Jump to content
Ménemszól.hu

A/D

Recommended Posts

Nekem személy szerint nagyon tetszik a Pulse 2 hangja, bár még nem volt alkalmam kipróbálni. A Paraphonic-mód és a 3 oszcis elgondolás csak hab a tortán, ha "élőben" is meggyőz a hangszer (nem hiszem, hogy csalódni fogok), akkor mindenképpen veszek egyet!

 

Kár, hogy kevés potija van és menüzgetni kell. Nem kár, hogy kevés potija van, mert akkor nem tudnám megállni, csak csavargatnék megállás nélkül. Nem "állapodnék meg" egy hangszínnél, nem a zenélésre, hanem csak a sound megalkotására menne ki a dolog. Ezért veszélyes, ha egy sok tekerővel felvértezett hsngszer kerül a kezeim közé. A menüzgetést viszont meg lehet unni. :-S

 

Egyvalamiért mégiscsak kár: én élek-halok a step sequenzerért, ami viszont csak a Microbrute-ban és a BS II-ben van a három szinti közül. A Micro/Minibrute hangja is nagyon tetszik, viszont tényleg gagyi a kivitelezés.

 

A BS II-vel kapcsolatban kicsit bizalmatlan vagyok, mert "túl szép, hogy igaz legyen". Hogy lehet, hogy egy masszív, rengeteg feature-al megáldott hangszer szinte egy árban van (sőt még olcsóbb!) egy lötyögő potis 10-ed annyit tudó hangszerrel??? (Minibrute). (Mindkettő rengeteg potival, műanynag házzal, két oktávos billentyűzettel). Vagy a Minibrute-nak kéne feleannyiba kerülnie, vagy a BS II-nek 2x annyiba...

 

Kicsit most úgy vagyok vele, mint amikor anno Márkus László feltette a kérdést: "Mondja már meg valaki, hogy mi került 5000 Ft-ba ezen a fotelen?" :-)

Hülyeség lenne persze így belemenni, hogy na akkor most X Ft költség egy oszci, Y Ft költség egy step seq., Z Ft költség egy memóriaegység, billentyűzet, egy fémház stb., de mégis...

 

Hogy ne fárasszak senkit tovább, röviden a véleményem: Pulse 2 hangja tetszik a legjobban, aztán a két Arturia cucc, aztán a BS II (nekem puhák a magasak, nem érzem benne azt az átütő erőt, amit a többiben... Ok nevében is benne van h. basszus szinti. Egyébként jó cucc, akinek bejön a hangzásvilága, az vegye meg)

Link to comment
Share on other sites

" A BS II-vel kapcsolatban kicsit bizalmatlan vagyok, mert "túl szép, hogy igaz legyen". Hogy lehet, hogy egy masszív, rengeteg feature-al megáldott hangszer szinte egy árban van (sőt még olcsóbb!) egy lötyögő potis 10-ed annyit tudó hangszerrel??? (Minibrute). (Mindkettő rengeteg potival, műanynag házzal, két oktávos billentyűzettel). Vagy aMinibrute-nak kéne feleannyiba kerülnie, vagy a BS II-nek 2x annyiba..."

Nem értem, miről írsz? Lötyögő potik? Biztos vagyok bennd, hogy sem az arturiát, sem a BS2 - t nem próbáltad élőben, különben nem írtad volna, hogy a minibrute tized annyit tud, mint a bass station. Másrészről, az arturia úgy visít neked, hogy a pulse meg bass ststion, pironkodva szégyelli el magát, talán ezért is drágább, mint a másik 2, ha valakinek ilyen kell. Egyébként, mi kerül egy tb303-ban 2000 Euróba, mikor "tized annyit tud, "mint a bass ststion 2.? Abszolut téves a megközelítésed, ajánlom, hogy élőben egymás mellett próbálgasd őket.

