Jump to content
Ménemszól.hu

Pulse soundset (K)


A/D

Recommended Posts

Nem ismerem a Kurzweilt, meg amúgy ezt a fajta hozzáállást, de szerintem az tok gáz, hogy a sok hangszín azért jó, mert hasonlít valamire. Nem az, csak olyasmi...

Úgy tunik, hogy a Pulse soundset-ben mindegyik hangszínnek van egy jobb, eredeti verziója valahol (más gyártónál). Lehet tévedek, de engem nem gyozott meg. :)

Link to comment
Share on other sites

Nem ismerem a Kurzweilt, meg amúgy ezt a fajta hozzáállást, de szerintem az tok gáz, hogy a sok hangszín azért jó, mert hasonlít valamire. Nem az, csak olyasmi...

Úgy tunik, hogy a Pulse soundset-ben mindegyik hangszínnek van egy jobb, eredeti verziója valahol (más gyártónál). Lehet tévedek, de engem nem gyozott meg. :)

 

Engem sem győzött meg, ilyen és ehhez hasonló hangkészlete sok hangszernek van. Nem vágom ez mivel jobb vagy több bármiben is? :phew:

Ilyen sound szettet "külsős" designernek kell bele tervezni hogy valahogy szóljon is..? Hm, hm.

Link to comment
Share on other sites

Nem érdetkelen kérdés az, hogy miben vannak ilyen hangszínek, mert akkor azt is meg lehetne nézni hogy mi van MÉG mellette, értitek. Pl. a DX7-ben is van FM hang, de nincs mellette Moog-jellegű hang, és nincs mellette zongora sem. 

 

 

Úgy tunik, hogy a Pulse soundset-ben mindegyik hangszínnek van egy jobb, eredeti verziója valahol (más gyártónál).

 

 

Tág értelemben ez minden hangszerre igaz. A jobb pedig tényleg ízlés dolga. Te DSS-1ből, DX7-ből, vagy Emaxból (analóg szűrővel) szereted az FM hangokat? ;)

Érted :)

 

És egy adalék: most szépen próbáljatok olyan hangszert mondani, aminek a zengetője a videóban hallható beépített zengetővel fel tudja venni a versenyt. Hoppáré... Vagy ez nem számít? :) Igen, tudok ennél jobb hardveres zengetőt :) Kinél van otthon Lexicon 480 ? :) 

Link to comment
Share on other sites

Nem érdetkelen kérdés az, hogy miben vannak ilyen hangszínek, mert akkor azt is meg lehetne nézni hogy mi van MÉG mellette, értitek. Pl. a DX7-ben is van FM hang, de nincs mellette Moog-jellegű hang, és nincs mellette zongora sem. 

 

És egy adalék: most szépen próbáljatok olyan hangszert mondani, aminek a zengetője a videóban hallható beépített zengetővel fel tudja venni a versenyt. Hoppáré... Vagy ez nem számít? :) Igen, tudok ennél jobb hardveres zengetőt :) Kinél van otthon Lexicon 480 ? :) 

 

Miben vannak ilyen hangszínek? Hát elég sok hangszerben szvsz.

Motif XF, Kronos, Fantom-G, hogy csak a nagyágyúkat  említsem de sok kisebb tudású hangszerben is szépen megférnek egymás mellett ezen hangszínek..

Ja, hogy nincs benne ilyen zengető? Tény, mégis népszerűek a zenészek körében legalább annyira mint a Kurcik.

Link to comment
Share on other sites

Miben vannak ilyen hangszínek? Hát elég sok hangszerben szvsz.

Motif XF, Kronos, Fantom-G, hogy csak a nagyágyúkat  említsem de sok kisebb tudású hangszerben is szépen megférnek egymás mellett ezen hangszínek..

 

 

Hát én konkrétabb válaszra számítottam, de te eléggé levágtad a kanyart azzal, hogy nekikezdtél felsorolni a világ összes szintijét.

 

Szerintem a többség azért érzékeny az ilyen nüanszokra, ami magyarázat szintjén egyébként magától értetődő. A patchek olyan megoldásokat alkalmaznak, amit az általad említett szintik nem tudnak. Azt is mondhatnánk, kész csoda lenne, ha hasonló hangok lennének bennük. 

Link to comment
Share on other sites

Akkor elnézést kérek és rögtön helyesbítenék is, miszerint csakis és kizárólagosan a Kurzweil hangszerekben fordulnak elő a videóban szereplő hangszínek.

Én hülye, hogy gondolhattam mást hiszen a világ legjobb szintijéről van szó, de lüke vagyok :thumbsu:

Mindjárt adok is magamnak egy mínusz jelet, mert megérdemlem!!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...