Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

A minoseg kis terfogatba zarva!


realcapmusic

Kérdés

Udv Mindenkinek! Tobb hete gondolkodom, hogy milyen kartyara kene lecserelnem az E-mu 1616-ot.
Szeretnem a szamitogepem apple-re valtani, es sajnos driverek tekinteteben az E-mu csak windows alapu. (Egyebkent nem volt gondom az E-muval hangminoseg teren!)
Na most, mivel mar az E-mu-nal sem hasznaltam ki a be/ki-meneteket, igy lemondtam arrol, hogy vegyek egy rack-es kartyat, amin van 20 be/ki, hanem inkabb a hangminosegre szeretnek ragyurni!
van 4 hangkartya, amire gondolok. Mind a negynek van bovitmenye (ki/be-menetek teren), amik mar 2-300 000-res kategoriak! Ime itt a 4 kartya:
-Focusrite Forte One
-RME Babyface
-MOTU Track 16
-Apogee Duet 2
Na most a kerdes nagyon egyszeru, ami engem erdekel: Melyik szol a legjobban? 
Nagyjabol hasonlo arkategoria mind, nagyjabol hasonlok a be/ki-menetek, hogy usb vagy firewire nem erdekel.
Csak az erdekel, melyik a megbizhatobb, melyiknek a legjobb az elofoka, stbstb. Mindnel olvastam negativumokat, pl: MOTU nem olyan megbizhato, nem olyan stabil Mac-en, vagy RME fajhallgato bus-a nincs elvalasztva a line out-tol stbstb. Ki mit gondol? Akinek esetleg van kedve kicsit beszelgetni, azt megtiszteltetesnek vennem!

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Na most a kerdes nagyon egyszeru, ami engem erdekel: Melyik szol a legjobban?

 

 

Apogee Duet 2. Nincs verseny.

 

MOTU nem olyan megbizhato, nem olyan stabil Mac-en

 

 

 

Ez nem igaz.

 

RME fajhallgato bus-a nincs elvalasztva a line out-tol stbstb.

 

 

Ez nem igaz, csak gyenge szimplán.

 

Csak az erdekel, melyik a megbizhatobb

 

 

Mindegyik megbízható.

 

melyiknek a legjobb az elofoka

 

 

Apogee Duet 2.

Link to comment
Share on other sites

Koszonom A/D!
Igazabol az RME vs. Apogeenal azt irtak tobben, hogy Apogee szinez kicsit, de jol, az RME pedig nagyon tiszta semmi szinezes.
Nalam Focusrite alapbol kieso az elofokok miatt, csak mondom beleirom, hatha valaki elorukkol valami joval... A ceg hires az elofokjairol, de mindenki tudja hogy egy ISA-t vagy egy Liquidet nem tesznek bele mutyurokbe. :D
MOTU szerintem azert dragabb ezeknel, mert van rajta tobb be/ki-menet, de hangminosegben nem veri RME-t es Apogeet.
Igy a MOTU is ugy tunik, hogy kieso...
RME vs. Apogee maradt, de varnam a cafolokat is!

Link to comment
Share on other sites

Koszonom A/D!

Igazabol az RME vs. Apogeenal azt irtak tobben, hogy Apogee szinez kicsit, de jol, az RME pedig nagyon tiszta semmi szinezes.

Nalam Focusrite alapbol kieso az elofokok miatt, csak mondom beleirom, hatha valaki elorukkol valami joval... A ceg hires az elofokjairol, de mindenki tudja hogy egy ISA-t vagy egy Liquidet nem tesznek bele mutyurokbe. :D

MOTU szerintem azert dragabb ezeknel, mert van rajta tobb be/ki-menet, de hangminosegben nem veri RME-t es Apogeet.

Igy a MOTU is ugy tunik, hogy kieso...

RME vs. Apogee maradt, de varnam a cafolokat is!

 

Igazabol az RME vs. Apogeenal azt irtak tobben, hogy Apogee szinez kicsit, de jol, az RME pedig nagyon tiszta semmi szinezes.

 

 

 

Az emberek elképesztő ostobák tudnak lenni. Mi az hogy színez? Miből gondolják? Egy, a fenti hangkártyák közül kizárólag a Duet tud úgy roundtrippelni, hogy kb ugyanaz a felvett hang mint a lejátszott.

A Babyface mint tiszta hangkártya, megáll az eszem...miért nem azt használják akkor mastering konverternek, nem kéne milákat költeni a semmire :))) Az objektív részt kiküszöbölendő itt van pár mért adat:

 

Torzítás / zaj (bus powerről)

 

A/D: D2: -106dB BF: -98dB

D/A: D2: -113dB BF: -100dB

 

Izé...inkább nem mondok semmit.

