egy bemutatóvideót megnézni, és konkrétan az adott eszközt a kezedbe venni, megszagolni, megnyomkodni, hangot kelteni vele - a kettő nem hasonlítható össze, a videó egyébként is becsapós, jobbnak és rosszabnak is mutathatja az eszközt a valóságnál.

A Blofeld jó eszköz. A Snow is, csak más kategória, és másra is való szerintem (én egyébként a Virust általában csak LMFAO-szintinek hívom). A VSTi-k is jók, persze az sokmindennek a függvénye, és nem annyira egyértelmű a végeredmény, mint egy HW szintinél, de nem akarok offolni.

Szóval szerintem a Blofeld. Vagy valami ehez hasonló, ahogy Syngular írta, valami 16 partos nagy polifóniás, ha már Snow árban gondolkodsz.

Link to comment
Share on other sites

Picit OFF mert itt Waldorfról van szó, de ha már szóba került a Volca család, hát ez is csak a Korg gyerekjáték sorozatának folytatása. Kb 1 hét alatt megunható, kinőhető. Pötyögni lehet vele mókázási céllal, de ahhoz meg drága. Majd ha jön egy menthető memóriával rendelkező egybegyúrt változat, akkor esetleg visszatérhetünk a dologra :)

De hogy ON is legyek, én sem a Snow-t ajánlom első és/vagy egyetlen szintinek, hanem két bármi mást helyette, amelyek közül az egyik 16partos, nagyobb polival (mint pl az említett Blofeld is).

Link to comment
Share on other sites

milyen stílusban vagyunk, ha EDM akkor tudsz mutatni példát arra, ahol szerinted veri a VSTi-k hangját, például -az aktuális kedvenc VSTi-m - a Fusor-ét:

pusztán kíváncsiságból,mert jútúbon bogarászva nekem nem volt túl meggyőző ez a Blofeld srác   :) , a Korg Volca-hoz most készült

 

ellenben elég meggyőző, pláne hogy ezt meg mégiscsak egy vst árában kóstálják :) ...

Link to comment
Share on other sites

Azon matekozok, hogy 1db AV Snow = Nord Rack 2x+Blofeld desktop. Mármint árban. :D

 

Ezen nem érdemes matekozni: a Snow egy durván túlárazott hardver a kezelhetőség és a teljesítmény tükrében.

A Blofeld viszont azért az árért megéri a pénzt. A desktop és a billentyűs verzió a szintiszoftver tekintetében teljesen egyforma. Ezeknek az eszközöknek a legerősebb tulajdonsága a szoftveres szerkesztési lehetőség, tehát a billentyűs verzió csak akkor éri meg, ha élőzöl vele. Ha billentyűzetre van szükséged, vedd meg a desktopot és a különbözetből vegyél egy tényleg jó midi billentyűt, szinte biztos vagyok benne, hogy kényelmesebb lesz.

 

(A Nord Leadet csak akkor javaslom, ha profi billentyűs vagy, az ugyanis szinte kizárólag élőzésre alkalmas, ilyen csiribiri VST-szintű hangprogramozást elfelejtheted rajta.)

Link to comment
Share on other sites

De el is olvastad? :)

 

"Please note that this only makes the LFO restart at the specified note value. In between those restarts,

the LFO runs at the rate set with the RATE knob. Therefore, to “hard sync” the LFO to the tempo of

the song when triangle or sawtooth waves are used, set the LFO rate as close to the tempo in the sequencer

as possible. On the other hand, unusual Rate values can lead to interesting rhythmic effects."

 

Tehát az LFO NEM lesz szinkronban a MIDI jellel, csak restartol minden egyes specifikus hangnál, ahol az ütem megkívánja... nevetséges... :(

Természetesen csak átfutottam jó diák módjára ;-) Nincs mentség: ne szólj szám, nem fáj fejem. :D

Link to comment
Share on other sites

Virusból C volt (nem hepatitis) nekem az sem jött be...

Novationból VA x stationom volt, nekem nem jött be, silány az összeszerelés, vékonyka hang.

A waldorfból is volt VA-m, microwave, na annak még a szűrője sem elfogadható, nekem nehézkes kezelés.

Korg ms2000 talán a legsilányabb számomra.

A mophot kipróbáltam csak, ott valami kapitális gáz volt a szűrővel...