Link to comment
Share on other sites

Szvsz a Novation ütni akarta a konkurenciát árban, láthatóan az Ultranova/Mininova karrierje is jól láthatóan ezzel indult. Ugyanígy analóg monofónban is ütni akarta a konkurenciát, így mindenképpen a Minibrute alá kellett mennie árban és feature-ben plusz koncepcióban (klasszikus szintiket idéző panel) meg látványosan föléje. A hangja szvsz. egy hangyaszervnyivel lehet rosszabb a Minibrute-tól. Nyilván olcsó műanyag a ház, de azt is össze lehet rakni jól. A tartóssága másik kérdés. Lehet hogy ott buktázik.

 

Szerintem sikerült az olcsó monofón konkurenciát megütnie a Novationnek. :) Szvsz a Pulse2 emiatt is kés(het)ett, mert mehetett a tanakodás Waldorféknál hogy miben kell ütni a kint lévő konkurenciát. Emiatt a hasonló ár, és a rendkívül széles tudás. 

 

Szerintem nincs tévedés a BSII-ben, mindegyik demón tévedhetetlenül jól szól. Nekem csak annyi "észrevételem" van vele kapcsolatosan hogy mono kimenetű. De ez csak kényelmi izé monofónról lévén szó.

 

A Pulse2-nek viszont tényleg szélesebb a hangzási skálája, de amint elhangzott itt-ott én se érzem annyira "analógnak" a hangját mint a BSII-nek, főleg paraphonic módban.

Link to comment
Share on other sites

A BS II-t annyian szeretitek -joggal-, hogy szinte nem is merek róla rosszat írni. ;-) Viccet félretéve, nagyon jó hangszernek tartom a Novaton újdonságát, nem tudom miért nem írtam bele az előző hozzászólásomnál egy másik megközelítést, ami felmerült bennem és draco draconis is jól megfogalmazta: úgy voltak vele, hogy tényleg egy olcsó, de kívül-belül király hangszert alkotnak, mert csak így veheti fel a versenyt a többi riválissal.

 

A MB-hoz kapcsolódóan a 10ed annyi tudás tényleg erős kritika volt részemről, mivel technikai dolgokról beszélünk illet volna pontosabban fogalmaznom. Még a tudás sem jó szó, inkább felszereltség, rugalmasság lett volna a megfelelő megfogalmazás... Mert a BS II-nél van még egy oszcillátor (vastagabbá teheted a hangzást, elhangolhatod, más hullámformát választasz, ringmod, sync stb...), igaz MB-nál keverhetőek a hullámformák, ami tök jó és egyedi! BS II-nél van még step sequenzer, kijelző és memóriaegység, még egy szűrőtípus (!), arpeggiator ami pattern alapú (!).

 

A "mi került ennyibe?" kérdésemnél arra akartam célozni, hogy ha mondjuk -praktikusan Doepfer modulokból- összeraknák egy BSII-t és egy MB-t (tudom, hogy nem lehet pontosan) akkor azért jobban kiütköznének az árban a különbségek. Tudom és mint fentebb is írtam, hülyeség ebbe belemenni, de mégis... A tb 303-at csak azért nem tartom jó példának, mert nehezen beszerezhető, régi, kultikus hangszer, itt már az szabja meg az árát. Az általam felvetett összehasonlítást szigorúan ugyanabban az időszakban gyártott, kb. egy hangminőséggel és azonos árban lévő  termékekre értettem. 

 

A felkiáltójelekkel egyébként az előző hozzászólásomban a csodálkozásomnak akartam hangot adni, szóval nem indulatból írtam, amiket írtam. ;-)

 

Mindkét hangszert próbáltam már élőben, sőt a BS II-vel töltöttem a legtöbb időt (a funkciók tömkelegét tekintve ez talán nem is meglepő).

Még mielőtt félrevezetnék valakit, be kell valljam, hogy visszagondolva az MB-ra, tényleg nem lötyögtek a potijai, összekevertem egy másik szintivel, szóval Mea Culpa! Köszi a figyelmeztetést 3o3!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...