Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Cubase 5 exportálás


Dani Blaubacher

Kérdés

Sziasztok!

Nekem lenne egy problémám, amiben a segítségeteket szeretném kérni.

A Cubase 5 programot használom, és amikor el akarom menteni a kész felvételt mp3 formátumban, akkor előjön egy ablak, amiben a következő szerepel : " Not enough space on disk available for export! " , tehát nincs elegendő szabad helyem a meghajtón. Próbáltam több helyet csinálni, és körülbelül 20 GB-ot sikerült felszabadítanom, de még mindig ugyan ezt írja, hogy nincs elég szabad hely.

Tudnátok nekem ebben tanácsot adni, hogy mi lehet a hiba ?

Köszönöm!

 

Dan

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Elképzelhető, de az is lehet, hogy nullás fájlt exportálsz, mert az van beállítva a Cubase-ben
és lehet, hogy az tolja össze egybe. Bár az alapvetően a 16 MIDI sáv egybegyúrása lenne ugye,
nem pedig a sávoké, de attól még lehet, hogy ez a gond. Ez állítható a preferenciákban.
Ha ott 1-es van beállítva, akkor valóban kompatiblitási gond lesz.

És hány sáv amúgy?
16-ot kezelnie kell úgy, hogy szétbontja a nullás MIDI fájlt 16 csatornára.
Ehhez persze még a Cubaseben be kell állítani a csatornákat, hogy minden hangszer más csatornán legyen.
Ez alap sztenderd dolog, tehát kezelnie kellene a Samplitude-nek is.
Vagy ha több, mint 16, akkor meg több fordulóval át tudod vinni.

A Cubase tudtommal nem exportál egyszerre több MIDI-t ki.
Azt lehet még tenni, hogy mindig kitörlöd a többit
és kiexportálod a megmaradt egyet, aztán újra az egész és végigcsinálod minden sávval.

Link to comment
Share on other sites

47 perccel ezelőtt írta deneverstudio:

Nem lesz egy sávon. Külön lesz.
Hogy aztán a másik szoftver hogyan kezeli, azt nem tudom, de a MIDI export az nem egy sáv, hanem ha
10 MIDI sávod van, akkor az 10 lesz importkor is, csak egy MIDI fájlban van elmentve.
Legalábbis Cubase és Nuendo között egészen biztosan így megy.

Pont az az egyik legnagyobb szopatás, amikor valaki sávonként küldi a MIDI-t, mert akkor hússzor annyi ideig tart egyesével berakni
a projectbe, mintha egyben bejönne az egész.

A Dissolve Part annyiból kicsit más történet, hogy az vagy MIDI csatornára bont, vagy hangra, sávra nem.
Tehát ennek semmi köze a projectben lévő MIDI sávokhoz.
Ha pl. van 50 MIDI sáv ugyanazon a MIDI csatornán és az valamiért összeíródik egybe, akkor azt nem lehet vele szétszedni,
de normál esetben ez 50 sávként közlekedik a szoftverek között, tehát eleve nem kell vele foglalkozni.

Milyen szoftverbe akarod átrakni amúgy?

Cubase5-el exportáltam, és Samplitude prox-be hívtam be, de egy sávba montírozva jelenik meg az összes sáv. A samp-ba egyszerű a külön sávos import, mert kijelölöm az összeset, és magától bepakolja külön sávokra, ha úgy állítom be. 

Ezek szerint nem kompatibilis ilyen szempontból a két daw.

Link to comment
Share on other sites

Nem lesz egy sávon. Külön lesz.
Hogy aztán a másik szoftver hogyan kezeli, azt nem tudom, de a MIDI export az nem egy sáv, hanem ha
10 MIDI sávod van, akkor az 10 lesz importkor is, csak egy MIDI fájlban van elmentve.
Legalábbis Cubase és Nuendo között egészen biztosan így megy.

