Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Olcsó de jó "stúdió" füles létezik egyáltalán???


djuice

Kérdés

A kérdés alanya eme füles volna: https://www.muziker.hu/presonus-hd7-monitoring-headphones

Presonus kitben adja a kártyáihoz. Nem tudom ez milyen jelzés értéket képvisel, de nagyjából max. 20-25 rongyig keresnék egy megbízható fülest (nem kifejezetten pro-studio használatra, hanem úgy általában zenéhez + hangszeren csendbe gyakorolni, sounddesignolni.)

Bármilyen ötletet, tapasztalatot szívesen meghallgatok! Köszi!

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

12 órája írta djuice:

A kérdés alanya eme füles volna: https://www.muziker.hu/presonus-hd7-monitoring-headphones

Presonus kitben adja a kártyáihoz. Nem tudom ez milyen jelzés értéket képvisel, de nagyjából max. 20-25 rongyig keresnék egy megbízható fülest (nem kifejezetten pro-studio használatra, hanem úgy általában zenéhez + hangszeren csendbe gyakorolni, sounddesignolni.)

Bármilyen ötletet, tapasztalatot szívesen meghallgatok! Köszi!

Nekem van egy HD7-esem (ami nem más mint egy rebranded Superlux HD-681) alapjában véve egy meleg, hifis hangú fejhallgató, egy picit helyenként idegesítő

"diszkómosoly" frekimenettel, egyszóval k..vára színez, de szerethető. Terhelhetőség és torzítások szempontjából ez egy elég gyenge darab, de ezért az árért ez sajna

érthető is.. professzionális felhasználásra, referencia fejhallgatónak még véletlenül se alkalmas!! Otthonra hangszermonitornak, ill. számítógépről zenét hallgatni viszont tök jó ennyiért; én pl. sokkal jobban szeretem mint a Shure SRH-440-est, pont a hifis színezés miatt, meg sokkal kényelmesebb is! Röviden ennyi jut eszembe, remélem tudtam segíteni.. :)

Link to comment
Share on other sites

Köszi! Hát pont ezektől féltem: színezett hang (esetlegesen mélyben túlteng, azaz amolyan "diszkós") és hogy egy felmatzricázott noname. :( Hallgattam múltkor egy hasonló kinézetű Samsont, annak pont ilyen mély bajai voltak, meg hogy amolyan cicergős hifis.

Van egy ajánlatom egy szinte alig használt AKG K501-re egy haveromtól, viszont az a baja hogy pont állta miatt bedohosodott. Viszont még gondolkodom rajta, ha kimosnám a fülpárnát, talán így is jobb választás lehetne, mint a mai fülesek.
Nem könnyű dönteni! Igaz, elvileg a Muzikeres cuccok is 30 napon belül visszaküldhetők, csak hát próba nélkül pont fülest nem jó választani.

Link to comment
Share on other sites

Nekem egy Audio Technica ATH-M20X fülesem van. Zenehallgatásra és zeneszerkesztésre használom, nekem arra teljesen megfelel. Az áráért (~18k) szerintem korrekt minőséget kapsz érte. Annyi bajom van vele, hogy kb. 2 óra folyamatos viselet után kell egy kis szünetet tartani mert elkezdi törni a fülem. Ebben az árkategóriában nem fogsz pro minőséget kapni, szóval itt is érvényes az, hogy azt vedd meg ami neked szubjektíve jobban tetszik.

Link to comment
Share on other sites

2 órája írta djuice:

Köszi! Hát pont ezektől féltem: színezett hang (esetlegesen mélyben túlteng, azaz amolyan "diszkós") és hogy egy felmatzricázott noname. :( Hallgattam múltkor egy hasonló kinézetű Samsont, annak pont ilyen mély bajai voltak, meg hogy amolyan cicergős hifis.

Van egy ajánlatom egy szinte alig használt AKG K501-re egy haveromtól, viszont az a baja hogy pont állta miatt bedohosodott. Viszont még gondolkodom rajta, ha kimosnám a fülpárnát, talán így is jobb választás lehetne, mint a mai fülesek.
Nem könnyű dönteni! Igaz, elvileg a Muzikeres cuccok is 30 napon belül visszaküldhetők, csak hát próba nélkül pont fülest nem jó választani.

A K-501-eshez lehet venni fülpárnát. Ha csak ez a baja, akkor vedd meg. Az AKG-k nagyon jók.

https://www.thomann.de/gb/akg_k501_ohrpolster.htm

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2016. 10. 28. at 14:48 írta Bendi:

Ha csak ez a baja, akkor vedd meg. Az AKG-k nagyon jók.

Valószínű hogy az lesz belőle. Ismerem is, régen sokat hallgattam K501-et. Nem volt olcsó régen sem (mihez képest). Azért érdekelne hogy ma milyen jó fülest lehetne kifogni mellette, de így nem biztos hogy bajlódok a Muzikerrel. Azonban K141 vagy K240-es studio reference fülese is van egy havernak, az 600 ohmos impedanciájú, de szerintem sokkal szarabb hangképe van az 501-hez képest és nem is olyan kényelmes hogy körbefogja a fület, mint az.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...