Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Hangkártyákról általánosságban (Hibakeresésre NE ide írjatok!)


danylandster

Kérdés

Sziasztok!

Ezt a témát azért indítottam, hogy a hangkártyák specifikációi és mások tapasztalatai alapján segítséget kapjon mindenki, aki szeretné tudni, hogy az egyes tulajdonságok/paraméterek mit jelentenek és ezáltal közelebb kerüljenek a megfelelő interfész kiválasztásához!

A témaindító kérdésem a következő:

Egy hangkártya kiválasztásakor, amikor már tudjuk, hogy nagyjából mire van szükségünk (kimenetek/bemenetek, előfokok száma, stb.), akkor melyek azok a paraméterek, amikkel találkozhatunk egy specifikáció végigböngészése közben és ezek a számok, hol jelenhetnek meg a gyakorlatban. Elsősorban a következőkre lennék kíváncsi: THD, THD+N, Dynamic range.

Sokszor nem tudom, hogy érdemes-e ezekkel foglalkozni, mert pl. egy EMU 1212M, ami 120 Db-es AD/DA konverzióra képes nem hiszem, hogy jobban szól, mint mondjuk egy Orpheus, aminek "csak" 115, persze saját tapasztalataim sajnos nincsenek!

Előre is köszönöm a segítségeket!

Link to comment
Share on other sites

  • Válaszok 131
  • Created
  • Last Reply

Recommended Posts

Mostmár a Mac laptopokon sincs firewire, de a hangkártyagyártók, még mindíg azt erőltetik...

USB3-ról meg nem is nagyon hallottak.

Ezen kívül kb. hasonló tudású hangkártyák esetében az ár USB2=FWx1,6

 

WHTFCK? Miééért?

 

A Mac Laptopokon van firewire, az is jön a thunderbolt csatlakozón.

 

A képleted pedig irreleváns. Olyan, mintha azt hasonlítanád össze, hogy miért nem gyorsabb egy 3.2GHz-es pentium 4-es proci az 1.6GHz-s core i7-nél, hiszen "több megahertz".

Link to comment
Share on other sites

Udv,

Erdeklodnek, van-e olyan forumozo aki hasznal vagy hasznalt korabban Saffire Pro 26 hangkartyat?

Nem latom a manualban hogy hogyan/lehet-e egyaltalan az ADAT kimenetre mixet kuldeni a kezelojeben.

Lenyegeben standalone modrol lenne szo, ami a manual szerint lehetseges ketfele keppen (tracking es mixing), de a manual szerint ilyenkor mindket esetben ADAT in kerul analog out-ra (csak mas-mas modon), de hogy ADAT out-ra hogyan lehetne audiot kuldeni sehol sem esik szo (ill. csak annyiban hogy DAW-bol lehetseges, ha jol ertem).

 

Mar a kezelo szoftvert is feltelepitettem, hatha abbol kiderul, de abban csak analog outra lehet mixet kuldeni, aztan gondoltam logikus lehetne az is hogy tukrozi ADAT out-ra az analog out mixet, de errol csak irnanak a manualban... gondolom...

 

 

Aki esetleg kozeleben jar egy ilyennek vagy ismeri (emlekszik meg ra :) ) megnezne!

 

Koszonet!

Link to comment
Share on other sites

Adapterrel zenélni életbiztosítás, pláne Macen. Akármilyen gyors is az a lyuk, az adapter nem hinném hogy csökkentené és stabilizálná a latencyt. Különben is, az Apple ilyen szempontból "különösen megbízható",  gondolnak egyet és a thunderboltot is lecserélik valami másra.

Ahogy Te is írtad, kezd ciki lenni az alma sőt, mindenhol máshol már múlik a legendák sulykolása is :)
 

A kérdés továbbra is adott: 

Miért nem a létező technológiákat alkalmazzák?

Miért nem akarnak fejleszteni?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...