...de az agyondicsért waldorf pulse is használhatatlan volt számomra a minősíthetetlenül szar szűrő miatt...

 

Ha szabad megkérdeznem, akkor milyen hangszerekkel is zenélsz, amivel esetleg nem volt gond(od)?

Link to comment
Share on other sites

Akkor te is a pórul járt Blofeldesek táborát erősíted. :-S Esetleg Novation Ultranova mint Blofeld altenatíva megfelelő/jobb? (Mivel tudja a Wavetable szintézist)

egyébként a Roland Sh-201-el mi a gond, -tól, azontúl hogy csak használtan lehet hozzájutni (100dódó, szal még bukni se lehet rajta nagyot), és játékfílingje van kívülről(nekem spec. tetszik), valamint a magasak kissé gyengusan -olyan 12bit-es mintavételezés hatással - jönnek ki belőle , első szintinek sztem ideális  (hallgasd meg a demókat a belinkelt hozzászólásban)

Link to comment
Share on other sites

Valszeg nem árulok el nagy titkot, én acidban utazom. Bármilyen hangszert is próbálok ki, első, hogy kb. milyen fűrész és négyszög jön kibelőle és mennyire elfigadható a szűrő. A mophot kipróbáltam csak, ott valami kapitális gáz volt a szűrővel, mikor a reso t teljesen kitekertem, ezért nem is lett. Mivel a tetra valszeg ua motorra épül, lehet, hogy abban is benne van ez a hiba, de azt nem próbáltam még.ultranovát nem ismerem, de az xstationos szívás miatt nem vennék mégegyszernovationt legfeljebb az új bass station 2t mert az ténxleg egy optimális állat,, de az agyondicsért waldorf pulse is használhatatlan volt számomra a minősíthetetlenül szar szűrő miatt, ezért is no more waldorf... jelenleg 2 cucc érdekelne a volca beats és a legnagyobb szerelem a minitaur:)

Link to comment
Share on other sites

Ja és, hogy ne csak off legyek, nekem 1 hónapig volt bloefeldem, mikor kijött, akkor vettem. Nekem azt csinálta, hogy elmentettem egy saját patch-t, ezzel egy időben a gép az összes bankban kitörölte a gyári patch- t, visszavittem, de inkább visszaadták a pénzt. Valóban viccesen halk és többször lefagyott. A hangja pedig meglehetősen digitális, a nord pl. sokkal jobban hozza az analog hangzást, pedig mind2 VA gép. Virusból C volt (nem hepatitis) nekem az sem jött be, bár a bloefeldnél nagyságrenddel jobb. Novationból VA x stationom volt, nekem nem jött be, silány az összeszerelés, vékonyka hang. A waldorfból is volt VA-m, microwave, na annak még a szűrője sem elfogadható, nekem nehézkes kezelés. Korg ms2000 talán a legsilányabb számomra.Ha csak az analog és VA szintiketcszámolom, kb. 25 ilyen különféle szintim volt, ezért is nyilatkozom ilyen kedvezően a volca keysről, mert az biztos, hogy 43ért más ilyen 3 polifon analog szintit nem kapni a piacon. Legutoljára az eredeti amcsi x0xb0x jött be , de az ugye nem VA, sajnos eladtam , azért kár

Akkor te is a pórul járt Blofeldesek táborát erősíted. :-S Esetleg Novation Ultranova mint Blofeld altenatíva megfelelő/jobb? (Mivel tudja a Wavetable szintézist)

Link to comment
Share on other sites

Egyébként érdemes megnézni egy kis youtube videót, címe: volca keys kraftwerk robots.... Ugye arról beszélünk, hogy analog szinti... Nos próbáljuk ugyanezt megcsinálni evolverrel. Nem fog menni.

Köszönöm a jótanácsot, valóban ki fogom próbálni mindkettőt. A videó tényleg nagyon jó, nem is azt mondanám, hogy nem jó a hangja, hanem azt, hogy behatárol egy olyan stílust, amit én kb. 10 max. 20 százalékban csinálnék. Na ez így jó hülyén hangzott, de sztem érted mire gondolok: az életművem töredéke épülne ezekre a prüttyögésekre. Azt nem vitatom, hogy az Evolver is behatárolt, sőt tényleg kísérletezősebb hangpalettával bír, de ettől és sok egyéb funkciótól izgalmasabbnak tűnik. Ellenben tényleg hiszek neked, hiszen birtokoltad a hangszert.