Pont az az egyik legnagyobb szopatás, amikor valaki sávonként küldi a MIDI-t, mert akkor hússzor annyi ideig tart egyesével berakni
a projectbe, mintha egyben bejönne az egész.

A Dissolve Part annyiból kicsit más történet, hogy az vagy MIDI csatornára bont, vagy hangra, sávra nem.
Tehát ennek semmi köze a projectben lévő MIDI sávokhoz.
Ha pl. van 50 MIDI sáv ugyanazon a MIDI csatornán és az valamiért összeíródik egybe, akkor azt nem lehet vele szétszedni,
de normál esetben ez 50 sávként közlekedik a szoftverek között, tehát eleve nem kell vele foglalkozni.

Milyen szoftverbe akarod átrakni amúgy?

Link to comment
Share on other sites

14 perccel ezelőtt írta Gamda:

Ha egybe mentem ki az összes sávot, akkor egy sávon lesz az összes midiüzenet. Kicsit időigényes lesz utána hangonként kiválogatnom, melyik volt a zongora, melyik a lábdob, vonósok ... :)

Egy gombnyomással szétszedi a Cubase "Dissolve part". És, ha jól tudom, akkor midi exportálásnál is be lehet állítani, hogy külön sávonként jelenjen meg újra importálásnál. A midi 0-ás az egy sávban minden, az 1-es a sávonkénti mentés. Nem vagyok Cubase előtt, sajnos nem tudom pontosan leírni a beállítás menetét.

Link to comment
Share on other sites

9 órája írta Gamda:

Kedves Cubase felhasználók!

Anno sok zenét készítettem vsti-kel Cubase4-ben. Ma már más dawot használok. Szeretném a lehető leggyorsabban átvinni a projekteket. Tud a Cubase olyat, hogy a különböző vsti-ket külön midi sávokba menti ki egy gombnyomásra? Ha igen melyik verzió?

Gyorsan kipróbáltam Cubase 8-ban és a File->Export->Midi, majd nyitsz egy új projektet (amúgy ezt nem muszáj, importnál ezt fel is ajánlja) és File->Import->Midi pontosan ezt csinálja. Régebbi verzióban sajnos nem próbáltam.

Link to comment
Share on other sites

Kedves Cubase felhasználók!

Anno sok zenét készítettem vsti-kel Cubase4-ben. Ma már más dawot használok. Szeretném a lehető leggyorsabban átvinni a projekteket. Tud a Cubase olyat, hogy a különböző vsti-ket külön midi sávokba menti ki egy gombnyomásra? Ha igen melyik verzió?

Link to comment
Share on other sites

Köszömöm szépen a tanácsokat, de tegnap este utána olvastam egy külföldi weboldalon, és sikerült orvosolnom ezt a problémát is. Valószínűleg, a hiba a telepítéskor keletkezett, mivel miután a C5-öt és minden egyes részét eltávolítottam a számítógépről, újratelepítettem és már sikeresen eltudtam menteni mp3 formátumban!

Link to comment
Share on other sites

Köszönöm a tanácsodat, de még nem sikerült így elmentenem, mivel közbelépett egy másik probléma.

A képen látható a hibajelentés.

Tudnátok segíteni ebben ?

Köszönöm !

 

Dan

 

hiba_www.kepfeltoltes.hu_.png

hmm, nem lehet, hogy ahhoz, hogy a C:\ alá tudj menteni "Futtatás rendszergazdaként" üzemmódban kell indítanod a cubaset?

Link to comment
Share on other sites

Nagyon szépen köszönöm !

Szia,

 

tényleg nem szeretnék beleszólni, lehet neked más a tapasztalatod, de ha rögtön mp3-ba exportálod a zenét, szerintem nem "ugyan" azt kapod, mint amit hallasz cubase-ben (nem tudom szebben mondani)! Nekem még a wav sem volt az igazi! Egyszerűen mások a sávok hangerő beállításai, sőt, sok insertet sem hallottam a sávon! Végül, az a módszer jött be, hogy AIFF-be export, majd konvertálás mp3-ba!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...