Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Evolver, Mopho, Tetra


Sarki Róka

Kérdés

Sziasztok!

 

Mi a tapasztalatok a fenti desktop szintikről? Kiemelten érdekel, hogy milyen a step sequencerük (már amelyiknek van). Némi képet már kaptam az Evolverről. ("általános szintis ügyek - Waldorf Blofeld"-nél olvashattok az előzményekről, csak letértünk a fő csapásvonalról, gondoltam itt is érdeklődök, így nagyobb nyílvánosságot kap az ügy és a helyén is van a téma).

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Sziasztok,

 

Gondoltam segitek a Mopho iránt érdeklődőknek, ezért ime a DSI Mopho Key  soundcheck videója, nyers audiofile process nélkül, csak egy stereo delay van ráhúzva a zeneibb eredmény miatt (közfogyaszthatóbb).

A feedback direktbe van kötve, szóval az öngerjesztés néhol erősen hallható.

Szerintem kötelező darab:)

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Köszönöm a véleményedet.

Esetleg megerősítésként más is osztja a pozitív tapasztalatokat?

Kérem, aki használja mondja el mit lát jónak, netalán hibának benne.

 

Köszönöm

Szuper ez az editor, kinyílik tőle a hangszer. A Program Genetics segítségével pl. egészen elképesztő hangokat lehet létrehozni. Szerintem mindenképpen kell az evolverhez. Nekem win 7 alatt is tökéletesen működik.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

A DSI oldalán letölthető 50 $-os Evolver editáló progival van valakinek tapasztalata? Stabilitás, részletesség, minden érdekelne. Ki milyen cuccon használja, stb... Előre is köszönöm.

 

http://www.soundtower.com/evolver/index.html

 

Erről lenne szó.

Nekem 1 korábbi verziója kiválóan működik XP-vel, meg a desktop Evolveremmel. Mindent tudok benne vezérelni és stabil mint a forint. :) Semmi problémám nem volt még vele, de az enyém sokkal régebbi, nem tudom rontottak-e rajta.

Link to comment
Share on other sites

Én a Tetra PlugSE pluginnel használom a Tetrámat, automappel, kiosztva a Novation SL MKII kontrolleremre. A pluginnél nem kell nyomkodni a send gombot, egyből viszi át  a változásokat, sőt ha a Tetrán programot váltasz azt a szoftver érzékeli, és frissítí a paramétereket a képernyőn. Sajnos nem 100%-os a dolog, mert pl. ha MIDI-ből program change-el váltasz hangszínt, akkor azt a plugin sajnos nem érzékeli, olyankor kell klikkelni neki egy Recieve-t. Ugyanez igaz az első indulásakor is. Illetve még vannak vele olyan anomáliák, hogy csak a pluginben kiválasztott bank hangszínei között tudsz váltogatni a hardverről is, de ezzel együtt lehet élni, és az automapen keresztül szépen lehet tekerészni,editálni a megfelelő kontrollerrel. Annyi van, hogy egyszer be kell lőni a kontrolleren a paramétereket. (Én csináltam egy 6 oldalas lapozgatós automap beállítást az enyémhez, amivel az A/B layerek paramétereit lehet editálni, ha valakit érdekel szívesen odaadom neki.)

Hasonló ilyen szempontból mint Virus TI Snow.

Link to comment
Share on other sites

Az Evolver és a Mopho Keyboard király.

A Mopho desktop és a Tetra viszont hasnálhatatlan számítógép nélkül, mert annyira kötülményes a programozás, de a szoft se túl jó, mert nyomkodni kell a send gombot a változtatáshoz. Ez azért baj, mert elmegy a kedved a zenéléstől a szenvedés miatt.

Nekem a Mopho és a Tetra hangja tetszik.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

Mi a tapasztalatok a fenti desktop szintikről? Kiemelten érdekel, hogy milyen a step sequencerük (már amelyiknek van). Némi képet már kaptam az Evolverről. ("általános szintis ügyek - Waldorf Blofeld"-nél olvashattok az előzményekről, csak letértünk a fő csapásvonalról, gondoltam itt is érdeklődök, így nagyobb nyílvánosságot kap az ügy és a helyén is van a téma).

