Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Hangkártyákról általánosságban (Hibakeresésre NE ide írjatok!)


danylandster

Kérdés

Sziasztok!

Ezt a témát azért indítottam, hogy a hangkártyák specifikációi és mások tapasztalatai alapján segítséget kapjon mindenki, aki szeretné tudni, hogy az egyes tulajdonságok/paraméterek mit jelentenek és ezáltal közelebb kerüljenek a megfelelő interfész kiválasztásához!

A témaindító kérdésem a következő:

Egy hangkártya kiválasztásakor, amikor már tudjuk, hogy nagyjából mire van szükségünk (kimenetek/bemenetek, előfokok száma, stb.), akkor melyek azok a paraméterek, amikkel találkozhatunk egy specifikáció végigböngészése közben és ezek a számok, hol jelenhetnek meg a gyakorlatban. Elsősorban a következőkre lennék kíváncsi: THD, THD+N, Dynamic range.

Sokszor nem tudom, hogy érdemes-e ezekkel foglalkozni, mert pl. egy EMU 1212M, ami 120 Db-es AD/DA konverzióra képes nem hiszem, hogy jobban szól, mint mondjuk egy Orpheus, aminek "csak" 115, persze saját tapasztalataim sajnos nincsenek!

Előre is köszönöm a segítségeket!

Link to comment
Share on other sites

  • Válaszok 131
  • Created
  • Last Reply

Recommended Posts

Sziasztok! tulajdonosa vagyok egy focusrite scarlett 8i6osnak és egy ideje windows bootolásnál kék halált kapok...3. 4. újraindulás után indul csak el az oprendszer...ha nincs bekötve a hangkártya akkor probléma nélkül indul...valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban? miért lehet ez? a legújabb drivere van fent.

köszi előre is

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

RME multiface vásárlását tervezem és találtam egy olyat h nuendo Audiolink96 mobil kártya amit hozzáadnak.Nem találtam semmi konkrétumot, hogy ez miben más mint a sima RME cardbus de miért készítenének egy ugyanolyan kártyát más néven szóval valami csak más benne? Fórum elején olvastam a kategóriákról és ha már írok nektek megkérdezem Multface 1 mellyik kategóriába sorolható hangminőségben?

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

A héten vettem egy Focusrite Scarlett 2i2 -t.Egy gondom van vele.Feltelepítettem a drivert működik tökéletesen, viszont ha indítom a gépet nem ismeri fel, csak akkor ha feláll a rendszer és kihúzom majd bedugom az usb kábelt.

win7 64bit az op.Mit kell beállítani, hogy egyből felismerje a rendszer?

Link to comment
Share on other sites

Nekem is ugyanaz hangkari van. Win7 ultimate 64 bit-tel nekem semmi gond nem volt, tökéletesen ment rögtön telepítés után! Nemtudom mi lehet akkor baj. Elvileg nem kell semmit beállítogatni, ha már egyszer telepítve van azt nem kéne elfelejtenie a windows-nak

Szerintem újrakéne tenned a Win-t...

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok,

Van egy gagyi Audigy PCI hangkártyám, amit még nem tudok sajnos lecserélni, ezért némi trükköt, ill. beállítást szeretnék hozzá kitalálni, mivel szinte használhatatlan a nagy latency miatt. Win7 alatt használom. Van esetleg valami tippetek?

Köszi

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok,

Van egy gagyi Audigy PCI hangkártyám, amit még nem tudok sajnos lecserélni, ezért némi trükköt, ill. beállítást szeretnék hozzá kitalálni, mivel szinte használhatatlan a nagy latency miatt. Win7 alatt használom. Van esetleg valami tippetek?

Köszi

Szia!

Az egyik az ASIO4ALL driver, amivel elég jó latency érhető el, gyakorlatilag minden hangkártyával elmegy.

http://www.asio4all.com/

A másik amit sztem mindenképp érdemes megnézned a KX Project féle driver.

Ez kimondottan a Creative néhány kártyájához megírt driver (pl régebbi EMU kártyákhoz is használható).

http://kxproject.lugosoft.com/down.php

Mindkettőhöz volt szerencsém... szükség megoldásként teljesen használható, bár a KX driver beüzemelése kicsit körülményesebb (vagy legalább is az EMU-hoz anno utána kellett olvasnom a hogysminteknek), de az oldalon minden szükséges info megtalálható.

Üdv,

Link to comment
Share on other sites

Szia!