De tegyünk félre a hangzást, funkciókat és koncentráljunk a sequencerre: mint írtam úgy vettem észre, hogy a Volca-ra nem lehet külső eszközt rákötni. Konkrét példa:  ha egy izmos NL basszust akarok keresztülküldeni a sequenceren, akkor melyik lesz a befutó?

 

Ha már DSI is szóbakerült: Mopho-ról Tetra-ról vélemény, tapasztalat?

 

 

Egy kis kitérő, mert nem bírom magamban tartani:

Azt a szitut utálom a legjobban, amikor az egyes tulajoknak szélsőséges a véleményük a hangszerről, ez az Evolver mellett a Blofeldre is igaz: van, aki az egekig magasztalja, van aki pedig sárba tiporja őket. Ezzel nem akartalak sem téged, sem másokat bántani, abszolút a bizonytalan állapot ellen beszélek, ami akkor jelentkezik, amikor ilyeneket olvasok. ;-) Mert akkor így hogyan döntsek? Azok közé a szerencsések közé fogok tartozni, akik örömükben vagy akik bánatukban sírnak?

Link to comment
Share on other sites

Ja és, hogy ne csak off legyek, nekem 1 hónapig volt bloefeldem, mikor kijött, akkor vettem. Nekem azt csinálta, hogy elmentettem egy saját patch-t, ezzel egy időben a gép az összes bankban kitörölte a gyári patch- t, visszavittem, de inkább visszaadták a pénzt. Valóban viccesen halk és többször lefagyott. A hangja pedig meglehetősen digitális, a nord pl. sokkal jobban hozza az analog hangzást, pedig mind2 VA gép. Virusból C volt (nem hepatitis) nekem az sem jött be, bár a bloefeldnél nagyságrenddel jobb. Novationból VA x stationom volt, nekem nem jött be, silány az összeszerelés, vékonyka hang. A waldorfból is volt VA-m, microwave, na annak még a szűrője sem elfogadható, nekem nehézkes kezelés. Korg ms2000 talán a legsilányabb számomra.Ha csak az analog és VA szintiketcszámolom, kb. 25 ilyen különféle szintim volt, ezért is nyilatkozom ilyen kedvezően a volca keysről, mert az biztos, hogy 43ért más ilyen 3 polifon analog szintit nem kapni a piacon. Legutoljára az eredeti amcsi x0xb0x jött be , de az ugye nem VA, sajnos eladtam , azért kár

Link to comment
Share on other sites

Ez így igaz, ahogyan írtad. Műfaja válogatja: Electro-s és Acides dolgokra kivállóak ezek azeszközök, de elsősorban nem ilyenekben nyomulnék. Egy-két track erejéig persze jók lennének, de tulságosan behatárolnák a stílust, azt pedig nem akarom. A hangjuk akkor sem jön be igazán, de megint csak azt tudom mondani, hogy egy próbát megér a dolog, ott dől el minden, nem a youtobon. Nagyobb probléma, hogy úgy látom nem lehet külső audió jelet bevinni, tehát a sequencer "házon belül marad". Javíts, ha tévedek! Sztem az Evolver 4x-es árért 10x többet tud (természetesen lehet, h. túlzok). A Volca tehát tényleg megfelel azoknak akik egy stíluson és hangszeren belül akarnak mozogni... legalábbis én úgy látom

Figyu, egyszerre, egymás mellet kéne kipróbálnod a keys meg az evolvert. Előre megmondom, a korgot választanád és nem azért mertolcsóbbTudom, mert evolverem volt. Az ebolverrel nemigazán lehet zenélni, érdekes lehetőségek vannak, kisérletezgetésekre jó volt,de számomra felejtős.

Link to comment
Share on other sites

Blofeld:

 

Jó hangszer, erősen studiófelhasználású, jó programozhatóság, nagyon jó arp-ok, érdekes, felismerhető és "megszerethető/hiányolható" hangkép.

 

Felejtős:

az USB kapcsolat (búg mint állat), sima MIDI-n működik, de ezzel a sample opció is ad-acta.

a szoftvere még mindig bugos (bár én már cca egy éve túladtam rajta, azóta lehet, hogy kijött valami update), bár ezzel már együtt lehet élni.