 

Maximális szintek

 

A/D: D2: +20dBu BF: +12dBu

D/A: D2: +20dBu BF: +15dBu

 

Verdikt: a  két kártya közül sajnos csak a Duet tud unitybe hajtani pro geart, a Babyface kvázi alkalmatlan erre. Kifele nem tud elég szuflát kipréselni magából,befele meg torzítani fog. Még szerencse hogy nem színez, LOL :)

 

Fejhallgató erősítő: (a nagyobb szám tisztább és hangosabb élményt jelent) 

 

Duet2: +19dBu Babyface: +8dBu

 

Ezen már tényleg nincs mit beszélni, bedugja valaki a fülesét, oszt hallja miújság. Jobb esetben.

 

Az én könyvemben a a Babyface NEM PRO cucc.  

 

De ha valaki azt hallja jobbnak, vegye azt. Már ha nem számít hogy képtelen outboardokkal profin kommunikálni.  (Azt már megszoktam hogy mindenki expert "hangmérnök" és csuklóból mondja hogy melyik hangkártya szól jobban, hiszen neki pont az van). A kollegám egyébként épített egy passzív kapcsolót pont hangkártyák "fülre" való teszteléséhez. A margóra jegyzem, hogy a hallott élmény pont a fenti számokkal korrelál.

 

Ja, a mic preampról nem esett szó... 

 

D2: +76dB Babyface: +60dB

 

A 60dB persze éppenhogy elég, csak azt úgy nyögi ki magából, hogy besz.rik. A Duet2 gain szabályzója szteppel, mint a profi preampoké, pont ugyanazzal a technológiával is működik.

 

Ezek a számok csak, de biztosíthatok mindenkit, hogy hallott élményre is szebbjobb a Duetünk.

 

A Duet2 persze nyomja a Fortét is de érted... Az Apogee az egyik legmájerebb konverter gyártó a világon. Azért másolják őket, és nem fordítva. (Merthogy ugye a Babyface és a Forte is Duet klón akar lenni)

Link to comment
Share on other sites

Hat nagyon szepen koszonom! Igazabol ilyen ember velemenyere vartam. Sajnos az angol forumokbol tenyleg nem tudtam meg semmit. Csak a jellegzetes dolgokat: Mindenki azt vedte, amit hasznal. :D
Tetszik ez a Duet, csak olyan rossz ranezni az E-MU utan... Kicsi, alig van be/ki, dehat biztos sokkal jobb. Meg szemezgetek a Quartet is, de a fel milla azert elegge hasravag. :D 

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok! Nagy problémám van, nagyon hálás lennék, ha valaki tudna segíteni. Nagy Mac rajongó vagyok, ezen felül szeretek zenélni és énekelni is, hobbi szinten, de azért igényes lennék a kütyüket illetően. Vettem egy apogee duet2 cuccot, azt gondolván, hogy ez majd jó lesz nekem a midis Korg zongorámhoz, valamint az egyszerű dinamikus mikrofonom is örülni fog neki, s együtt játszunk mindannyian a GarageBandben. Na ebből semmi nem jött össze, a mikrofon sem a macbookon, sem az ipaden nem szól az apogeen keresztül (de a fejhalgatóban sem), pedig mindent előírás szerint telepítettem/frissítettem/beállítottam. Mi lehet a gond? Mit csinálok rosszul? Ha valakinek lenne ötlete, nagyon hálás lennék, ellenkező esetben van egy jutányos áron eladó 2016. Májusig garanciális apogee duet2 valakinek, aki tud is kezdeni vele valamit. Én meg veszek egy kábelt a zongorához, egy USB mikrofont, aztán elfelejtjük egymást a duettel :( köszi előre is a választ!

Link to comment
Share on other sites

Próbáltad az Apogee Maestro softverrel beállítani a mikrofont? Ott kell állítgatni a bemenetnél (Input) a mikrofont.

