Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Toast 11 nem ír isrc-t, segítség !


JánosHorváth

Kérdés

Recommended Posts

5 órája írta deneverstudio:

Tudsz mutatni erről képernyőmentést?
Csak mert nem nagyon értem, hogy mi történik.
Az ISRC kódnak kötött formája van, oda mást nem is nagyon lehet beírni.

Nem is írok. Egy a masterről készített Bin/Cue save-et mountoltam fel és annak a toast vetziójában megjelentek töredék nóta címek. Nem most nem tudok képernyőt mutatni, de hagyjuk, soha többet nem írok cd-t. Egyébként elég sok gondot olvasok az el capitan-toast kapcsolatról. Más fura dolgok is vannak, pl. az írási folyamatot kijelző vízszintes sáv és annak az ablaka írás közben egy hófehér téglalappá változik időnként. lehet, hogy bekaptam a nem létező mac vírust. ?

Link to comment
Share on other sites

13 órája írta deneverstudio:

Hát ez valóban elég használhatatlannak tűnik.
Manapság amúgy szinte mindenki DDP imageből gyárt.
Csak nagyon ritkán kell fizikai master CD-t írnom.
 

Szóval az éjszakai pánik után kiderült, hogy egyszerűen az íróm tojt be, a felírt isrc-ket nem olvassa ki, de másik optikai meghajtóban, másik gépen látszanak. A DDP-ben még nem merültem el, majd utána nézek, ha image kell, akkor toast Bin/Cue-t, vagy Sd2f image-et írok. Kösz a törődést.

Link to comment
Share on other sites

16 perccel ezelőtt írta JánosHorváth:

Most, hogy utánaolvastam a ddp dolgoknak azért egy megszívlelendő hozzászólásra is bukkantam. Azt írja az arc valahol, hogy amióta legyártatott egy 10000-es példányszámú cd rendelést, ahol mindegyik cd-n  megvolt ugyanaz a 10 másodperces dropout - a ddp authoring szoft hibájából - azóta csak az általa lehallgatott cd mastert hajlandó gyárba küldeni. Én is így tanultam és néhány disk imagetől eltekintve mindig lehallgatott cd mastereket küldtem el, nem is volt eddig szerencsére semmi hiba. A Sonoris elsőre nekem drágának tűnik, különösen ahhoz képest, hogy nemigen éri már el a 10-et az évente gyártandó anyagaim száma. Árban a Hofa a legszimpatikusabb, a Waveburnernek csak a nevét ismerem.

Ez elég meglepő. Ott valami el lett cseszve szerintem. A fájlokat elvileg érintetlenül hagyja, tehát nem volna szabad semmi ilyesminek történni. Az egész image fájlnak pont az lenne a lényege, hogy kikerüljünk egy hibaforrást, az audio CD-t. Ha viszont olyan buta volt az ember, hogy netán a szoftverben akart megcsinálni valamit a fájlokkal, amit korábban kellett volna, pl. fade, kezdő szünetek, stb, akkor bármi előfordulhat.

Link to comment
Share on other sites

6 órája írta PropaneB:

Tudnátok ajánlani valamilyen jobbfajta cd író meghajtót? A jelenlegi (Pioneer DVD-RW DVR-118L) nem olvassa rendesen az ISRC kódokat.

MacPro 3.1 Toast Titanium 11-gyel írtam a lemezeket.

Azt tudom, hogy a  Plextor Plexwriter Premium 2  hibátlan lenne, csakhogy itthon nincs elérhető.

Sajnos még mindig kérnek fizikai CD-t, aminek tartalmaznia kell az ISRC kódot.

 

Én egy 7000 forintosat vettem, azt se tudom mi, talán Asus ?  Az árából kiindulva lehet venni havonta egyet-kettőt, valamelyik fog működni mindig :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...