Az egyik az ASIO4ALL driver, amivel elég jó latency érhető el, gyakorlatilag minden hangkártyával elmegy.

http://www.asio4all.com/

A másik amit sztem mindenképp érdemes megnézned a KX Project féle driver.

Ez kimondottan a Creative néhány kártyájához megírt driver (pl régebbi EMU kártyákhoz is használható).

http://kxproject.lugosoft.com/down.php

Mindkettőhöz volt szerencsém... szükség megoldásként teljesen használható, bár a KX driver beüzemelése kicsit körülményesebb (vagy legalább is az EMU-hoz anno utána kellett olvasnom a hogysminteknek), de az oldalon minden szükséges info megtalálható.

Üdv,

Szia,

Nagyon köszönöm, azonnal kipróbálom a drivert. A KX-et korábban próbáltam, de nekem is volt némi install problémám vele.

Üdv

Link to comment
Share on other sites

Szia,

Nagyon köszönöm, azonnal kipróbálom a drivert. A KX-et korábban próbáltam, de nekem is volt némi install problémám vele.

Üdv

A driver sokat segített, nagy a diffi a korábbihoz képest, habár még mindig nem az igazi. A KX-be ismét belegabalyodtam, mint majom a házi cérnába, így azt le is vettem a telepítés és próbálkozás után.

Link to comment
Share on other sites

A driver sokat segített, nagy a diffi a korábbihoz képest, habár még mindig nem az igazi. A KX-be ismét belegabalyodtam, mint majom a házi cérnába, így azt le is vettem a telepítés és próbálkozás után.

ASIO4ALL panelt megnyitva tudod állítani a latency-t, ahogy az ASIO-s kártyáknál... ilyenkor a CPU-t terheled, szóval minél erősebb a géped annál jobb latency érhető el.

Mint mondtam ez max szükség megoldásnak jó, pl utazás közben bohóckodni a laptopon... ha feljátszani szeretnél közel realtime, akkor mindenképp szükséged lesz egy erre alkalmas hangkártyára... és még azzal sem lesz rózsás mindig minden... de megtanulod a határait, és kompromisszumokkal elleszel, amíg jön egy jobb - márha első hangkártyának nem pl egy RME-t tervezel :)

Link to comment
Share on other sites

Emberek!

Akinek Scarlett 2i2-je van, az nézze már meg nekem legyen szives, hogy ott is van sister zaj? Mert nálam, ha kivezérlem 70-80%-osra a potikat akkor fülhallgatóban is hallható egy igen nagy sistergés, sistergős alapzaj és a monitor kimenetemnél is ha kivezérlem akkor egy nagyobb sister alapzaj van. Ez mindenkinél van? KIcsit felhúztam magam most ezen, mert az E-Mu Tracker Pre-n ilyenre nem emlékszem. Ezt csak most realizáltam, de azt hiszem az elejétől fogva volt ez a Scarlettomnál! Légyszi nézzétek már meg! Ki mit hall?

Link to comment
Share on other sites

sziasztok,

van egy apogee duet 2 hangkártyám. most először kötöttem rá analog szintit. ha a szinti sávja nullán van akkor nem zajos, viszont nagyon halk, ha följebb tekerem, akkor meg zajos zenélés közben és felvételkor is . mit kellene beállítanom ?

köszi

Könnyen előfordulhat, hogy a zaj a szintidből jön, esetleg földhurkos a rendszered otthon. Más ötletem most nincs hirtelen. A hangkari alapból nem hiszem hogy nagyon zajos lenne.

Link to comment
Share on other sites

Uraim! Egy nagyon amatőr kérdésem lenne : EMU 0404 PCI zajosabb, és torzabb, mint az alaplapi hangkártyám. A patchmix -6nál jár és már elég rendesen csúnyulnak a mélyek. Az egyik csatornában gyakorlatilag hallom az egeret (mozgás közben) és egy mély zajt (nem búgást). Tudok ezzel bármit kezdeni?

Win7-64-et használok, legújabb driverrel (már amennyire ezt újnak mondhatjuk :D),egy hifi erősítőbe megy az emu és az alaplapi hangkártya is, ugyan olyan (nem túl jó) kábelekkel, ugyanabban az elosztóban vannak, az erősítő nem földelt. Elméletileg ha kábel/földelés baj lenne, az alaplapi kártyának is ezt kellene csinálnia nem?

Köszi a válaszokat előre is!.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...