Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Boomstar 4075


aries.itsme

Kérdés

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Fu koszi, mindenkepp megyek es kiprobalom. Soundcloudon sok minta van, nemelyik wav -ben is letoltheto.. Kegyetlenul szol.

 

webshopban a "retró absolute.hu stílusú" leírást szintén én követtem el. Eddig mindenki imádta a hangját, a Hit Space-ben ki van rakva, próbálható! Magához a hangszerhez nem tudok sokat hozzáfűzni. Nagyon szól, nagyon jók az arányai, rendkívül sokoldalú.

Link to comment
Share on other sites

ha pár hónapja nem fogtam volna bele a modulár projektbe, egészen biztosan nem gondolkoznék... sőt néha még így is fájó szívvel nézegetem, pedig nagyon vidám vagyok a kis villanyvasutammal is :)

 

Elférnek egymás mellett szerintem (persze tudom, anyagilag nem), viszont a vezérlési lehetőségei elég jók. Ha csak egy gyors, instant, hagyományos patch kell, amihez nem szeretnél 15 percig kábelezni, hangolgatni, vagy lebontani a modulárisról az előző patchet, stb, akkor nagyon előnyös egy ilyen. :)

Link to comment
Share on other sites

Elférnek egymás mellett szerintem (persze tudom, anyagilag nem), viszont a vezérlési lehetőségei elég jók. Ha csak egy gyors, instant, hagyományos patch kell, amihez nem szeretnél 15 percig kábelezni, hangolgatni, vagy lebontani a modulárisról az előző patchet, stb, akkor nagyon előnyös egy ilyen. :)

 

hehe, el bizony :) egy ilyen kiválóan megtervezett fix huzalozású játékszernek mindig meglesznek az előnyei egy modulárral szemben, és nem csak workflow, hanem felhasználási terület szempontjából is, úgyhogy nagyszerűen egészíthetnék ki egymást. De ahogy te is írtad egyelőre másra költöm az uzsonnapénzem ;)

Majd talán egy másfél év mulva :D

 

viszont ha már itt tartunk: per-pill a boomstarért jobban odavagyok, de a modulár mellé elgondolkoznék, hogy ő vagy egy SubPhatty... pitch, filter, am, gate cv van mindkettőn, uh integrálhatóság szempontjából hasonló szinten vannak, viszont azokra a dolgokra amiben a boomstar erősebb a phattynél, arra ott a modulár. Ami pedig hiányzik a modulárból, abban szerintem a moog erősebb mint a boomstar. De ez a vélemény csak rövid próbálgatás, első benyomások, olvasgatás és demók hallgatása után keletkezett, szóval mérsékelten megalapozott :)

Link to comment
Share on other sites

viszont ha már itt tartunk: per-pill a boomstarért jobban odavagyok, de a modulár mellé elgondolkoznék, hogy ő vagy egy SubPhatty... pitch, filter, am, gate cv van mindkettőn, uh integrálhatóság szempontjából hasonló szinten vannak, viszont azokra a dolgokra amiben a boomstar erősebb a phattynél, arra ott a modulár. Ami pedig hiányzik a modulárból, abban szerintem a moog erősebb mint a boomstar. De ez a vélemény csak rövid próbálgatás és első benyomások után, mérsékelten megalapozott :)

 

Nekem is tetszik a Boomstar, viszont a Phatty mégjobban. Annyira kézreáll rajta minden, ebben a Moog a csúcsszintet képviseli (szerintem). A billentyűzet jelenléte pedig valakinek előny, valakinek meg nem számít, mondjuk én szeretem ha van, és a Sub Phatty-é még nagyon tetszik is minőségérzetre. Én biztos, hogy utóbbit választanám, sőt volt pár hónappal ezelőtt egy gyenge pillanatom, amikor majdnem vettem is egyet. :)

Link to comment
Share on other sites

Jelentem a Boomstar4075 megerkezett.

 

A boltban az elado is csak razta a fejet es mondogatta, hogy ez aztan.. pfuu meg minden, jo szorakozast hozza. Nagyon roviden irnam le az elmenyemet: Imadat az egesz, a potik annyira finomak, a HANG.. leirhatatlan. A csajom allt oda megtekergetni en epp zuhanyozni mentem, de visszajottem nagyonhamar.. Uristen miket tekert ki belole spontan tekergetve meg kapcsolgatva a sok kis kapcsolot... le is videoztam gyorsan, annyira poen volt ahogy csavarja a doepfer sequencert meg a timeline delayt mellette LOL.

 

Azt viszont tudjak a studioelectronics -nel, hogy mivel lopjak be az embereket a szivukbe, nincs presetmentesi lehetoseg, ezert lehet nyomtatni un. "Blank Patch Sheets" -eket :D ez nagyon LOL :) rarajzolhatod a presetedet :D Ultragagyinak tartom a mai vilagban, foleg egy ilyen szintu szintinel, megis annyira szeretheto :)

 

http://studioelectronics.com/assets/pdf/boomstar/Boomstar-Blank-Patch-Sheets.pdf

 

Nalam 10/10es a gep!

Udv, S.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...