DAC borzalmas. Alapvetően halk, és ha csutkára tekered (más választásod nincs, ha egyáltalán értelmezhető jelet akarsz) akkor már torz néha. Ezen segíthet egy kimondottan a Blofira dedikált analóg előfok, ami csodát tesz a hangjával (fél-3/4 hangerőn kijönni a Blofiból, és a külső előfokkal "rendbe tenni")

 

annyit ér, amennyiért mostanában adják szekondhend. Szumma használati/élvezeti értéke olyan 3, az ötből, vagy inkább 2,5.

 

Szerintem. 

Köszönöm a véleményedet és a tippet!

Link to comment
Share on other sites

Helló! Jelenleg sajnos nem zenélek semmilyen hangszerrel, azok polcon pihegnek, illetve árulom őket, van pl. egy feleslegessé vált monotribe-om még. Azt csak azért adom el, mert a volca bass tökéletesen kiváltja a szinti részét, a dobokat meg samplerrel oldom meg, míg a volca beats-hez hozzá nem jutok. Nem is értem, miért is nem lehet azt most kapni nálunk, csak a bass-t, meg a keys-t??

Talán mert iszonyat keratív. :) Hogy mivel nem volt gond? Leírom. MOST CSAK ARRÓL ÍROK, AMIKET ÉN HASZNÁLTAM, ÉS AZ ÉN ZENÉIMNEK MEGFELELŐ ÍZLÉST TÜKRÖZI? TEHÁT ELÉGGÉ SZUBJEKTÍV!!! Samplerekről nem írok most, bár használok.

Ami ugye az ISTEN az a tb303. Nagyon rég kellett tőle megválnom (én sem vagyok mai gyerek), tulajdonképpen ha az van, más már nem is kell, sőt zenélni sem, csak ülsz, programozod tekered és hallgatod, ez már maga a tökéletes kielégülés. Itt akár meg is állhatnék, de azért van még pár cucc, a teljesség igénye nélkül, mert akkor igen hosszúra nyúlna a válaszom. Nem volt gondom pl. a korg ea-1 kis szintivel, (egyet tegnap adtam el éppen)sequencer vezérlőnek és bizonyos műfajokban hangnak is tökéletes, és nem is gondolnád, mennyi "híres" felvételen hallhatod. Roland MC505, amit igazából csak dobgépnek lehet használni szerintem, de arra tökéletes(rendkívüli editálási lehetőség, gyors meló). Roland Juno106, erről szerintem nem kell írnom semmit. MAM mb33mkll, 70%-ban jó, novation bass station l. kb szintén 70%, Ladyada x0xb0x 90%. Nord lead 1, micromodulart szeressük, nekem a nord rack2-ig volt jó, a 2x már nem szól jól szerintem, 3-mat nem ismerem. Waldorfból 3 különböző  is volt  felejtősek mind számomra az új olcsó analogot nem ismerem. Virus C műfajomhoz nem annyira volt jó, sokat kell baszakodni az előlapon, megvettem kétszer bekapcsoltam és már ment is tovább, vegye aki trancelni akar. Korg ms2000 nem tudom mire jó, nekem semmire, az totális csőd. Korg EMX-1 tökéletes arra, hogy több használható szintit vezérelj vele, amúgy magában> kuka. DSI evolver mono (csak hogy legyen), azzal sem vettem fel egyetlen hangot sem, bár sokat tekergettem.

Egy igen érdekes hangszer, ami akár használható is (a szinti része) a roland mc-09, bár a digitális szűrő... Roland sh201 meg ne próbálkozz vele, én nem is tudom, mire lehetne használni. Nem írom tovább, mert gondolom, hogy sokaknak eddigre már kinyílott a bicska a zsebében. Inkább még annyit, mit érdemes venni, ha van pénz és olyan hangszer kell, amivel viszonylag gyorsan lehet dolgozni és Magyarországon is elérhető. Ez is szubjektív vélemény: moog bármelyik, de nekem elsősorban a minitaur, az új  bass station II ez legalább ennyire, a volcak közül bármelyik, a mod machines x0xb0x, a dsi prophet 08 attól eldobtam az agyam, doepfer vagy vermona monofon szintik. Ennyi röviden.

keratív. :) = kreatív :))))

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...