Próbáltam, persze, azzal kezdtem, hogy mindent beállítottam úgy, ahogy a kiskönyvben írva vagyon. Ma frissen felkelve újra próbálkoztam, de megint semmi eredmény. Lehet, hogy betrappolok vele valami apple szervízbe, de félek, hogy nem értenek a Duethez, és nem fogják tudni, mi a gond. Az ipad-en is minden beállítást úgy csináltam, ahogy írták, és pont ugyanaz a helyzet, nem megy át a jel... Lehet, hogy már a duet-ig sem jut el a mikrofonból? szerintem már csak ez lehet a helyzet... Szerintetek lehet az, hogy az egysezrű mikrofon nem elég jó neki? (mondjuk három olcsó dinamikus mikrofont is kipróbáltam, mind süket vele)

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok! Nagy problémám van, nagyon hálás lennék, ha valaki tudna segíteni. Nagy Mac rajongó vagyok, ezen felül szeretek zenélni és énekelni is, hobbi szinten, de azért igényes lennék a kütyüket illetően. Vettem egy apogee duet2 cuccot, azt gondolván, hogy ez majd jó lesz nekem a midis Korg zongorámhoz, valamint az egyszerű dinamikus mikrofonom is örülni fog neki, s együtt játszunk mindannyian a GarageBandben. Na ebből semmi nem jött össze, a mikrofon sem a macbookon, sem az ipaden nem szól az apogeen keresztül (de a fejhalgatóban sem), pedig mindent előírás szerint telepítettem/frissítettem/beállítottam. Mi lehet a gond? Mit csinálok rosszul? Ha valakinek lenne ötlete, nagyon hálás lennék, ellenkező esetben van egy jutányos áron eladó 2016. Májusig garanciális apogee duet2 valakinek, aki tud is kezdeni vele valamit. Én meg veszek egy kábelt a zongorához, egy USB mikrofont, aztán elfelejtjük egymást a duettel :( köszi előre is a választ!

1. Nézd meg, hogy a Maestro softver feületén látszik-e a bemenő jel. Dinamikus mikrofonhoz nem kell fantom táp, sőt bajt okozhat, ha bekapcsolod. Addig el kell jutnod, hogy az input panelen látod jelet. Ha nem megy, kábel, mikrofon...stb.

 

2. Ha megvan a jel, akkor a Garageband-ban kell beállítani, hogy az Apogee legyen a hangkártya.

 

3. Amennyiben a rendszer hangokat, itunes, youtube...stb az apogee-n akarod hallgatni, a system prefrences/Sound ablakban ki kell választanod a kártyát.

Link to comment
Share on other sites

1. Nézd meg, hogy a Maestro softver feületén látszik-e a bemenő jel. Dinamikus mikrofonhoz nem kell fantom táp, sőt bajt okozhat, ha bekapcsolod. Addig el kell jutnod, hogy az input panelen látod jelet. Ha nem megy, kábel, mikrofon...stb.

 

2. Ha megvan a jel, akkor a Garageband-ban kell beállítani, hogy az Apogee legyen a hangkártya.

 

3. Amennyiben a rendszer hangokat, itunes, youtube...stb az apogee-n akarod hallgatni, a system prefrences/Sound ablakban ki kell választanod a kártyát.

Először is nagyon köszönöm Mindenkinek az ötleteket, nem volt hiába a sok kínlódás, végül csak kiderült, hogy a Duet-tel az égvilágon semmi gond sincs, csakúgy, mint a többi kütyüvel, hibátlanul működtek, az emberi tényző már kevésbé... Magyarán kegyetlenül béna vagyok, csak annyi volt a gubanc, hogy konzekvensen ragaszkodtam a beállításnál ahhoz, hogy mikrofont csatlakoztattam, de mivel ez egy kombó csati, naná, hogy a mikrofonom jack dugója máris hangszernek minősíti a mikit... na szóval ennyi, csak egy napot szórakoztam vele, mire rájöttem. Arra jó volt végülis, hogy megbiznyosodjak róla, az én szintem "ócsó" kábellel összekötözgetni a cuccokat, aztán majd vagy szól, vagy nem, de legalább nem megy rá a gatyám (iiletve szoknyám). Szóljatok, ha valaki szeretné a 2016. májusig garis, szinte szűz Duet2 for Mac and iPad divájszot magáénak tudni nagyon barátságos áron. (hol kell az ilyet meghirdetni? biztos valaki örülne neki...) Még egyszer köszönöm a segítséget, mivel nagyon kezdő és szerencsétlen vagyok, esélyes, hogy még felbukkanok más fórumon, új problémával... :)

Link to comment
Share on other sites

Hat nagyon szepen koszonom! Igazabol ilyen ember velemenyere vartam. Sajnos az angol forumokbol tenyleg nem tudtam meg semmit. Csak a jellegzetes dolgokat: Mindenki azt vedte, amit hasznal. :D

Tetszik ez a Duet, csak olyan rossz ranezni az E-MU utan... Kicsi, alig van be/ki, dehat biztos sokkal jobb. Meg szemezgetek a Quartet is, de a fel milla azert elegge hasravag. :D

Lehet hallgatozni:)

 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...