 

a mopho desktopról tudok nyilatkozni.. annak a szekvenszere pontatlan volt, sosem volt tökéletesen szinkronban a daw-vel, ami roppantul bosszantó, így egy idő után inkább felpötyögtem amit akartam és hagytam a francba a belső seq-et.  

Link to comment
Share on other sites

Nekem az Evolver volt az első szintim, és nem adnám el semmi pénzért. Van még egy Ultranovám meg egy Slim Phattym, de az Evolver a legsokoldalúbb, karakteres hangja van, amit én még VST-vel nem tudtam előállítani. A Slim Phatty persze vaskosabb, de a basszuson és pad-eken kívül, mindenre az Evolvert használom. Nagyon elborult dolgokat lehet belőle kihozni, persze popzenéhez nem ideális.

A szekvenszerét nem szoktam használni, mivel mindent lehet modulálni mindennel, de ha kedved tartja, akkor a szekvenszerrel is, persze. 4 különböző paramétert tudsz vele párhuzamosan vezérelni, max. 16 lépésben. Én a Cubase-t használom szekvenszernek, de aki szeret anélkül liveact-ezni, annak jó lehet, mivel dallamot is tudsz vele játszani, és elég könnyen programozható.

A digitális effekt szekciót szeretik szidni egyesek, a hitspace-ben talán még foglalkoznak a kiiktatásával, és akkor még analógabb lesz, de én kifejezetten szeretem a hipass filterét meg a delay-t. Amivel nem vagyok elégedett az a torzítója, de az is jobb mint egy plugin.

Szóval kell alá egy analóg szörny basszusnak, de fémes indusztriál hangokban szerintem nagyon jó. Annak aki szereti az indusztriált. :)

Köszönöm szépen a válaszodat! Szeretem az industrial-t és a kísérletezőbb műfajokat is, sok más elektronikus zenei stílus mellett, úgyhogy lehet, hogy jól fog jönni. Mindenesetre majd kipróbálom, aztán meglátom. Tényleg sokán szidják, sokan dicsőítik, mindenesetre én az Evolverrel kapcsban érzem először azt (de ez csak megérzés vidik alapján), hogy egy hangszernek akár a hátrányos jellemzőit is előnyömre tudnám fordítani. Lehet, hogy ez hülyeség és talán az méginkább, hogy külön műfajt lehetne alapítani az Evolverre, de kit tudja. Jó, a TB-303-nál olvastam hasonló szöveget, onnan vannak "lopva" ezek a gondolatok. :D

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

Mi a tapasztalatok a fenti desktop szintikről? Kiemelten érdekel, hogy milyen a step sequencerük (már amelyiknek van). Némi képet már kaptam az Evolverről. ("általános szintis ügyek - Waldorf Blofeld"-nél olvashattok az előzményekről, csak letértünk a fő csapásvonalról, gondoltam itt is érdeklődök, így nagyobb nyílvánosságot kap az ügy és a helyén is van a téma).

Nekem az Evolver volt az első szintim, és nem adnám el semmi pénzért. Van még egy Ultranovám meg egy Slim Phattym, de az Evolver a legsokoldalúbb, karakteres hangja van, amit én még VST-vel nem tudtam előállítani. A Slim Phatty persze vaskosabb, de a basszuson és pad-eken kívül, mindenre az Evolvert használom. Nagyon elborult dolgokat lehet belőle kihozni, persze popzenéhez nem ideális.

A szekvenszerét nem szoktam használni, mivel mindent lehet modulálni mindennel, de ha kedved tartja, akkor a szekvenszerrel is, persze. 4 különböző paramétert tudsz vele párhuzamosan vezérelni, max. 16 lépésben. Én a Cubase-t használom szekvenszernek, de aki szeret anélkül liveact-ezni, annak jó lehet, mivel dallamot is tudsz vele játszani, és elég könnyen programozható.

A digitális effekt szekciót szeretik szidni egyesek, a hitspace-ben talán még foglalkoznak a kiiktatásával, és akkor még analógabb lesz, de én kifejezetten szeretem a hipass filterét meg a delay-t. Amivel nem vagyok elégedett az a torzítója, de az is jobb mint egy plugin.

Szóval kell alá egy analóg szörny basszusnak, de fémes indusztriál hangokban szerintem nagyon jó. Annak aki szereti az indusztriált. :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...